خدای زنبورها (زنبورها در اساطیر)


قدردانی برای رمز و راز زنبورهای عسل برای ما که زنبوردار هستیم جای تعجب نیست. اما، این عشق به قرون گذشته برمی گردد. آنها در بسیاری از اشکال اساطیری و ادبیات نشان داده شده اند. اعتقاد بر این بود که زنبور یک حشره مقدس است که می تواند با جهان های دیگر ارتباط برقرار کند. بسیاری از فرهنگ ها دارای الف خدای زنبورها در اشکال مختلف این حشره ساده تاثیر زیادی در تاریخ گذاشت.

خدایان اساطیری و زنبورها

حکاکی باستانی خدای را خورشید که اشک زنبورها را می گریست.

خدایان موجودات عالی مرتبط با ادیانی هستند که به بیش از یک قدرت برتر اعتقاد دارند. مذاهب و فرهنگ های چند خدایی به خدایان و الهه های مختلف برای جلب لطف و خوش شانسی مراجعه می کنند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

زنبورها به شدت در افسانه ها و افسانه های فرهنگی مطرح شده اند. قابل توجه، تاریخ یونان و روم مملو از اشاره به این حشرات مورد علاقه است. اما، به همین جا ختم نمی شود – نفوذ آنها در سراسر جهان یافت می شود.

موزها الهه های الهام بخش بودند هنر، ادبیات و علوم. آنها مسئول به اشتراک گذاشتن افکار خدایان با انسان ها بودند. زنبورها اغلب در آثار هنری خود نشان داده می شدند، اشعار، آهنگ ها و …

در حالی که زنبورها تزئینات فوق العاده ای می سازند، این هدف اصلی نبود. باید به خاطر داشته باشیم که اینها فقط داستان های سرگرم کننده نبودند. آنها سنت های مذهبی برای یونانیان باستان و سایر مردمان درگیر بودند.

خدایان از اساطیر یونان.

زنبورها در اساطیر یونانی

ارجاع به زنبورها و عسل در سراسر اساطیر یونان و روم یافت می شود. آنها را در آثار هنری، جواهرات و حتی روی پول خواهید دید. اعتقاد بر این بود که بیش از حشرات، ارتباط خاصی با خدایان دارند.

امروزه زنبورداران برای گرفتن کار می کنند زنبور عسل ازدحام می کند. اما، در فرهنگ روم باستان – باید از دسته زنبورها اجتناب کرد. مانع از آنها در حالی که حامل پیام هستند و کارهای مهمی را برای خدایان انجام می دهند، اشتباه است.

این خدای یونانی – زئوس را گاهی “مرد زنبور عسل” می نامیدند.. او پسر تایتان های کرونوس و رئا. متأسفانه کرونوس یک ظالم بود که به کشتن پسرانش معروف بود.

افسانه ادعا می کند مادر زئوس او را در غاری که در آن زنبورهای مقدس پرورش داده شده بود پنهان کرد. آنها به او عسل دادند – به او کمک کردند زنده بماند و تا بزرگسالی رشد کند. سپس پدرش را شکست داد.

دیونیسوس (خدای شراب) نیز ظاهراً توسط زنبورها در غاری بزرگ شده است. عسل بخش ترسناک عبادت او توسط پیروان فداکار باقی ماند. برخی روایات می گویند که او یکی از اولین خالقان زنبورداری بود.

در سرود هومری برای آپولون، به ما گفته می شود که هدیه آپولون برای پیشگویی توسط سه زنبور عسل به او داده شده است.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

آریستائوس – خدای یونانی زنبورداری

در حالی که آریستائوس شخصیت بزرگی مانند زئوس نبود، یک خدای فرعی در اساطیر یونان بود. او که (آریستا) نیز نامیده می شود، پسر آپولون و الهه سیرنه بود.

طبق افسانه، او با شهد و آمبروسیا بزرگ شد و خدای هنرهای مفید شد. قدرت‌های او مربوط به فعالیت‌هایی از قبیل: تهیه عسل، پرورش زیتون، پنیرسازی و زنبورداری بود.

در منطقه آتن یونان به خوبی شناخته شده است، آریستائوس مهارت نگهداری زنبورها در کندو را آموخت. افرادی که می خواستند با این نوع مهارت مفید موفق شوند، از آریستائوس برای کمک درخواست می کردند.

نقاشی ملیسا الهه زنبورهای یونانی.

ملیسا – الهه زنبورها

شاید یکی از محبوب ترین افسانه های مربوط به الف خدای زنبورها خدای ملیسا است. او یک پوره (خدای کوچک طبیعت زن) در یونان باستان بود.

یکی از کاهنانی که در معبد الهه ها کار می کرد، اولین بار او را پیدا کرد شانه عسل. سپس به او قدرت نشان داده شد و موارد استفاده از عسل ساخته شده توسط زنبورها

این یک مهارت ارزشمند در دنیای باستان بود که از طب مدرن خالی بود. عسل به عنوان غذا، مراقبت از زخم و موارد دیگر ارزشمند است.

سایر تمدن های باستانی

نمادگرایی زنبورها در اساطیر در فرهنگ یونانی بسیار مشهود بود. با این حال، این تنها جایی نبود که زنبورها توسط تمدن های اولیه مورد احترام بودند.

در اساطیر هندو، الهه، بهراماری دیوی (تناسخ پارواتی) ارتش شیطان آروناسورا را با احضار زنبورها شکست داد، هورنت ها و حشرات دیگر برای مبارزه.

اشک خدای خورشید را

یکی از شخصیت های اصلی فرهنگ مصر باستان خدای خورشید Ra بود. او به عنوان پدر خدایان در پانتئون موجودات برتر به حساب می آمد.

یکی از افسانه های مصر باستان چنین ادعا می کند راع اشک عسلی زد که زنبور شد. در آنجا، مانند بسیاری از فرهنگ ها، زنبورها بندگان خدایان محسوب می شدند. آنها با پیوندهایی به دنیاهای دیگر توانستند پیام هایی را از آسمان به انسان های روی زمین برسانند.

نقش نماد زنبور عسل در اساطیر مصر به اهرام فراعنه نیز گسترش می یابد. اعتقاد بر این بود که فرعون پس از مرگ به جهان دیگر می رود و به لوازم نیاز دارد.

در داخل اهرام همه چیزهایی که ممکن است در زندگی بعدی کسی به آن نیاز داشته باشد قرار می گیرد. تصاویر زنبورها اغلب بر روی اقلام یافت شده در داخل مقبره ها قرار داده می شد.

را خدای مصری اشک از نقاشی عسل گریه می کند.

در میان تمدن های باستانی، بسیاری را خواهید یافت ارجاعات مختلف به خدای زنبورها یا الهه زنبورها. این به این دلیل است که هر فرهنگ بر این باور بود که طرز تفکر آنها درست است. خیلی شبیه امروز به نظر می رسد – اینطور نیست.

صرف نظر از اینکه کدام یک را انتخاب می کنید خدای زنبورها، یک چیز واضح است. آنها نقش مهمی در زندگی تمدن اولیه داشتند.

و این احترام به زنبورهای عسل امروز نیز ادامه دارد. نقل قول های محبوب زنبور عسل در شعر، موسیقی و هنر یافت می شود. حتی در دنیای مدرن ما، برخی از زنبورداران سنت “به زنبورها گفتنمرگ یک زنبوردار

سوالات متداول

چه خدایی با زنبورها پیوند دارد؟

خدایان زیادی در فرهنگ های مختلف با زنبورها مرتبط هستند. یک مثال قابل توجه – خدایان هندو: ایندرا، کریشنو و ویشنو که یک زنبور را به عنوان نماد خود دارند.

آیا الهه زنبور عسل وجود دارد؟

محبوب ترین الهه زنبور عسل از یونان باستان می آید. او ملیسا – الهه زنبورها – نامیده می شود.

خدای زنبورهای مایا کیست؟

Ah Muzen Cab خدای مایاهای زنبور عسل و زنبور عسل است. فرهنگ مایا زنبورها را پیام آوران دنیای زیرین می داند.

زنبورها در اساطیر یونان نماد چیست؟

زنبورها بندگان خدایان در نظر گرفته می شدند و معرف: دانش، قدرت و سلامتی بودند.

سفارش فوری عسل ♥