خنک نگه داشتن کندوها: نکاتی برای زنبورداران در تابستان


این پست ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. به عنوان یک همکار آمازون، من از خریدهای واجد شرایط درآمد کسب می کنم. لطفا افشای من را بخوانید.

تصویر پنهان پینترست

گرمای سوزان تابستان همه موجودات زنده – زنبورها و انسان ها را نیز تحت تأثیر قرار می دهد. زنبورهای عسل ما در حفظ دمای مناسب داخل کندو کار بسیار خوبی انجام می دهند. با این حال، با افزایش جیوه، زنبورداران اغلب خود را به دنبال آن می یابند راه هایی برای خنک نگه داشتن کندوهای خود. کمک به زنبورها در مواجهه با چالش های موج گرما مزایای زیادی دارد. بقای نوزادان در حال رشد، تولید کارآمد عسل و رفاه کلی کلنی به آن بستگی دارد.

دو زنبورستان با کندوهای زنبور عسل خنک کننده در نیمه سایه.

میزان تلاش زنبوردار برای این نوع از مدیریت کندو کمی به آب و هوای شما بستگی دارد اما، چندین روش و استراتژی موثر وجود دارد که می توانید برای کمک به آنها استفاده کنید کندوهای خود را خنک تر نگه دارید و در طول گرمای شدید تابستان راحت تر است.

استراتژی هایی برای کمک به کندوهای عسل شما خنک بمانند

به عنوان زنبورداران، ما مسئول انجام هر کاری در توان خود برای داشتن کلنی های سالم و مولد هستیم. اغلب، این بدان معناست که ما برای کمک به زنبورها کارهایی انجام می دهیم – به خودشان کمک می کنیم.

برخی از این راه ها کمک می کند کندوهای خود را خنک کنید اگر در آب و هوای گرم زندگی می کنید، می توانید در تمام طول سال در محل باقی بمانید.

یا، اگر شما زنبورها با موج گرما دست و پنجه نرم می کنند – بسیاری از آنها فقط به کمک موقت نیاز دارند.

  • سایه کافی فراهم کنید
  • تهویه مناسب
  • منبع آب قابل اعتماد
  • خنک کننده مکمل

سایه به زنبورهای خنک کمک می کند

اگر یک کندوی عسل در تمام طول روز در زیر نور آفتاب کامل قرار دارد، زنبورها برای تنظیم دمای داخلی به تلاش بیشتری نیاز دارند.

قرار دادن کندوهای خود در مناطق با سایه جزئی یک راه ساده برای کمک است. این تنها یکی از چندین موردی است که باید هنگام تصمیم گیری در نظر بگیرید محل قرار دادن کندوی عسل.

زنبوردارانی که در مناطقی با سوسک های کندو کوچک به عنوان آفات – معمولاً از مکان های کندو با سایه سنگین اجتناب کنید. زنبورها در مکان های آفتابی بهتر در برابر سوسک ها عمل می کنند.

اگر سایه نداشته باشید یا فقط به یک سایه نیاز داشته باشید چه؟ روشی موقت برای خنک کردن زنبورها? ایجاد ساختارهای سایه برای ایجاد سایه برای کندوها آسان است.

چترها، سایبان ها یا حتی آن بادبان های سایه صاف می توانند محافظت خوبی در برابر نور مستقیم خورشید داشته باشند. این به خنک شدن دمای داخلی کمک می کند.

پوشش داخلی ویژه با سوراخ های غربال شده برای فرار گرما برای خنک کردن کندو.

تهویه خنک کننده

جریان هوای خوب در کندو برای هر زمان از سال مهم است. زنبورداران اغلب اهمیت آن را درک نمی کنند تهویه کندو – حتی در زمستان

در طول هوای گرم، می توانید به کلنی در تلاش های تهویه کمک کنید. استفاده كردن تخته های پایین غربال شده (بدون شبکه) به جای ته جامد ممکن است کمک کند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

برخی از زنبورداران سوراخ های تهویه 1 اینچی را در جعبه های بالایی (البته با صفحه نمایش در داخل) سوراخ می کنند تا هوای گرم خارج شود. ورودی های بالایی، پوشش های داخلی بریدگی یا پوشش های داخلی صفحه نمایش، جریان هوای خوبی را فراهم می کند.

و یکی از ساده‌ترین روش‌ها این است که برای افزایش جریان هوا، چند چوب بستنی چوبی (کاردستی) بین پوشش داخلی و رویه بیرونی قرار دهید.

زنبورهای عسل در یک روز گرم آب را از شیشه جمع می کنند

منبع آب

زنبورهای عسل از آب برای خنک نگه داشتن کندوی خود استفاده می کنند. حتما قرار دهید منابع آب در نزدیکی کندو. شامل سنگ های کوچک، شناورها یا مناطق شنی برای جلوگیری از غرق شدن.

چندین ایستگاه های آب کوچک برای یک کندو خوب است، اما اگر چندین کندو دارید – من یک باغ آبی کوچک یا فواره بزرگ برای زنبورهای عسل شما برای دسترسی به آب انتخاب می کنم.

تکنیک های خنک کننده بیشتر

در مناطق بسیار گرم، زنبورداران ممکن است اجرا کنند سیستم های مه پاش برای خنک کردن کندودر گرم ترین روزها مه پاشی کندو با آب در اوایل صبح می تواند به کند کردن افزایش دما کمک کند.

اگر پوشش بیرونی کندوهای شما فلزی است، رنگ کردن آنها به رنگ سفید ممکن است به کاهش جذب گرما کمک کند. گزینه دیگر پوشش های پلاستیکی سفید است.

اگر هیچکدام از اینها برای شما جذابیتی ندارد – به سادگی قرار دادن یک تکه چوب در بالای آن گزینه ای برای دور نگه داشتن نور مستقیم از بالای آن است.

در روزهای گرمای شدید، قرار دادن یک سطل یخ در بالای کندو (نه در داخل) عملی است که توسط برخی از زنبورداران استفاده می شود.

پوشاندن بالای کندو با یک حوله مرطوب و گذاشتن آن به سمت پایین قابل استفاده است اما باید چندین بار در طول روز آنها را خیس کنید.

در نهایت یک بادبزن در کندو ممکن است در گرمترین روزها به تهویه کمک کند.

با اجرای این تکنیک ها، زنبورداران می توانند زنبورهای عسل خود را در شکوفایی و حفظ یک محیط متعادل کندو حمایت کنند.

مزایای تنظیم دمای کندو

کنترل دمای کندو در لانه مولدین برای بهینه سازی لازم است لارو زنبور عسل توسعه. اگر شرایط خیلی گرم شود می میرند.

حتی زمانی که زنبورها مجبورند تمام تلاش خود را برای خنک کردن کندو به کار گیرند، تولید عسل نیز تحت تأثیر قرار می گیرد.

زنبورهای کارگری که عسل یا مزرعه می سازند زنبورهای جستجوگر باید توجه خود را به جمع آوری آب یا هواکش معطوف کنند.

اگر کندو بیش از حد گرم شود، زنبورها می توانند استرس گرمایی را تجربه کنند. استرس منجر به بسیاری از مشکلات کلنی از جمله حساسیت به بیماری می شود.

زنبورهای تحت استرس سالم نیستند و اغلب اینها هستند زنبورها تهاجمی تر هستند نسبت به حالت عادی

سوالات متداول

آیا می توانم از پوشش گیاهی طبیعی برای سایه اطراف کندو استفاده کنم؟

پوشش گیاهی طبیعی یک گزینه عالی برای سایه در نزدیکی کندوهای شما است. و برخی از گل های بلندتر بوته ها و بوته ها برای زنبورها می تواند سایه و غذا فراهم کند.

آیا هنگام استفاده از تکنیک های خنک کننده مکمل خطر یا ملاحظاتی وجود دارد؟

با احتیاط به روش های خنک کننده کندو خود نزدیک شوید. زنبورها به کمک زیادی نیاز ندارند مگر اینکه با درجه حرارت شدید روبرو شوند.

آیا باید در شب های خنک تابستان نیز کندو را خنک کنم؟

به طور کلی، دمای شبانه برای کندوی عسل مشکلی نیست – حتی در گرمای تابستان.

آیا عایق کاری کندو می تواند به خنک سازی کمک کند؟

عایق بیشتر برای محافظت کندو از سرمای شدید استفاده می شود. بهتر است روی روش های دیگر برای خنک کننده-تهویه، آب و سایه تمرکز کنید.

در نتیجه

کنترل دمای داخل کندو برای سلامت و بهره وری کلنی زنبور عسل مهم است.

از تولید عسل گرفته تا نسل بعدی زنبورها، گرمای بی رحمانه دامن زنبورها را می گیرد. با روش هایی که توانایی های طبیعی آنها را افزایش می دهد به زنبورهای عسل خود در گرما کمک کنید.

سفارش فوری عسل ♥