خرید یک Nuc of Bees: آیا این ایده خوبی است؟


تصویر پنهان پینترست

اگر می خواهید زنبورداری را شروع کنید، به تعدادی زنبور نیاز دارید. راه های مختلفی برای تهیه زنبور برای کندو وجود دارد. یکی از روش های محبوب این است که یک عدد زنبور عسل بخر کلمه nuc از اصطلاح “کلونی هسته” گرفته شده است. این ارزان ترین راه برای شروع کندو نیست. اما، این یک راه سریع برای رشد یک کلنی است. با این حال، همه nuc های زنبور عسل یکسان ایجاد نمی شوند. در اینجا چند نکته اساسی وجود دارد که باید قبل از سرمایه گذاری پول خود بدانید.

نحوه خرید Bee Nuc

کلونی هسته زنبورها با قاب های شماره گذاری شده، تصویر قاب 5 زنبور عسل.

کلمه nuc (تلفظ “nuke”) در صنعت به عنوان شکل کوتاه “nucleus” استفاده می شود. یک nuc زنبور عسل، “nuc of bees” یا کلنی هسته همه یکسان هستند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

این کلمات به یک خانواده زنبور کوچک اشاره دارد. هسته یا مرکز مستعمره شامل: ملکه، کارگران و هواپیماهای بدون سرنشین و همچنین شانه، غذا و جوانان در حال رشد است.

برخلاف خرید زنبورهای بسته، الف زنبور عسل nuc شامل قاب های لانه زنبوری از جمله نوزادان و انبارهای غذا می باشد. رشد مستعمره یک شروع اولیه دارد.

چرا زنبورداران برای Nucs ارزش قائل هستند

از یک هسته، یک کلنی زنبور عسل می تواند بزرگ و مولد رشد کند – تنها چیزی که نیاز است زمان و مکان برای رشد است.

اگر در حال شروع یک کندوی جدید هستید، می توانید انتظار داشته باشید که کندویی که با nuc شروع شده است سریعتر از استفاده به اندازه کامل برسد بسته بندی زنبورهای عسل.

دلایل مختلفی برای این وجود دارد، اما یک مسئله این است که بسیاری از لانه زنبوری قبلا ساخته شده است. زنبورهای عسل عملکرد خوبی دارند شغل شانه سازی اما تلاش زیادی می خواهد

با این حال، تمام این پیشرفت ها فرض می کند که کلنی هسته سالم است. یک بسته سالم ممکن است یک زنبور عسل را انجام دهد که سالم نیست.

اندازه های رایج Nucs فروخته شده

بیشتر nuc های فروخته شده در ایالات متحده در اندازه 5 فریم هستند. این معمولاً 5 فریم عمیق است که در یک استاندارد قرار می گیرد کندو لانگستروت بدن

اگرچه قاب های عمیق استاندارد بوده اند، برخی از تامین کنندگان زنبورهای عسل را در قاب هایی با اندازه متوسط ​​نیز عرضه می کنند. حتما این موضوع را با تامین کننده خود در میان بگذارید تا تجهیزات مناسبی را در اختیار داشته باشید.

بعلاوه، برخی از تامین کنندگان قطعات کوچکتر را برای فروش عرضه می کنند. خرید نوک زنبور عسل 3 یا 4 قاب برای برخی شرایط خوب است اما مدت زمان بیشتری طول می کشد تا کلنی جدید شما به قدرت تولید برسد.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

موقعیت و آب و هوا نیز مورد توجه است. بیشتر این مستعمرات کوچک در اوایل بهار شروع می شوند. شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که کلنی جدید دارای جمعیت کافی برای حفظ گرما در کندو در شب های سرد است.

در مناطق شمالی، یک مستعمره که خیلی کوچک است ممکن است در اوایل بهار منجمد شود. اگر در یک منطقه سرد زندگی می کنید، بهتر است حداقل یک مورد را در نظر بگیرید کلنی هسته 5 قاب.

مزایای خرید زنبور عسل در Nuc

  • شانه بیرون کشیده شده است
  • فروشگاه های مواد غذایی حضور دارند
  • نسل در حال توسعه است
  • زنبورها از قبل ملکه را می شناسند

خرید یک عدد زنبور عسل مزایای آشکاری دارد قبلاً کارهای زیادی انجام شده است. لانه زنبوری روی نیمی از قاب های جعبه ساخته شده است (با فرض اینکه از کندوی 10 قاب استفاده می کنید.)

مستعمره جدید لازم نیست از صفر شروع به ساخت هزاران نفر کند سلول های موم زنبور عسل شش ضلعی. یک یا دو قاب عسل و گرده باید در داخل کندو قرار گیرد.

البته نیروی کار بلافاصله شروع به جمع آوری شهد می کند، اما عسل ذخیره شده برای آنها بسیار مفید است زنبورهای پرستار در حال تغذیه جوان.

بااینکه زنبورها می خوابند (یا استراحت می کنند)، کار کلنی در شب متوقف نمی شود. غذا در کندو به این معنی است که آنها می توانند در طول شب و در روزهای بارانی ادامه دهند.

داشتن مولد در حال رشد از کاهش موقت جمعیت که با بسته بندی ها شاهد آن هستیم جلوگیری می کند. در واقع چندین فریم از نسل زنبور عسل باید حضور داشته باشد. از تخم‌های تازه گرفته تا بچه‌های کلاهدار، نسل بعدی در دست ساخت است.

زنبورهای بالغ جدید هر روز در حال ظهور هستند تا جایگزین آنهایی شوند که به دلایل طبیعی می میرند. جمعیت این کلنی به سرعت افزایش خواهد یافت.

با یک nuc، جمعیت به طور پیوسته افزایش می‌یابد – برخلاف بسته‌هایی که تا زمانی که تخم‌گذاری می‌شوند و بچه‌های جدید ظاهر می‌شوند (معمولاً حدود 3 هفته) جمعیت آنها به طور موقت کاهش می‌یابد.

قاب عمیق از کندوی nuc با تصویر بچه زنبور عسل.

ملکه قبلاً پذیرفته شده است

کلنی nuc شامل یک زنبور ملکه است که قبلاً توسط کارگران پذیرفته شده است. این ملکه مدتی در کندو بوده است. این یکی از بزرگترین مزایای خرید nuc.

جای نگرانی در مورد پذیرش ملکه وجود ندارد. او در حال حاضر در محل است و توسط مستعمره شناخته شده است. امیدوارم تامین کننده او را تایید کرده باشد الگوی نوزاد بنابراین شما می توانید مطمئن باشید که او کار خود را انجام می دهد.

البته اگر عملکرد ملکه خود را دوست ندارید، همیشه می توانید یک ملکه دیگر بخر بعد.

تصویر کندو هسته زنبور عسل در یک جعبه سفید

معایب Nucs

به نظر می رسد که خرید یک عدد زنبور عسل بهترین راه برای شروع زنبورداری است. و برخی افراد استدلال می کنند که اینطور است. با این حال، آنها بدون چند معایب نیستند.

  • در دسترس بودن محدود
  • بعداً در بهار تحویل داده شد
  • گران تر
  • خطر ابتلا به بیماری

بسته های زنبور عسل بسیار بیشتری نسبت به nucs برای فروش موجود است. ممکن است نتوانید یکی از آن ها را خریداری کنید – به خصوص اگر زودتر سفارش نکنید.

تامین کنندگان خوب می خواهند اطمینان حاصل کنند که nucs را با a می فروشند الگوی بچه داری خوببنابراین، nucs اغلب برای تحویل تا اواخر بهار در دسترس نیست.

اگر در منطقه ای زندگی می کنید که زودرس دارد جریان عسل، ممکن است بیشتر زمان شکوفایی قبل از رسیدن nuc شما گذشته باشد. این اشکالی ندارد، اما به این معنی است که ممکن است مجبور شوید برای تلاش خود هزینه کنید غذا دادن به زنبورهای خود.

یک عدد زنبور عسل چه قیمتی دارد؟? من از دادن یک نقل قول به دلیل متغیرهای زیاد متنفرم. اما، انتظار دارید بین 175 تا 250 دلار پرداخت کنید.

بزرگترین نگرانی در مورد nuc افزایش امکان انتقال است آفات و بیماری ها. شانه عسل می تواند حاوی تعداد زیادی باکتری و پاتوژن باشد.

بزرگترین نگرانی دریافت زنبورها یا تجهیزات حاوی آن است اسپورهای فولبرود آمریکایی. این یک بیماری جدی در هر زنبورستان است.

این باکتری که باعث EFB می شود یا Foulbrood اروپایی نیز ممکن است وجود داشته باشد. اما به اندازه AFB خطرناک نیست و کلنی می تواند بهبود یابد. یکی دیگر از مشکلات احتمالی وجود یک انگل روده– به نام نوزما.

همچنین خطر ابتلا به آفات در هر کندو با شانه بیشتر است. غیر معمول نیست که مستعمره ای را دریافت کنید سوسک های کندو کوچک یا سایر آفات

تصویر جعبه nuc مقوایی سفید زنبورها.

سفارش Nuc Bees شما

مردم معمولاً برای nuc سفارش می دهند و از قبل پرداخت می کنند. اواخر دسامبر یا اوایل ژانویه محبوب ترین ماه های سفارش است. تحویل در آوریل، می یا ژوئن انجام می شود.

این بهترین زمان برای سفارش زنبور عسل اواخر زمستان است یا خیلی زود بهار این زمانی است که تامین کنندگان زنبور عسل برای اولین بار شروع به سفارش می کنند – گاهی اوقات قیمت ها کمی پایین تر است.

هنگام سفارش، انتظار داشته باشید که یک ودیعه یا حتی کل هزینه nuc را پرداخت کنید. در تاریخ های تحویل باید کمی انعطاف پذیر باشید. زنبورداران نمی توانند آب و هوا را کنترل کنند و تحویل زنبورها ممکن است چند هفته زودتر یا دیرتر انجام شود.

از کجا یک Nuc of Bees بخریم

چک کن با انجمن های زنبورداری محلی و بخش کشاورزی برای یافتن منبعی از فروشندگان nuc.

با این حال، اگر تصمیم بگیرید خرید یک عدد زنبور عسل، یک زنبوردار (یا تجارت) معتبر را انتخاب کنید که پشت فروش باشد. چه تضمین هایی (در صورت وجود) ارائه می دهند؟

اگر ودیعه ای پرداخت کنید و تحویل ندهند چه کاری می توانید انجام دهید؟ آیا آنها پول را به سرعت بازپرداخت می کنند؟ به این روش مانند هر روش دیگری نزدیک شوید خرید زنبورها.

انتظار کیفیت

کیفیت، کیفیت، کیفیت – نمی توانم به اندازه کافی بگویم. مراقب تامین کنندگان خود باشید – فروش جعبه های هزاران حشره گزنده آسان نیست.

اما، همه نوک های فروخته شده از کیفیت یکسانی برخوردار نیستند – دقیقاً از آنچه می خرید ایده روشنی داشته باشید. چند فریم؟ آیا تمام قاب ها با شانه کشیده می شوند؟

نوک های باکیفیت باید با زنبورهای عسل – جمعیت خوبی – “درزهای خود را شکست دهند”. نصب سریع bee nuc در یک کندو با اندازه کامل به خانواده زنبور عسل اجازه می دهد تا سر کار برود.

مطمئن شوید که تجهیزات خود را آماده کرده اید تا به محض رسیدن، نوک خود را در یک جعبه بزرگتر قرار دهید. اگر nuc پر از زنبور نباشد – ممکن است ارزش پول خود را دریافت نکرده باشید.

پس از بازگشت به خانه با nuc خود، بهتر است آن را مستقیماً به حیاط زنبور عسل ببرید. یک نوک خوب باید آماده باشد تا به اندازه یک کندوی معمولی 8 یا 10 قاب شود.

نتیجه

خرید کلنی هسته یک راه عالی برای شروع در زنبورداری است. چالش های موجود با زنبورهای بسته بندی متفاوت است.

با این حال، هر روشی برای شروع، فراز و نشیب هایی دارد. شروع سریع رشد کندو ممکن است بیشتر از آن باشد معایب انتخاب زنبور عسل برای کندوی جدید شما

سفارش فوری عسل ♥