تفاوت های منحصر به فرد زنبورها و زنبورها


تصویر پنهان پینترست

مردم عاشق یادگیری در مورد حشرات هستند. آیا همه حشرات پرنده خیلی شبیه هم نیستند؟ قطعا نه. در حالی که همه آنها شباهت هایی دارند، اما می توانند بسیار متفاوت باشند! درک کردن تفاوت زنبورها و زنبورها به ما کمک کنید تا رفتار آنها را درک کنیم. سپس می‌توانیم از نقشی که هر کدام در اکوسیستم ما ایفا می‌کند قدردانی کنیم و خود را از یک برخورد بد در امان نگه داریم.

زنبورها و زنبورها چقدر متفاوت هستند

تصویر نمای نزدیک زنبور عسل و زنبور قرمز.

وقتی آنها در اطراف سر شما وزوز می کنند، تشخیص اینکه آیا زنبور یا زنبور را می بینید، ممکن است در یک نگاه دشوار باشد. شناسایی می تواند دشوار باشد – به خصوص زمانی که حشرات در حال پرواز هستند.

قبل از اینکه در مورد تفاوت ها صحبت کنیم، شباهت های زیادی نیز وجود دارد. هر دو زنبور و زنبورها پرواز می کنند و علوفه برای غذا.

همچنین، هر دوی آنها توانایی نیش زدن را دارند – اگر خیلی نزدیک شوید یا احساس خطر کنند. این یکی از دلایل اصلی سودمند دانستن بیشتر در مورد راه ها است زنبورها و زنبورهای عسل تفاوت دارند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

درک الگوهای رفتاری خاص آن‌ها ممکن است شما یا خانواده‌تان را از آسیب‌های دردناکی در آینده نجات دهد. و ما را قادر می سازد تا اهمیت هر یک و سهم آنها در محیط زیست را درک کنیم.

در حالی که ممکن است لذت ببریم تماشای پرواز زنبورها در باغ، هیچ کس نمی خواهد گزش را تجربه کند. همین امر در مورد حیوانات خانگی نیز صدق می کند – برای آنها غیرعادی نیست سگ ها برای ضربه زدن به زنبورها و زنبورها

زنبورهای کاغذی ماده روی لانه خود.

زنبور عسل یک زنبور است

یکی از راه های آسان برای دیدن رابطه و تفاوت بین هر شکل زندگی، نگاهی به طبقه بندی علمی آنهاست.

این روابط بسیار بیشتر از یک خط در نمودارهای علمی، به ما کمک می کنند تا بفهمیم چرا آنها در بسیاری از جنبه های زندگی روزمره متفاوت هستند.

اما، طبقه بندی علمی این یکی را برای ما کمی آسان کرد – هویت دقیقاً در نام آن وجود دارد. زنبور عسل “Apis mellifera“.

Apis برای “زنبور” و mellifera برای “عسل”. -تولید. آنها همراه با زنبورهای عسل، گیاهان زیادی را گرده افشانی می کند که غذای انسان و حیات وحش را تامین می کنند.

املای نام را هم به صورت 2 کلمه و هم به صورت تک کلمه پیدا خواهید کرد. استدلال صحیح ترین تفسیر را به دیگران واگذار می کنم.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

واسپ چیست؟

ما همچنین گونه های زیادی از زنبورها را در نمودار خود می یابیم. در طبقه بندی علمی، اصطلاح “Wasp” برای اعضای این راسته به کار می رود – Hymenoptera – که زنبور یا مورچه نیستند.

خوب، پس ما فوراً آن را می بینیم زنبور زنبور عسل نیست. حتی با وجود اینکه خود من مقصر بوده‌ام که گفته‌ام – “اوه، مراقب آن زنبور باش” – در حالی که در واقع یک زنبور عصبانی بود!

زنبور کارگر در جستجوی علوفه روی گل صورتی برای تصویر شهد.

خصوصیات فیزیکی

اگرچه آنها ارتباط نزدیکی دارند، زنبورها و زنبورهای عسل تفاوت های فیزیکی نسبتاً مهمی دارند. در واقع، تشخیص آنها آسان است – اگر بتوانید آنها را مجبور کنید به اندازه کافی ثابت بنشینند.

این تفاوت های تشریحی زنبورها و زنبورها به توضیح برخی از رفتارها و ویژگی های سبک زندگی برای هر یک کمک کنید.

ظاهر زنبور عسل

بسیاری از ما در توانایی کمی مشکل خواهیم داشت زنبور عسل را شناسایی کنید. اما، کاملا راحت نباشید زیرا حشرات دیگری نیز وجود دارند که شبیه به هم هستند.

زنبورهای عسل بدن ضخیم و فشرده ای دارند که پوشیده از موهای مبهم است. (حتی چشم زنبورها مو داشته باش!) نه، این یک بیانیه مد نیست. این موهای شاخه‌دار ریز دانه‌های گرده را از گلی به گل دیگر می‌برند و حرکت می‌دهند.

این باعث می شود آناتومی زنبور عسل به خوبی طراحی شده برای گرده افشانی گیاهان. جای تعجب نیست که گرده افشانی یکی از مهمترین نقش های زنبور عسل است.

این پاهای عقب زنبور عسل هنگام پرواز آویزان است و صاف است. گاهی اوقات گلوله های رنگارنگ گرده را روی پاهای عقب آنها خواهید دید. گرده به کندو برگردانده می شود و در آنجا به کندو تبدیل می شود نان زنبور عسل و برای تغذیه جوان استفاده می شود.

بسیاری از زنبورهای بومی نیز برای گرده افشانی طراحی شده اند. یکی از محبوب ترین ها هستند زنبورهای بامبل. این حشرات فازی گرده افشان های شگفت انگیزی هستند.

زنبور کاغذی بالغ روی تصویر برگ سبز.

چه زنبوری به نظر می رسد

زنبورها بدن براق و براقی دارند بدون مو و کمر کوچک (آیا تا به حال نام “کمر زنبور” را شنیده اید؟) این اصطلاح از اینجا شروع شد.

پاهای عقب یک زنبور صاف نیست، بلکه گرد است. زنبوری را نخواهید دید که توپ گرده را روی پاهایش حمل می کند. آنها به گرده به عنوان منبع پروتئین برای جوانان متکی نیستند.

ظاهر آنها این تصور را از سرعت و پنهان کاری می دهد. گونه های زنبورهای زیادی وجود دارد اما زنبورهای کاغذی آنهایی هستند که بیشتر در نزدیکی خانه های انسان دیده می شوند.

تفاوت های رفتار و تودرتو

درک کردن تفاوت رفتار و لانه سازی بین زنبورها و زنبورها خیلی مهم است. این نه تنها به ما کمک می‌کند تا بهتر از آنها قدردانی کنیم، بلکه یک اقدام ایمنی است.

زمانی که نیازهای هر یک را درک کنیم، می توانیم با هم زندگی کنیم و جهان را به شیوه ای مسالمت آمیز به اشتراک بگذاریم.

رفتار زنبور عسل

زنبورها به طور کلی و به ویژه زنبورهای عسل معمولاً تهاجمی نیستند. زنبور عسل شما را به ندرت نیش می زند – اگر او را در آرامش رها کنید و از خانه اش دور بمانید.

زنبورهای عسل حشرات اجتماعی هستند که در گروه های بزرگ زندگی می کنند. یک کلنی شامل 40000 تا 60000 عضو در طول تابستان است.

معمولاً کلنی 1 خواهد داشت ملکه زنبور عسل و هزاران کارگر زنبورهای عسل به خواب زمستانی نمی روند، اما با مواد غذایی که در اوایل فصل جمع آوری و ذخیره می شوند، در زمستان زنده می مانند.

لانه زنبور عسل را معمولا کندوی عسل می نامند. آنها ممکن است خانه ای در حفره های درون یک درخت توخالی یا یک جعبه زنبور ساخته دست بشر بسازند.

سال به سال از کندو استفاده می شود. داخل، زنبورها موم تولید می کنند از غدد روی شکم آنها. موم است به شکل سلول های شش ضلعی ایجاد صفحات لانه زنبوری موازی

رفتار زنبور

نگرش یا خلق و خوی یکی از تفاوت های اصلی زنبورها و زنبورها است. زنبورها تهاجمی تر هستند و سرزمینی نسبت به پسرعموهای مطیع آنها.

این زنبورهای جسور هستند که به نظر می‌رسند از پارتی‌شکن بودن لذت می‌برند. اگر قصد دارید در اواخر تابستان یک پیک نیک داشته باشید، منتظر چند بازدیدکننده ناخوانده باشید. روکش های غذایی ارزان قیمت یا حتی الف چادر صفحه نمایش می تواند یک رویداد بسیار لذت بخش در فضای باز را ایجاد کند.

زنبورها می توانند حشرات اجتماعی یا انفرادی باشند. کلنی های بزرگ زنبورهای اجتماعی 10000 عضو دارند. (مثلا – زنبورهای ژاکت زرد – آفات خطرناک).

برخی از زنبورها در بالای زمین، شاید در زیر بام خانه شما لانه می سازند. دیگران، مانند زنبورهای جلیقه زرد، اغلب لانه خود را در زمین می سازند.

برخلاف زنبورهای عسل، زنبورها غدد مومی ندارند. آنها لانه از ماده ای مانند کاغذ ساخته شده است متشکل از خمیر چوب الیاف چوبی که از چوب های هوازده جمع آوری شده اند جویده و با بزاق مخلوط می شود.

هنگامی که خیس می شود برای ساختن لانه برای پرورش نوزادان استفاده می شود. (زنبورها می دانند چگونه کاغذ ماشه انجام دهند! چه کسی می دانست؟) تمام لانه های زنبورها تا زمستان از بین می روند، آنها فقط برای یک فصل استفاده می شوند.

هر پاییز، همه اعضای خانواده زنبورهای اجتماعی می میرند – به جز چند ملکه جفت شده که تا بهار به خواب زمستانی می روند.

زنبورهای انفرادی لانه درست می کنند و به تنهایی بچه پرورش می دهند. اینها شامل حشراتی مانند زنبور گلی. لانه از گل می سازند!)

یاد بگیرید که چگونه a لانه زنبور یا کندوی زنبور عسل. ممکن است در آینده شما را از چند نیش نجات دهد.

حمله زنبور ژاکت زرد به تصویر زنبور عسل.

رژیم های غذایی

یکی از تفاوت عمده زنبورها و زنبورها در رژیم غذایی است. یکی جمع کننده گرده و شهد و دیگری شکارچی. یکی گوشت خوار است و دیگری نه!

زنبورها عمدتاً گیاهخوار هستند. کارگر زن زنبورها جمع می کنند تمام منابع مورد نیاز مستعمره این رژیم غذایی زنبور عسل از شهد، عسل و گرده تشکیل شده است.

با این حال، زنبورها شکارچی هستند آنها حشرات دیگری مانند کرم، کرم، مورچه و گاهی زنبور عسل را شکار می کنند. آنها فقط به عنوان گرده افشان اثر حداقلی دارند زیرا آنها را عمدا جمع آوری نمی کنند.

هم زنبورها و هم برخی زنبورها جذب شیرینی ها یا نوشیدنی های شیرین می شوند. با این حال، زنبورها در مورد آن بسیار بزرگتر هستند.

نیش و مکانیسم های دفاعی

هر دوی این زنبورها و زنبورها ظرفیت نیش زدن دارند و به درد می خورند! اما، تفاوت هایی در نیش آنها وجود دارد.

نیش زنبور عسل خار دارد در آخر. وقتی یک زنبور عسل شما را نیش می زند، او نمی تواند نیش را از پوست شما بیرون بکشد. کیسه نیش و زهر از بدن او جدا می شود و منجر به مرگ او می شود.

زنبورها شکارچیانی با نیشگرهای صاف و بدون خاردار هستند. این به آنها ظرفیت می دهد تا چندین بار نیش بزنند. این مکانیسم برای زنبوری که طعمه های زنده را شکار می کند مهم است. نیش هایی که به درستی قرار داده شوند طعمه را تحت سلطه خود در می آورند.

آیا زنبورها به زنبورهای عسل حمله می کنند؟

بله، گاهی برای کندوها مشکل ایجاد می کنند. یک کلنی قوی از زنبورهای عسل می تواند از خود در برابر حملات زنبورها دفاع کند. اما، کندوهای ضعیف در خطر هستند.

در واقع، زمانی که کلنی های زنبور در اوج جمعیت خود هستند (اواخر تابستان)، می توانند یک کلنی زنبور کوچک را از بین ببرند.

لانه هورنت خاکستری بزرگ که از تصویر پشت بام آویزان شده است.

اشاره ای به هورنتز (زنبورهای دیگر)

آره، هورنت ها در واقع زیرگونه ای از زنبورها هستند. من احساس کردم که آنها سزاوار ذکر ویژه هستند زیرا نیش آنها “یک پانچ” است.

اینها شکارچیان بسیار تهاجمی بزرگ، زنبورهای اجتماعی هستند که در مستعمرات بزرگ زندگی می کنند. لانه می تواند چندین هزار کارگر و 1 ملکه داشته باشد.

هورنت نیش می زند صدمه دیده، منظورم این است که آنها واقعاً درد دارند. آنها همچنین از کندوی خود دفاع می کنند. به فرزندان خود بیاموزید که بفهمند لانه هورنت چگونه است. به آنها بگویید دور بمانند. خیلی دور.

FYI – (حشره ای به نام هورنت صورت طاس یک هورنت واقعی نیست، بلکه گونه ای از زنبورهای ژاکت زرد است). اما مهم نیست اسمش را چه می گذارید، اگر شما را نیش بزند به دردتان می خورد!)

زنبور عسل روی گل سفید و زنبور زرد در مزرعه.

اگرچه از جهاتی مرتبط و مشابه هستند، اما بسیاری از آنها را خواهید یافت ویژگی های مختلف زنبورها و زنبورها. با این حال، هر دو در جهان ما مکان و هدف مشترکی دارند.

دانستن نحوه شناسایی این حشرات خانواده شما را در خارج از منزل ایمن تر نگه می دارد. گل بکارید و از تماشای زنبورهای عسل لذت ببرید. مراقب زنبورها باشید، آنها بازی نمی کنند!

سفارش فوری عسل ♥