تله ژاکت زرد DIY – Carolina Honeybees


با نزدیک شدن به فصل گرما، ممکن است زمان یادگیری فرا رسیده باشد چگونه تله ژاکت زرد درست کنیم. اگرچه زنبورهای جلیقه زرد نقش مهمی در اکوسیستم دارند، هرگز جایزه محبوبیت عمومی را نخواهند گرفت. نیازی به جستجو و نابودی همه آنها نیست. اما، تلاش برای کاهش تعداد آنها ضرری ندارد. برای آن دسته از ما که زنبوردار هستیم، کنترل تعداد زنبورها در نزدیکی کندو می تواند مهم باشد زیرا آنها زنبور نیز می خورند.

تعداد زیادی زنبور مرده ژاکت زرد در یک تصویر تله خانگی.

به دام انداختن کت زرد به طور موثر

راهکارهای زیادی برای مقابله با این حشرات مزاحم وجود دارد. از اسپری تجاری حشرات کش گرفته تا مگس‌های قابل اعتماد قدیمی – و بله – حتی تله زنبورهای ژاکت زرد – هیچ چیز در این جنگ منتفی نیست.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

هدف ما باید کاهش تعداد آنها در مناطقی باشد که ممکن است مشکل ایجاد کنند – در عین حال به سایر حشرات مفید آسیب نرسانند. اولین قدم ما شناخت دشمن است.

جلیقه‌های زرد زنبور هستند نه زنبور

جلیقه زرد یکی از انواع زنبور عسل است که افراد کمی آن را دوست دارند، درست است؟ نه دقیقا! علیرغم آنچه اکثر مردم معتقدند، ژاکت زرد در واقع زنبور نیستند

آنها به خانواده زنبورها – پسر عموی خانواده زنبور عسل تعلق دارند. گوشت خواران سریع، براق، ژاکت های زرد در پیک نیک های آخر فصل بسیار رایج هستند. اگرچه شما آنها را همیشه در طول فصل گرم خواهید دید.

اواخر تابستان زمانی از سال است که اندازه کلنی در اوج خود است، بنابراین دیدن بیشتر در این زمان طبیعی است. الگوهای پرواز تصادفی و وزوز آنها باعث پراکنده شدن مردم می شود. من اعتراف می کنم که در مواقعی یکی از این افراد هستم.

زنبورهای مرده ژاکت زرد شناور در یک تصویر تله.

اگرچه ممکن است در آن زمان ایده خوبی به نظر برسد، اما چماق زدن در زنبورهای جلیقه زرد یک تمرین بیهوده است. اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که یکی را بکشید، فرمونی آزاد می کند که دیگران را به منطقه فرا می خواند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

برخلاف زنبورهای عسل که فقط یک بار نیش می زنند، ژاکت زرد دارای نیش های صاف است و می تواند چندین بار نیش بزند. یک زنبور به اندازه کافی بد است، چهار یا پنج زنبور به هم ریخته است و ده ها! حتی به آن فکر نکنیم.

چرا زنبورداران از جلیقه زرد خوششان نمی آید؟

زنبورداران دلیل خاصی برای بیزاری از این راسکاهای سیاه و زرد دارند. در درجه اول گوشتخواران، از طعم عسل شیرین (یا قوطی کوکاکولا) نیز لذت می برند.

این زنبورها در صورت فرصت، کلنی های زنبور عسل را شکار می کنند. نوزادان را خواهند خورد (بچه زنبورهای در حال رشد) داخل کندوی عسل و سرقت عسل

زنبورداران اغلب شکارچیان زنبور را در نزدیکی ورودی کندو می بینند. در اینجا، جلیقه زردها ممکن است به زنبورهای بالغ در جلوی کندو حمله کنند – حتی اگر زنبورهای نگهبان سعی در مبارزه با آنها داشته باشند. آنها سعی خواهند کرد وارد کندو شوند.

به طور کلی، تعداد کمی از این زنبورها خطر بزرگی برای کندو زنبور عسل نیستند. دلیلی وجود ندارد که اگر دیدید عده ای در حال تعقیب کندو هستند عصبانی شوید. یک کلنی سالم قوی می تواند از خود محافظت کند.

با این حال، به ویژه در اواخر فصل که کلنی های زنبور در اوج جمعیت هستند – یک کلنی زنبور عسل کوچک – یا یک مبتلا به آلودگی کنه واروآ – ممکن است در خطر جدی باشد.

همانطور که زنبورها تعداد فزاینده ای از زنبورهای نگهبان را می کشند، جمعیت کلنی حتی ضعیف تر می شود. حمله طولانی مدت ممکن است منجر به غلبه بر کندو شود.

خوشبختانه، اگر جلیقه زرد یک مشکل بزرگ در منطقه شما است. این یکی است آفت زنبور عسل که ما می توانیم برای کاهش تعداد نزدیک به حیاط زنبور عسل کار کنیم.

چه زمانی تله ژاکت زرد موثرتر است؟

مانند بسیاری از زنبورها، کلنی جلیقه زرد به عنوان یک خانواده زمستان گذرانی نمی کند. زنبور ماده جفت شده “ملکه” در طول زمستان در زیر پوست برگها یا سایر زباله ها به خواب زمستانی می رود. این نیز برای زنبورهای نجار و زنبورهای بامبل.

در بهار، ملکه بیرون می آید و لانه خود را آغاز می کند. تا زمانی که کلنی بزرگتر شود، تنها به تعداد جوانی که می تواند پرورش دهد. به همین دلیل است که تا اواخر فصل شاهد لانه های بزرگ جلیقه زرد نیستیم.

برای زنبورداران، گروهی از جلیقه زردها که در حین بازرسی کندو زنبور عسل وزوز می کنند، حواس پرتی است. با ورود به فصل پاییز این وضعیت بدتر می شود.

بنابراین، بیایید آن تله‌های زنبور را در اواخر بهار/اوایل تابستان بیرون بیاوریم. ما می خواهیم آن زنبورهای ملکه اولیه را بگیریم و از رشد لانه جلوگیری کنیم.

جلیقه زرد در نزدیکی ورودی یک تصویر لانه زیرزمینی.

آیا تله جلیقه زرد من کار خواهد کرد؟?

به دام انداختن روشی متداول برای کاهش تعداد این حشرات مضر در حیاط خلوت یا زنبورستان است. همه تله ها گاهی اوقات کار می کنند، هیچ کدام دقیقاً در هر مکان یکسان عمل نمی کنند.

بله، تله زنبور می تواند زنبورهای جلیقه زرد را بگیرد. عددی که می گیرید تا حد زیادی به محل زندگی و تعداد لانه های اطراف بستگی دارد.

اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که لانه های محلی کمی داشته باشید، تأثیر تله کمتر خواهد بود. همچنین، منابع غذایی موجود که در طول فصل موم می‌شوند و از بین می‌روند، می‌توانند بر عملکرد تله شما تأثیر بگذارند.

کاهش دادن تعداد لانه زنبور در حوزه کلی دارای مزایایی است. تعداد زنبورها در پیک نیک یا حمله به کلنی های زنبور عسل باید کمتر باشد.

تو می توانی تله زنبور ژاکت زرد خود را بسازید از وسایل معمولی که در خانه دارید در حالی که سبک های مختلفی از تله ها وجود دارد – این یکی از یک بطری خالی نوشابه ساخته شده است.

دستور العمل های “طعمه” نیز از یک زنبوردار به دیگری متفاوت است. ممکن است لازم باشد کمی آزمایش کنید تا بهترین را برای منطقه خود پیدا کنید.

تعداد زیادی زنبور مرده ژاکت زرد در یک تصویر تله خانگی.

چگونه یک تله زنبور ژاکت زرد بسازیم

شارلوت اندرسون @ Carolina Honeybees, LLC

دستورالعمل های گام به گام برای ساخت تله ژاکت زرد با استفاده از بطری پلاستیکی نوشابه و دستور طعمه خانگی.

  • 1 بطری پلاستیکی نوشابه 2 لیتری (هر بطری بلند)
  • 1 پوست موز
  • 1 فنجان سرکه سیب
  • 1/2 فنجان شکر دانه ریز
  • 1 فنجان اب

دستور العمل طعمه دام ژاکت زرد

این مخلوط سرکه، آب قند و موز زنبورهای ژاکت زرد را جذب می کند. برای زنبورهای عسل چندان جذاب نیست.

شما باید تعداد کمی از زنبورهای عسل را در تله خود ببینید. آن را شیرین تر نکنید زیرا شکر افزوده شده ممکن است باعث شود زنبورهای عسل بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

می توانید از انواع طعمه های دیگر برای تله زنبور خود استفاده کنید. گزارش هایی از موفقیت با تله هایی می شنوم که با گوشت طعمه شده اند.

هوم… اگر این کار را بخواهید – مطمئناً آن را خیلی دور آویزان خواهم کرد. چند روز در آفتاب و گرما بوی خوبی به همراه نخواهد داشت – مطمئنم!

اگر زمان یا تمایلی برای ساختن تله خود ندارید، ممکن است تصمیم بگیرید یکی از آنها را امتحان کنید تجاری.

زنبورها برای اکوسیستم مهم هستند

زنبورهای جلیقه زرد شکارچیانی هستند که با بسیاری از حشرات نامطلوب جشن می گیرند. آنها اعضای مفید اکوسیستم هستند و مطمئناً دشمنان ما نیستند. احساس نیاز به پاک کردن همه کسانی که می بینید را نداشته باشید.

با این حال، به دلیل ماهیت تهاجمی این زنبورها، کاهش تعداد کلنی ها در مناطق نزدیک به فعالیت انسانی ایده خوبی است.

و تعداد کمتر کلنی زنبور در نزدیکی محوطه زنبور عسل به معنای حملات کمتر به زنبورهای عسل است. استفاده از تله ها در طول تابستان برای گرفتن و کشتن Wasp Queens ممکن است منجر به لانه های کمتری در سال آینده شود.

سفارش فوری عسل ♥