تخم زنبور عسل: از کوچک تا توانا


یک کلنی بزرگ از زنبورهای عسل می تواند به راحتی به بیش از 60000 عضو در فصل اوج برسد. اما حتی قوی ترین کندو هم شروعی فروتن دارد. هر یک از اعضای مستعمره با یک تخم شروع می شد – یک تخم زنبور. از نظر اندازه بسیار متفاوت از تخم مرغ هایی است که همه ما با آنها آشنا هستیم، اما از جهاتی شبیه هم هستند.

مرحله اول رشد زنبور عسل: تخم مرغ

اکثر پستانداران نوزادان زنده به دنیا می آورند. اما پرندگان، لاک پشت ها، ماهی ها، خزندگان و حشرات تخم می گذارند.زنبورهای عسل حشرات هستند. آنها دارای 3 قسمت بدن مجزا، 6 پا و 2 جفت بال هستند. مهمتر از همه، آنها از 4 متمایز عبور می کنند مراحل چرخه زندگی آنها.

تخم مرغ اولین مرحله است که بعد از آن لارو، شفیره و بالغ می باشد. هر عضو مستعمره باید از هر مرحله عبور کند. با این حال، زمان صرف شده در هر مرحله در بین نوع زنبور عسل متفاوت است.

اندازه و ظاهر

آ تخم زنبور عسل بسیار ریز است. در واقع، مدتی طول می کشد تا زنبورداران جدید یاد بگیرند که چگونه تخم ها را در شانه جدید تشخیص دهند. دیدن آنها آسان نیست اما یک ذره بین کمک می کند.

من اغلب به زنبورداران جدید در من می گویم کلاس مبتدی به دنبال تکه های کوچک نخ سفید بگردید. آنها به رنگ سفید مرواریدی و تا حدودی بیضی شکل هستند.

اندازه تخم می تواند کمی متفاوت باشد، اما به نظر نمی رسد که ارتباطی با کیفیت زنبور بالغ داشته باشد. مارک وینستون در کتاب خود – زیست شناسی زنبور عسل، نظرات جالبی در این مورد دارد.

یک ملکه معمولاً در هر سلول موم زنبور عسل فقط یک تخم می گذارد. تخم های تازه به وسط سلول چسبانده می شوند و به صورت عمودی می ایستند. در طی چند روز آینده، آنها به تدریج به سمت پایین فرو می روند.

تخم زنبور عسل تا مرحله لاروی در شانه بیرون می آید.

بدون پوسته واقعی (همانطور که ما می شناسیم)، سطح تخم زنبور عسل توسط غشایی به نام کوریون پوشیده شده است. بر خلاف برخی از تخم‌ها که با شکستن پوسته آن از تخم بیرون می‌آیند، کوریون تخم زنبور پس از حدود 3 روز حل می‌شود.

با این حال، همه کسانی که من می شناسم هنوز به این فرآیند به عنوان تخم تخم می گویند. مگر اینکه شما یک محقق هستید، من شک دارم که مهم باشد – به معناشناسی معطل نشوید.

هنگامی که این اتفاق می افتد، حشره وارد مرحله دوم رشد می شود و اکنون به آن لارو زنبور عسل می گویند. زنبورهای پرستار سپس گرده گل مصرف می کنند که غدد خاصی را در دهان آنها فعال می کند. اکنون، آنها می توانند ژل رویال و انواع دیگر غذای نوزادان را برای تغذیه نوزادان تولید کنند بچه زنبورها.

نر یا زنبور بدون سرنشین از تخم بارور نشده.

دو نوع مختلف تخم مرغ در کندو

در داخل یک کلنی زنبور عسل خواهید یافت 2 نوع مختلف تخم زنبور عسل. هر دو تخم بارور و نابارور را می توان توسط ملکه زنبور عسل گذاشت. او انتخاب می کند که آیا تخمک را با مایع منی ذخیره شده در بدنش در زمان تخمگذاری بارور کند یا نه. تخم زنبورهای بارور شده ماده و آنهایی که بارور نشده اند تبدیل به ماده می شوند زنبورهای نر یا هواپیماهای بدون سرنشین.

ملکه چگونه این تصمیم را می گیرد؟ نیازهای کلنی (و همچنین زمان سال و سایر عوامل) تعیین می کند که کدام نوع تخم مرغ تولید می شود.

حتی اگر نقش ملکه زنبور عسل لایه اولیه تخم مرغ است، او تمام تصمیمات کلنی را نمی گیرد. او فقط در سلول های لانه زنبوری که کارگران تمیز و جلا داده اند دراز می کشد!

در طول فصل اوج، تخمگذاری 1000 تا 2000 تخم در روز برای ملکه ها غیرعادی نیست. تعداد آن به اندازه کلنی، غذای ورودی و کیفیت ملکه بستگی دارد. معمولاً ملکه های جوان پرکارترین لایه ها هستند. با بالا رفتن سن ملکه روند تولید کندتر می شود.

اعضای مستعمره ای که تخم می گذارند

تنها 2 عضو از یک کلنی توانایی تولید تخم را دارند. منظورم ملکه و کارگران است. متأسفانه تنها یکی از این دو گزینه مناسب برای کندو است.

ملکه جفت

ملکه تنها عضو کندو است که می تواند تخم بارور کند. اینها تخمهایی هستند که در صورت نیاز به زنبورهای زن یا حتی یک ملکه جدید تبدیل می شوند.

تولید مثل در زنبورهای عسل شامل یک مراسم جفت گیری است. یک ملکه باکره در پرواز جفت گیری کندو را ترک می کند. او زنبورهای نر را پیدا می کند که در یک “آویزان” هستند منطقه جماعت هواپیماهای بدون سرنشین.

پس از جفت گیری موفق (با چندین هواپیمای بدون سرنشین)، اسپرم در شکم او ذخیره می شود. ساختار خاصی به نام اسپرماتکا، اسپرم را تا زمانی که نیاز باشد زنده نگه می دارد.

این فقط زمانی اتفاق می افتد که او بسیار جوان است و دیگر تکرار نخواهد شد. اگر ملکه آنقدر عمر کند که بتواند از اسپرم ذخیره شده خود استفاده کند، دیگر نمی تواند تخم های بارور شده را بگذارد!

این به طور معمول منجر به کارگران در حال کشتن ملکه و ایجاد یک جایگزین قبل از اینکه ملکه به طور کامل شکست بخورد. اگر تعداد کمی تخمک بارور شده در دسترس باشد، کلنی باید از آنچه که دارد استفاده کند و ملکه ممکن است ضعیف باشد.

سلول های ملکه کوچک روی لانه زنبوری در کندو.

کارگران

اکثریت اعضای کندو کارگران زن هستند. آنها مسئول تمام کارهایی هستند که برای حمایت از کندو انجام می شود. آنها همچنین مدافع کندو هستند. زنبورهای کارگر در حالی که تخمدان های ابتدایی دارند، نمی توانند جفت گیری کنند. بنابراین، آنها قادر به تخمگذاری بارور نیستند.

در زمان استرس شدید، زمانی که یک کلنی دارای یک ملکه ناتوان است یا برای چندین هفته بدون ملکه بوده است، کارگران ممکن است شروع به تولید تخم کنند. اینها نامیده می شوند کارگران تخمگذار. این حکم اعدام برای کندو بدون دخالت زنبوردار است.

زنبورهای حاصل همه پهپاد خواهند بود و هیچ ملکه جدیدی بدون تخم بارور نمی‌توان ساخت. یک مستعمره بدون ملکه در عرض چند ماه شکست خواهد خورد.

تخم های واقع در لانه نوزادان

هنگامی که تخم ها به لارو تبدیل می شوند، کارگران کندو کارهای زیادی برای انجام دادن دارند. لارو زنبور عسل بسیار سریع رشد می کند و نیاز به تغذیه و توجه مداوم دارد. آنها همچنین باید در محدوده دما و رطوبت بهینه برای توسعه خوب نگهداری شوند.

بنابراین، همه از جوانان در حال توسعه، به نام نسل زنبور عسل، در یک مکان مرکزی کندو یافت می شوند. زنبوردار در حال بازرسی یک کلنی یاد می گیرد که در منطقه لانه نوزادان نگاه کند.

در زمان‌های سردتر و ماه‌های زمستانی، سایر اعضای کلنی در اطراف لانه مولدین جمع می‌شوند یا دسته جمعی می‌شوند.

ایجاد درک از آنچه در کندو طبیعی است یا نیست بسیار مهم است. زنبورداران باید ادامه دهند الگوی زاد و ولد را بررسی کنید در طول فصل گرم هر گونه علائم بیماری یا مشکلات عمده باید مورد توجه قرار گیرد.

قاب لانه مولد از کندو با تمام مراحل رشد زنبور عسل.

سوالات متداول درباره تخم زنبور عسل

تخم زنبور عسل چه شکلی است؟

آنها اشیاء نخ مانند سفید کوچکی هستند که شکل بیضی دارند. برخی از مردم می گویند که آنها شبیه دانه های ریز برنج سفید هستند.

آیا زنبورهای کارگر می توانند تخم بارور کنند؟

خیر، کارگران نمی توانند جفت شوند و اسپرم را در بدن خود ذخیره کنند. آنها نمی توانند تخم های بارور شده تولید کنند.

آیا زنبورها بدون ملکه می توانند تخم بگذارند؟

زنبورهای کارگر می توانند تخم بگذارند اما همه آنها به زنبورهای نر یا پهپاد تبدیل می شوند. مستعمره شکست خواهد خورد.

تخم زنبور عسل چقدر است؟

تخم زنبور عسل حدود 1 تا 1.5 میلی متر طول دارد.

زنبورها کجا تخم بگذارند؟

زنبورهای عسل در یک مکان مرکزی کندو به نام لانه مولد تخم می گذارند. آنها در سلول های موم زنبور عسل به نام شانه قرار می گیرند.

آنها متغیرهای زیادی هستند که در ابر ارگانیسم که کلنی زنبور عسل است، دخیل هستند. زمان بیرون آمدن تخم زنبورها می تواند مانند هر مرحله از رشد متفاوت باشد.

با سخت کوشی و کمی شانس، هزاران عدد از این تخم های کوچک “نخ مانند” در حدود 21 روز تبدیل به زنبورهای صحرایی می شوند. سپس، اینها زنبورها تمام منابع را جمع آوری می کنند برای آماده شدن برای ماه های سرد زمستان مورد نیاز کلنی است. از همان ابتدا، کندوی قوی از زنبورهای عسل رشد می کند که قادر به مراقبت و دفاع از خود هستند.

The post Bee Egg: From Tiny to Mighty اولین بار در Carolina Honeybees Charlotte Anderson پدیدار شد.

سفارش فوری عسل ♥