تخته های پایین کندوی زنبور عسل – کدام نوع بهتر است؟


آماده کردن تجهیزات کندوی خود قبل از رسیدن زنبورها یکی از اولین کارهای اصلی زنبورداری شماست. شما باید گزینه های مختلف را بررسی کنید تخته های پایین برای کندوها و تصمیم بگیرید که از کدام یک استفاده کنید. کندوهای لانگستروت (استاندارد صنعتی) معمولاً دارای یک کندو جامد یا با صفحه هستند. هر نوع دارای مزایایی است – این شما هستید که تصمیم می گیرید از کدام یک استفاده کنید.

کندو لانگستروت با فلش تا تخته پایین و تصویر زنبورها در ورودی کندو.

انتخاب تخته پایین برای کندو

مهارت های شما به عنوان یک زنبوردار به سرعت رشد می کند اگر درک خوبی از انواع مختلف داشته باشید بخش هایی از کندوی عسل. دانستن عملکرد هر کدام به شما این امکان را می دهد که با افزایش تخصص زنبورداری خود گزینه های دیگری را امتحان کنید.

چه جایی برای شروع بهتر از پایه یا کف کندوی عسل به نام تخته پایین. البته چند تا هستند انواع رایج کندوها در حال استفاده. رایج ترین کندو لنگستروت است، بنابراین در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

برای سال های متمادی، تخته های جامد استاندارد صنعت بودند. این پایه کندو از کف چوبی جامد ساخته شده بود. به عنوان پایه کندو کار خوبی کردند.

در سال های اخیر، استفاده از پایه ها با درج صفحه نمایش محبوب تر شده اند. کدام یک برای کلنی های شما بهتر است؟

بیایید ملاحظات را بررسی کنیم و برخی را مرور کنید نکاتی برای انتخاب بهترین تخته پایین برای زنبورهای شما

تخته پایین چه کاری انجام می دهد؟

اول، بیایید درک کنیم عملکرد یک تخته پایین در کندو لانگستروت، پایه یا کف کندو است. همه دیگران جعبه زنبور عسل (یا سوپر)روی این پایه بنشین

به دلیل نحوه ساخت آن، پایه یک ورودی برای زنبورها نیز فراهم می کند. آن کناره‌های کوچک و تکه‌های پشتی، راهی را برای زنبورها فراهم می‌کند تا وارد پشته جعبه شوند.

تخته پایین کندو کوچک با فلش قرمز که تصویر طرفین را نشان می دهد.

اگر تصمیم دارید مهارت خود را امتحان کنید ساخت کندوهای خود، دستورالعمل های طرح خود را در مورد اندازه این قطعات جانبی دنبال کنید. این اطمینان حاصل می کند که تجهیزات شما استاندارد است.

این ورودی به راحتی با استفاده از آن کاهش می یابد یا به طور کامل بسته می شود کاهنده ورودی یا حتی یک چوب خوب ما می خواهیم اندازه دهانه را با توجه به شرایط یا جمعیت کلنی کاهش دهیم.

یکی دیگر از اهداف تخته پایین محافظت از پایه کندو در برابر شکارچیان بزرگتر مانند موش، اپوسوم و غیره است. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که شکارچیان کوچک زیادی دارند، این می تواند بسیار مفید باشد.

کندو لانگستروت با پایه تخته پایین تصویر کندو.

چون اکثر تخته های پایین از چوب ساخته شده اند. اگر از سطح زمین بلند شوند عمر بیشتری خواهند داشت.

وقت بگذارید تا پایه کندو بسازید برای کندوهای شما بلند کردن کندو از روی زمین نه تنها از چوب شما محافظت می کند، بلکه پشت شما را در حین انجام بازرسی کندو نیز نجات می دهد.

در سال های اخیر پایه های کندو در پلاستیک و کامپوزیت های مختلف در دسترس قرار گرفته است. طبق گزارشات آنها نسبت به چوب به نگهداری کمتری نیاز دارند. با این حال آنهایی که واقعا خوب هستند بسیار گران هستند.

گزینه هایی برای پایه کندو

زنبورداران 2 نوع اصلی برای انتخاب دارند.

تخته های کف جامد (SBB) بیش از 100 سال است که استفاده می شود و هنوز هم محبوب هستند. آنها بخشی از طرح اصلی کندو لانگستروت هستند.

استفاده از کف های غربال شده برای کندو در سالهای پس از آن مورد استفاده قرار گرفت کنه های واروآ تبدیل به یک مشکل برای زنبورهای ما شود.

کدام یک برای کهیر شما بهتر است؟ صادقانه، هر دو نوع مزیت هایی دارند. برخی از زنبورداران هر دو را دارند و در صورت نیاز آنها را روی کندوهای خود قرار می دهند.

مزایای استفاده از تخته های کف جامد

تخته کف جامد برای تصویر کندو.

ساخت کف جامد ارزان تر است.

باور اینکه سیم گرانتر از چوب است سخت است. با این حال، این اغلب درست است. برخی از زنبورداران از یک ورقه چوب جامد برای پایه استفاده می کنند اما چندین قطعه که نزدیک به هم قرار گرفته اند نیز کار می کنند.

معمولاً از چوب کاج یا سایر چوب های نرم ساخته شده است، برای ساختن یک کف چوبی جامد به تخصص زیادی نیاز ندارد. سخت ترین قسمت این است که کناره ها را در ارتفاع مناسب بسازید تا امکان ورود زنبور استاندارد فراهم شود.

پرورش نوزادان اولیه

آنها می توانند به گرم نگه داشتن کندو در اوایل بهار کمک کنند. برخی از زنبورداران معتقدند که پایه جامد زودتر را تشویق می کند نسل زنبور عسل پرورش دادن

همچنین افزایش تاریکی داخل کندو ممکن است باعث شود که ملکه بیشتر در بدن کندو دراز بکشد. از این رو. کلنی بیشتر از فضای شانه موجود استفاده می کند.

معایب تخته های کف جامد

این نوع پایه کندو خالی از چالش نیست. در تمام طول سال، زباله ها در کندو فرو می ریزند. گرده ریخته شده، موم زنبور عسل، بره موم و آفات در کف جامد جمع می شوند.

این تجمع بقایای کندو می تواند مشکلات آفت ایجاد کند. ممکن است داشته باشید پروانه مومی یا سوسک های کندو کوچک تولید مثل در زباله ها به همین دلیل، تخته باید چندین بار در سال تمیز شود.

انجام شمارش معمول ریزش کنه ها دشوارتر است. اگر زنبوردار از قطره کنه طبیعی به عنوان یک اندازه گیری آلودگی واروآ، تجهیزات خاصی مورد نیاز است.

با ته جامد، باید a را خریداری کنید سیم ویژه / تخته چسبناک ترکیبی برای انجام شمارش ریزش کنه. در غیر این صورت زنبورهای عسل شما به صفحه شمارش می چسبند!

مزایای استفاده از تخته های پایین صفحه نمایش

استفاده از یک تخته پایین صفحه نمایش برای تصویر کندو زنبور عسل.

شمارش کنه ها آسان تر است

تخته های پایین غربال شده در طول هجوم کنه های واروآ در بین زنبورداران محبوبیت پیدا کردند. آنها در ابتدا به منظور بخشی از یک سیستم IPM (مدیریت یکپارچه آفات) طراحی شده بودند.

محققان دریافتند که درصد کمی از کنه ها از زنبورهای بالغ در طول نظافت می ریزند. مایت هایی که از روی صفحه به زمین بیفتند دیگر به کندو باز نمی گردند.

در حالی که پایین غربال شده تنها درصد کمی از واروآ را حذف کرد کنه، از راه دیگری به کنترل کنه کمک کرد.

صفحه نمایش برای یک روش آسان اجازه می دهد آزمایش کنه ها. یک “تخته چسبنده” را می توان در زیر پایه سیم قرار داد.

صفحه سیمی زنبورها را از تخته چسبناک دور نگه می دارد. کنه ها از طریق زمین روی تخته چسبناک می افتند.

این امر زنبوردار را قادر می سازد تا ریزش کنه طبیعی را بشمارد. و آنها می توانند سطح آلودگی کنه ها را در کلنی تخمین بزنند.

تخته های پایین صفحه نمایش تهویه بهتری را ارائه می دهند

تخته های پایین صفحه نمایش قطعا ارائه می دهند تهویه بهتر کندو حتی در فصل زمستان کندوهای ما نیاز به تهویه مناسب دارند.

درج صفحه نمایش تهویه کندو را برای زنبورها آسان تر می کند زیرا به جریان هوا در سراسر کندو کمک می کند.

من که در منطقه‌ای با سوسک‌های کندوی کوچک زندگی می‌کنم، استفاده از غربال‌شده را برای تسکین گرما انتخاب می‌کنم. کندوهایی که در معرض آفتاب کامل قرار می گیرند کمتر توسط سوسک های کندو آسیب می بینند.

اما، در ماه جولای در زیر نور خورشید گرم می شود! داشتن یک صفحه نمایش به زنبورهای من کمک می کند گرمای داخل را کنترل کنند.

معایب تخته های پایین صفحه دار

ورود آفات به کندو از پایین

تخته های پایین صفحه دار دارای مش سیمی سایز 8 هستند. این اندازه سیم مش به زنبورهای عسل، زنبورها یا هورنت ها اجازه ورود نمی دهد.

با این حال، سوسک های کوچک می توانند از طریق سیم جا شوند. این برای من یک نگرانی است. با این حال، به نظر می‌رسد که سوسک‌ها نیز مشکلی برای راه رفتن در جلوی در ندارند!

کندوی زنبور عسل در برف زمستانی با تخته جامد پایینی که روی تصویر پایه نشسته است.

آیا باید تخته پایین صفحه را در زمستان ببندید؟

بسیاری از زنبورداران شمالی از تخته های پایین صفحه ای بدون بستن آنها استفاده می کنند. شبکه ای که به همراه تخته شما ارائه می شود برای شمارش کنه ها در نظر گرفته شده است و نباید روی کندو رها شود.

برخی از زنبورداران نگران باز گذاشتن صفحه نمایش در هنگام سرمای زمستان هستند – حتی در آب و هوای حاشیه ای. در مناطق جنوبی، گذاشتن تخته شمارش کنه ها در زمستان برای جلوگیری از پیش نویس ها ضرری ندارد.

اگر در مناطق بسیار سرد زندگی می کنید، ممکن است 2 تخته پایین برای کندوهای خود داشته باشید. استفاده از صفحه نمایش در تابستان و جامد در زمستان. یا یک تخته جامد که به طور دوره ای از زباله ها تمیز می شود، اگر در تمام سال خنک بماند، ممکن است بهترین کار باشد.

کدام تخته پایین برای کندوها بهتر است؟

منطقه ای که در آن زندگی می کنید – چه سرد و چه گرم ممکن است در تصمیم شما برای انتخاب تخته پایین برای کندوی خود نقش داشته باشد.

همه انواع مزایا و چالش هایی دارند. اما، حقیقت این است که یا نوع تخته پایین می تواند برای کلنی های زنبور عسل شما به خوبی کار کند. و هیچکدام بدون هیچ چالشی کامل نیستند.

سفارش فوری عسل ♥