تهویه کندو: چگونه کندوی خود را تخلیه کنیم


هر گونه گفتگو بین زنبورداران به موضوع تبدیل می شود تهویه کندو زودتر یا دیرتر. استراتژی های زیادی برای افزایش جریان هوای تازه در داخل کندو استفاده می شود. از استفاده از تخته‌های زیرین غربال‌شده تا افزودن سوراخ‌های تهویه بیشتر، ما تلاش می‌کنیم تا به زنبورهایمان کمک کنیم احساس راحتی کنند. زنبورها به مقدار معینی گرما نیاز دارند اما در اثر تهویه ضعیف کندو خواهند مرد.

چرا تهویه ضعیف کندو قاتل است؟

زنبورهای عسل در حال تهویه کندو از جلوی ورودی تصویر.

مانند بسیاری از جنبه های مدیریت زنبورهای عسل، باید تعادل در تهویه کندو وجود داشته باشد. پیچاندن کندوها برای گرم نگه داشتن آنها در زمستان و همچنین افزودن تهویه اضافی برای جریان هوا – در هر دو ممکن است زیاده روی شود.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

ما باید به یاد داشته باشیم که آناتومی زنبور عسل و انسانها بسیار متفاوت است. فقط به این دلیل که شما احساس گرما و چسبندگی می کنید، به این معنی نیست که زنبورهای عسل شما نیز همین احساس را دارند.

در داخل منطقه پرورش، بچه زنبورها در محدوده دما و سطح رطوبت معینی نگهداری می شوند. حدود 92.6 درجه فارنهایت دمای معمول لانه مولدین است.

این اجازه می دهد تا، تخم مرغ، لاروها و نوزادان را برای زنده ماندن سرپوش گذاشت. با توجه به تنظیم حرارت جوجه ها، خوشه قادر است گرما را بدون گرم کردن کل داخل حفره کندو حفظ کند.

ما به عنوان زنبورداران تلاش می کنیم مستعمرات ما را مدیریت کنیم به نحوی که به آنها کمک کند – به خودشان کمک کنند. اما، خدا را شکر زنبورها سیستم بسیار خوبی برای مدیریت امور به تنهایی دارند.

هنوز آنها را در کندوهای ساخت بشر نگهداری می کنیم. این بسیار متفاوت از درختان توخالی است که آنها به تنهایی می چینند.

جریان هوا برای کلنی مهم است. وقتی زنبورها هستند ورقه های لانه زنبوری خود را می سازند، این کار به گونه ای انجام می شود که حرکت هوا را تسهیل کند. این امر کنترل دما و رطوبت داخل را برای کلنی آسان تر می کند.

کندوهای مدرن فاقد ارزش عایق هستند

کلنی زنبور عسل دارای سیستم شگفت انگیزی برای حفظ فضای مناسب داخل کندو است. طرح های اولیه کندو دارای ویژگی هایی بودند که به کنترل رطوبت یا عایق کاری کمک می کرد.

با این حال، کندوهای مدرن ما برای مقرون به صرفه بودن تولید انبوه می شوند. آنها به اندازه کندوهای طبیعی ضخیم و عایق نیستند. این اجازه می دهد تا کلنی بیشتر تحت تأثیر نوسانات دما قرار گیرد.

بادبزن در ورودی کندو

ورودی کندو محل مهم دیگری برای تهویه کندو است. در روزهای بسیار گرم، زنبورهای زیادی را خواهید دید که در ورودی باز صف کشیده اند. این تهویه طبیعی است.

زنبورهای کارگر در ورودی می ایستند و بال های خود را می بندند تا جریان هوا را در کندو ایجاد کنند. این واکنش بادکش هوای خنک تری وارد کندو می کند و هوای مرطوب گرم را از داخل کندو خارج می کند.

زنبورهای عسل جوینده در ورودی برای افزایش تصویر تهویه کندو باد می زنند.

خطرات تراکم

بدون جریان هوای مناسب، ممکن است رطوبت در داخل کندو ایجاد شود. با این حال، زنبورها به مقداری رطوبت در کندو نیاز دارند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

قطرات آب روی سطح شانه قرار می گیرد و هوا از روی آن عبور می کند و یک اثر خنک کننده ایجاد می کند – نوعی تهویه مطبوع زنبور عسل. بنابراین، کمی رطوبت بیش از حد در تابستان می تواند یک مزیت باشد.

با این حال، دمای بیرونی سردتر در زمستان، همراه با افزایش هوای مرطوب گرم در کندو می تواند باران سردی را در داخل کندو ایجاد کند. تراکم می تواند در هوای سرد قاتل کندو باشد.

ریش زنبورها در ورودی

بسیاری از زنبورداران جدید با دیدن انبوهی از زنبور عسل وحشت می کنند ریش زنبور عسل در جلوی کندو اولین فکر این است که کندو در حال ازدحام است و زنبورهای شما در حال خروج هستند!

خوشبختانه معمولاً اینطور نیست. هنگامی که دما بالا می رود و به ویژه هنگامی که رطوبت بالا است، کلنی در کنترل محیط داخل با مشکل بیشتری مواجه می شود.

در پایان روز، زمانی که دمای محیط در بالاترین حد است، علوفه جویان بازگشتی اغلب در خارج از ورودی کندو به هم می چسبند.

تعداد کمتری از بدن زنبور در داخل به این معنی است که جریان هوا راحت تر است. با سرد شدن عصر، بیشتر زنبورها وارد می شوند. این کاملا طبیعی است و جای نگرانی نیست.

با این حال، افزایش تهویه کندو ممکن است بروز ریش را کاهش دهد. من از جعبه‌های بالای تهویه‌دار ویژه برای تهویه مستعمرات خود در تابستان‌های گرممان استفاده می‌کنم.

تصویر ریش زنبورهای عسل روی صورت کندو در هوای گرم.

تکنیک های مورد استفاده برای تهویه کندو تابستانی

زنبورهای عسل (Apis mellifera) هستند حشرات اجتماعی خونسرد – هوای گرم را دوست دارند – اما تحمل گرما را دارند. دمای بسیار بالا باعث می شود مرگ نوزادان و ممکن است باعث ریزش بخش هایی از لانه زنبوری شود. کلنی با تهویه مناسب سالم تر و پربارتر خواهد بود.

چه کهیرهای شما در سایه قرار داشته باشند و چه در آفتاب کامل، ممکن است در مواقعی نگران گرمای تابستان باشید.

مگر اینکه در یک منطقه بسیار گرم زندگی کنید، زنبورهای شما می توانند به تنهایی تهویه کندو را مدیریت کنند. با این حال، از آنجایی که ما زنبورهای خود را در جعبه های دست ساز نگهداری می کنیم، تکنیک هایی وجود دارد که می توانید برای کمک به آنها تلاش کنید.

  • از پایه کندو استفاده کنید
  • تخته های پایین صفحه
  • پوشش های داخلی (بریدگی، یا صفحه نمایش)
  • ارائه سایه
  • پوشش بیرونی را با چوب های کاردستی نگه دارید
  • حفر سوراخ های اضافی در جعبه های زنبور عسل
نمودار جریان هوا از کندوی عسل در پایین و خارج در تصویر بالا.

می ایستد بالا بردن کندو تا خارج از زمین

استفاده از پایه کندو از بسیاری جهات برای زنبوردار مفید است. مطمئناً هنگام بلند کردن آن جعبه‌های سنگین یا خم شدن در هنگام بازرسی کندو یک محافظ است.

علاوه بر این، بالا بردن کندو از روی زمین باعث می شود هوا به طور کامل در اطراف جعبه ها جریان یابد. این افزایش گردش هوا همچنین رطوبت اضافی را که ممکن است از خاک جذب شود کاهش می دهد.

پایین صفحه نمایش کمک می کند

در حالی که تخته های پایین غربال شدهتهویه مناسبی نیستند (چون زنبورها چگونه هوا را در کندو حرکت می دهند)، آنها به کنترل دما کمک می کنند.

در مقایسه با تخته کف جامد، گرمای بیشتری از قسمت پایین خارج می شود. حتی زنبورداران در مناطق گرم، موارد کمتری از ذوب شدن شانه در کندوها با صفحه پایین به جای جامد گزارش می دهند.

تنظیمات کوچک پوشش داخلی

مهم بخشی از هر کندوی استاندارد پوشش داخلی است این قطعه بین پوشش بیرونی و جعبه بالایی قرار می گیرد. در یک پوشش داخلی چوبی معمولی، سوراخ وسط هوای گرم را خارج می‌کند و شکاف یک طرف آن نیز این کار را می‌کند.

با استفاده از روکش داخلی در حالت بریدگی بالا، مقداری هوای گرم از جعبه ها خارج می شود. برای کمک به این کار، حتما پوشش بالایی بیرونی خود را به سمت جلو فشار دهید تا فضای کمی در جلوی کندو در نزدیکی شکاف ایجاد شود.

کندوهای زنبور عسل با پوشش های داخلی مخصوص با سوراخ های غربال شده برای تهویه کندو.

مشترک رویکرد تهویه کندو استفاده از بستنی بستنی یا چوب دستی است. قرار دادن یکی در هر گوشه پوشش داخلی، پوشش بیرونی را کمی بالا می برد تا به هوای تازه کمک کند. اما فضا برای ورود زنبورها به اندازه کافی بزرگ نیست.

اینجا واقعاً گرم می شود و سایه عمیق به دلیل آن گزینه ای نیست سوسک های کندو کوچک. علاوه بر پایه های کندو و تخته های پایین غربال شده – من از پوشش های داخلی ویژه با سوراخ های غربال شده استفاده می کنم. می‌توانید با افزودن یک جعبه فوق‌العاده کم‌عمق بالای پوشش داخلی معمولی‌تان، کاری مشابه انجام دهید.

سایه روشن یک مزیت است

اگر در یک منطقه بسیار گرم زندگی می کنید، ایجاد سایه اضافی برای تابستان ممکن است مفید باشد. این از دمای شدید در کندو جلوگیری می کند و ممکن است زنبوردار را در لباس زنبورداری خود از هوش نبرد!

با این حال، به طور کلی زنبورهای شما به سایه زیادی نیاز ندارند و کندوها می توانند در آفتاب کامل به خوبی عمل کنند.

سوراخ در جعبه ها

تکنیک دیگر استفاده از سوراخ های غربال شده در جعبه های بالایی است. چند سوراخ 1 اینچی در جعبه حفر شده و صفحه نمایش در داخل آن اعمال می شود تا آن را مقاوم در برابر زنبور عسل کند.

اینها می توانند موثر باشند اما زنبورهای شما ممکن است بره موم سوراخ ها بسته شد. من از سوراخ کردن در جعبه های خوب بیزارم. با این حال، برخی از زنبورداران موفقیت خوبی با این تکنیک دارند.

تصویر کندوهای قدیمی نشسته در برف زمستانی.

تهویه کندوی زمستانه برای کنترل رطوبت

ما می دانیم که زنبورهای عسل ما یک خوشه تشکیل می دهند تا در روزهای سرد زمستان در داخل کندو گرم بمانند. کار سخت تابستان برای جمع آوری شهد و تهیه عسل فراهم می کند غذا برای زنده ماندن در زمستان.

با این حال، زنبوردار باید تنظیم رطوبت را در نظر بگیرد داخل کندو زمستانی. محتوای آبی که در طول تابستان در داخل کندو مفید است می تواند به قاتل زنبورهای زمستانی تبدیل شود.

داشتن یک ورودی بالایی در کندو، به خصوص در قسمت بالا، می تواند به حذف رطوبت اضافی کمک کند. به طور معمول هوا از دهانه پایین وارد کندو شده و به سمت بالا جریان می یابد. وجود یک دهانه کوچک در بالا به خروج این هوای مرطوب گرم کمک می کند.

در مناطق سردتر، زنبورداران ممکن است کندوهای خود را با مواد اضافی بپیچند تا به کنترل دما کمک کنند. با این حال، ما نمی خواهیم کندوها را خیلی محکم بپیچیم و رطوبت را در داخل نگه داریم.

اگر زنبورهای عسل را در منطقه ای نگهداری می کنید که به دلیل آب و هوای بسیار سرد یا مرطوب زمستانی شناخته شده است، از a جعبه لحاف رطوبت ممکن است کمک کند. یک جعبه با مواد جاذب مانند نی یا تراشه به بالای کلنی اضافه می شود.

در طول زمستان، هوای بسیار مرطوب بالا می‌آید و در مواد جعبه لحاف جذب می‌شود، نه اینکه روی جلد متراکم شود و دوباره روی زنبورها ببارد.

تهویه مناسب کندو برای سلامت زنبور عسل حیاتی است

زندگی در مستعمره همه چیز در مورد تعادل است. اگر دما خیلی سرد باشد زنبورها می میرند. هنگامی که شرایط داخل بسیار گرم است، بسیاری از زنبورها به خارج از کندو حرکت می کنند.

رطوبت بیش از حد داخل در طول تابستان رسیدن عسل را دشوارتر می کند. با این حال، تراکم در زمستان می تواند زنبورها را سرد کند و باعث شکست کلنی شود.

این یکی از دلایل آن است تغذیه زنبورها با مایع در زمستان ایده خوبی نیست. کلنی های خود را قبل از رسیدن سرما آماده کنید.

تکنیک های معقول توسط زنبوردار به کمک به تهویه کندو می تواند از بسیاری از این مشکلات جلوگیری کند. این منجر به یک کلنی زنبور عسل سالم تر می شود.

سفارش فوری عسل ♥