تهویه کندو: چگونه کندوی خود را تخلیه کنیم


هر گونه گفتگو بین زنبورداران به موضوع تبدیل می شود تهویه کندوی عسل زودتر یا دیرتر. استراتژی های زیادی برای افزایش جریان هوای تازه در داخل کندو استفاده می شود. از استفاده از تخته های زیرین غربال شده تا افزودن سوراخ های تهویه بیشتر، ما در تلاش هستیم تا به زنبورهایمان کمک کنیم احساس راحتی کنند. زنبورها به مقدار معینی گرما نیاز دارند اما در اثر تهویه ضعیف کندو خواهند مرد.

زنبورهای عسل در حال تهویه کندو از جلوی ورودی تصویر.

تکنیک های تهویه کندو

مانند بسیاری از جنبه های مدیریت زنبورهای عسل، باید تعادل در تهویه کندو وجود داشته باشد. بسته بندی کندوها برای گرم نگه داشتن آنها در زمستان، و همچنین افزودن تهویه اضافی برای جریان هوا – در هر دو ممکن است زیاده روی شود.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

ما باید به یاد داشته باشیم که آناتومی زنبور عسل و انسانها بسیار متفاوت است. فقط به این دلیل که شما احساس گرما و چسبندگی می کنید، به این معنی نیست که زنبورهای عسل شما نیز همین احساس را دارند.

داخل لانه بچه گانه، بچه زنبورها در محدوده دما و سطح رطوبت معینی نگهداری می شوند. حدود 92.6 درجه فارنهایت دمای معمول داده شده است. ما به عنوان زنبورداران تلاش می کنیم مستعمرات ما را مدیریت کنیم به نحوی که به آنها کمک کند – به خودشان کمک کنند.

خدا را شکر که زنبورها سیستم بسیار خوبی برای مدیریت امور به تنهایی دارند. هنوز آنها را در کندوهای دست ساز نگهداری می کنیم و این با تنه درختی که خودشان می چینند متفاوت است.

جریان هوا برای کلنی مهم است. وقتی زنبورها هستند ورقه های لانه زنبوری خود را می سازند، این کار به گونه ای انجام می شود که حرکت هوا را تسهیل کند. این امر کنترل دما و رطوبت داخل را برای کلنی آسان تر می کند.

ورودی کندو محل مهم دیگری برای تهویه کندو است. در روزهای بسیار گرم، زنبورهای زیادی را خواهید دید که در ورودی باز صف کشیده اند. آن‌ها اینجا می‌ایستند و بال‌هایشان را می‌فشانند تا هوا را در کندو به حرکت درآورند.

زنبورهای عسل جوینده در ورودی برای افزایش تصویر تهویه کندو باد می زنند.

تراکم می تواند یک زنبور قاتل باشد

بدون جریان هوای مناسب، ممکن است رطوبت در داخل کندو ایجاد شود. با این حال، زنبورها به مقداری رطوبت در کندو نیاز دارند.

قطرات آب روی سطح شانه قرار می گیرد و هوا از آن عبور می کند و باعث ایجاد یک خنک کننده می شود – نوعی تهویه مطبوع زنبور عسل. بنابراین، کمی رطوبت اضافی در تابستان می تواند یک مزیت باشد.

با این حال، دمای بیرونی سردتر در زمستان، همراه با افزایش هوای مرطوب گرم در کندو می تواند باران سردی را در داخل کندو ایجاد کند. تراکم می تواند در هوای سرد قاتل کندو باشد.

ریش زنبورها در ورودی

بسیاری از زنبورداران جدید با دیدن انبوهی از زنبور عسل وحشت می کنند ریش زنبور عسل در جلوی کندو اولین فکر این است که کندو در حال ازدحام است و زنبورهای شما در حال خروج هستند!

خوشبختانه معمولاً اینطور نیست. هنگامی که دما بالا می رود و به خصوص هنگامی که رطوبت بالا است، کلنی در کنترل محیط داخل با مشکل بیشتری مواجه می شود.

در پایان روز، زمانی که دمای محیط در بالاترین حد است، علوفه جویان بازگشتی اغلب بیرون از ورودی کندو به هم می چسبند. تعداد کمتری از بدن زنبور در داخل به این معنی است که جریان هوا راحت تر است. با سرد شدن عصر، بیشتر زنبورها داخل خواهند شد.

این کاملا طبیعی است و جای نگرانی نیست. با این حال، افزایش تهویه کندو ممکن است بروز ریش را کاهش دهد. من از جعبه‌های بالای تهویه‌دار ویژه برای تهویه مستعمرات خود در طول تابستان‌های گرممان استفاده می‌کنم.

تصویر ریش زنبورهای عسل روی صورت کندو در هوای گرم.

کندوهای مدرن فاقد ارزش عایق هستند

کلنی زنبور عسل دارای سیستم شگفت انگیزی برای حفظ فضای مناسب داخل کندو است. طرح های اولیه کندو دارای ویژگی هایی بودند که به کنترل رطوبت یا عایق کاری کمک می کرد.

با این حال، کندوهای مدرن ما برای مقرون به صرفه بودن تولید انبوه می شوند. آنها به اندازه کندوهای طبیعی ضخیم و عایق نیستند. این اجازه می دهد تا کلنی بیشتر تحت تأثیر نوسانات دما قرار گیرد. من

دادن تهویه کافی به کندوها در تابستان

زنبورهای عسل هستند حشرات خونسرد – هوای گرم را دوست دارند – اما تحمل گرما را دارند. دمای بسیار بالا باعث می شود مرگ نوزادان و ممکن است باعث ریزش بخش هایی از لانه زنبوری شود. کلنی با تهویه مناسب سالم تر و پربارتر خواهد بود.

نمودار جریان هوا از طریق کندوی عسل در پایین و خارج در تصویر بالا.

چندین تکنیک مورد استفاده برای تهویه کندو تابستانی

چه کهیرهای شما در سایه قرار داشته باشند و چه در آفتاب کامل، ممکن است در مواقعی نگران گرمای تابستان باشید.

مگر اینکه در یک منطقه بسیار گرم زندگی کنید، زنبورهای شما می توانند به تنهایی تهویه کندو را مدیریت کنند. با این حال، از آنجایی که ما زنبورهای خود را در جعبه های ساخته شده توسط انسان نگهداری می کنیم، تکنیک هایی وجود دارد که می توانید برای کمک به آنها تلاش کنید.

نکاتی برای کمک به زنبورها در تهویه

  • از پایه کندو استفاده کنید
  • تخته های پایین صفحه
  • پوشش های داخلی (بریدگی، یا صفحه نمایش)
  • ارائه سایه
  • پوشش بیرونی را با چوب های کاردستی نگه دارید
  • حفاری سوراخ های اضافی در جعبه های زنبور عسل

استفاده از پایه کندو از بسیاری جهات برای زنبوردار مفید است. مطمئناً هنگام بلند کردن آن جعبه‌های سنگین یا خم شدن در هنگام بازرسی کندو، یک محافظ است.

علاوه بر این، بالا بردن کندو از روی زمین باعث می شود هوا به طور کامل در اطراف جعبه ها جریان یابد. این افزایش گردش هوا همچنین رطوبت اضافی را که ممکن است از خاک جذب شود کاهش می دهد.

در حالی که تخته های پایین غربال شدهتهویه مناسبی نیستند (به دلیل نحوه حرکت زنبورها هوا در کندو)، آنها به کنترل دما کمک می کنند. در مقایسه با تخته کف جامد، گرمای بیشتری از قسمت پایین خارج می شود.

مهم بخشی از هر کندوی استاندارد پوشش داخلی است این قطعه بین پوشش بیرونی و جعبه بالایی قرار می گیرد. در یک پوشش داخلی چوبی معمولی، سوراخ وسط هوای گرم را خارج می کند و شکاف یک طرف آن نیز این کار را می کند.

با استفاده از پوشش داخلی در یک موقعیت بریدگی بالا، مقداری هوای گرم از جعبه ها خارج می شود. برای کمک به این کار، حتماً پوشش بیرونی بالایی خود را به سمت جلو فشار دهید تا فضای کمی در جلوی کندو در نزدیکی شکاف ایجاد کنید.

اگر در یک منطقه بسیار گرم زندگی می کنید، ایجاد سایه اضافی برای تابستان ممکن است مفید باشد. این از دمای شدید در کندو جلوگیری می کند و ممکن است زنبوردار را با لباس زنبورداری خود از هوش نبرد! با این حال، به طور کلی زنبورهای شما به سایه زیادی نیاز ندارند.

مشترک رویکرد تهویه کندو استفاده از بستنی بستنی یا چوب دستی است. قرار دادن یکی در هر گوشه پوشش داخلی، پوشش بیرونی را برای کمک به هوای تازه کمی بالا می‌برد.

تکنیک دیگر استفاده از سوراخ های غربال شده در جعبه های بالایی است. چند سوراخ 1 اینچی در جعبه ایجاد می شود و صفحه نمایش در داخل آن اعمال می شود تا ضد زنبور باشد. اینها می توانند موثر باشند اما زنبورهای شما ممکن است بره موم سوراخ ها بسته شد.

تصویر کندوهای قدیمی نشسته در برف زمستانی.

تهویه کندوی زمستانه برای کنترل رطوبت

می دانیم که زنبورهای عسل ما باید در روزهای سرد زمستان در داخل کندو گرم بمانند. کار سخت تابستان برای تهیه و نگهداری عسل فراهم می کند غذا برای زنده ماندن در زمستان.

با این حال، زنبوردار باید تنظیم رطوبت را در نظر بگیرد داخل کندو زمستانی. محتوای آبی که در تابستان در داخل کندو مفید است می تواند به قاتل زنبورهای زمستانی تبدیل شود.

داشتن یک ورودی بالایی در کندو، به خصوص در قسمت بالا، می تواند به حذف رطوبت اضافی کمک کند. به طور معمول هوا از دهانه پایین وارد کندو شده و به سمت بالا جریان می یابد. وجود یک دهانه کوچک در بالا به این هوای مرطوب گرم کمک می کند.

در مناطق سردتر، زنبورداران ممکن است کندوهای خود را با مواد اضافی بپیچند تا به کنترل دما کمک کنند. با این حال، ما نمی خواهیم کندوها را خیلی محکم بپیچیم و رطوبت را در داخل نگه داریم.

اگر زنبورهای عسل را در منطقه ای نگهداری می کنید که به آب و هوای بسیار سرد یا مرطوب زمستانی معروف است، از a جعبه لحاف رطوبت ممکن است کمک کند. یک جعبه با مواد جاذب مانند نی یا تراشه به بالای کلنی اضافه می شود.

در طول زمستان، هوای بسیار مرطوب بالا می‌آید و در مواد جعبه لحاف جذب می‌شود، نه اینکه روی جلد متراکم شود و دوباره روی زنبورها ببارد.

تهویه مناسب کندو حیاتی است

زندگی در مستعمره همه چیز در مورد تعادل است. اگر دما خیلی سرد باشد زنبورها می میرند. هنگامی که شرایط داخل بسیار گرم است، بسیاری از زنبورها به خارج از کندو حرکت می کنند.

رطوبت بیش از حد داخل در طول تابستان رسیدن عسل را دشوارتر می کند. با این حال، تراکم در زمستان می تواند زنبورها را سرد کند و باعث شکست کلنی شود.

تکنیک های معقول توسط زنبوردار به کمک به تهویه کندو می تواند از بسیاری از این مشکلات جلوگیری کند. این منجر به یک کلنی زنبور عسل سالم تر می شود.

سفارش فوری عسل ♥