ترس از زنبورها: چگونه بر Apiphobia غلبه کنیم


تصویر پنهان پینترست

اگر شما یا یکی از اعضای خانواده تان یک ترس شدید از زنبورها، تو تنها نیستی. بسیاری از مردم در مورد حشرات گزنده از اضطراب شدید رنج می برند. اما، اگر اضطراب یا نگرانی بیش از حد را تجربه کنید، ممکن است به Apiphobia (همچنین نامیده می شود ملیسوفوبیا). این می تواند به خصوص اگر فردی هستید که از بودن در فضای باز لذت می برد، آزاردهنده باشد. اما کارهایی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا بر برخی از نگرانی های خود غلبه کنید.

فوبیای زنبور عسل آنقدرها هم غیرعادی نیست

عکس ماکرو ترسناک از تصویر سر زنبور عسل.

بسیاری از ما تجربه کودکی الف را به یاد خواهیم آورد نیش. شاید شما با پای برهنه از میان شبدر دویدید (مثل من) و این اولین آشنایی شما با زنبور عسل بود؟

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

برای برخی از ما، نگرانی ما در مورد زنبورها از آنجا شروع می شود. اما، توسعه درک بهتر از حشرات مانند زنبورها – ممکن است به شما کمک کند کمتر بترسید.

اشکالی ندارد که کمی ترسیده باشید – احتیاط چیز خوبی است. احتیاط به شما امکان می دهد به فضای آن احترام بگذارید زنبورها و زنبورها و احتمال گزش را کاهش می دهد.

با این حال، تفاوتی بین ترس از نیش زدن در مقابل احساس هراس وجود دارد وقتی که فقط یک حشره را در فاصله 6 فوتی می بینید.

اگر فکر کردن به زنبور باعث افزایش ضربان قلب و استرس می شود، ممکن است یک فوبی واقعی از زنبورها به نام “آپی فوبیا” داشته باشید. از خودت خجالت نکش اضطراب، همه ما برای غلبه بر مبارزه داریم.

“آپی فوبیا” چیست؟

همانطور که علائم، علل و درمان های احتمالی ترس از زنبورها را بررسی می کنیم، اجازه دهید کلمه بزرگ را بررسی کنیم. آپی فوبیا (همچنین به نام ملیسوفوبیا) یک را توصیف می کند ترس غیر منطقی از زنبورها.

این اصطلاح از کجا آمده است؟ پاسخ به یونان باستان برمی گردد. کلمه یونانی “Apis” به معنی زنبور عسل و کلمه یونانی “phobos” ترکیب شده اند.

واکنش‌های احساسی بسیار شدید وقتی حتی به بیرون رفتن از جایی که ممکن است زنبور عسل ظاهر شود فکر می‌کنید، ممکن است نشانه‌ای از ترس هراسی باشد.

این وضعیت اگر سبک زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد می تواند یک اختلال واقعی باشد. اما به یاد داشته باشید، منطقی است که نگران پیشگیری از نیش باشید.

نیش زنبور درد دارد تعداد کمی از مردم عمدا به سمت زنبورها می روند. خب ما زنبورداران انجام دهید، اما ما گروه عجیبی هستیم.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

علائم

در زیر چند علامت وجود دارد که فرد مبتلا به یک ترس واقعی از زنبورs ممکن است تجربه کنند:

 • فقط فکر کردن به زنبورها باعث اضطراب شدید می شود
 • تعریق شدید، تنگی نفس، حالت تهوع یا ضربان قلب سریع زمانی که زنبورها نزدیک هستند
 • داشتن یکی در یک اتاق با شما باعث حمله پانیک می شود
 • غش کردن
 • اجتناب از موقعیت هایی که فکر می کنید زنبورها حضور دارند

در صورت دیدن یک عسل آرام زنبور عسل جمع آوری شهد از یک گل نزدیک باعث می شود که قلب شما به تپش بیفتد، ممکن است Apiphobia را تجربه کنید. شما در حال داشتن یک واکنش فوبی غیر واقعی به یک حشره که هیچ توجهی به شما ندارد

علائم فیزیکی مانند هر نوع فوبیا ممکن است رخ دهد. نگرانی، تعریق یا احساس حمله پانیک برای برخی رایج است.

آیا نگرانی شما در مورد زنبورها باعث می شود که در خانه بمانید؟ برخی از افراد پیک نیک خانوادگی را از دست می دهند و به رویدادهای ورزشی که در غیر این صورت از آنها لذت می بردند، نمی روند.

نگرانی بیش از حد آنها از حضور حشرات نیش زا شانس آنها را برای داشتن اوقات خوشی از بین می برد.

زنبور عسل و زنبور ژاکت زرد هر دو تصویر حشرات گزنده.

علل ترس از زنبورها

همه ما با شخصیت ها و واکنش های منحصر به فرد متفاوت هستیم. و ژن ها و تجربیات ما بر دیدگاه ما به زندگی به طور کلی تأثیر می گذارد. ولی، فوبیای زنبورها را می توان آموخت هم.

 • پاسخ های مشروط اجتماعی
 • رفتار آموخته شده
 • رسانه، فیلم، تلویزیون

پاسخ های اجتماعی

آیا این وضعیت ژنتیکی است؟ آیا در صورتی که والدینش این حشرات را داشته باشند، ممکن است فردی نسبت به حشرات وزوز کننده نگران شود؟ هیچ تحقیق قوی برای تایید این عامل وجود ندارد.

اما این ترس از زنبورها می تواند به دلیل واکنش دیگران افزایش یابد. اگر یکی از والدین یا خواهر و برادر از هر حشره پرنده فریاد بزند، بچه های کوچک اغلب این رفتار را تقلید می کنند.

رفتار آموخته شده

اگر مراقب کودکان هستید، می خواهید هر کاری که در توان دارید انجام دهید تا از درد و ناراحتی آنها جلوگیری کنید. متاسفانه این منجر می شود برخی از بزرگسالان به کودکان یاد می دهند که از زنبورها بترسند.

مگر اینکه کودک به سم آلرژی داشته باشد، اجازه دادن به او برای تماشای کار زنبورهای عسل می تواند بسیار آموزشی باشد. حتی کودکان خردسال هم می توانند یاد بگیرند برای شناخت زنبورهای عسل، زنبورهای عسل یا زنبور.

اخبار و تلویزیون زنبور قاتل

گزارش های رسانه ای در مورد زنبورهای قاتل باعث نگرانی عمومی در برخی مناطق شده است. این “زنبورهای قاتل” در واقع یک ترکیب ترکیبی هستند. آنها فرزندان یک نژاد دفاعی تر از آفریقا هستند که با زنبورهای عسل ما تلاقی دارند.

زنبورهای عسل آفریقایی شده (AHB) یک مشکل واقعی در برخی از مناطق جنوبی ایالات متحده است. آنها به طور خطرناکی از منطقه لانه خود دفاع می کنند. با این حال، آنها قاتلان فیلم های ترسناک نیستند.

اگر در منطقه ای زندگی می کنید که AHB دارد، با بخش کشاورزی ایالتی خود تماس بگیرید. این بهترین منبع اطلاعات در مورد نحوه محافظت از خود و خانواده است.

پسری که در حال تماشای تصویر زنبور عسل هیچ ترسی نشان نمی دهد.

غلبه بر و درمان Apiphobia

چندین استراتژی برای کمک به افراد برای مقابله با ترس از زنبورها استفاده می شود.

 • درباره زنبورها و اینکه کدام زنبورها نیش می زنند بیشتر بدانید
 • مواجهه درمانی را تمرین کنید
 • به دنبال کمک حرفه ای باشید – پزشک / متخصص سلامت روان
 • تکنیک های آرام سازی

دانش قدرت است. وقتی بیشتر در مورد حشراتی که در بیرون با آنها برخورد می کنید درک کنید، احتمال نیش کاهش می یابد.

درباره زنبورها و زنبورها بیاموزید

یاد بگیرید زنبورها و زنبورهای مختلف را بشناسید. دانستن اینکه چگونه لانه های آنها را شناسایی کنید بیشتر آنها حمله نمی کنند مگر اینکه تحریک شوند. آنها کارهای بهتری نسبت به تعقیب شما دارند.

اگر شما کندوی عسل را ببینید در نزدیکی، فاصله قابل توجهی را از خود دور کنید. بعید است آنها شما را آزار دهند مگر اینکه احساس خطر کنند. اما، آنها از کندو خود دفاع خواهند کرد.

مواجهه درمانی با فوبیای شما

روش دیگر مقابله با ترس، مواجهه درمانی است. به جای دویدن – دفعه بعد که زنبور عسل را دیدید از ترس فریاد بزنید، بایستید و تماشا کنید

تماشای حشرات بسیار پرتلاش و سرگرم کننده است. سعی کنید روی یک صندلی نزدیک چند بنشینید زنبورهای گل عاشق بازدید هستند. با گذشت زمان، می‌توانید نزدیک‌تر حرکت کنید، اما همچنان فاصله‌ای محترمانه باقی می‌مانید.

از سوت زدن خودداری کنید. این می تواند به عنوان یک واکنش تهاجمی در نظر گرفته شود و ممکن است باعث شود حشرات بخواهند تلافی کنند. اگر شروع به احساس عصبی یا ناراحتی کردید، برخیزید و دور شوید.

کمک حرفه ای

برای کسانی از شما با یک فوبیای شدید زنبور عسل، ممکن است لازم باشد از یک متخصص پزشکی کمک بگیرید. آنها می توانند به شما راهنمایی کنند که چگونه به بهترین شکل با علائم مقابله کنید.

معمولاً از داروها برای درمان فوبیای زنبور عسل استفاده نمی شود – مگر اینکه کوتاه مدت برای مشکلات فشار خون بالا یا نرخ گرما باشد.

اما، یوگا، مدیتیشن و سایر تکنیک‌های آرامش‌بخشی می‌توانند برخی از حالات خنک‌کننده را ایجاد کنند. و، درمان شناختی رفتاری (CBT) به بسیاری از افراد کمک می کند تا با این احساسات یا نگرانی کنار بیایند.

آیا ترس از زنبورها و زنبورها غیرمنطقی است?

اصلا. بسیاری از مردم نسبت به چیزها یا موقعیت های خاص ترس یا فوبیا دارند. در واقع، حدود 12.5 درصد از بزرگسالان در ایالات متحده در برخی مواقع فوبیای خاصی را تجربه می کنند.

برای جلوگیری از نگرانی، یاد بگیرید که زنبورها و زنبورها در کجا تجمع می کنند. در طول پیک نیک از سطل های زباله پارک و سایر مناطق پرخطر دوری کنید. ژاکت زرد به خصوص در این مناطق بد هستند.

از این مکان‌ها که ممکن است تجربیات منفی ایجاد کنند اجتناب کنید. اما، این بدان معنا نیست که شما باید تمام تابستان را در خانه بمانید.

برای بسیاری از ما، نیش پایان دنیا نیست. با مناسب درمان نیش، باید طی یکی دو روز به طور کامل بهبود پیدا کنید.

ممکن است هرگز تمایلی به آن نداشته باشید زنبوردار شود – اما چه کسی می داند؟ صرف نظر از غلبه بر برخی از شما ترس از زنبورها زندگی روزمره شما را افزایش خواهد داد.

سفارش فوری عسل ♥