خوردن موم زنبور عسل – آیا بی خطر است؟


تصویر پنهان پینترست

زنبورهای عسل یکی از پرکارترین حشرات روی کره زمین هستند. آنها نه تنها عسل درست می کنند، بلکه بسته ای که در آن وارد می شود را نیز درست می کنند. بله، من در مورد شانه موم زنبور عسل صحبت می کنم. اما این ماده مومی که توسط زنبورها تولید می شود چیست؟ موم می خورد یک کار بی خطر برای انجام؟

مصرف شانه موم خام

تکه های موم و شانه عسل آماده برای خوردن تصویر.

آیا تا به حال توجه کرده اید که ما گاهی اوقات فعالیت هایی را که مردم سال ها انجام می دهند زیر سوال می بریم؟

شاید در برخی شرایط واقعاً چیز خوبی باشد. اما، انسان ها بوده اند خوردن شانه موم برای هزاران سال بدون عوارض

طعم بسیار خوبی دارد – اگر کمی مومی باشد! در حالی که موم زنبور عسل به خودی خود هیچ طعمی ندارد، حاوی خالص‌ترین و تازه‌ترین عسلی است که تا به حال می‌چشید.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

در حالی که هر کسی می تواند تقریباً به هر چیزی آلرژی داشته باشد، به ندرت پیش می آید که مصرف موم زنبور عسل باعث ایجاد مشکل شود.

چگونه موم زنبور عسل به لانه زنبوری تبدیل می شود

لانه زنبوری چیست به هر حال؟ این ورقه های مومی است که هر کدام حاوی هزاران سلول جداگانه است. موم توسط زنبورهای جوان بالغ از غدد مخصوص تولید می شود. فقط زنبورهای ماده “کارگر” می توانند موم زنبور عسل تولید کنند.

این فلس های موم نرم به شکل قالب در می آیند سلول های شش گوش. سلول ها به ساختار خانه آنها تبدیل می شوند و برای ذخیره غذا در زمستان و پرورش بچه زنبورها استفاده می شوند.

موم خام زنبور عسل در شیشه عسل با دیپر چوبی در نزدیکی آن.

شکل سنتی خوردن عسل

مقداری مردم ترجیح می دهند طعم عسل مستقیما از شانه. گاز گرفتن یک تکه لانه زنبوری تازه خالص ترین راه برای لذت بردن از عسل است. برای سالیان متمادی تنها راه مصرف آن بود.

زمانی در ایالات متحده بود که مصرف کنندگان می خواستند به جای مایع در شیشه، یک تکه کامل موم پر از عسل بخرند.

چرا این روش خرید عسل اینقدر محبوب بود؟ این به دلیل کسب و کارهای بی وجدان بود. برخی از زنبورداران حریص با افزودن شربت ذرت محصول را “کشش” می کنند.

با وضع قوانین و مقررات برای مواد غذایی فروخته شده به مصرف کنندگان، این عمل از بین رفت. متأسفانه، تجربه خرید عسل به صورت فول فریم تقریباً از بین رفته است.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

اگر یک زنبوردار می شناسید، ممکن است همچنان بتوانید یک قاب کامل از شانه موم زنبور عسل تازه بخرید، اما انتظار پرداخت قیمت حق بیمه را داشته باشید. تجربه اینکه سلول‌های عسل تازه روی جوانه‌های چشایی شما “منفجر شوند” ارزش هزینه اضافی را دارد.

یافتن چانک عسل سخت تر است

به راحتی می توان افرادی را پیدا کرد که هرگز خوردن عسل خام در شانه را تجربه نکرده باشند. این شکل مصرف چندان رایج نیست. دلیل اصلی عدم دسترسی است.

سال ها پیش تقریباً هر شیشه عسل فروخته شده حداقل یک تکه شانه در شیشه داشت. اغلب به آن می گفتند “تکه عسل“.

برخی از زنبورداران حتی 2 یا 3 تکه موم زنبور عسل را در آنجا قرار می دهند. امروزه خرید چندین تکه لانه زنبوری در یک شیشه تقریبا غیرممکن است.

عکس یک تکه کوچک شانه عسل و شیشه کوچک عسل

چرا عسل در موم زنبور عسل هزینه بیشتری دارد؟

امروزه اکثر زنبورداران قادرند برداشت عسل را جمع آوری کنید و آن را با استخراج پردازش کنید. استخراج عسل نیازی به خرد کردن شانه ندارد. این یک معیار اقتصادی است زیرا موم زنبور عسل می تواند توسط زنبورها دوباره استفاده شود.

این مزیت است زیرا مستعمره مجبور نیست به سختی روی تولید موم کار کند. بنابراین، زنبورها عسل بیشتری تولید می کنند.

زنبورداری آسان نیست، به خصوص با تمام مشکلاتی که زنبورها با آن روبرو هستند. زنبورداران برای یافتن راهی برای کسب سود تلاش می کنند. آنها می توانند از فروش بدون شانه مومی درآمد بیشتری کسب کنند.

وقتی پیدا کردی شیشه های عسل با شانه، معمولاً کوزه های کوچکی هستند. اینها برای هدیه یا مناسبت های خاص عالی هستند. اما برای استفاده خانوادگی فراتر از یک درمان خاص به اندازه کافی بزرگ نیستند.

یکی دیگر از عوامل در دسترس بودن عسل شانه، ارزش خود موم است. زنبورداران موم اضافی را می فروشند و اغلب به ازای هر پوند بیشتر از عسل به ارمغان می آورد. بسیاری وجود دارد روش های استفاده از موم زنبور عسل و همیشه مورد تقاضا است.

زنبوردار در حال برداشت لانه زنبوری کامل از کندو.

چه کسانی نباید موم زنبور عسل مصرف کنند

موم زنبور عسل خام یک خوراکی مغذی شیرین است اما همه نباید مصرف کنند مانند عسل خام یا هر محصول غذایی خام، نوزادان زیر 1 سال نباید موم زنبور عسل خام بخورند.

افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف نیز باید از این درمان چشم پوشی کنند. و البته، کسانی که دارای آلرژی های خاص هستند ممکن است مصرف موم زنبور عسل را غیرممکن بدانند.

اما، اکثر مردم نباید هیچ اثر بدی از خوردن موم ببینند. اگر سوالی دارید، همیشه ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

آیا موم زنبور عسل یک غذای سالم است؟

خوب، اکنون ما وارد آن منطقه خاکستری می شویم. پاسخ به این سوال بستگی به این دارد که از چه کسی بپرسید. برخی مطالعات نشان می دهد مصرف عسل خام در شانه باعث سلامت قلب می شود.

عسل علاوه بر تسکین گلودرد، خاصیت ضدالتهابی نیز دارد. عسل مانوکا به دلیل داشتن خواص درمانی بالاتر از حد متوسط ​​مورد ستایش صنعت عسل است.

برخی از محققان ادعا می کنند که اسیدهای چرب با زنجیره بلند، الکل های زنجیره بلند (استرها) می توانند مزایای سلامتی را ارائه دهند. هنوز تعداد بیشتری از دوستداران عسل قسم می خورند که عسل با شانه (یا بدون) به درمان آلرژی کمک می کند.

این که آیا خواص دارویی خاصی دارد یا نه – می توانم به شما بگویم خوردن شانه موم تازه برای روح من خوب است! این به این دلیل است که یک لذت مطلق است.

در واقع، بابای من همیشه می گفت که لانه زنبوری “آدامس جویدن مرد بیچاره” است. در کودکی تکه های موم زنبور عسل را می جویدند. وقتی تمام عسل از بین می رفت، موم را قورت می دادند.

اکثر مطالعات گزارش می دهند موم زنبور عسل به تنهایی ارزش غذایی بسیار کمی دارد. اما ارزش غذایی عسل، گرده و غیره را در سلول های موم دریافت خواهید کرد.

هیئت منصفه هنوز در این مورد حاضر نیست. خوردن آن ممکن است سالم باشد یا نه، اما مقادیر معقول آن نیز به شما آسیبی نمی رساند.

سه روش مختلف برای خوردن شانه موم زنبور عسل، به صورت تکه‌ها و تکه‌های کوچک.

خوردن یک تکه موم تازه یک تجربه خاص است. اگر تا به حال آن را امتحان نکرده اید، به شما توصیه می کنم هر چه زودتر برخی از آنها را پیدا کنید. مگر اینکه به الف پایبند باشید سبک زندگی سخت گیاهخواری، افزودن عسل به رژیم غذایی ایده خوبی است.

از تکه های شانه عسل روی نان تست گرم یا مافین انگلیسی یا مستقیماً روی قاشق لذت ببرید. و این تازه شروع است، بسیاری دیگر وجود دارد راه های جالب برای لذت بردن از خوردن لانه زنبوری. ممکن است بیایید آن را یاد بگیرید این یکی از لذت های کوچک زندگی است.

همچنین، موم زنبور عسل را می توان با خیال راحت در بسیاری از کاربردها استفاده کرد. می توانید مقداری درست کنید مداد رنگی طبیعی موم زنبور عسل برای جوانان زندگی شما در اینها استفاده کنید دستور العمل های صابون آسان یا حتی خودتان بسازید پولیش چرم.

سوالات متداول در مورد خوردن موم زنبور عسل

وقتی شانه موم زنبور عسل را مصرف می کنید چه می خورید؟

وقتی از یک تکه شیرین لانه زنبوری تازه لذت می برید، چیزی بیشتر از موم زنبور عسل می خورید. داری مصرف میکنی عسل، آثار گرده، بره موم و سایر مواد طبیعی

خوردن چه مقدار موم زنبور عسل بی خطر است؟

همه چیز در حد اعتدال راهنمای خوبی برای کسانی از شماست که عاشق خوردن موم هستند. زیاده روی در هر چیزی معمولا برای شما خوب نیست.

خواهد بود ممکن است با مصرف موم “بیش از حد” انجام شود. خوردن مقادیر زیادی از آن در مدت زمان کوتاه می تواند منجر به مشکلات گوارشی شود. شما نمی خواهید از آن غافل شوید. اما، شما معمولاً به اندازه کافی موم زنبور عسل مصرف نمی کنید که این یک نگرانی بزرگ باشد.

لانه زنبوری را از کجا بخریم؟

می‌توانید تکه‌های موم زنبور عسل خام پر از عسل را در فروشگاه‌های مواد غذایی طبیعی پیدا کنید. شما حتی می توانید آن را آنلاین سفارش دهید . شاید شما یک زنبوردار در شهر یا شهر خود دارید؟

چگونه شانه موم زنبور عسل را نگهداری کنیم؟

شانه خود را در یخچال قرار ندهید. این کار ضروری نیست و در واقع باعث چسبندگی و شکننده شدن شانه می شود.

در واقع یخچال همان است جای بدتر برای نگهداری عسل. با کمال تعجب، می توانید عسل را فریز کنید. اگر چندتا دارید تکه های لانه زنبوری برای صرفه جویی برای بعد، برای محافظت در برابر رطوبت، آن را با پوشش پلاستیکی محکم بپیچید.

وقتی برای لذت بردن آماده شدید، یک تکه را از فریزر خارج کرده، ذوب کرده و لذت ببرید. لطفاً عسل خود را در مایکروویو قرار ندهید – این جرم است – یا باید باشد.

سفارش فوری عسل ♥