تغذیه کننده گرده برای زنبورها – خودتان بسازید


خودت درست کن تغذیه کننده گرده برای زنبورها با استفاده از چند تکه پی وی سی ساده یک کلنی زنبور عسل باید پروتئین داشته باشد تا بتواند رشد کند. طبیعت همیشه به اندازه کافی فراهم نمی کند. بخشی از کار زنبوردار درک نیازهای کلنی زنبور عسل است. ارائه یک جایگزین گرده به زنبورها در مواقع ضروری یکی از بخش های مدیریت موفقیت آمیز کندوهای شماست.

تغذیه گرده خشک پی وی سی با زنبورهای عسل در حال جمع آوری گرده تصویر جایگزین.

چگونه یک تغذیه کننده گرده برای زنبورها درست کنیم

این یک روش معمول برای زنبورداران است که جایگزین های پروتئین یا گرده را به کلنی های زنبور عسل ارائه دهند. حتی اگر آنها کار بزرگی در جمع آوری مواد غذایی طبیعی انجام می دهند – ممکن است کمبودی در این زمینه وجود داشته باشد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

تهیه مقداری گرده خشک به کلنی زنبور عسل در مواقعی از سال که منابع طبیعی ممکن است عقب بیفتند، تقویت می کند.

چرا گرده ها کمبود دارند؟ شرایط آب و هوایی بر مقدار غذایی که زنبورها می توانند پیدا کنند تأثیر می گذارد. خشکسالی ممکن است باعث کمبود منابع غذایی طبیعی شود یا ایجاد سریع مستعمرات در اوایل بهار ممکن است با کمبود پروتئین ذخیره شده مواجه شود.

در برخی شرایط، پت های از پیش ساخته شده در داخل کندو تغذیه می شوند، اما می توانید جایگزین گرده خشک نیز ارائه دهید. من قصد دارم یک راه ساده را به شما نشان دهم تغذیه گرده خود را بسازید برای زنبورهای عسل شما

تصویر زنبورهای عسل در حال جمع آوری گرده از شکوفه های بید.

چرا زنبورها گرده را جمع آوری می کنند؟

عسل زنبورها گرده را جمع آوری می کنند زیرا به پروتئین نیاز دارند. شهد گیاهی عمدتاً کربوهیدرات است اما زنبورها نیز به پروتئین نیاز دارند. بدون پروتئین کافی، کلنی قادر به رشد نیست بچه زنبورهای جوان.

در تمام طول فصل، درصد معینی از علوفه جویان در یک کلنی گرده جمع آوری می کنند. تعداد زنبورهایی که در این کار نقش دارند بر اساس نیاز کلنی تعیین می شود.

اگر کندو از نظر ذخایر پروتئینی کم باشد، زنبورهای متحرک به این جزئیات کار اختصاص خواهند یافت. گرده خشک با بزاق (آنزیم ها و غیره) مخلوط می شود و تبدیل به “نان زنبور عسل” قبل از ذخیره سازی در این شکل ماه ها بدون خراب شدن تازه می ماند.

تغذیه گرده به زنبورهای عسل

یکی از کارآمدترین راه‌ها برای دادن پروتئین اضافی به زنبورها این است درست کردن “پته گرده”. این بته در داخل کندو و در نزدیکی خوشه زنبور عسل قرار دارد. به دلیل دشواری جمع آوری گرده های تازه و جلوگیری از فساد، اغلب از یک جایگزین استفاده می شود.

با وجود اینکه آنها بسیار موثر هستند، گرده گل ها بدون خطر نیستند. اگر در منطقه ای زندگی می کنید با سوسک های کندو کوچک، استفاده از این شیرینی ها در ماه های گرم می تواند به معنای فاجعه باشد. این به این دلیل است که سوسک ها در پتی ها تخم می گذارند!

یک روش ایمن‌تر برای تهیه پروتئین شامل این است استفاده از یک جایگزین گرده خشک در یک فیدر این اغلب در خارج از کندو در مکانی در دسترس زنبورها اما از باران محافظت می شود. این یکی از راه های مورد علاقه من برای تکمیل گرده برای کلنی های زنبور عسل من است.

با این حال، به یاد داشته باشید، ممکن است بهترین راه برای دادن پروتئین در کلنی‌های ضعیف بدون علوفه‌جویان زیاد یا در ماه‌های سرد سال نباشد.

تغذیه کننده های گرده خشک

فیدرهایی که برای تهیه گرده/جایگزین خشک استفاده می‌شوند می‌توانند به اندازه دلخواه شما ساده یا پیچیده باشند. می توانید فیدرهای از پیش ساخته شده را در سبک های مختلف خریداری کنید.

برخی از آنها مفید هستند اما نسبت به آنچه که هستند بسیار گران هستند. (منظورم جدی مردم است – اساساً یک لوله پلاستیکی است!)

اگر بودجه شما واقعاً محدود است، زنبورهای نیازمند از مقدار کمی گرده در بشقاب بیرون تغذیه می‌کنند. اما سایر حیوانات نیز گرده را می خورند و از باران در امان نیستند.

اگر از یک پروژه زنبور عسل خوب لذت می برید، ساختن آن نسبتاً آسان است تغذیه کننده گرده پی وی سی. بیایید آن را انجام دهیم.

مواد برای تغذیه کننده گرده DIY

  • لوله پی وی سی دیوار نازک 4 اینچی
  • درپوش انتهایی برای قرار دادن لوله
  • آداپتور Downspout را برای تناسب با لوله خود تخلیه کنید
  • چسب پی وی سی
  • اره برقی
  • جایگزین گرده
  • کمک گربه؟ (اختیاری)
با کمک تصویر گربه انباری، مواد پی وی سی و چسب را برای ساختن تغذیه کننده گرده جمع آوری کرد.

همه ی لوازم مورد نیاز برای تهیه غذای گرده خود را به راحتی به دست می آورید در هر فروشگاه لوازم خانگی

تولید کننده گرده پی وی سی آسان و نسبتاً ارزان است. این امر مخصوصاً زمانی صادق است که بتوانید فردی را پیدا کنید که هزینه ها را با او تقسیم کنید. این را می گویم زیرا لوله PVC دیوار نازک 4 اینچی معمولاً در طول 10 اینچ عرضه می شود! سعی کنید لوله را به صورت محلی خریداری کنید.

لوازم ساختمانی برای تغذیه زنبور عسل ساخته شده با تصویر لوله و اتصالات پی وی سی.

شما به یک بخش نیاز دارید لوله پی وی سی جداره نازک با قطر 4 اینچ. این لوله در قسمت فاضلاب یا ناودان فروشگاه های لوازم خانگی یافت می شود. اگر نوع دیگری از لوله دارید، می توانید از آن استفاده کنید اما مطمئن شوید که اتصالات مناسب هستند.

همانطور که اشاره کردم، اگر این لوله را از Home Depot یا مشابه آن خریداری کنید، در قسمت 10 اینچ عرضه می شود. یک همکار خوب برای حمل آسان آن را از وسط نصف کرد.

شما همچنین به یک نیاز خواهید داشت درپوش انتهایی برای قرار دادن لوله 4 اینچی. ما می خواهیم یک انتهای فیدر را ببندیم. این به خشک نگه داشتن گرده ها حتی در هوای بادی و بارانی کمک می کند.

برای ایجاد یک ورودی برای زنبورها و همچنان نگه داشتن بیشتر غذا در داخل لوله، از آداپتور Drain Downspout استفاده کنید. روی لوله 4 اینچی ما قرار می گیرد و یک دهانه مربع برای زنبورها دارد.

بسیاری از صاحبان خانه مقداری چسب پی وی سی در اطراف خانه دارند. برای چسباندن درپوش انتهایی و تخلیه آداپتور Downspout روی قسمت لوله ما به مقدار کمی نیاز دارید.

و برای برش لوله به بهترین طول به یک اره برقی نیاز دارید. در حالی که می توانید فیدر را در هر اندازه ای بسازید، به نظر می رسد طول 8 تا 12 اینچ به خوبی کار می کند.

اگر در مورد بریدن لوله نگرانی دارید یا شاید اره برقی ندارید؟ من اکثر همکاران فروشگاه را پیدا کرده ام که مایل به کمک در صورت درخواست خوب هستند.

تغذیه گرده خشک پی وی سی با زنبورهای عسل در حال جمع آوری گرده تصویر جایگزین.

چگونه یک تغذیه کننده گرده بسازیم – مرحله به مرحله

شارلوت اندرسون @ Carolina Honeybees, LLC

تولید کننده گرده پی وی سی آسان و نسبتاً ارزان است. سالها دوام می آورد و راهی عالی برای ارائه جایگزین گرده خشک به کلنی های زنبور عسل است.

محل قرار دادن فیدر پروتئین زنبور عسل

  • از روی زمین یا محافظت از حیوانات
  • دور از حیاط زنبور عسل
  • به راحتی برای زنبوردار قابل دسترسی است

من آن را پیدا کرده ام بهتر است محل تغذیه گرده را از روی زمین قرار دهید. زنبورها تنها چیزهایی نیستند که جایگزین گرده را دوست دارند. گربه‌ها، راکون‌ها، اپوسوم‌ها و بزهای خودم گاهی از یک جشن لذت برده‌اند.

به طور معمول، من فقط مقدار کمی از جایگزین گرده در فیدر در یک زمان. این فقط در صورت وقوع یک اتفاق ناگوار است، زیر پروتئین خوب ارزان نیست. اگر بخواهم مقدار بیشتری بیرون بیاورم، فیدرم را داخل یک قفس سیمی قرار می دهم.

تصویر دانخوری گرده PVC خانگی برای زنبورهای آویزان شده روی حصار.

یک T-post باغی قابل حمل و یک طناب بانجی بسیار خوب کار می کند. ما میخواهیم یک شیب جزئی به سمت پایین در فیدر – فقط در صورت باران.

تغذیه کننده های پروتئین را به خوبی دور از کندوهای خود پیدا کنید

لازم نیست دانخوری خود را خیلی نزدیک کندوها قرار دهید. در واقع، من در قرار دادن هر منبع غذایی در نزدیکی کندو تردید دارم.

من نمی خواهم چیزی مانند زنبورها، اسکان ها و غیره را به حیاط زنبور عسل جذب کنم. زنبورهای عسل می توانند پرواز کنند.

فیدر خود را در مکانی به راحتی در دسترس قرار دهید. اما، گاهی اوقات فعالیت زنبورهای عسل در تغذیه کننده زیاد است – آن را خیلی نزدیک به خانه یا منطقه بازی قرار ندهید.

یک دانخوری گرده آویزان که روی ستون حصار دور از کندوهای زنبور عسل نصب شده است.

فیدر گرده پی وی سی خود را پر کنید

تنها در عرض چند دقیقه از نصب، چندین زنبور کارگر فیدر من را پیدا کردند. اگر هوا به اندازه کافی برای پرواز زنبورها گرم باشد، اکثر مستعمرات منبع پروتئین را در عرض یک روز یا بیشتر پیدا می کنند.

یکی از جایگزین های گرده خشک مورد علاقه من Ultra Bee از Mann Lake است. به نظر می رسد زنبورها آن را بسیار دوست دارند. از آنجا که ارزان نیست، من فقط 1/2 فنجان را در یک زمان بیرون می‌آورم.

زنبورهای کارگر در حال جمع آوری جایگزین گرده خشک از تصویر تغذیه کننده خانگی.

زنبورهای شما همیشه نمی خواهند از تغذیه کننده شما استفاده کنند. اگر غذای طبیعی فراوان باشد، در عوض آن را جمع می کنند.

تغذیه کننده گرده فقط در مواقع ضروری به عنوان یک سیستم پشتیبانی استفاده می شود. در اکثر مناطق، زنبورها قادرند منابع طبیعی را متناسب با نیازهای خود در بیشتر ایام سال بیابند.

تصویر لینک رایگان اسرار زنبورداری.

از دیدن خودت لذت ببر زنبورها گرده را از تغذیه کننده خود جمع آوری می کنند. این جایگزینی برای گرده طبیعی نیست – بلکه جایگزینی برای مواقعی است که زنبورها به کمک نیاز دارند.

تغذیه کننده گرده خود را برای زنبورهای خود درست کنید – تماشای آنها در محل کار بسیار سرگرم کننده است. همچنین، مقداری پروتئین مورد نیاز برای کلونی هایی که ذخایر پروتئینی کمی دارند، فراهم می کند.

سفارش فوری عسل ♥