حقایق گرده افشانی زنبور عسل – زنبورهای عسل کارولینا


برای گیاهانی که به گرده افشانی حشرات متکی هستند، زنبورها بخش مهمی از دنیای آنها هستند. بسیاری از زنبورهای بومی گرده افشان های مهمی هستند. ولی، گرده افشانی زنبور عسل نیروی اصلی در کشاورزی مدرن است. اگر زنبور عسل ناپدید شود، مسئول میلیاردها دلار درآمد یا عملکرد محصول است – رژیم غذایی شما به طور قابل توجهی تغییر می کند. ممکن است از دانستن نقش زنبورها به عنوان گرده افشان شگفت زده شوید.

گل گرده افشانی زنبور کارگر در تصویر باغ.

چرا گرده افشانی زنبور عسل مهم است

به عسل فکر کنید و به زنبورها فکر کنید. به همین سادگی. زنبورهای عسل برای تولید عسل به خوبی شناخته شده اند. و بیایید با آن روبرو شویم، داستان چگونه زنبورها از شهد گیاه عسل درست می کنند یک داستان بسیار لعنتی تاثیرگذار است

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

با این حال، برای برخی از محصولات، انواع دیگر زنبورها گرده افشان بهتری هستند. زنبورهای بامبل به دلیل اندازه بزرگشان به “گرده افشانی وزوز” معروف هستند. آنها همچنین می توانند در گلخانه ها به خوبی عمل کنند.

با این حال، برای مناطق وسیع کشاورزی مدرن – وقتی می گویید گرده افشانی زنبور عسل – در مورد زنبورهای عسل صحبت می کنید.

فرآیند گرده افشانی

گرده افشانی چیست؟ گرده افشانی زمانی اتفاق می افتد که گرده از قسمت ماده گل به قسمت نر منتقل شود.

حشرات، از جمله زنبورهای عسل به گرده افشانی کمک می کنند با حرکت دانه های ریز گرده از گلی به گل دیگر. گرده اغلب به گل های گیاه دیگری از همان گونه منتقل می شود.

نتیجه گرده افشانی تشکیل میوه یا دانه است. گیاهان گرده‌افشانی میوه/بذر بیشتری تولید می‌کنند و در نتیجه عملکرد بسیار بیشتری دارند.

زنبور عسل با تصویر شهد گیاه فریب خورده تا گل بدهد.

گیاهان از شهد برای جذب زنبورهای عسل استفاده می کنند

گیاهان گلدار که نیاز به گرده افشان حشرات دارند، ذرات چسبنده سنگین گرده تولید می کنند. این گرده برای حرکت در باد بسیار سنگین است. آنها باید برای انتقال دانه های گرده به منبع خارجی تکیه کنند.

این گیاهان به طور متوسط ​​گلهای بزرگتری دارند و اغلب مایعی شیرین به نام شهد تولید می کنند. زنبورهای عسل، زنبورهای بومی، زنبورها، مگس ها و سایر گرده افشان ها برای برداشت شهد شیرین از گل ها بازدید می کنند.

زنبورهای عسل گرده را به طور تصادفی جابجا می کنند

بدن های کوچولوی مبهم و پرموی ما زنبورهای کارگر گرده ها را به طور تصادفی جمع آوری کنید بله، در حالی که آنها مشغول جستجوی شهد شیرین هستند، برخی از ذرات گرده به موهای ریز بدنشان می‌چسبند.

در گل بعدی، شاید مقداری گرده ریخته شود و گرده آن شکوفه به موهای زنبور عسل اضافه شود. این گرده افشانی متقابل است.

اما، گرده افشانی زنبورها همیشه خیلی تصادفی نیست. گاهی اوقات زنبورها به دلایلی غیر از شهد از گل ها دیدن می کنند. آنها به دنبال گرده های مغذی می آیند.

منبع پروتئین خوبی برای کلنی است. زنبورهای عسل از گرده گل استفاده می کنند برای تغذیه بچه زنبورها بدون گرده – بدون نوزاد.

زنبور عسل در حال گرده افشانی آفتابگردان در تصویر مزرعه.

گیاهان متکی به زنبورها

در دنیای گیاهان، انواع زیادی وجود دارد که به گرده افشانی زنبورها بستگی دارد. همه آنها میوه و سبزیجاتی نیستند که در خواربار فروشی ببینید.

زنبورها همچنین به گرده افشانی گیاهانی که غذای حیوانات تولید می کنند کمک می کنند. و، بسیاری از درختان بومی و درختچه ها از گرده افشانی زنبور عسل سود می برند. میوه هایی که تولید می کنند به تغذیه حیات وحش کمک می کند.

در میان گیاهانی که برای مصرف انسان رشد می کنند، بسیاری از آنها به گرده افشانی زنبور عسل برای تولید محصول خوب متکی هستند. این غذاها بخشی منظم از رژیم غذایی ما هستند و برخی از محصولات تجاری بزرگ هستند.

 • بامیه
 • کیوی
 • بادام هندی
 • هندوانه
 • طالبی
 • خیار
 • اسکواش
 • کدو تنبل
 • سیب
 • توت فرنگی
 • و خیلی های دیگر
تصویر مزرعه بزرگ کدو تنبل در مزرعه کشاورزی مدرن.

بیشتر برنامه ریزی کنیدts توسط زنبورها گرده افشانی نمی شوند

برخلاف تصور عاشقانه – زنبورهای عسل مسئول گرده افشانی بیشتر منابع غذایی جهان نیستند.

مقدار زیادی گرده خشک با وزن سبک توسط برخی گیاهان تولید می شود. باد ذرات کوچک خشک را به گلهای پذیرا می برد.

گیاهان گرده افشانی بادی نیازی به جذب گرده افشان ندارند. اینها عبارتند از: گندم، ذرت، برنج، چاودار، جو و جو. کاج، صنوبر، صنوبر و بسیاری از درختان سخت چوب نیز به این روش گرده افشانی می شوند.

زنبورهای عسل و سایر گرده افشان ها ممکن است گاهی این گرده را جمع کنند. با این حال، منبع پروتئین اصلی آنها نیست.

کندوهای حیاط خلوت به افزایش گرده افشانی زنبورها کمک می کنند

هزاران زنبوردار حیاط خلوت در سراسر کشور از پرورش زنبور عسل لذت ببرید. این حیاط های کوچک زنبور عسل با 2، 4 یا 10 کندو در حیاط خلوت ممکن است به امید تولید عسل نگهداری شوند.

اما، داشتن کندوهای عسل در اطراف می تواند مزایای دیگری نیز به همراه داشته باشد. غیرمعمول نیست که زنبورداران جدید با باغ سبزی کوچک یا باغ کوچک متوجه افزایش قابل توجهی در عملکرد محصول شوند.

در واقع، صاحبان خانه های دیگر در همسایگی شما ممکن است همین را تجربه کنند. زنبوردار ممکن است به همه افراد منطقه کمک کند تا باغ ها و باغ های میوه بیشتری داشته باشند.

زنبورها در یافتن غذا به تنهایی کار خوبی انجام می دهند. اما بسیاری از مردم دوست دارند به آنها گل های اضافی ارائه دهند تا آنها را به باغ خود بکشانند.

تصویری از کتاب الکترونیکی گرده افشان برای کمک به رشد باغ زنبور عسل شما

برای ایده های بیشتر، کتاب من، گل برای باغ زنبور عسل شما، ایده هایی برای انتخاب بهترین گیاهان برای کمک به تغذیه زنبورهای گرسنه ارائه می دهد!

کشاورزی مدرن به گرده افشانی زنبورها بستگی دارد

زنبورهای عسل سالانه بیش از 20 میلیارد دلار به تلاش های کشاورزی ایالات متحده کمک می کنند. ما از سیب، هندوانه، خیار، کدو و سایر میوه ها لذت می بریم به دلیل گرده افشانی حشرات و/یا زنبورها

گرده افشان های بومی (زنبورها، پرندگان، خفاش ها و غیره) نیز در گرده افشانی نقش دارند. یکی دیگر از گرده افشان های محبوب برای باغبان خانه زنبور میسون است. برخی از باغداران فراهم می کنند خانه ای برای میسون بیز.

چرا هستند زنبورهای عسل برای کشاورزی بسیار مهم هستند? انتقال کلنی های بزرگ زنبور عسل در سراسر زنبورهای در حال حرکت از یک ایالت به ایالت دیگر – به دنبال شکوفایی محصول – آسان است. این کندو شامل هزاران کارگر آماده پرواز است.

کلنی های زنبور عسل با جمعیت زیاد خود کارهای خود را انجام می دهند و هر شب به کندو باز می گردند. سایر حشرات در چنین کلنی های بزرگ زندگی نمی کنند – که تلاش را ارزشمند می کند.

کشاورزی همیشه برای زنبورها خوب نیست

کشاورزی مدرن اغلب از سیستم های تک زراعی استفاده می کند. آنها مزارع بزرگی دارند که فقط از یک نوع گیاه مانند بادام، آفتابگردان یا زغال اخته تشکیل شده است.

زنبورهای عسل (مثل ما) به جای اینکه هفته ها متوالی یک چیز را بخورند، به تنوع در رژیم غذایی خود نیاز دارند. این فقدان منبع غذایی متنوع می تواند باعث ناسالم شدن زنبورها شود.

هزاران کندو زنبور عسل به راحتی در سراسر ایالات متحده حمل می شوند. اما، این حرکت برای کلنی استرس زا است (که باید در طول سفر در جعبه محبوس بماند). استرس باعث مشکلات سلامتی در زنبورها و همچنین انسان می شود.

زنبورداران تجاری که از زنبورهای عسل برای گرده افشانی استفاده می کنند اغلب مکمل ها را به زنبورهای خود می خورند. این می تواند به جایگزینی کمبود مواد مغذی در بدن کمک کند رژیم غذایی زنبورهای عسل.

نمودار اینفوگرافیک در تصویر حقایق گرده افشانی زنبور عسل.

بیشتر محصولات زراعی با گرده افشانی مناسب زنبورها محصول بیشتری تولید می کنند. با این حال، برخی از محصولات (مانند بادام) 100% به زنبورها وابسته است. کاهش جمعیت زنبور عسل باعث کمبود کندو برای گرده افشانی بادام شده است.

همانطور که محققان در مورد سلامت زنبور عسل بیشتر می آموزند، کشاورزان به دنبال چیزهای بیشتری هستند راه هایی برای کمک به زنبورها. این اقدامات برای زنبورها و کشاورزان نیز مفید است.

 • محدود کردن استفاده از آفت کش ها به حداقل و تکنیک های کاربرد مناسب می تواند از کلنی های زنبور عسل محافظت کند.
 • کشاورزان به جای داشتن هکتار از محصولات مشابه، محصولات پوششی را در بین ردیف ها می کارند. این به رژیم غذایی زنبور عسل تنوع می بخشد.

چگونه به نجات زنبورها کمک کنیم

این تنها کشاورزان بزرگ نیستند که می توانند به ترویج زنبورهای عسل سالم کمک کنند. صاحبان خانه و زنبورداران کوچک می توانند به زنبورهای عسل کمک کنند کاشت انواع گل.

انواع مختلفی از گیاهان را انتخاب کنید که در یک فصل طولانی شکوفا می شوند. سعی کنید تعداد زیادی را وارد کنید گل های دوستدار زنبور عسل که در ماه های تابستان شهد، گرده یا هر دو را فراهم می کند.

استفاده از آفت کش ها و علف کش ها را محدود کنید در باغ های شما و در چمن های شما. از فرمول کمتر سمی استفاده کنید و برچسب را بخوانید تا بهترین زمان استفاده را بدانید.

همه گونه های زنبور عسل مهم هستند. هر دو زنبورهای بومی، زنبورهای عسل، پروانه ها و سایر گرده افشان ها نقش دارند. همه آنها در معرض خطر هستند. با همکاری یکدیگر می توانیم جهان را به مکانی بهتر برای همه گرده افشان ها تبدیل کنیم.

با انجام این کار، امیدواریم بتوانیم همچنان از آن لذت ببریم فواید گرده افشانی زنبور عسل برای چندین سال آینده

سفارش فوری عسل ♥