تعمیر کارگران تخمگذار در کندو


کلنی زنبور عسل یک ارگانیسم اجتماعی است که به حفظ کندو اختصاص داده شده است. گاهی اوقات، این تلاش برای بقا می تواند برای زنبورداران مشکل ساز شود. هنگامی که یک کلنی برای مدتی بدون بچه است، برخی از زنبورهای کارگر شروع به تخم گذاری می کنند. اینها زنبورهای کارگر تخمگذار نمی تواند مستعمره را نجات دهد. با این حال، آنها از طریق پهپادهایی که تولید می کنند به گسترش ژنتیک خود در منطقه کمک می کنند.

کارگران تخمگذار در کلنی زنبور عسل

بیرون آمدن زنبور بدون سرنشین از شانه نامنظم در تصویر کندو کارگر تخمگذار.

دو نوع زنبور ماده در کلنی وجود دارد. کسانی که به عنوان کارگران و ملکه شناخته می شوند. از نظر فیزیکی، آنها ویژگی های مشترک زیادی دارند – حداقل در ابتدای زندگی خود.

اما کارگران افراد باروری نیستند. آنها نمی توانند جفت گیری کنند و تخم های بارور شده را برای رشد به نسل بعدی ارائه دهندگان کلنی بگذارند.

یک کلنی زنبور عسل سالم به تولید مداوم زنبورهای کارگر جدید در طول فصل گرم بستگی دارد. را چرخه زندگی زنبور عسل خیلی طولانی نیست زنبورهای پیر هر روز می میرند و اعضای جدید باید در دسترس باشند تا جای آنها را بگیرند.

تصویر لارو زنبور ریز برای جایگزینی ملکه مورد نیاز است.

به همین دلیل است که وقتی کندو ملکه خود را از دست می دهد – زمان بسیار مهم است. مستعمره می تواند یک ملکه جدید بسازید. اما، آنها باید داشته باشند لارو جوان از یک تخمک بارور شده فقط لاروهای ماده توانایی تبدیل شدن به یک ملکه تولید مثلی (قابل جفت گیری) را دارند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

زمانی که لارو ماده از سن 4 تا 5 روز گذشت، پرورش ملکه بعید می شود. لاروهای مسن تر ملکه با کیفیت خوبی تولید نمی کنند. تخم‌های بارور شده تازه یا لارو بسیار ریز برای ملکه‌های زنبور عسل با کیفیت بالا ضروری است.

حتی در بهترین شرایط، زمان تعویض ملکه برای زنبورهای ما ضعیف است. بسیاری از چیزها ممکن است در این فرآیند اشتباه پیش بروند و در نتیجه یک مستعمره بدون ملکه و هیچ منبعی برای ساختن آن موجود نیست.

اگر زنبوردار تمرین کند بازرسی های معمول کندو و مشکل را زود تشخیص دهد، کلنی ممکن است با ارائه یک ملکه جدید خریداری شده نجات یابد.

یا اگر زنبوردار به کندوی دیگری دسترسی داشته باشد، یک قاب از تخم مرغ تازه ممکن است منابع مورد نیاز را به مستعمره بدهد.

چرا کارگران تخمگذار توسعه می یابند؟

فرومون ها پیام رسان های شیمیایی هستند برای ارتباط بین زنبورهای عسل استفاده می شود. آنها را به عنوان هورمون های خارجی در نظر بگیرید. آنها پیام هایی را در مورد وضعیت کندو به اعضای کلنی ارسال می کنند.

زمانی که هیچ بچه زنبوری در کندو رشد نمی کند، همه چیز شروع به تغییر می کند. این کمبود فرومون های مولد کارگر و تا حدی فرومون های ملکه باعث ایجاد تغییراتی در کلنی می شود.

در عرض 3 هفته از عدم تولد باز، برخی کارگران شروع به تخم گذاری خواهند کرد. این زنبورها دارای تخمدان هایی هستند که قادر به تولید تخم هستند. با این حال، از آنجایی که کارگران قادر به جفت گیری نیستند، تخم ها بارور نمی شوند و به هواپیماهای بدون سرنشین (نر) تبدیل می شوند.

تصویر بسیاری از زنبورهای بدون سرنشین در داخل کندو کارگر تخمگذار.

چگونه بفهمید که در کندو خود کارگران تخمگذار دارید؟

چندین ویژگی از یک کلنی کارگر تخمگذار وجود دارد که به راحتی قابل شناسایی است.

  • نداشتن ملکه
  • بدون بچه کارگر
  • درصد بسیار بالایی از پهپادها روی شانه

با عدم تولید کارگر، جمعیت مستعمرات در طول زمان کاهش می یابد. همچنین، متوجه خواهید شد که کندو دارای درصد بسیار زیادی است زنبورهای بدون سرنشین داخل.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

نوزادان پهپاد پراکنده

وقتی ملکه‌ای تخم‌های پهپاد می‌گذارد، آن‌ها را در سلول‌های بزرگ‌تر به اندازه پهپاد قرار می‌دهد. با این حال، زنبورهای کارگر تخم های خود را در سلول های مولدین کارگر معمولی می گذارند.

به طور معمول، بچه‌های بدون سرنشین به صورت تکه‌هایی در امتداد لبه‌های لانه بچه‌ها متمرکز می‌شوند. نوزادان پهپاد تولید شده توسط کارگران تخمگذار پراکنده هستند.

تکه های کوچکی از چند سلول پهپاد، یا حتی تک سلولی، اینجا و آنجا. لانه زاد و ولد کلنی در مقایسه با لانه سازمان یافته معمولی یک کلنی معمولی در هرج و مرج است.

تخمک های متعدد در سلول ها

دیدن آن نیز رایج است چندین تخم در سلول های یک کلنی کارگر تخمگذار. کارگران فاقد شکم مخروطی بلند ملکه هستند. تخم‌ها اغلب در کنار دیواره سلولی قرار می‌گیرند که به پایین متصل می‌شوند.

نوزادان کارگر تخمگذار سازماندهی نشده به نظر می رسند. همگی از نسل پهپادها با سرپوش های گلوله ای شکل است. اما، به جای متمرکز شدن در کنار هم با سنین مشابه نزدیک، اینجا و آنجا پراکنده است.

زنبور کارگر تخمگذار یا ملکه جدید?

یک کلمه احتیاط بسیاری از زنبورداران جدید از یافتن چند سلول با بیش از 1 تخم نگران شده اند. آنها از بدتر شدن می ترسند و فکر می کنند که کلنی آنها مشکل بزرگی دارد. در برخی موارد همه چیز خوب است و نیازی به وحشت نیست.

یک ملکه جدید یا ملکه ای که برای مدتی تخمگذاری را متوقف کرده است ممکن است چند سلول با چندین تخم بگذارد. اما این رفتار به سرعت برطرف می شود. تا چند روز دیگر تخمگذاری به طور عادی پیش می رود.

زنبور ملکه جوان تازه شروع به دراز کشیدن با چند زنبور کارگر تصویر می کند.

تعمیر کندو کارگر تخمگذار

زنبورداران از چندین مورد استفاده می کنند استراتژی های مقابله با کندو کارگر تخمگذار. به طور معمول، یک کلنی می تواند توسط زنبورداری که یک ملکه جفت خریداری کرده است، درخواست کند.

با این حال، هنگامی که کندو به وضعیت معینی از عدم سکون رسید – اغلب ملکه جدید پذیرفته نمی شود. کارگران تخمگذار ملکه جدید را خواهند کشت.

آیا می توانید کارگران تخمگذار را حذف کنید؟

چرا نمیتونی به سادگی کارگران تخمگذار را از کندو خارج کنید? یافتن آنها تقریباً غیرممکن است، آنها دقیقاً شبیه زنبورهای دیگر هستند.

تنها راه برای شناسایی یک کارگر تخمگذار دیدن او در فرآیند تخمگذار است. در واقع، آنها ممکن است مانند خواهرانشان کندو را برای علوفه ترک کنند. یاد آوردن، شما یک کارگر تخمگذار ندارید – چندین کارگر دارید، یا بسیاری

کلنی های زنبور عسل قوی در تصویر حیاط زنبور عسل.

با یک مستعمره راست ملکه قوی ترکیب کنید

یکی از بهترین روش برای تعمیر کندو کارگر تخمگذار ترکیب کردن آن است با مستعمره راست ملکه قوی. آنها را با کلنی کوچک دیگری ترکیب نکنید. آنها ممکن است فقط آن ملکه را بکشند.

توسط ترکیب دو کندو با استفاده از روش روزنامه یا مشابه، زنبورها همه چیز را حل خواهند کرد. اعضای مستعمره سمت راست ملکه کارگران مزاحم را مرتب می کنند و نظم را برقرار می کنند.

در عرض چند روز یا بیشتر، می توانید مستعمره را به عقب برگردانید در صورت تمایل 2 قسمت کنید و به یکی از آنها یک ملکه جدید بدهید.

به کندو چندین فریم از مولد باز بدهید

اگر زنبوردار کندوهای دیگری با چند قاب بچه برای اشتراک گذاری داشته باشد، تکنیک افزودن بچه باز به کلنی ارزش امتحان کردن را دارد.

تصویر نوزادان شیری یا نوزادان باز در سلول های لانه زنبوری.

به مدت 3 هفته هر هفته یک قاب از نوزادان کارگر (لارو) به آنها بدهید. فرمون های حاصل از نوزادان کارگران تخمگذار را سرکوب می کند.

در هفته سوم، کلنی ممکن است شروع به ساخت سلول های ملکه می کند. وقتی این اتفاق افتاد، می توانید جلو بروید و به آنها یک ملکه جفت بدهید. یا، اگر جمعیت مستعمره هنوز خوب است – شاید اجازه دهید آنها زنبور ملکه خود را پرورش دهند.

تکان دادن کندو کارگر تخمگذار

برخی از زنبورداران با تکان دادن تمام زنبورها از کندو در حدود 100 فوت یا بیشتر از کندو موفق شدند. تصور این است که بزرگسالان جوان کارگران تخمگذار هستند و نمی توانند راه خانه خود را پیدا کنند.

با این حال، کارگران تخمگذار گاهی علوفه جو هستند. این روش ممکن است همیشه کارساز نباشد و برای زنبورها سخت به نظر برسد.

نکات نهایی

اگر شما یک زنبوردار هستید که کندوهایی در حیاط خلوت یا اطراف خود دارید، می توانید از هر یک از این تکنیک ها استفاده کنید.

داشتن مستعمره دیگر برای ترکیب آنها با آنها یا به اشتراک گذاشتن نسل از آنها کلیدی است. گاهی زنبورداران محلی یک قاب بچه را به زنبوردار دیگری که نیازمند است می فروشند. این یک دلیل دیگر برای تلاش برای یافتن دوستان زنبور عسل است.

هر روشی که انتخاب کنید با کارگران تخمگذار خود برخورد کنید، این را در نظر داشته باشید به مستعمره های خوب خود آسیب ندهید و سعی کنید کسی را که مشکل دارد نجات دهید. اگر قبل از اینکه متوجه شوید جمعیت کندو مشکل شما بسیار کم است، رها کردن آن احتمالاً بهترین است.

سفارش فوری عسل ♥