جعبه بچه زنبور عسل چیست؟


محبوب ترین قسمت کندوی زنبور عسل ممکن است جعبه بچه زنبور عسل. چرا زنبورداران اینقدر مجذوب اتفاقات این بخش از کندو هستند؟ پاسخ ساده است. این شامل قلب کندو است. این منطقه نسل بعدی زنبورهای عسل کارگر را در خود جای داده است. شرایط داخل جعبه مولدین به زنبوردار چیزهای زیادی در مورد وضعیت فعلی کلنی و آینده می گوید.

جعبه یا اتاقک Deep Brood Box

قاب عمیق زنبورها که از جعبه زاد و ولد خارج می شوند.

اگر هر زمانی را در یک جلسه انجمن زنبورداری محلی، مطمئناً بحث یک موضوع را می شنوید. “در جعبه نوزادان شما چه اتفاقی می افتد؟” بله، آنقدر مهم است.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

یک چیزی که باعث می شود اصطلاحات زنبورداری بنابراین گیج کننده این است که زنبورداران از اصطلاحات مختلفی برای توصیف اقلام استفاده می کنند. به عنوان مثال، شنیدن تمام جعبه‌های کندو لانگستروت که به آنها «سوپر» می‌گویند، غیرمعمول نیست.

تنها تفاوت در ارتفاع جعبه ها است – ابعاد دیگر یکسان است (عرض 16 اینچ در طول 19 7/8 اینچ). ارتفاعات عبارتند از:

  • عمق 9 5/8 اینچ
  • متوسط ​​6 5/8 اینچ
  • کم عمق 5 11/16 اینچ

هنگامی که برای اولین بار مستعمره های جدید را شروع می کنید، روش رایج این است که با یک جعبه عمیق شروع کنید (کندو لانگستروت) بدن کندو نیز نامیده می شود.

همانطور که کلنی رشد می کند، زنبورهای شما گسترش می یابند و امیدواریم به فضای بیشتری نیاز داشته باشند. اما در داخل آن جعبه اول اتاق پرورش است جایی که آینده کندو ابتدا آغاز می شود.

بازرسی اتاق پرورش

هر بازرسی کندو مستلزم ارزیابی برخی از قاب ها از ناحیه لانه پرورش است. لازم نیست به هر فریم نگاه کنید – اگرچه گاهی اوقات ممکن است لازم باشد.

آ الگوی بچه قوی نشان دهنده حضور یک زنبور ملکه تخمگذار است. در بیشتر ماه های سال، ما باید تمام مراحل رشد زنبور عسل را نشان دهیم.

تخم هایی که ملکه گذاشته است دیدن آن ممکن است سخت باشد – حداقل تا زمانی که تجربه ای در داخل کندو به دست آورید. ولی، لارو زنبور سفید مرواریدی به راحتی قابل شناسایی هستند. یافتن لارو مرده در کندو می تواند نشانه بیماری باشد.

قاب نوزاد پوشیده از زنبور عسل در بالای کندو.

قاب های نوزاد

کندوی لنگستروت استاندارد صنعتی دارای 10 قاب در هر جعبه است. هنگامی که قاب ها به درستی نصب می شوند، از خود فاصله می گیرند. آنها را به هم نزدیک کنید و فضای باقی مانده را در هر دو طرف تقسیم کنید.

این مانع از تجمع شانه فرز در فضاهای خالی زنبورها شانه های عجیب و غریب در هر منطقه خالی می سازند. این امر بازرسی کندو را دشوارتر و کثیف تر می کند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

تفاوت بین Brood Box و Super

تنها حقیقت تفاوت بین جعبه بچه و سوپر مطالب است. اندازه جعبه نیست بلکه آنچه در داخل آن قرار دارد آن را مشخص می کند.

یک جعبه مولد، قاب هایی از لانه زنبوری را در خود جای می دهد که حاوی رشد هستند نسل زنبور عسل. بله، مقداری عسل و گرده در آن ذخیره خواهد شد شانه شش ضلعی هم.

با این حال، هدف اصلی برای این منطقه از کندو این است که به عنوان لانه ای برای پرورش جوان عمل کند.

پیکربندی های مختلف کندو با یک یا دو جعبه مولد.

چند جعبه جوجه در کندو?

تعداد جعبه های بچه زنبور عسل روی کندو با انتخاب زنبوردار متفاوت است. در حالی که در درجه اول برای پرورش جوان استفاده می شود، مقداری غذا در اینجا نیز ذخیره می شود – اگر فضا اجازه دهد.

زنبورداران در آب و هوای سردتر تمایل دارند از 2 سوپر عمیق (یا 3 مدیوم) برای اتاق بچه زایی استفاده کنند. این به کلنی فرصت بزرگ شدن می دهد. فضای زیادی برای جمعیت زیاد و ذخیره‌سازی مواد غذایی فراوان.

برعکس، کسانی که در مناطق عمیق جنوبی ایالات متحده هستند، ممکن است تنها از 1 سوپر عمیق برای اتاقک نوزادان استفاده کنند. زمستان ها کوتاه تر است. کلنی برای گرم نگه داشتن نیازی به غذای ذخیره شده یا جمعیت زیادی ندارد.

ممکن است پیکربندی کندوی عسل شما مانند سایرین نباشد – حتی در منطقه شما. داشتن 1، 2 یا 3 جعبه جوجه در کندو “اشتباه” نیست. اگر زنبورهای کافی برای حمایت از آن دارید.

به چند جعبه مولد نیاز دارید؟ این بستگی به آب و هوا و میزان فضایی دارد که می خواهید به آنها بدهید. کلید موفقیت این است که به یاد داشته باشید که باید جمعیت زنبور عسل به اندازه کافی بزرگ باشد که بتواند در تمام لانه زنبوری داخل آن گشت زنی کند.

Excluders مانع گسترش می شود

استفاده از a حذف کننده ملکه برای جلوگیری از تخمگذاری در بالای جعبه های عسل رایج است. این باعث می شود برداشت عسل راحت تر برای زنبوردار جای نگرانی وجود ندارد. استفاده از یکی یا عدم استفاده از آن انتخاب شماست.

تصاویری از حذف کننده های ملکه را خواهید دید که در بالای یک جعبه عمیق قرار گرفته اند. من شخصا این روش را دوست ندارم. زنبورهای من به فضای بیشتری برای لانه خود نیاز دارند و من نمی خواهم آنها را تا این حد محدود کنم.

من یکی عمیق و یکی کم عمق استفاده کردم (در صورت تمایل می توانم از یک سوپر متوسط ​​استفاده کنم). هنگام استفاده از یک حذف کننده – من آن را زیر سوپر عسل خود قرار می دهم – نه بین دو جعبه ای که به زنبورها می دهم.

اضافه کردن جعبه دوم

از کجا می دانی چه زمانی یک جعبه مولد دوم را به کندو خود اضافه کنید? این تصمیمی نیست که بتوان آن را با تقویم تعریف کرد.

همان عواملی که در تصمیم گیری اعمال می شود چه زمانی یک عسل فوق العاده اضافه کنیم. اجازه دهید پیشرفت کلنی شما راهنمای شما باشد. زمانی که زنبورها 80 درصد از اکثر قاب‌ها در جعبه اول تولد استفاده می‌کنند (7/8 از 10)، ممکن است زمان جعبه شماره 2 باشد.

زنبورها در جعبه بچه چه می کنند؟

این منطقه از مستعمره همیشه شلوغ است اما به خصوص در فصل گرم. لاروهای در حال رشد دائماً توسط زنبورهای پرستار مراقبت می شوند. اشتهای حریص را نگه می دارد زنبورهای کارگر در حرکت مداوم

ملکه نیز در این منطقه از کندو روی شانه است. او با وظیفه‌شناسی از روی شانه می‌گذرد و سلول‌های خالی را بررسی می‌کند. اگر سلول تمیز و آماده باشد، ممکن است برای تخمگذاری مکث کند.

در اطراف لبه های ناحیه شانه مولدین، مشاهده یک قوس معمولی است گرده یا نان زنبور عسل. در اینجا قرار داده شده است تا به راحتی در دسترس باشد زنبورهای پرستار شاغل. آنها همچنین به همین دلیل عسل را در این نزدیکی ذخیره می کنند.

اگر مستعمره نیاز به پرورش یک ملکه جدید دارد، این جعبه ای است که در آن خواهید دید سلول های ملکه. بررسی لانه فرزند برای سلول های ملکه در طول فصل ازدحام یک عمل رایج است.

قاب از کندوی زنبور عسل با لانه فرزند، عسل و گرده برچسب.

سایر سبک های کندو

اگر از a استفاده می کنید انواع کندوی عسل، ممکن است یک جعبه جداگانه برای نوزادان زنبور عسل نداشته باشید. کندوهای نوار بالا و غیره کندوهای افقی فقط از یک جعبه تشکیل شده است. با این حال، آنها هنوز یک اتاق بچه‌دار یا منطقه‌ای از کندو دارند.

تکنیک های مدیریت این کندوها با کندوهای لانگستروت متفاوت است. اما، برای کلنی زنبور عسل، همه چیز یکسان است – فضایی بسته برای پرورش جوان.

مهم ترین منطقه کندو برای بازرسی زنبوردار است. آنچه در اینجا پیدا می کنیم، چیزهای زیادی در مورد نیازهای مستعمراتمان به ما می گوید.

سوالات متداول

آیا می توانید 3 جعبه بچه در یک کندو داشته باشید؟

بله، اگر جمعیت زنبور عسل به اندازه کافی برای گشت زنی و محافظت از شانه دارید. زنبوردارانی که از تمام سوپرهای متوسط ​​استفاده می کنند اغلب از 3 جعبه استفاده می کنند. اگر از همه سوپرهای کم عمق استفاده کردید، ممکن است به تعداد بیشتری نیاز داشته باشید.

آیا باید یک جعبه مولد دیگر اضافه کنم؟

اگر کلنی شما از 80 درصد جعبه فعلی استفاده می کند و فصل گرما به پایان نمی رسد، ممکن است وقت آن رسیده باشد که یک جعبه اضافه کنید.

آیا می توانم عسل را از جعبه بچه برداشت کنم؟

بله، اگر از مواد شیمیایی برای درمان کنه استفاده نکرده اید، می توانید عسل را از جعبه بچه برداشت کنید. با این حال، تمام عسل را از زنبورهای خود نگیرید – آنها از گرسنگی خواهند مرد.

اگر جعبه مولد دوم را خیلی زود اضافه کنید چه اتفاقی می افتد؟

بزرگترین خطر این است که آفات سعی کنند در فضای خالی حرکت کنند. اگر زنبورها تصمیم به خراب کردن آن داشته باشند، فونداسیون مومی نصب شده نیز ممکن است خراب شود. اگر در کادر دوم شانه کشیده اید پروانه مومی ممکن است آن را از بین ببرد.

آیا جعبه تک بچه بهتر از دوتایی است؟

استفاده از جعبه های دوتایی دارای مزایا و معایبی است. آنها فضای بیشتری را برای زنبورها فراهم می کنند اما برای حرکت سنگین هستند. شما همچنین فریم های دو برابری برای جستجو در هنگام تلاش دارید ملکه را پیدا کن.

سفارش فوری عسل ♥