حقیقت در مورد آنچه زنبورها می خورند 🐝


مانند هر موجود زنده ای، حشرات نیز برای تغذیه به غذا نیاز دارند. برخی برای غذا به گیاهان متکی هستند و برخی دیگر شکارچی هستند که حشرات دیگر را شکار می کنند. بنابراین، زنبورها چه می خورند برای حفظ زندگی و شکوفایی؟ در مورد زنبورهای عسل، عسل ممکن است اولین پاسخ شما باشد. اما، حقیقت پیچیده تر است. بیایید حقایق اساسی در مورد جمع آوری غذا و مواد غذایی تشکیل دهنده رژیم زنبور عسل را بررسی کنیم.

زنبورهای عسل در حیاط خلوت شما چه می خورند؟

زنبور عسل کارگر عسل را از تصویر شانه می خورد.

در میان هزاران گونه مختلف حشرات، احتمالاً انواع مختلفی در حیاط خانه خود دارید. البته، زنبور عسل و بامبل به راحتی قابل تشخیص هستند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

هر دوی این حشرات رژیم غذایی مشابهی دارند – حتی اگر سبک زندگی آنها کاملاً متفاوت باشد. هر روز اعضای کلنی غذا را جمع آوری می کند منابع مورد نیاز برای حفظ زندگی

فراتر از انرژی برای نیازهای روزانه، یک کلنی زنبور عسل نیاز خاصی دارد. آنها باید به عنوان یک واحد برای ذخیره مواد غذایی برای ماه های سرد آینده همکاری کنند. در غیر این صورت، مستعمره در زمستان زنده نخواهد ماند.

برخلاف اکثر حشرات، زنبورهای عسل در زمستان به عنوان یک گروه بزرگ. در روزهای سرد زمستان، گلهای کمی شکوفه می دهند تا شهد تهیه کنند. و حتی اگر چیزی در حال شکوفه باشد، ممکن است برای آن خیلی سرد باشد حشرات برای پرواز!

غذای ذخیره شده گنجی است که کلنی را تا بازگشت هوای گرم حفظ می کند. چگونه این کار انجام می شود؟ کربوهیدرات ها، ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز برای بقا و رشد را از کجا می گیرند؟ همه چیز در مورد برنامه ریزی است و زنبورهای عسل برنامه ریزان بسیار خوبی هستند.

جمع آوری شهد و گرده گل ها

بسیاری را خواهید دید انواع حشرات جمع آوری شهد و گرده این تنها زنبورها نیستند که این منابع غذایی را جستجو می کنند.

حتی اعضای خانواده زنبورها از کمی شهد شیرین لذت می برند. به همین دلیل است که آنها می خواهند در پیک نیک تابستانی یک جرعه از کولا یا سایر شیرینی های مایع شما را به اشتراک بگذارند.

از آنجایی که زنبورهای کارگر جوینده شهد شیرین را از گلها جمع آوری می کنند، اگر گرسنه باشند ممکن است از یک جرعه جرعه لذت ببرند. اما هدف اولیه آنها بازگشت به کندو و تبدیل شهد به عسل است.

گل و زنبور عسل یک رابطه طولانی مدت دارند بسیاری از گیاهان گلدار گرده یا شهد را برای جذب بازدید حشرات فراهم می کنند – برخی هر دو را فراهم می کنند. اما، هر گلی برای حشرات گرسنه غذا نمی دهد. برخی از گیاهان نیازی ندارند گرده افشانی زنبور عسل.

زنبور عسل گرده را برای کلنی جمع آوری می کند تا تصویر را بخورد.

زنبورهایی که عسل می خورند

اگرچه ما شاهد جمع آوری شهد حشرات زیادی هستیم، زنبورهای عسل مصرف کنندگان اصلی عسل واقعی هستند. این منبع غذایی اولیه برای اعضای بالغ کلنی است.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

بدون عسل ذخیره شده برای خوردن در زمستان، کلنی می میرد. شهد گیاهی دارای رطوبت بالایی است و برای نگهداری طولانی مدت مناسب نیست. این هست شهد به عسل غلیظ و کم رطوبت تبدیل می شود. عسل یک غذای عالی برای نگهداری در زمستان است.

همچنین ترشحات حشرات و در برخی موارد را می خورند آن را به عسل عسلک تبدیل کنید (یا حداقل یک ماده شبیه عسل). عسلک ترشحات شیرین سایر حشرات مانند شته ها است.

بامبل ها همچنین از شهد جمع آوری شده مقدار کمی عسل تولید می کنند. در ساختارهای کوچکی به نام “گلدان عسل” در لانه خود ذخیره می شود. در فصل گرم استفاده می شود.

با این حال، نگهداری عسل در مقادیر زیاد عملی نیست که انواع دیگر حشرات برای بقا از آن استفاده می کنند. فقط زنبورهای عسل به مقدار زیاد عسل تولید می کنند.

گرده زرد ذخیره شده به عنوان غذا برای کلنی زنبور عسل در تصویر شانه.

چرا زنبورها گرده گل می خورند

گرده یک منبع پروتئین است. بسیاری از انواع زنبورها گرده را در سبدهای گرده که روی پاهای عقبی آنها قرار دارد جمع آوری می کنند. بمبل ها گرده ها را جمع آوری کرده و با شهد و عسل مخلوط می کنند تا به بچه های در حال رشد خود تغذیه کنند.

زنبورهای عسل گرده می خورند به شکل نان زنبور عسل نان زنبور عسل مخلوطی از گرده، عسل و بزاق حاوی آنزیم ها است. این ماده تخمیر شده هضم پروتئین گرده را آسان تر می کند.

زنبورهای ماده جوان کارگر بیشتر از سایرین در کندو گرده مصرف می کنند. این آنها را قادر می‌سازد تا خوراک تولید کنند نوزادان در کلنی. گرده در زمان های فراوان جمع آوری می شود و برای استفاده بعد ذخیره می شود.

با این حال، نه هر عضو مستعمره هر روز گرده می خورد افراد مسن که به خردسالان غذا نمی دهند به این پروتئین اضافی نیاز ندارند.

همچنین، زنبورها – که اغلب در دسته “زنبور عسل” قرار می گیرند اما در واقع به آنجا تعلق ندارند – گرده را جمع آوری نمی کنند. آنها شکارچی هستند و برای نیازهای پروتئینی خود حشرات دیگر را شکار می کنند. زنبورها و هورنت هاحشرات دیگر – از جمله زنبورهای عسل را بخورید.

رژیم زنبور عسل

شاید تعجب کنید که بدانید رژیم غذایی زنبورهای عسل در یک کلنی می تواند در طول زمان بسیار متفاوت باشد. رژیم دقیق روزانه به گونه، سن زنبور عسل و در دسترس بودن منابع غذایی بستگی دارد.

رژیم غذایی زنبور عسل

در حال رشد لارو زنبور عسل مصرف غذای نوزادی که توسط پرستاران تولید می شود. غذای مولد به ترشحات غدد مخصوصی اطلاق می شود که در داخل دهان زنبورهای کارگر قرار دارند. این ماده سفید را می توان در تک تک سلول های موم زنبور عسل مشاهده کرد. این شامل تمام مواد مغذی مورد نیاز برای رشد سریع لارو است.

تصویر لارو زنبور عسل در حال خوردن غذای نوزاد تولید شده توسط زنبورهای پرستار.

این کارگران که به عنوان پرستار خدمت می کنند مقادیر زیادی گرده را برای تولید انواع مختلف مواد غذایی مایع مصرف می کنند. آنها بسته به نیاز لارو که تغذیه می شوند، مخلوط مناسب را درست می کنند.

لارو زنبور کارگر با توجه به نقش آینده خود تغذیه می شود. اگر مستعمره می خواهد یک ملکه جدید بسازد زنبور عسل، رژیم غذایی خاصی استفاده می شود.

هنگامی که بزرگسالان به سن علوفه گیر می رسند، کار آنها در داخل کندو انجام می شود. آنها دیگر قادر به هضم گرده نیستند. از آن زمان به بعد، اعضای بالغ کندو فقط عسل و شهد می خورند. مقدار زیادی عسل برای زنبورهایی که مسئول تولید شانه موم برای کندو هستند مورد نیاز است.

ملکه زنبورهای عسل رژیم غذایی خاصی دارند

همه لاروهای جوان در 3 روز اول ژل رویال می خورند. پس از این مدت، لارو کارگر نان زنبور عسل و عسل را تا پایان مرحله لاروی مصرف می کند.

اگر مستعمره است آماده شدن برای ازدحام، یا به هر دلیلی نیاز به ملکه جدید دارد، تعدادی از لاروهای ماده به عنوان ملکه های آینده انتخاب می شوند و با رژیم غذایی خاصی تغذیه می شوند.

سالهاست که این غذای مخصوص ملکه را “ژله رویال” می نامیم. ژل رویال یک ترشح شیری رنگ است که توسط غدد هیپوفرانژیال در بزرگسالان جوان تولید می شود.

زنبور ملکه بالغ با یک تصویر رژیم غذایی خاص تغذیه می شود.

اکنون محققان ترکیب دقیق غذای تغذیه شده هنگام پرورش ملکه ها را زیر سوال می برند. آیا ژل رویال واقعاً ترکیبی است که مسئول رشد ملکه است؟

ما می دانیم که ژل رویال در منوی ملکه های در حال رشد است. اما، ممکن است این تنها چیزی نباشد که به لارو ماده کمک می کند تا ملکه شود. ملکه های بالغ به عنوان یک قاعده عسل نمی خورند. آنها با مغذی ترین مواد ممکن تغذیه می شوند.

زنبورداران به زنبورها آب قند می دهند

آیا زنبورها آب قند دوست دارند؟ شرط می بندی! زنبورداران اغلب در مواقع ضروری به کندوهای گرسنه کمک می کنند تغذیه آب قند. اغلب از نیشکر یا قند چغندر یا شربت ذرت تهیه می شود. در نظر گرفته نشده که جایگزین شهد یا عسل طبیعی شود، کلنی را تا زمانی که غذای طبیعی در دسترس قرار گیرد زنده نگه می دارد.

زنبورهای عسل گیاهخواران سختگیر نیستند

زنبورهای عسل گوشت نمی خورند. آنها حشرات دیگر را شکار نمی کنند. با این حال، آنها گیاهخواران “سخت” نیستند. اگر مستعمره به گرسنگی نزدیک است، کارگران تخم زنبور عسل و لارو را خواهند خورد. این آخرین تلاش برای استفاده از منابع موجود برای نجات مستعمره است.

آیا زنبورهای عسل میوه می خورند؟

ممکن است زنبورهای عسل را ببینید که از میوه های رسیده ترک خورده تغذیه می کنند و فکر می کنند که انگور شما را از بین می برند. در واقع، پروبوسیس زنبور عسل معمولا آنقدر قوی نیست که بتواند پوست میوه را سوراخ کند.

اما در صورت در دسترس بودن از آب میوه شیرین استفاده خواهند کرد. اگر شرایط آب و هوایی باعث شکستن پوست میوه شود یا زنبور دیگری پوست آن را باز کرده باشد، زنبورهای عسل نیز شریک می شوند!

نجار و زنبورهای بامبل

در واقع، زنبورهای بامبل بیشتر همان چیزهایی را می خورند که زنبورهای عسل می خورند. آنها گرده گل ها را به عنوان منبع پروتئین جمع آوری می کنند. و شهد گیاه شیرین را جمع آوری می کنند.

به دلیل اندازه بزرگتر، زنبورهای بامبل اغلب گرده افشان کارآمدتری نسبت به سایرین هستند. آنها همچنین زبان بلندتری دارند که می تواند به شکوفه های لوله مانند برسد!

زنبورهای نجار چوب را نابود می کنند

زنبورهای عسل چوب نمی خورند. با این حال، برخی از انواع زنبورها برای ساختن لانه به سازه های چوبی سوراخ می کنند. این می تواند کاملا مخرب باشد. زنبورهای نجار مشکل بزرگی هستند اطراف انبار قدیمی من

زنبورهای عسل در حال جمع آوری آب برای استفاده در تصویر کندو هستند.

زنبورها هم به آب نیاز دارند

حشرات آب می نوشند زنبورهای عسل برای حفظ کلنی خود به آب نیاز دارند. آب در صورت نیاز جمع آوری می شود. در کندو ذخیره نمی شود.

از آب برای رقیق کردن عسل غلیظ و کنترل رطوبت و دمای داخل کندو استفاده می شود. همراه با تهویه خوب کندو، منبع آب کافی برای هر کندوی زنبور عسل مهم است.

حتی افراد غیر زنبوردار از تامین آب برای حشرات لذت می برند. برخی از ساختن خود لذت می برند آبدار زنبور عسل باغ و دیدن کدام حشرات برای نوشیدن می آیند. انواع بسیاری از حشرات، پروانه ها، زنبورها و سایر گرده افشان ها را خواهید دید که از منبع آب شما بازدید می کنند.

زنبورها وقتی عسلشان را می گیریم چه می خورند؟

با ادامه کار تا زمانی که غذا برای جمع آوری وجود دارد، یک کلنی زنبور عسل می تواند چندین جعبه عسل را در یک فصل پر کند. این مقدار عسل ذخیره شده بیشتری نسبت به بسیاری از کلنی های زنبور عسل برای بقا در زمستان است.

زنبورداران جعبه های اضافی را به کندوها اضافه می کنند. پس از اینکه مستعمره جعبه ها را برای خود پر کرد، ما آن را دریافت می کنیم برداشت اضافی عسل.

زنبورداران وظیفه شناس می دانند که کلنی خود به چه مقدار عسل ذخیره شده برای زمستان نیاز دارد. ما فقط اضافی را می گیریم. این امر به کلنی زنبور عسل اطمینان می دهد که غذای کافی برای زمستان دارد.

اکثر اعضای خانواده حشرات برخی منابع غذایی مشترک دارند. با این حال، تنوع زیادی نیز وجود دارد. با توجه به شرایط تغذیه خوب، به نظر می رسد عسل و گرده گل برنده بزرگ داستان هستند چیزهایی که زنبورهای عسل به طور مداوم می خورند. اما سایر حشرات از منابع غذایی غنی از شهد و گرده در حیاط خلوت شما قدردانی خواهند کرد.

سفارش فوری عسل ♥