تامین آب آشامیدنی ایمن زنبورها


زنبورها و سایر حشرات نیاز به دسترسی به منابع آب خوب دارند. زنبورهای عسل خود به خود آب پیدا می کنند اما ممکن است کیفیت آن خوب نباشد. تهیه آب آشامیدنی برای زنبورها که تمیز و ایمن باشد کار خوبی است. چه زنبوردار، باغبان یا فقط عاشق زنبور عسل باشید، می توانید به گرده افشان های تشنه کمک کنید تا تابستان گرم را پشت سر بگذارند.

آیا زنبورها آب می نوشند؟

زنبورها را می توان در حال جمع آوری آب از یک نهر یا برکه نزدیک دید. در مورد زنبورهای عسل ممکن است روی آن مصرف نشود اما در داخل کندو استفاده شود. دسترسی به یک منبع آب نزدیک برای کلنی های زنبور عسل به دلیل جمعیت زیاد آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

تامین آب کندوها

داشتن یک منبع آب تمیز به ویژه برای زنبوردارانی که دارای کندوهای متعدد هستند اهمیت دارد. این مستعمرات سخت کوش به آب بیشتری از آنچه تصور می شود نیاز دارند. این امر به ویژه در روزهای گرم تابستان صادق است.

با توجه به عادت ما به داشتن چند کندو در یک مکان یا “حیاط زنبور عسل”، آب آشامیدنی زنبورها نگرانی اصلی است. این موضوع باید قبل از رسیدن زنبورها به حیاط بررسی شود.

بیشتر زنبورداران باید محل مناسبی برای نوشیدن برای کلنی های شما ایجاد کنند. آنها ممکن است از آن استفاده نکنند و گاهی اوقات ممکن است به نظر برسد که ترجیح می دهند از یک گودال گلی در نزدیکی آب بنوشند.

برای زنبورداران شهری، یافتن منبع آب طبیعی ممکن است برای زنبورهای شما دشوارتر باشد. آب روان اغلب با کودها و سایر محصولات مراقبت از چمن آلوده می شود.

اگر علوفه‌جویان در حیاط شما بمانند، کمتر با آفت‌کش‌ها یا سایر مواد شیمیایی تماس پیدا می‌کنند. یک منبع آب ثابت با مکان امن برای نوشیدن به ویژه در ماه های گرم اهمیت دارد.

زنبورهای عسل در حال جمع آوری آب برای یک تصویر ساده از منبع آب هستند.

چرا زنبورها به آب نیاز دارند?

زنبورهای کارگر بازدید از میلیون ها گل شکوفه و جمع آوری گرده و شهد کاشت. آنها استفاده می کنند شهد ساختنعسل و برای استفاده در زمستان آن را در داخل کندو نگهداری کنید.

اما آب چیز دیگری است چیزی که زنبورها جمع آوری می کنند و برخلاف عسل در شانه نگهداری نمی شود. آب برای چندین منظور در زندگی روزمره مستعمرات استفاده می شود. دو مورد برتر عبارتند از:

  • رقیق کردن یا رقیق کردن عسل برای مصرف راحت تر
  • کمک به کنترل گرما و رطوبت داخل کندو
تصویر زنبور کارگر در حال جمع آوری آب.

آب برای تهویه مطبوع استفاده می شود

شرایط زندگی در داخل کندو باید در سطوح معینی حفظ شود جوان در حال رشد یا “فرزند”.

کنترل دمای داخلی کندو حیاتی است. گرمای بیش از حد می تواند باعث مرگ جوانان شود. درجه حرارت در لانه مولدین باید بین 91 تا 97 درجه فارنهایت باقی بماند. علاوه بر این، دمای بسیار گرم در کندو ممکن است باعث شود که لانه زنبوری آویزان شود و بشکند.

آب برای خنک کردن دمای داخلی کندو استفاده می شود. اگر دما خیلی زیاد شود، کلنی وارد عمل می شود. قطرات آب زیادی روی سطح شانه عسل قرار می گیرد.

سپس کارگران بال های خود را باد می زنند تا هوا را در کلنی به گردش درآورند. عبور هوا از روی قطرات آب یک اثر خنک کننده دارد. این “تهویه اجتماعی کلنی را قادر می سازد تا دما را کنترل کند. خیلی گرم نیست، فقط دمای مناسب است.

زنبورها چگونه آب را جمع آوری می کنند

کلنی آب را در داخل کندو ذخیره نمی کند. حداقل، نه در سلول های شانه عسل – مانند شهد، عسل یا گرده. در هر روز معین، درصدی از کارگران یک کلنی وظیفه جمع آوری آب را بر عهده خواهند داشت.

این زنبورها پرواز می کنند برای بازدید از منبع آب مورد علاقه خود زبان (پربوسیس) در حال گسترش به داخل آب است. و با همان عمل پمپاژی که برای برداشت شهد استفاده می شود، زنبور عسل مایع را می مکد.

ذخیره شده در معده عسل، آب به کندو برمی گردد. این زنبورها پس از داخل شدن، به اطراف سفر می کنند و آب را در جایی که لازم است می دهند.

یک رودخانه طبیعی در یک تصویر جنگلی.

ایجاد منابع آب برای زنبورها

دلایل مختلفی برای تهیه زنبورآب وجود دارد. به عنوان زنبورداران، ما نمی خواهیم آنها انرژی زیادی را برای جمع آوری آب از راه دور صرف کنند.

زنبورداران روش های مبتکرانه ای برای تامین آب آشامیدنی زنبورها ایجاد می کنند. خوشبختانه، بسیاری از این ایده ها برای صاحب خانه یا باغبانی که می خواهند به زنبورها نیز کمک کنند، به خوبی کار می کنند.

نکات مهمی که باید به خاطر بسپارید

  • مکان های امن برای نوشیدن زنبورها
  • منبع ثابت
بسیاری از زنبورهای عسل آب را از حوضچه بتنی می نوشند.

ایمنی زنبورها

زنبورهای عسل یکی از جالب ترین انواع حشرات در اطراف هستند. آنها می توانند کارهای معجزه آسای زیادی انجام دهند. متأسفانه، یکی از کارهایی که آنها به خوبی انجام می دهند غرق شدن است – به خصوص اگر آب خنک باشد.

مکان های امن برای نوشیدن زنبورها از جمله مناطق کم عمق که می توانند آب را بدون افتادن در آن بنوشند. سنگ ها، ماسه ها یا سنگریزه ها در امتداد لبه آب گزینه خوبی هستند. وان های بتنی اغلب دارای سطوح ناصافی هستند که زنبورها می توانند آن را بگیرند.

برای باغبانی که می خواهد یک منبع آب زیبا، می تواند به سادگی این گلدان سفالی باشد ایستگاه آب زنبور عسل. بله کوچک است اما پر کردن روزانه در یک قسمت سایه دار از حیاط خیلی سخت نیست.

برای کاربردی‌تر کردن آن و نیاز به نگهداری کمتر، همین ایده را در نظر بگیرید و حوضچه را بزرگ‌تر کنید. با این حال، پروژه های کوچک مانند این زنبور آبیاری کوچک فرصت خوبی برای آموزش زنبورها به بچه هاست.

برای زنبوردار استفاده از معمولی تغذیه کوارتی قرار داده شده در جلوی کندو محبوب است. این ارزان و آسان است. با این حال، شما هرگز نباید اجازه دهید آنها تمام شوند.

منبع آب زنبور عسل ساخته شده از بشکه با تصویر صفحه قطره ای.

منابع آب باید قابل اعتماد باشند

ایجاد منابع آب کوچک آسان است اما نیاز به نگهداری بیشتری دارند. به یاد داشته باشید که هر منبع کوچک آب را – هر روز یا دو بار در روز – بررسی کنید.

همین مشکلات در مورد فواره‌های کوچک، سطل‌ها و غیره نیز صدق می‌کند. وقتی هوای گرم فرا می‌رسد و زنبورهای شما واقعاً به آب بیشتری نیاز دارند، آیا می‌توانید دوباره پر کردن را به خاطر بسپارید؟

تصویر نیلوفر آبی صورتی در آب برکه برای زنبورها.

باغ های آبی یا حوض های کوچک

راه دیگری برای ارائه آب آشامیدنی برای زنبورها دارای باغ آبی است من عاشق خودم هستم و سال‌هاست آنها را داشتم – حتی قبل از اینکه زنبور عسل داشته باشم. این کاری است که تقریباً هر صاحب خانه یا صاحب خانه می تواند انجام دهد.

یک باغ آبی نباید حوض نیم جریب باشد. یک حوض کوچک به اندازه 100-200 گالن آب زیادی را فراهم می کند.

بله، هنوز باید سطح آب را مدیریت کنید، اما این یک کار هفتگی است تا روزانه. این به معنای نظارت و نگهداری کمتر است.

زنبورهای عسل در تمام طول سال در روزهای گرم در حال جمع آوری آب دیده می شوند. و، شما همچنین می توانید گلهایی بکارید که زنبورها دوست دارند اطراف محوطه حوض مطمئن شوید که یک مکان کم عمق برای زنبورها برای نوشیدن بدون ترس از غرق شدن در نظر بگیرید.

یک استخر کوچک با چند گیاه و چند ماهی قرمز می تواند یک مکمل آموزشی و سرگرم کننده برای هر حیاط خلوت باشد. حتی اگر از شنا کردن با قورباغه ها و ماهی ها مشکلی ندارید، می توانید به داخل بپرید.

ایده های بیشتر:

  • حمام کم عمق پرندگان پر از سنگریزه های کوچک برای ایجاد مکانی امن برای فرود
  • وان های پلاستیکی (یا مشابه) پر شده با مقداری مواد شناور (تکه های رشته فرنگی استخر و غیره)
  • یک سطل بزرگ با دهانه ای که اجازه می دهد به آرامی چکه کند

دور نگه داشتن زنبورها از استخر همسایه ها

زنبورها به استخر نزدیکی خواهند رفت. و اگر همسایگان شما حوضچه آب نمک دارند – به نظر می رسد زنبورها آن را بهتر دوست دارند!

یکی از بهترین ها دلایل تامین آب آشامیدنی زنبورها – همسایه شما یک استخر شنا دارد! (همسایه، شهروند و زنبوردار خوبی باشید و سعی کنید زنبورهای خود را از استخر شنا دور نگه دارید.

برنامه ریزی قبلی از طرف زنبوردار و درک از طرف صاحب استخر می تواند یک مزیت بزرگ باشد. یک منبع آب در محل خود داشته باشید (به کندو نزدیکتر از استخر) قبل از رسیدن زنبورهای شما.

زنبور عسل با پروبوسیس که از تصویر حوض به آب آشامیدنی کشیده شده است.

ارائه تمیز آب آشامیدنی برای زنبورها می تواند سرگرم کننده و زیبا باشد هر دو ویژگی کوچک و بزرگتر به سلامت گرده افشان کمک می کنند. آب برای این اشکال حیاتی مفید مهم است. زنبورهای سالم زنبورهای مولد هستند.

آیا گوشه ای از باغ خود دارید که فضایی برای یک حوض کوچک یا آب نما دارد؟ یک منبع آب خلاق می تواند بخش زیبایی از آن باشد باغ زنبور دوست شما.

سوالات متداول در مورد آب برای زنبورها

آیا باید آب را برای زنبورها خاموش کنم؟

بله، هیچ دلیلی برای کمک به زنبور تشنه وجود ندارد. این امر به ویژه اگر در مناطقی زندگی می کنید که منابع آب طبیعی زیادی ندارند، صادق است.

زنبورها چه نوع آبی می نوشند؟

راستش زنبورها آب کثیف را دوست دارند. آنها گاهی اوقات یک گودال درهم و برهم را به جای منبع ارائه شده انتخاب می کنند. زیاد نگران جلبک ها یا سایر مواد طبیعی موجود در آب آشامیدنی زنبورهای خود نباشید.

آیا زنبورها می توانند آب استخر بنوشند؟

زنبورها می توانند و می توانند آب استخر بنوشند. به نظر می رسد آنها به ویژه استخرهای آب نمک یا جکوزی را دوست دارند. با وجود مواد شیمیایی موجود در آب استخر، خطر کمی وجود دارد که به زنبورهای شما آسیب برساند. به هر حال بیشتر آب کندو برای خنک کردن و غیره استفاده می شود.

پست ارائه آب آشامیدنی ایمن برای زنبورها اولین بار در Carolina Honeybees Charlotte Anderson ظاهر شد.

سفارش فوری عسل ♥