تله ژاکت زرد: تله زنبور آسان DIY


با نزدیک شدن به فصل گرما، ممکن است زمان یادگیری فرا رسیده باشد چگونه یک تله ژاکت زرد درست کنیم. با وجود اینکه زنبورهای ژاکت زرد نقش مهمی در اکوسیستم دارند، هرگز جایزه محبوبیت عمومی را نخواهند گرفت. در حالی که نیازی به جستجو و از بین بردن آنها نیست، تلاش برای کاهش تعداد زنبورها در حیاط خانه شما ضرری ندارد. برای ما که زنبوردار هستیم، استفاده از تله زنبور خانگی به کنترل تعداد زنبورهای نزدیک کندو کمک می کند.

به دام انداختن کت زرد و زنبورهای دیگر

تعداد زیادی زنبور مرده ژاکت زرد در یک تصویر تله خانگی.

راهکارهای زیادی برای مقابله با این حشرات مزاحم وجود دارد. از اسپری حشرات کش تجاری گرفته تا مگس های قابل اعتماد قدیمی – و بله – حتی تجاری یا تله زنبورهای دست ساز – هیچ چیز در این جنگ منتفی نیست.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

هدف ما باید کاهش تعداد آنها در مناطقی باشد که ممکن است مشکل ایجاد کنند – در عین حال هیچ آسیبی به سایر حشرات مفید نرسانند. اولین قدم ما شناخت دشمن است.

ژاکت زردها زنبور هستند – زنبور نیستند

جلیقه زرد یکی از انواع زنبور عسل است که افراد کمی آن را دوست دارند، درست است؟ نه دقیقا! علیرغم آنچه اکثر مردم معتقدند، ژاکت زرد در واقع زنبور نیستند

و از نظر فنی، این نام به صورت یک کلمه نوشته می شود – “جلیقه زرد”. اما در فرهنگ مدرن، املای آن به صورت دو کلمه ای آنقدر رایج است که من تسلیم وسوسه می شوم.

آنها به خانواده زنبورها تعلق دارند – پسر عموی زنبورها. گوشت خواران سریع، براق، ژاکت های زرد در پیک نیک های اواخر فصل بسیار رایج هستند. اگرچه شما آنها را همیشه در طول فصل گرم خواهید دید.

اواخر تابستان زمانی از سال است که اندازه کلنی در اوج خود است، بنابراین دیدن بیشتر در این زمان طبیعی است. الگوهای پرواز تصادفی و وزوز آنها باعث پراکنده شدن مردم می شود. من اعتراف می کنم که در مواقعی یکی از آن افراد هستم.

زنبورهای مرده ژاکت زرد شناور در یک تصویر تله.

در حالی که ممکن است در آن زمان ایده خوبی به نظر برسد، چماق زدن در زنبورهای جلیقه زرد یک تمرین بیهوده است.

اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که یکی را بکشید، یک فرمون آزاد می کند (زنبورها هم فرمون دارند) که دیگران را به منطقه فرا می خواند.

بر خلاف عسل زنبورهایی که فقط یک بار نیش می زنند، ژاکت زردها نیش های صافی دارند و می توانند بارها نیش بزنند. یک زنبور به اندازه کافی بد است، چهار یا پنج زنبور به هم ریخته است و ده ها! حتی به آن فکر نکنیم.

چرا زنبورداران از جلیقه زرد خوششان نمی آید؟

زنبورداران دلیل خاصی برای بیزاری از این راسکاهای سیاه و زرد دارند. در درجه اول گوشتخواران (به عنوان منبع پروتئین)، از طعم عسل شیرین (یا قوطی کوکاکولا) نیز لذت می برند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

این زنبورها در صورت فرصت، کلنی های زنبور عسل را شکار می کنند. نوزادان را خواهند خورد (در حال رشد بچه زنبورها) داخل کندوی عسل و سرقت عسل

زنبورداران اغلب شکارچیان زنبور را در نزدیکی ورودی کندو می بینند. در اینجا، جلیقه زرد ممکن است به زنبورهای بالغ در جلوی کندو حمله کند. حتی اگر زنبورهای نگهبان سعی می کنند با آنها مبارزه کنند، زنبورها سعی می کنند وارد کندو شوند.

به طور کلی، تعداد کمی از این زنبورها خطر بزرگی برای کلنی زنبور عسل نیستند. هیچ دلیلی وجود ندارد که اگر دیدید عده ای در حال تعقیب کندو هستند عصبانی شوید. یک کلنی سالم قوی می تواند از خود محافظت کند.

با این حال، به ویژه در اواخر فصل که کلنی های زنبور در اوج جمعیت هستند – یک کلنی زنبور عسل ضعیف – یا یک مبتلا به آلودگی کنه واروآ – ممکن است در خطر جدی باشد.

همانطور که زنبورها تعداد فزاینده ای از زنبورهای نگهبان را می کشند، جمعیت کندو حتی ضعیف تر می شود. حمله طولانی مدت ممکن است منجر به غلبه بر کندو شود.

اولین قدم برای محافظت از زنبورهای خود، کاهش اندازه ورودی کندو است. این به زنبورهای شما کمک می کند تا از خانه خود دفاع کنند.

زنبورهای عسل نیز در برابر آن دفاع خواهند کرد دزدی زنبورها از کندوهای دیگر و یک ورودی کوچک به آنها کمک می کند.

خوشبختانه، اگر جلیقه زرد یک مشکل بزرگ در منطقه شما است. این یکی است آفت زنبور عسل که ما می توانیم برای کاهش تعداد نزدیک به کار کنیم حیاط زنبور عسل.

ساختن خودت تله زنبور DIY یک چیز ارزان و ساده برای امتحان کردن است.

چه زمانی تله ژاکت زرد موثرتر است؟

مانند بسیاری از زنبورها، کلنی جلیقه زرد به عنوان یک خانواده زمستان گذرانی نمی کند. زنبور ماده جفت شده “ملکه” در طول زمستان در زیر پوست برگ ها یا سایر بقایای باقی مانده وارد حالت خواب زمستانی می شود. این نیز برای زنبورهای نجار و زنبورهای بامبل.

در اوایل بهار، ملکه ظاهر می شود و لانه خود را آغاز می کند. تا زمانی که کلنی بزرگتر شود، تنها به تعداد جوانی که می تواند پرورش دهد.

به همین دلیل است که تا اواخر فصل شاهد لانه های بزرگ جلیقه زرد نیستیم. ساختن جمعیت زمان می برد.

فرزندان شما ممکن است در تمام فصول در حیاط بازی کنند، بدون هیچ مشکلی یا نشانه ای از فعالیت زنبور. سپس ناگهان، مردم در جایی که به نظر می رسید مشکلی در هفته گذشته وجود نداشت، نیش می زنند.

اینها زنبورها در زمین لانه های کاغذی می سازند و به نظر می رسد مستعمرات آنها یک شبه ظاهر می شوند. در حقیقت، مکان های لانه سازی در تمام فصل به طور پیوسته در حال رشد بوده اند.

برای زنبورداران، گروهی از جلیقه زردها در حین وزوز کردن بازرسی کندو زنبور عسل حواس پرتی است وقتی از اوایل پاییز به قسمت های آخر فصل می رویم، این بدتر می شود.

اگر بتوانید آن تله‌های زنبور خانگی را در اواخر بهار/اوایل تابستان بیرون بیاورید. شما بسیاری از زنبورهای ملکه اولیه را می گیرید و از لانه سازی جلوگیری می کنید.

جلیقه زرد در نزدیکی ورودی یک تصویر لانه زیرزمینی.

آیا تله جلیقه زرد من کار خواهد کرد?

به دام انداختن یک راه متداول برای کاهش تعداد زنبورها در حیاط خلوت یا زنبورستان. همه تله ها گاهی اوقات کار می کنند، هیچ کدام دقیقاً در هر مکان یکسان عمل نمی کنند. باید کمی آزمایش کنید تا بفهمید کدام طعمه برای منطقه شما بهتر عمل می کند.

اما – بله، یک تله زنبور می تواند جلیقه زرد و سایر حشرات نیش زن را بگیرد. تعداد شما بستگی زیادی به محل زندگی شما و تعداد لانه های اطراف دارد.

اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که لانه های محلی کمی داشته باشید، تأثیر تله کمتر خواهد بود. همچنین، منابع غذایی موجود که در طول فصل اپیلاسیون می‌شوند و از بین می‌روند، می‌توانند بر نحوه عملکرد تله شما تأثیر بگذارند.

کاهش دادن تعداد لانه زنبور در بخش کلی دارای مزایایی است. تعداد زنبورها در پیک نیک یا حمله به کلنی های زنبور عسل باید کمتر باشد.

نکاتی برای تله زنبور خانگی

تو می توانی تله زنبور ژاکت زرد خود را بسازید از وسایل معمولی که در خانه دارید در حالی که سبک های مختلفی از تله ها وجود دارد – این تله از یک بطری خالی 2 لیتری نوشابه ساخته شده است.

این یک درس بزرگ در بازیافت و استفاده خوب از یک بطری خالی است. کوزه های شیر با سوراخ کوچکی که در کناره آن در نزدیکی قسمت بالایی آن سوراخ شده است یکی دیگر از محبوبیت ها هستند ظرف برای تله زنبورهای دست ساز.

جایگذاری یکی دیگر از زمینه هایی است که ممکن است نیاز به آزمایش داشته باشد. تله خود را در ارتفاعات مختلف قرار دهید – از 4 فوت از زمین (روی یک اندام درخت خوب) تا یک سطح بالاتر و ببینید کدامیک برای شما بهترین کار را دارد.

را دستور العمل های مورد استفاده برای طعمه تله زنبور از یک مکان به مکان دیگر متفاوت است. ممکن است لازم باشد کمی آزمایش کنید تا نوع طعمه مناسب را برای منطقه خود پیدا کنید.

هدف این است که طعمه ای داشته باشید که بوی بدی نداشته باشد – به خاطر شما. همچنین برای عدم استفاده طعمه برای تله زنبور شما که زنبورهای مفید و گرده افشان های غیر تهاجمی را جذب می کند.

تله زنبور را هر هفته چک کنید و زنبورهای غرق شده را بردارید. تازه کردن مخلوط فریب نیز به حفظ عملکرد تله کمک می کند.

دستور العمل طعمه دام ژاکت زرد

این مخلوط سرکه، آب قند و موز، زنبورهای ژاکت زرد، هورنت های صورت طاس و انواع دیگر زنبورها را جذب می کند. برای زنبورهای عسل چندان جذاب نیست. سرکه یک عنصر رایج در طعمه زنبور است.

شما باید تعداد کمی از زنبورهای عسل را در تله خود ببینید. آن را شیرین تر نکنید زیرا قند اضافه شده ممکن است باعث شود زنبورهای مفیدتری به آن علاقه مند شوند.

می توانید از انواع دیگر طعمه برای خود استفاده کنید تله زنبور خانگی. گزارش هایی از موفقیت با تله هایی می شنوم که با ضایعات گوشت (گوشت همبرگر)، هات داگ، غذای گربه یا حتی تکه های ماهی طعمه شده اند.

هوم… اگر این کار را بخواهید – مطمئناً آن را خیلی دور آویزان خواهم کرد. چند روز در آفتاب و گرما بوی خوبی به همراه نخواهد داشت – مطمئنم!

احتیاط برای دستور العمل طعمه زنبور

برخی از مردم با استفاده از یک قسم می خورند آبجو کوچک در طعمه زنبور خود یا آب میوه (آب غیر مرکبات – مانند آب سیب).

از هر کدام که از محلول طعمه‌ای که در جستجوی طعمه‌ای عالی استفاده می‌کنید – در چند روز اول به دام دقت کنید تا مطمئن شوید که فقط حشرات هدف را شکار می‌کنید.

اگر زمان یا تمایلی برای ساختن تله خود ندارید، ممکن است تصمیم بگیرید یکی از آنها را امتحان کنید تجاری. یک مخروط داخلی یک بسته طعمه 10 هفته ای را نگه می دارد.

هنگامی که زنبور در داخل استوانه بیرونی به دام می افتد. این تله برای چندین فصل استفاده در زیر نور خورشید نگه می دارد و از فرمون برای جذب حشرات در داخل استفاده می کند.

جلیقه زرد هوایی – نه آن چیزی که شما فکر می کنید

لانه هر نوع زنبور جلیقه زرد را در زمین یا حفره نخواهید یافت. یکی از انواع جلیقه زرد هوایی (Dolichovespula arenaria) یک لانه کاغذی بزرگ در درخت یا کنار ساختمان می سازد. این بسیار شبیه به موارد نزدیک است هورنت صورت طاس که با آن آشنا هستیم.

زنبورها برای اکوسیستم مهم هستند

جلیقه زرد، هورنت و سایر زنبورها ممکن است آفت محسوب شوند. اما، این شکارچیان با بسیاری از حشرات نامطلوب از گونه های مختلف جشن می گیرند. اینها شامل تعداد زیاد عنکبوت، مگس و کرم است که محصولات را از بین می برد.

آنها اعضای مفید اکوسیستم هستند و مطمئناً دشمنان ما نیستند. نیازی به پاک کردن همه کسانی که می بینید را احساس نکنید.

با این حال، به دلیل ماهیت تهاجمی این زنبورها، کاهش تعداد کلنی ها در مناطق نزدیک به فعالیت انسانی ایده خوبی است. و تعداد کمتر کلنی زنبور در نزدیکی حیاط زنبور عسل به معنای حملات کمتر به زنبورهای عسل است.

استفاده از تله ها در طول تابستان برای گرفتن و کشتن Wasp Queens ممکن است منجر به لانه های کمتری در سال آینده شود. بهترین از همه این است که روشی بدون آفت کش برای کنترل زنبورها است.

تعداد زیادی زنبور مرده ژاکت زرد در یک تصویر تله خانگی.

چگونه یک تله زنبور ژاکت زرد بسازیم

شارلوت اندرسون @ Carolina Honeybees, LLC

دستورالعمل های گام به گام برای ساخت تله زنبور ژاکت زرد با استفاده از بطری پلاستیکی نوشابه و دستور طعمه خانگی. این به کاهش تعداد زنبورها در حیاط خلوت شما کمک می کند.

  • 1 بطری پلاستیکی نوشابه 2 لیتری (هر بطری بلند)
  • 1 پوست موز
  • 1 فنجان سرکه سیب
  • 1/2 فنجان شکر دانه ریز
  • 1 فنجان اب
سفارش فوری عسل ♥