خرید تجهیزات زنبورداری مستعمل – Carolina Honeybees


تصویر پنهان پینترست

شروع سفر به زنبورداری زمان هیجان انگیزی است. چیزهای زیادی برای یادگیری و خرید. لوازم جدید زنبورداری نسبتاً گران هستند، بنابراین به نظر می رسد خرید “کندوهای تقریبا جدید” معامله خوبی باشد. در زمان‌های خاصی از سال، آگهی‌هایی را می‌بینید که اعلام می‌کنند «کندوهای دست دوم برای فروش“. است خرید تجهیزات زنبورداری مستعمل یک ایده خوب؟ خوب، ممکن است خوش شانس باشید، اما تجهیزات استفاده شده همیشه خطراتی را به همراه دارد.

آیا استفاده از کندوهای قدیمی بی خطر است؟

مجموعه ای از کندوها و تجهیزات قدیمی استفاده شده در یک تصویر مزرعه.

هر کسی که تازه وارد دنیای زنبورها شده است، به سرعت متوجه می شود که برای این کار نیاز به هزینه ای دارد. صدها (حتی هزاران) دلار را می توان برای زنبورها، ابزارها، لباس های زنبورداری با کیفیت و قطعات کندو

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

و همه آن ابزارهای زنبور عسل را که واقعاً به آنها نیاز ندارید اما می خواهید داشته باشید را فراموش نکنید. بیایید با آن روبرو شویم – در ابتدا شما واقعاً نمی دانید دقیقاً به چه چیزی نیاز دارید.

این باعث ایجاد ایده از تجهیزات زنبورداری مورد استفاده بسیار فریبنده به زنبورداران جدید. آیا این روش خوبی برای کاهش هزینه های هنگفت راه اندازی در سال اول است؟

همچنین، اغلب توصیه می شود که زنبورداران جدید باید با 2 کندو شروع کنند. این به معنای خرج کردن پول بیشتر است.

هرچقدر هم که پول داشته باشید، کمی صرفه جویی ضرری ندارد. و دیدن تبلیغی که می‌گوید: “فروش کندوهای مستعمل وسوسه انگیز است”.

آیا خرید کندو دست دوم راه خوبی برای شروع است؟ گاهی اوقات، ممکن است خوب باشد. اما، خطرات زیادی همراه با آن قطعات کندو، قاب ها و شانه های قدیمی وجود دارد. معامله خوب شما ممکن است به یک کابوس زنبورداری تبدیل شود.

خطر تجهیزات زنبورداری استفاده شده

بیایید با آن روبرو شویم، هر زمان که کندو را با زنبور و شانه خریداری می کنید، خطراتی را در بر می گیرد. شما هرگز مطمئن نیستید که زنبورها بیمار هستند یا پر از آفات.

بدتر از آن، اگر کلنی آلوده دریافت کنید، نه تنها زنبورهای جدید خود را در معرض خطر قرار می دهید. این مشکل می تواند به هر کهیر در محدوده پرواز سرایت کند.

متأسفانه، قطعات قدیمی کندو و لانه زنبوری می توانند بیماری را حفظ کنند – مدت ها بعد از اینکه زنبورهای زنده از بین رفتند!

پالت‌های جعبه‌های زنبور قدیمی که در یک مزرعه روی پالت‌ها نشسته‌اند.

AFB

بسیاری از پاتوژن های زنبور عسل را نمی توان با چشم غیر مسلح دید. همه چیز خوب به نظر می رسد – اما آیا اینطور است؟ شایع ترین بیماری که از آن می ترسد زنبورداران آمریکایی فول برود است (AFB).

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

این یک بیماری باکتریایی است که نوزادان (زنبورهای جوان) را معمولاً پس از پوشاندن آنها می کشد. AFB آنقدر مسری است که می تواند کل زنبورستان ها را از بین ببرد. وجود دارد هیچ درمانی برای کلنی با AFB وجود ندارد.

زنبورداران از درمان‌هایی برای سرکوب AFB استفاده کرده‌اند اما این مشکل را برطرف نمی‌کند. در برخی از ایالت ها، زنبوردار ملزم به سوزاندن کندوهای آلوده (زنبورها، تجهیزات و همه آنها) است.

بزرگترین مشکل AFB چیزی است که پشت سر می گذارد. این بیماری باکتریایی هاگ به جا می گذارد. اسپورهای Foul Brood می توانند تا 50 سال در تجهیزات زنده بمانند. آنها منتظر شرایط مناسب برای تبدیل شدن به AFB فعال هستند.

در شهرهای بزرگتر، ممکن است یک باشگاه زنبور عسل با یک مخزن بخور مخصوص پیدا کنید که می تواند جعبه ها را ضدعفونی کند. معمولاً این گزینه برای زنبورداران کوچک نیست.

مستعمراتی که بیمار هستند و با AFB در حال مرگ هستند ممکن است دزدیده شود، باعث سرایت بیماری به سایر کلنی های منطقه می شود.

آیا شانه از کندوی استفاده شده ایمن است؟

قاب های لانه زنبوری قدیمی خطرناک ترین اجزای کندو برای استفاده مجدد هستند. دراین سلول های مومی شش ضلعی، جوان پرورش یافت و غذا ذخیره شد.

موم زنبور عسل می تواند دارای پاتوژن های زیادی باشد. لانه زنبوری (موم زنبور عسل) به عنوان جگر کندو عمل می کند. هیچ راه مطمئنی برای ضدعفونی کردن لانه زنبور عسل در دسترس زنبورداران معمولی وجود ندارد.

تمیز کردن تجهیزات استفاده شده زنبور عسل با آتش برای از بین بردن آفات و تخم های پنهان شده در تصویر چوب.
تمیز کردن قطعات چوبی تجهیزات زنبورداری مستعمل با سوزاندن.

تمیز کردن جعبه های زنبور قدیمی

اگر مطمئن باشید زنبورهایی که قبلاً در کندو زندگی می کردند، بیمار نبودند، چه؟ در این صورت، کارهایی وجود دارد که می‌توانید برای حذف آفات، تخم‌مرغ‌ها یا زباله‌های استفاده شده انجام دهید جعبه یا سوپر.

برخی از فرآیندهای تمیز کردن تجهیزات آسان تر از سایرین است. این روش ها بیماری (مانند AFB) را متوقف نمی کنند. اما، آنها ممکن است به حذف آفات کندو مانند پروانه مومی، تخم مرغ یا پیله آنها.

  • از ابزار کندو برای خراشیدن پیله های باقی مانده شانه، بره موم یا پروانه مومی استفاده کنید
  • داخل بدن کندوهای قدیمی را با مشعل بوتان بسوزانید تا تخم های مخفی آفات را از بین ببرید.
  • از محلول سفید کننده برای شستن اجزای کندو استفاده کنید (1 قسمت سفید کننده – 5 قسمت آب)

فریم های کندوی استفاده شده

رایج ترین نوع تجهیزات زنبورداری مورد استفاده یافت شده برای فروش ظروف چوبی – واقعی قسمت هایی از کندو زنبور عسل: تخته های پایین، سوپرها، قاب ها، پوشش های داخلی و پوشش های بیرونی.

اما ممکن است چند قاب چوبی در دسترس پیدا کنید. مگر اینکه 100% به دانش فروشنده ایمان داشته باشید، قاب های دست دوم نخرید. قاب ها آنقدر گران نیستند.

وقتی آنها را از جعبه بیرون می آوریم، استرس را در کندو تجربه می کنند در طول بازرسی کندو. این ساییدگی باعث شل شدن مفاصل در طول زمان می شود و می تواند باعث به هم ریختگی بزرگ شود.

با قاب های قدیمی استفاده شده چه کنیم؟ آنها را روی آتش بیندازید. تمیز کردن آنها دشوار است، جایگزینی آنها ارزان است و ارزش خطر بیماری را ندارند.

ابزارهای استفاده شده خطر کمتری دارند

ابزارهای زنبورداری اغلب از نسلی به نسل دیگر منتقل می شوند. استفاده شده زنبورهای سیگاری و ابزار کندو باید حداقل خطر را داشته باشد اگر به درستی تمیز شود

هر گونه موم، بره موم یا باقی مانده های دیگر را حذف کنید. تمام سطوح فلزی را با یک مشعل دمنده می سوزانم و سپس آن را در مخلوطی از سفید کننده و آب فرو می برم. هیچ تضمینی برای کارکرد سفید کننده وجود ندارد – فقط باعث می شود احساس بهتری داشته باشم.

آ عسل گیر استفاده شده اگر گزینه ای را پیدا کنید که هنوز وضعیت خوبی دارد، گزینه بسیار خوبی است. دستگاه را ضد عفونی کنید و در هزینه ها صرفه جویی زیادی کرده اید.

کت و شلوار و مقنعه زنبورداری دست دوم

بازیافت دست دوم لباس محافظ زنبوردار نباید مشکلی ایجاد کند کت و شلوار زنبور عسل بسیار گران است.

قبل از استفاده مطمئن شوید که لباس زنبوردار به درستی شسته شده است. من شخصاً شانسی با دستکش نمی کنم.

کندو دست دوم برای فروش – چرا این اتفاق می افتد؟

چرا این قطعات استفاده شده از تجهیزات زنبور عسل برای فروش هستند؟ این به دلایل زیادی اتفاق می افتد:

  • کندوها نیاز به کار بیشتری نسبت به انتظار زنبوردار دارند
  • برنامه های کاری/تغییرات زندگی هیچ زمانی برای زنبورها باقی نمی گذارد
  • آلرژی خانوادگی به زنبورها ایجاد می شود
  • انجمن صاحبان خانه یا شهر می گوید زنبور دیگر وجود ندارد
  • زنبورداری که پیرتر می شود و نمی تواند زنبورها را کار کند
  • زنبوردار نمی تواند کندو برای زندگی کند و تسلیم می شود

زنبورداران جدید تصمیم به ترک می گیرند

متأسفانه، بسیاری از زنبورداران جدید نمی توانند تجربه خوبی با کندوهای خود داشته باشند. برخی از افراد بدون اطلاع از کار درگیر وارد زنبورداری می شوند.

شما خیلی ها پیدا می کنید تجهیزات زنبور عسل دست دوم برای فروش که تقریبا جدید به نظر می رسد مزیت شما این است که تجهیزات جدیدتر معمولاً در شرایط خوبی هستند.

زنبورداران مسن بازنشسته می شوند

وضعیت دیگری که پیش می آید، لوازم زنبورداری است که به دلیل بازنشستگی در دسترس است. شاید یک زنبوردار مسن در منطقه شما تصمیم به ترک آن گرفته باشد. او ممکن است بخواهد کهیرها را به شخص دیگری که علاقه زیادی به زنبورها دارد منتقل کند.

اگر زنبوردار بازنشسته آگاه و قادر به تشخیص بیماری است مشکلات شما خوش شانس هستید شاید بتوانید کمی تاریخچه تجهیزات را به دست آورید و خطر بیماری را کاهش دهید.

تصویر زنبور سیگاری قدیمی، ابزار کندو و سایر قطعات تجهیزات.

صرفه جویی در هزینه کندوهای استفاده شده

وقتی خطرات واقعی را درک کردید، تصمیم با شماست. اگر همه چیز خوب به نظر می رسد، ممکن است ارزش ریسک را داشته باشد.

در منطقه خود چشمان خود را باز نگه دارید، ممکن است برخی از لوازم زنبورهای دست دوم تمیز با کیفیت خوب را برای فروش پیدا کنید. انجمن های زنبورداری محلی اغلب خبرنامه هایی دارند که به اعضا اجازه تبلیغات می دهند.

به خرید وسایل وحشی نشوید، باید جایی برای خرید پیدا کنید وسایل زنبورداری خود را ذخیره کنید در فصل خارج

سفارش فوری عسل ♥