جریان عسل (زمان شهد آن)


بهار زنبورداران را پر از انتظار برای اولین بار می کند جریان عسل فصل سالم و قوی کردن کلنی های آنها قبل از این اتفاق یکی از مهمترین وظایف کندوهای زمستان گذران است. انگشتان دست زده اند که آب و هوا همکاری خواهد کرد و شرایط پرواز عالی است. وقت آن است که مقداری عسل درست کنید.

جریان عسل چیست؟

این اصطلاح زنبورداری به دوره زمانی اشاره دارد که شهد فراوانی برای جمع آوری زنبورها در دسترس است. در جریان عسل نشان دهنده زمانی است (معمولاً از چند هفته تا چند ماه) که زنبورها می توانند برای خود و زنبوردار عسل درست کنند.

در طول یک عسل یا “جریان شهدگیاهان این منطقه آنقدر شهد تولید می کنند که زنبورها می توانند تمام روز کار کنند و هرگز همه آن را جمع نمی کنند. این مقدار فراوانی از شهد موجود است که آماده مصرف است.

جریان شهد بهار

بیشتر مکان ها دارای جریان شهد بهاری هستند. در برخی مکان‌ها، این ممکن است مقدار کمتری از گیاهان شکوفه‌دهنده یا مدت کوتاه‌تر شکوفه باشد. این «جریان‌های کوچک» همیشه محصولی برای زنبوردار تولید نمی‌کند، اما همچنان مهم هستند.

مستعمراتی که از زمستان بیرون می آیند دارای انبارهای غذایی و جمعیت کمی هستند. هنگامی که اولین جریان شهد رخ می دهد، این به زنبورها اجازه می دهد تا به سرعت بالا بروند تولید نوزادان. آنها قبل از رسیدن جریان اصلی عسل به تعداد زیادی کارگر جدید نیاز دارند.

گروهی از درختان افرای قرمز در شکوفه که منبع شهد اولیه را فراهم می کند.

زمان وقوع اولین جریان شهد بستگی به محل زندگی شما دارد. بخش‌های جنوبی ایالات متحده ممکن است در اواخر ژانویه/فوریه یا قبل از آن این وضعیت را تجربه کنند. با پیشروی به سمت شمال، زمان گلدهی به تاخیر می افتد.

در جنوب شرقی، شکوفه افرا قرمز به عنوان یکی از قدیمی ترین منابع در نظر گرفته می شود غذا برای زنبورها. شهد و گرده به کلنی ها کمک می کند تا برای تهیه عسل آماده شوند. اما گاهی اوقات هوای خنک یا باد مانع پرواز در طول دوره شکوفه می شود.

جریان عسل فصلی

اگر تعجب می کنید هنگامی که جریان عسل رخ می دهد، این سوال خوبی است و من از گفتن متنفرم – بستگی دارد. زمان جریان عسل بستگی به محل زندگی شما و تنوع گیاهان در منطقه شما دارد.

برخی از مکان ها دارای چندین جریان عسل بزرگ در طول فصل گرم هستند. دیگران، مانند من، یک جریان عمده در اواسط بهار دارند. صنوبر لاله اصلی ترین درخت تامین کننده شهد در منطقه من است و در ماه آوریل/مه چندین هفته وزوز می کند.

درخت صنوبر لاله در جریان شهد اصلی بهار شکوفا می شود.

پس از این دوره، مستعمرات من به اندازه کافی برای نیازهای روزانه خود جمع آوری می کنند. تابستان اغلب آب و هوای گرم و خشک را به همراه دارد و منبع اصلی شهد ندارد.

با این حال، در بسیاری از مناطق – پاییز فرصت دومی را برای تولید عسل ارائه می دهد. استر و گلدن میله در پاییز شکوفا می شوند و منابع اصلی شهد کهیر در بسیاری از مناطق کشور هستند. به همین ترتیب، اگر در نزدیکی محصولات زراعی زندگی می کنید، زنبورهای شما ممکن است بتوانند از این منابع نیز استفاده کنند.

با انجمن های زنبورداری محلی در منطقه خود تماس بگیرید یا از نماینده ترویج کشاورزی خود برای اطلاعات بیشتر بخواهید. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که تنها یک جریان اصلی دارد، باید این را بدانید.

با این فکر که زنبورهای شما زمان زیادی دارند تا قبل از زمستان بیشتر عسل را از کندو خارج کنند. ممکن است در نهایت مستعمرات خود را گرسنگی بکشید.

شناخت شروع جریان

برای زنبوردار جدید که برای اولین بار این را تجربه می کند بسیار هیجان انگیز است. چطوری بدانید چه زمانی جریان عسل شروع شده است? اول، تحقیق شما باید تخمینی از زمان انتظار آن را به شما بدهد.

پس از شروع، مستعمرات شما به شما اطلاع خواهند داد. ورودی کندو تردد بالایی را نشان می دهد. هنگامی که زنبورهای کارگر از کندو خارج می شوند، دریغ نمی کنند بلکه بلافاصله بلند می شوند. در ساعات اوج جستجوی غذا، هیچ زنبوری در اطراف ورودی کندو آویزان نمی شود. زمان درست کردن عسل است.

در طول بازرسی کندو، ممکن است آثار بیشتری از موم سفید روی میله‌های بالایی و مکان‌های دیگر قرار داده شود. این ممکن است نشانه ای باشد که زمان آن فرا رسیده است یک کادر دیگر اضافه کنید. وقتی زنبورها سر کار می آیند، زنبوردار هم شغل دارد.

زنبوردار در طول دوره جریان شهد، جعبه های بیشتری را به کندو اضافه می کند.

زنبورداران مدیریت کندوها در طول تولید

زمان جریان شهد نیز می تواند زمانی باشد بستنی ندهید. بسیار ناراحت کننده است که می بینید نیمی از نیروی کار شما بر فراز درختان پرواز می کنند – اما این اتفاق می افتد. اطمینان حاصل کنید که برای به حداقل رساندن ازدحام در طول هفته های قبل از زمان جریان عسل محلی خود، هر کاری می توانید انجام دهید.

در صورت نیاز یا درست قبل از آن به مستعمرات فضا بدهید. این به معنای افزودن جعبه های عسل اضافی است. مراقب باشید از دادن فضای بیشتری به کلنی نسبت به گشت زنی خودداری کنید. با این حال، افزودن یک جعبه در صورت نیاز برای کمک به زنبورهای شما در بهترین برداشت ممکن مهم است.

نشانه های پایان

وقتی زمان شهد اضافی شروع به کند شدن می کند، متوجه خواهید شد که زنبورها در حال جمع آوری کند می شوند. کادرهای جدید اضافه شده به این سرعت پر نمی شوند. در این زمان تلاش آنها بیشتر به بستن عسل رسیده در داخل آن معطوف می شود. این کار باید قبل از اینکه زنبوردار سهم خود را جمع آوری کند انجام شود.

اگر با منابع شهد محلی خود آشنا هستید (و باید بدانید)، شاید شاهد ریزش شکوفه ها باشید. همچنین فعالیت زنبورها در جلوی کندوها کمتر خواهد بود.

مستعمرات قوی نشانه های ازدحام و یا ریش دار شدن اگر هوا گرم است کهیرهای من اغلب نمایان می شوند رفتار لباسشویی پس از پایان جریان اصلی عسل.

خشکسالی و کمبود

متأسفانه، چند سال جریان عسل خوبی ایجاد نمی کند. به صورت محلی، ما اغلب این را در رابطه با آن می بینیم عسل چوب ترش. اما برای هر نوع عسلی کاربرد دارد. تولید شهد با عوامل آب و هوایی مرتبط است. خشکسالی یا کمبود بارندگی در ماه های قبل از شکوفه می تواند باعث کاهش شهد شود.

زمان کم یا بدون شهد a نامیده می شود کمبود. این دوران سختی برای کلنی است. اگر بلافاصله پس از یک دوره جریان رخ دهد، زنبورهای شما ممکن است ذخایر زمستانی خود – یا محصول عسل شما را بخورند. این زمانی است که زنبوردار باید شرایط کلنی را برای جلوگیری از گرسنگی کنترل کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جریان شهد یا عسل در سراسر ایالات متحده – به نقشه علوفه زنبور عسل ناسا مراجعه کنید.

سوالات متداول در مورد جریان عسل

جریان عسل چقدر طول می کشد؟

این بستگی به مکان شما و منبع شهد مورد نظر دارد. در بیشتر موقعیت ها، می توانید انتظار 2-4 هفته حجم بالای شهد گیاهی را داشته باشید. اگر منابع متنوعی دارید که مشارکت می‌کنند، می‌تواند بیشتر دوام بیاورد.

جریان شهد چیست؟

این همان چیزی است که جریان عسل دارد – هر دو اصطلاح به یک معنا هستند. زمانی که شهد فراوان برای جستجوی زنبورها در دسترس است.

کدام فصل برای تولید عسل مناسب است؟

بهترین فصل برای تهیه عسل بسته به گیاهان منطقه شما می تواند کمی متفاوت باشد. با این حال، بیشتر زنبورداران محصول عسل را در اواخر بهار تا تابستان تولید می کنند.

آیا باران بر جریان شهد تأثیر می گذارد؟

بله، باران کم می تواند باعث شود شهد کمی غلیظ تر شود – ممکن است به خوبی از شهدها جاری نشود. همچنین، خشکی قبل از زمان شکوفه می تواند منجر به شهد کمی شود.

به همین ترتیب، هوای بارانی در طول جریان از علوفه‌جویی زنبورها جلوگیری می‌کند و ممکن است شهد را از شکوفه‌ها بشوید.

The Honey Flow (زمان شهد آن) اولین بار در Carolina Honeybees Charlotte Anderson ظاهر شد.

سفارش فوری عسل ♥