جشن میوه تازه ملی و…


زنبور عسل

هفته ملی گرده افشان مبارک! این هفته، ما نه تنها زنبورهای عسل خود و عسل شیرینی را که برای ما فراهم می‌کنند جشن می‌گیریم، بلکه به کار سخت دیگر گرده‌افشان‌ها از جمله پروانه‌ها، پرندگان، خفاش‌ها، سوسک‌ها و غیره نیز تبریک می‌گوییم!

در حال حاضر در چهاردهمین سال خود، تاریخچه هفته ملی گرده افشان زمانی آغاز شد که سنای ایالات متحده تصویب و تعیین کرد که یک هفته در ماه ژوئن به عنوان “هفته ملی گرده افشان” نامگذاری شود و آگاهی بیشتری از وضعیت بد گرده افشانان در حال کاهش ما ایجاد کند. هفته ملی گرده افشان، همراه با زنبور عسل فروتن، کار ارزشمند سایر گرده افشانان مهم مانند پروانه ها، پرندگان، خفاش ها و سوسک ها را جشن می گیرد. در سال‌های پس از آغاز، هفته ملی گرده افشان به یک جشن بین‌المللی تبدیل شده است که جوامعی را به نمایندگی از کوچک‌ترین و سخت‌کوش‌ترین موجودات ما گرد هم می‌آورد.

گرده افشان حیوان یا حشره ای است که به گیاهان در تولید میوه یا دانه کمک می کند. گرده افشانی با انتقال گرده از قسمتی از گل گیاه به قسمت دیگر برای بارور کردن گیاه اتفاق می افتد. هفتاد و پنج درصد از محصولات غذایی جهان به گرده افشان ها متکی هستند، که نشان دهنده اهمیت آنها برای مردم و سیاره ما است.

در سال‌های گذشته، ما اطلاعاتی در مورد انواع مختلف گرده‌افشان‌ها، حقایق گرده‌افشانی با ارزش وزوز به اشتراک گذاشته‌ایم (اگرچه می‌دانیم که همه گرده‌افشان‌ها وزوز نمی‌کنند – سلام لمورها)، و راه‌های سرگرم‌کننده برای جشن گرفتن، اما امسال می‌خواهیم بیشتر به چگونگی دوستان گرده افشان کمک می کنند نه تنها سیاره خود را سالم نگه داریم، بلکه ما را نیز حفظ می کنند.

به نظر می رسد علاوه بر هفته ملی گرده افشان، ماه ژوئن نیز ماه ملی میوه و سبزیجات تازه است. با افزایش دما، تمایل ما برای گذراندن زمان در اطراف یک اجاق گرم کاهش می یابد و ممکن است متوجه شویم که به غذاهایی روی می آوریم که برای تهیه آنها به حرارت کمتری نیاز دارند، از جمله انواع محصولات تازه. به گزارش fruitsandveggies.org، هدف از ماه ملی میوه و سبزیجات تازه، افزایش مصرف روزانه محصولات تازه است، که با توجه به اینکه مرکز کنترل بیماری (CDC) ادعا می کند که در سال 2019 تنها 12.3 درصد از بزرگسالان در ایالات متحده میوه های کافی را در رژیم غذایی خود دریافت می کند و حتی کمتر به مقدار توصیه شده سبزیجات (10.0٪) می رسد. اهمیت میوه ها و سبزیجات را نمی توان انکار کرد، ما از دوران کودکی به خوردن آنها تشویق شده ایم، اما آیا می دانستید که گنجاندن چنین مواردی در رژیم غذایی شما در واقع می تواند به کاهش خطر ابتلا به انواع مشکلات سلامتی کمک کند، مانند:

  • بیماری قلب و عروقی،
  • دیابت نوع 2،
  • چاقی،
  • و حتی برخی سرطان ها.

بنابراین، چقدر میوه و سبزیجات باید مصرف کنیم؟ خوب، طبق دستورالعمل‌های رژیم غذایی 2020-2025 برای آمریکایی‌ها، بزرگسالان آمریکایی باید هر روز 1.5-2 فنجان معادل میوه و 2-3 فنجان معادل سبزیجات مصرف کنند. در حالی که بسیاری از ما انواع محصولات تازه را دوست داریم، سلیقه همه یکسان نیست، اما عسل اینجاست تا به شما کمک کند! درست مانند عسل که می‌تواند اساسی‌ترین غذا را به سطح بعدی برساند، عطر و طعم جدیدی (و امیدواریم علاقه‌ای دوباره) به میوه‌ها و سبزیجات روزمره می‌آورد. از پوشاندن طعم های تلخ گرفته تا افزودن شیرینی کامل به اسموتی صبحگاهی شما، ما دستور العمل ها و دستور العمل های عسل را داریم که بی میل ترین غذاخور شما را به طرفدار محصولات تبدیل می کند.

ما می خواهیم از تو بشنویم! این هفته گرده افشان ها را چگونه جشن می گیرید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.

سفارش فوری عسل ♥