تغذیه یک بسته زنبور عسل – با موفقیت


هر ساله هزاران زنبوردار جدید یک کندوی زنبور جدید را با بسته بندی زنبور عسل راه اندازی می کنند. در طول فصل اول چیزهای زیادی برای یادگیری و انجام وجود دارد. زنبورداری که برایش وقت می گذارد تغذیه یک بسته زنبور به درستی شانس بقای کلنی را افزایش می دهد. مستعمرات جدید کارهای زیادی از جمله ساختن موم برای خانه خود دارند. فکر نکنید کار شما به عنوان یک زنبوردار زمانی که در کندو هستند تمام شده است. این نیست.

بسته بندی جدید زنبورهای عسل روی قاب پایه از تصویر کندو.

به زنبورها در یک کلنی جدید غذا دهید

در بیشتر مکان‌ها، زنبوردار باید برنامه‌ای برای آن داشته باشد تغذیه زنبورها با آب قند برای کمک به آنها برای شروع برخی از زنبورداران خوش شانس در منطقه ای زندگی می کنند که تغذیه در آن به اندازه لازم نیست.

اما، بیشتر زنبورداران در آن نوع آب و هوا زندگی نمی کنند. شرایط علوفه محلی و الگوهای آب و هوایی بر وضعیت کلنی های زنبور عسل حتی کندوهای مستقر تأثیر می گذارد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

اما، بسیار مهم است که در طول فصل اول، مستعمرات جدید را زیر نظر داشته باشید. چند هفته تاخیر در رشد مستعمرات می تواند به این معنی باشد که آنها برای زمستان نیستند.

زنبورهای بسته بندی چیست؟

اگر قبلا هرگز زنبور نخریده اید، ممکن است تعجب کنید که اصطلاح “زنبورهای بسته بندی” به چه معناست. در حقیقت، خرید یک بسته رایج ترین راه برای به دست آوردن کلنی های زنبور عسل جدید است.

معمولاً بسته‌ها در زمستان پیش‌سفارش می‌شوند، بسته‌ها در اوایل فصل به‌راحتی در دسترس هستند و حتی می‌توانند از طریق پست ارسال شوند.

رایج ترین اندازه بسته بندی 3# است که شامل حدود 10000 زنبور از جمله 1 ملکه است. زمان و تجربه به صنعت زنبورداری آموخته است که این اندازه مناسب برای شروع یک کلنی جدید است.

زنبورهای عسل در یک بسته بندی چوبی و سیمی.

با این حال، حتی اگر زنبورهای شما به شکلی عالی برسند، باز هم نیاز به مراقبت دارند. درک اینکه چرا مستعمرات جدید نیاز ویژه ای به غذا دارند از اهمیت بیشتری برخوردار است.

چرا تغذیه زنبورهای جدید بسیار مهم است؟

برای درک اهمیت تغذیه یک بسته زنبور عسل، باید وضعیت آنها را درک کنیم. این خانواده کوچک زنبور عسل با ازدحام طبیعی بسیار متفاوت است.

یک بسته تجاری از زنبورها از چندین کلنی تکان داده شده است. آنها هیچ برنامه ای برای رفتن به جایی نداشتند. اکثر آنها حتی یکدیگر را نمی شناسند و آماده نیستند که فوراً ساخت شانه را شروع کنند.

بر خلاف یک ازدحام، کارگران برای ساخت شانه آماده نیستند – آنها “بسته های خود را برای سفر نبستند”. هنگامی که یک کلونی زنبور عسل تصمیم می گیرد ازدحام کند، آماده سازی هفته ها زودتر آغاز شد.

در یک دسته، ترکیب خوبی از زنبورهای سنین مختلف (بسیاری در سن بهینه تولید موم) کندو را با شکم پر عسل ترک می کند. ازدحام برای ساختن شانه آماده می شود.

بسته شما با یک قوطی کوچک غذا به دستتان می رسد تا آنها را تا زمانی که در کندو نصب شوند نگه دارید. حتی اگر گرسنه نباشند، مطمئناً به خوبی سیر نمی شوند.

زنبورهای کارگر برای تشویق تولید موم به شکم پر نیاز دارید. تغذیه مستعمره جدید شما به خوبی به غدد موم کمک می کند تا شروع به تولید موم کنند.

تغذیه زنبورها آنها را تنبل نمی کند

زنبورداران نباید از این ترس داشته باشند تهیه خوراک برای مستعمره جدید خود باعث تنبلی آنها خواهد شد. زنبورها شبیه انسان نیستند.

برخی از علوفه گران بیرون می روند و شهد و گرده می آورند. اما برخی دیگر در داخل کندو با تغذیه از شربت قند ارائه شده کار خواهند کرد.

این به کلنی رونق می دهد و به آنها کمک می کند تا شروع به تولید موم و ساخت عسل کنند. ما باید این اتفاق بیفتد تا مستعمره ما رشد کند.

تصویر نوزاد زنبور عسل در کلنی جدید زنبورها.

مهم است که به یاد داشته باشید که همه گل های شکوفه شهد تولید نمی کنند. مقداری گل ها زنبور دوست تر هستند نسبت به دیگران

همچنین، شرایط آب و هوایی بر میزان شهد موجود تأثیر می گذارد. ممکن است یک مزرعه از شکوفه ها و یک کلنی زنبور عسل گرسنه واقع در همان منطقه داشته باشید.

نحوه تغذیه کندوی جدید

در صورت امکان از یک تغذیه زنبور عسل در کندو برای کندو جدید شما دسترسی به غذا در طول شب به آنها امکان ادامه کار را می دهد. آنها همچنین می‌توانند در روزهای بارانی یا روزهایی که برای پرواز زنبورها باد می‌وزد غذا بخورند و کار کنند.

چرا اینقدر عجله داریم؟ خب، کلنی کار زیادی برای انجام دادن دارد قبل از زمستان قاب های لانه زنبوری باید ساخته شود و پر از عسل قبل از هوای سرد

بچه ها باید تولید شوند و برای بزرگسالان پرورش داده می شود. جمعیت مستعمره باید به سطحی پایدار برسد. این نیاز به کالری زیادی در فصل گرم دارد.

چه چیزی برای تغذیه زنبورهای بسته بندی شده

مخلوط شکر و آب نزدیک ترین چیزی است که می توانیم به زنبور عسل خود بدهیم. در حالی که آنها می توانستند در هر ترکیبی زنده بمانند، مخلوط 1:1 برای تغذیه بسته های زنبور عسل بهترین است.

نسبت 1:1 برابر با شکر نیشکر و آب است. این مخلوط به تولید موم و پرورش نوزاد کمک می کند. این نسبت تا حد امکان از شهد آبکی گیاه تقلید می کند.

اکثر زنبورداران جدید، گزینه ای برای تغذیه عسل ندارند. با این حال، اگر قاب هایی از عسل درپوش دار از کندوی بزرگتر دارید یا قاب های عسل ذخیره شده در فریزر شما – این یک امتیاز عالی است.

عسل را از سایر زنبورداران یا منابع ناشناخته (حتی خریداری شده در فروشگاه) تغذیه نکنید. ممکن است حاوی بیماری باشد (مانند AFB) که مستعمره جدید شما را نابود می کند.

برای یک کلنی زنبور جدید به چه مقدار شکر نیاز دارید؟

تغذیه یک بسته زنبور تا حد خودکفایی به قند بیشتری از آنچه فکر می کنید نیاز دارد. مقدار کل قند مورد نیاز شما برای هر کلنی به عوامل مختلفی بستگی دارد: آب و هوا، شرایط جستجوی علوفه و خود زنبورها در این امر نقش دارند.

هنگام تغذیه کندو جدید، باید به گالن فکر کنید نه کوارت. بسته به جایی که در آن زندگی می کنید، ممکن است لازم باشد در تابستان به آن کلنی گالن های شربت بخورید.

تغذیه زنبور عسل برای کندو جدید شما

که در تغذیه زنبورها با آب قند، من در مورد مزایا و معایب تغذیه زنبور عسل به عمق می پردازم.

من می خواهم به تغذیه کننده های کوچکی اشاره کنم که اغلب به زنبورداران مبتدی فروخته می شوند. اگر از کوزه دان کوچک استفاده می کنید خوب است اما آن را با آب قند در جلوی کندو آویزان نکنید.

بله، می دانم که این همان کاری است که به شما گفته شده است. با این حال، می تواند دستور العملی برای فاجعه باشد. دانخوری های آب قند در جلوی کندو اغلب کمی نشتی دارند.

انها همچنین تشویق رفتار دزدی در حیاط زنبور عسل استفاده از آنها برای تامین آب اشکالی ندارد.

در عوض، 4 عدد از این فیدرها و یک بدنه کندوی عمیق اضافی تهیه کنید – فیدرها را مستقیماً روی میله‌های بالایی یا پوشش داخلی کندو قرار دهید و از بدنه اضافی کندو برای محصور کردن شیشه‌های فیدر استفاده کنید – بالای آن تلسکوپی.

حالا زنبورهای شما معادل 1 گالن شربت شکر دارند. واقعا آسان است دانخوری زنبورهای شیشه ای خود را بسازید.

دو درب فیدر کوزه سنگی روی میله های بالای تصویر کندو.

چه مدت برای تغذیه یک بسته جدید از زنبورها

مانند بسیاری از چیزها در زنبورداری، پاسخ “سخت و سریع” وجود ندارد. آماده باشید تا تا زمانی که زنبورهای شما تمام جعبه های مورد نیاز خود را برای زمستان پر کنند، تغذیه کنید.

در ایالت کارولینای جنوبی، مستعمرات من 1 عمیق و 1 کم عمق دارند. من آب قند را به مستعمرات جدیدم عرضه می کنم تا زمانی که هر دوی آن جعبه ها اکثراً تمام شوند. کندوی زنبور عسل که در ماه آوریل ایجاد می شود ممکن است تا ماه جولای یا آگوست یا بیشتر از آن تغذیه شود.

به راحتی می توان فهمید که چرا شرایط علوفه محلی و آب و هوا نقش مهمی ایفا می کنند. در اواسط بهار، ما شهد فراوانی در دسترس داریم. اما، تابستان ما گرم و اغلب بسیار خشک است.

متوقف نشو به زنبورهای جدید خود غذا دهید تا زمانی که غذای کافی برای زمستان ذخیره کنند. این بدان معنی است که تمام شانه ها بیرون کشیده شده و عسل در کندو ذخیره و درپوش گذاشته می شود. کلنی شما به اندازه کافی فریم دارد عسل برای زنده ماندن در زمستان

تعداد جعبه هایی که برای کندوهای خود استفاده می کنید به آب و هوا و ترجیح شما بستگی دارد. مقدار عسل ذخیره شده مورد نیاز تا حد زیادی به محل آن بستگی دارد. اما بیشتر زنبورداران برای زندگی و ذخیره غذا به 2 جعبه برای کلنی نیاز دارند.

البته ناگفته نماند که وقتی کلنی شما برای جعبه هایی که عسل را برای برداشت در خود نگه می دارد آماده شد. تغذیه آب قند را متوقف کنید. در غیر این صورت زنبورها عسل آب قند را فرآوری کرده و درب می گیرند. این واقعی نیست عزیزم

اکثر اشتباه رایج

این سناریو خیلی اوقات در منطقه من اتفاق می افتد. زنبوردار جدید با صدای بلند شروع به کار می کند. زنبورها در کندو نصب می شوند و به خوبی تغذیه می شوند. مستعمره خود را با کشیدن شانه و پرورش نسل زنبور عسل.

زنبوردار دارد دانخوری را پر نگه می دارد و بعد اتفاقی می افتد. کلنی به رشد و شکوفایی خود ادامه می دهد، اما آنها آب قند را نمی خواهند.

چه اتفاقی می افتد؟ ناگهان زنبورهای جدید آب قند را نمی خواهند. زنبورداران نمی خواهند پول هدر دهند و شربت در دانخوری خراب شده اند.

ما فرض می کنیم که زنبورها خوب هستند و دیگر به کمک ما نیاز ندارند. منظره پر از شکوفه ها است و هوای گرم اینجاست. کار ما تغذیه زنبورها تمام شده است، درست است؟

شاید و شاید هم نه. در من کلاس آنلاین زنبورداری من دانش آموزانم را تشویق می کنم که پیشرفت مستعمره خود را در طول تابستان زیر نظر داشته باشند.

زنبور عسل در جستجوی علوفه روی گل برای شهد گیاه.

آنچه اغلب اتفاق می افتد این است که منابع طبیعی شهد خشک می شوند. ماه های گرم تابستان شهد کافی برای ایجاد مستعمره فراهم نمی کند.

منابع محدود است و کلنی زنبور عسل آنچه را که برای رشد نیاز دارد ندارد. در همین حال، زنبوردار ممکن است فکر کند که همه چیز در داخل کندو خوب است.

بازرسی اواخر تابستان یا اوایل پاییز کندویی را نشان می دهد که برای زمستان آماده نشده است. شاید فقط نیمی از قاب ها دارای شانه و زنبور باشند.

بدست آوردن کلنی برای تولید شانه در نیمه دوم سال دشوارتر است. آنها می دانند که زمستان در راه است و ساخت شانه بدون غذا برای گذاشتن در آن فایده ای ندارد.

اگر شما زنبورهای بسته مصرف آب قند را متوقف می کنند، آن را برای چند هفته حذف کنید. سپس، مقدار کمی را دوباره -2-3 هفته بعد ارائه دهید. اگر آب قند نمی خواهند، دوباره فیدر را بردارید.

این فرآیند را در طول تابستان اول تکرار کنید تا زمانی که کلنی کندوی مناسبی داشته باشد.

نکاتی برای موفقیت در تغذیه زنبورهای بسته بندی شده

  • از یک فیدر بزرگتر یا چند فیدر کوچک استفاده کنید – 1 لیتر کافی نیست
  • فیدر را پر نگه دارید – هر چند روز یک بار آن را چک کنید
  • اگر زنبورها از نوشیدن امتناع کردند – چند هفته بعد دوباره آب قند بدهید

نظارت بر پیشرفت کندو خود در فصل اول شانس شما را برای زنبورداری موفق افزایش می دهد.

سفارش فوری عسل ♥