خانه عسل چیست؟ وقتشه؟


تصویر پنهان پینترست

برای زنبورداران، نزدیک شدن به زمان برداشت عسل سرشار از هیجان است. به هر حال، این چیزی است که شما (و زنبورهایتان) در تمام سال برای آن کار کرده‌اید. اما، فراتر از شور و هیجان در حیاط زنبور عسل، مؤلفه دیگری برای برداشت وجود دارد که باید در نظر بگیرید: خانه عسل. در حالی که الزامات قانونی ممکن است وجود آن را در برخی موارد الزامی کند – هر زنبورداری به آن نیاز ندارد. اگر برای یک آماده نیستید خانه اختصاصی عسل زنبور عسل با این حال – شما هنوز به یک منطقه پردازش با برخی از همان الزامات نیاز دارید.

خانه های عسل زنبور عسل: شکل و عملکرد

استخراج کننده و ابزار برای پردازش در داخل اتاق خانه عسل.

قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه آیا شما یا نه نیاز به یک خانه عسلی، باید بفهمیم که واقعاً چیست؟ به طور کلی، این اصطلاح زنبورداری اشاره به “مکان” خاصی دارد که در آن برداشت از کندوها “کار شده” است.

سوپر عسل پر از عسل رسیده در انتظار پردازش به این اتاق داخلی آورده می شود. سپس زنبوردار با استفاده از دستگاه عسل گیر، عسل مایع را از شانه خارج می کند.

یا ممکن است از روش قدیمی “خراش و کرنش” استفاده شود. جایی که لانه زنبوری خرد می شود و در کیسه فیلتر قرار می گیرد تا مایع به داخل یک سطل تخلیه شود.

هنگامی که فرآوری عسل انجام شد (با هر روشی) می توان از خانه عسل به عنوان مکانی برای استفاده استفاده کرد شیشه های خود را به درستی برچسب بزنید و بطری کنید.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

یک ساختمان مجزا؟

هست یک خانه عسل یک خانه واقعی – جدا از خانه؟ نه، لزومی ندارد. ممکن است یک اتاق اضافی در خانه خود داشته باشید که برای رفت و آمد روزمره استفاده نمی شود. شاید بتوانید چند روز آن را به فرآوری عسل اختصاص دهید. اما، برای یک آشفتگی آماده باشید – این یک تجارت سخت است.

با این حال، زنبورداران اغلب ساختمانی را به ویژه برای استخراج عسل می سازند یا می خرند. انبارهای کوچکی که برای فروش می بینید گزینه های خوبی هستند. برای راحت و قابل استفاده کردن این سازه ها می توان برق و لوله کشی را اضافه کرد.

آیا هر زنبورداری به یکی نیاز دارد؟

خیر، لازم نیست هر زنبورداری یک خانه عسل جداگانه (یا اتاق اختصاصی) داشته باشد. با این حال، اگر شما فروش عسل به مردم – ایالت شما ممکن است از شما بخواهد که یکی از آنها ثبت و بازرسی شده باشد.

در برخی موارد، صاحبان خانه اتاقی را در خانه خود تعبیه کرده اند که به ندرت استفاده می شود تا به عنوان منطقه پردازش آنها باشد.

این نیز می تواند تا زمانی که خارج از ترافیک روزمره باشد و الزامات ایالت را برآورده کند (در صورت نیاز) کار می کند. بررسی کنید با انجمن های زنبورداری محلی در منطقه شما – آنها باید الزامات دولت را بدانند.

برای اکثریت بزرگ زنبورداران (حتی آنهایی که محصول نمی فروشند)، داشتن خانه عسل یک مزیت بزرگ است. استخراج یک کار درهم و برهم است. تکه‌های موم روی زمین می‌ریزید.

همچنین، چه زمانی با استفاده از دستگاه استخراج برقی، یک غبار چسبنده ریز در هوا پخش می شود و همه چیز چسبنده به نظر می رسد. بنابراین، داشتن یک خانه یا اتاق خاص همیشه یک الزام نیست، اما مطمئناً یک مزیت است!

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

زنبوردار قاب عسل را در قسمت آشپزخانه باز می کند.

آیا می توانید از آشپزخانه خود برای استخراج عسل استفاده کنید؟

اگر قصد دارید از عسل خود فقط برای خانواده استفاده کنید، بله، احتمالاً می توانید با استفاده از آشپزخانه خانه خود از عسل خود استفاده کنید.

اما، زمانی که 5 ماه آینده را صرف یافتن تکه‌های کوچک موم چسبیده به زمین کردید – ساخت خانه عسلی گران است به نظر مقرون به صرفه تر از قبل است

برای زنبوردار حیاط خلوت با چند کندوs، من احساس شما را درک می کنم که سرمایه گذاری برای یک ساختمان خاص بسیار زیاد است.

اما به خاطر بهشت، مطمئن شوید که مقدار زیادی پارچه قطره ای برای زمین گذاشتن دارید – و آب عسل/موم را در سینک نریزید!

تجهیزات داخل یک خانه عسل که برای پردازش برداشت استفاده می شود.

الزامات خانه عسل

بنابراین، چه کاری باید انجام دهید خانه عسلی خود را بسازید. بیایید حداقل نیازها را برای راحتی زنبوردار پوشش دهیم.

فراتر از آن – با وزارت کشاورزی ایالتی خود تماس بگیرید تا ببینید آیا نیازمندی های بیشتری در ایالت شما وجود دارد یا خیر.

این موارد می‌تواند شامل موارد زیر باشد، اما محدود به این موارد نیست: سینک و آب گرم مناسب، چراغ‌های با روکش در صورت شکستگی، کف‌های قابل شستشو، دیوارها، سقف‌ها، وسایل نظافتی قفل شده و غیره.

موارد ساده ای که هر منطقه فرآوری عسل باید داشته باشد:

  • فضای تنگ زنبور
  • دسترسی به آب گرم
  • سینک برای تمیز کردن ظروف
  • روشنایی کافی
  • جداول و انباری
  • ابزار و لوازم مختلف (سطل های تمیز با درب های محکم، پارچه های پارچه ای برای تمیز کردن، ابزار استخراج و غیره)

فضای کار رایگان زنبور عسل

فضای کار شما باید “فشار” باشد وگرنه آن عزیزان کوچولو تلاش خواهند کرد تا فضل خود را پس بگیرند. درها، پنجره‌ها و غیره باید به اندازه کافی سرپوش و محکم باشند تا جلوی آنها را بگیرد.

به همین دلیل، داشتن یک پنکه یا کولر گازی کوچک هزینه خوبی است. اتاق باید باشد گرم برای استخراج عسل اما زنبوردار نیز باید زنده بماند.

حتی اگر نیازی به بازرسی دولتی ندارید، تلاش برای پردازش عسل در گاراژ ایده خوبی نیست.

اگر هوا به اندازه کافی گرم باشد که کار را به درستی انجام دهد، به زودی هزاران بازدیدکننده پرواز خواهید داشت – آن را در داخل نگه دارید.

آب گرم تمیز

پاکیزگی مهم است. شما یک فضای بهداشتی برای کار می خواهید. استخراج عسل یک کار نامرتب است – مهم نیست چقدر مراقب باشید. منبع آب ضروری است. ممکن است با چند سطل آب یا شلنگ از پس آن برآیید.

با این حال، خرید یک آبگرمکن کوچک بدون مخزن ارزش دارد. این کار تمیز کردن را بسیار ساده تر می کند – خدا را شکر که عسل محلول در آب است.

سینک ظرفشویی آسان برای تمیز کردن

اکثر قوانین مستلزم داشتن یک سینک به اندازه کافی بزرگ برای شستن بزرگترین ظرف خود هستند. یک سینک به اندازه کافی بزرگ برای قرار دادن یک سطل 5 گالن در آن معمولا کافی است.

یک سینک استیل مستعمل را اغلب می‌توان برای فروش در فهرست محلی کریگز یا در یک رستوران یافت. این همیشه یک ضرورت نیست، اما تمیز کردن را بسیار آسان تر می کند. همچنین به شما مکانی می دهد تا به طور موقت ظروف چسبنده و غیره را بنشینید.

نورپردازی خوب

اگر تصمیم دارید یک ساختمان خریداری شده را تجهیز کنید یا سوله برای خانه عسل شما، نور یک نکته مهم است.

ممکن است برای اضافه کردن چراغ های خوب و چند پریز برق به کمک یک برقکار مجاز نیاز داشته باشید. گاهی اوقات، می‌توانید یک ساختمان ذخیره‌سازی بخرید که قبلاً سیم‌کشی شده است – این کاری است که من انجام دادم.

میز و مبلمان محکم

عسل سنگینه یک سطل 5 گالن عسل به راحتی می تواند بیش از 60 # وزن داشته باشد. به همین ترتیب، سوپرهای کامل سنگین هستند.

یک میز مستحکم برای کارکرد ایمن جعبه‌هایتان ضروری است. همچنین پس از چند ساعت کار در پشت شما را نجات می دهد – خم شدن کمتر.

چکیدن عسل تازه در ظرف نگهداری داخل خانه عسل.

لوازم جانبی اختیاری برای خانه عسلی شما

روشی که برای استخراج یا فرآوری عسل خود استفاده می کنید، تعیین می کند که به کدام ابزار نیاز دارید. برخی از افراد از a استفاده خواهند کرد دستگاه استخراج دستی یا برقی – دیگران نخواهند کرد. اما، اینها مواردی هستند که زندگی در خانه عسل را بسیار آسان می کنند.

یک فن قوی با ارتفاع قابل تنظیم یک مزیت بزرگ در طول پردازش عسل است که به خنک کردن زنبوردار کمک می کند.

همچنین می توان از آن برای “خشک کردن” عسل استفاده کرد که باعث می شود از نظر رطوبت در خط مرزی قرار گیرد. انکسارسنج بخر– ابزار ارزشمندی است که هر زنبورداری به آن نیاز دارد. اگر محتوای آب عسل شما خیلی بالاست خراب می شود!

رطوبت گیر یکی از آن وسایلی است که نیازی به داشتن آن ندارید. با این حال، بسیار مفید است – به ویژه برای زنبوردارانی که در مناطقی زندگی می کنند سوسک های کندو کوچک (SHB).

عسل های فوق العاده برداشت شده می توانند تعدادی تخم سوسک کوچک در جعبه داشته باشند – حتی اگر هیچ سوسک بالغی را مشاهده نکنید.

بسیاری از زنبورداران استخراج سوپر عسل را به مدت 5-6 روز به تعویق انداخته اند تا آنها را آلوده به لارو سوسک ببینند. تصور کنید – کل برداشت خراب شده است!

سوپر عسلی کامل و رطوبت گیر با فن.

اما، یک دستگاه رطوبت گیر در حالت کم می تواند رطوبت اتاق را پایین نگه دارد. این به خشک شدن عسلی که ممکن است محتوای آب بالایی دارد کمک کند. اما از تخم های SHB نیز جلوگیری می کند – به زنبوردار چند روز اضافه می دهد.

من دیگر با پوشش پنجره ها زحمت نمی دهم. با این حال، در سال های اولیه زنبورداری من همیشه با زنبورهای زیادی در خانه عسل مواجه می شدم.

نسبتاً گیج کننده بود. آن زنبورها می خواستند بیرون بروند – من آنها را می خواستم بیرون بروند. زنبورهای بیرونی می خواستند وارد شوند – این یک آشفتگی بود. ساختمان من 2 پنجره داشت و یک پنجره کوچک در در.

با پوشاندن پنجره ها از داخل با مواد سیاه، زنبورهای داخل به سمت پنجره کوچک در پرواز کردند. می توانستم در را باز کنم و سریع آنها را بیرون بیاورم.

آلونک زنبوردار خود را شخصی سازی کنید

خانه عسل چیزی نیست که شما مجبور باشید سال اول زندگی خود را خریداری کنید. با این حال، اگر قصد فروش عسل را دارید، کهیرهای زیادی دارند یا زنبورها را برای مدت طولانی نگهداری کنید – باید به فکر ساختن آن باشید.

علاوه بر مکانی امن و تمیز برای استخراج و بطری عسل، مکان مناسبی برای نگهداری لوازم تمیز نیز می باشد.

بهتر از همه، فراتر از قوانین ایالتی که باید از آنها پیروی کنید، می توانید آن را متناسب با سبک زنبورداری خود شخصی سازی کنید.

وقتی می خواهید از همه دور شوید، تبدیل به یک “پناهگاه زنبورداران” می شود – “اینجا پایین نیایید – ممکن است زنبورهایی در اطراف باشند ؛).

سفارش فوری عسل ♥