بچه زنبورها – کجا هستند؟


آیا شما فقط عاشق دیدن نیستید بچه زنبورها پرواز در بیرون؟ نه؟ یادت نمیاد آخرین بار کی یکی رو دیدی؟ در دنیای حشرات، زنبورهای تازه پدید آمده در واقع بالغین کامل هستند. اما در داخل کندو، نوزادان زنبورهای در حال رشد آماده می شوند تا تمام وظایف کندو را به عهده بگیرند. این جوانان مسئولیت بزرگی دارند.

بچه زنبورها، تخم‌ها و لارو در تصویر کلونی زنبور عسل.

بچه زنبور عسل – اهمیت آنها برای کندو

کلنی زنبور عسل به هزاران نفر برای انجام وظایف زندگی روزمره نیاز دارد. و این نیروی کار زیاد برای ذخیره مواد غذایی لازم است بقا در زمستان.

برخلاف برخی از حشرات، زنبورهای عسل در زمستان به عنوان یک خانواده بزرگ در داخل کندو جمع می شوند. برای جمع آوری شهد و گرده گل قبل از فرا رسیدن هوای سرد باید میلیون ها گل را بازدید کرد. یک کندو به طور متوسط ​​به 60 # غذای ذخیره شده نیاز دارد!

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

علوفه جویان می توانند چندین مایل پرواز کنید از مستعمره در جستجوی منابع. این همه کار سخت بال ها، ماهیچه ها و قسمت های مختلف بدن زنبور را فرسوده می کند. در زنبورهای عسل، قسمت های فرسوده بدن جایگزین نمی شوند.

تابستان کارگران زندگی می کنند فقط 6 هفته – آنها در واقع تا حد مرگ کار می کنند. این یعنی الف جمعیت جدید بچه های زنبور عسل باید همیشه در طول ماه های تابستان در کار باشد.

در ملکه زنبور عسل مسئول تخم گذاری است که به نیروی کار آینده تبدیل می شود. اما، او نیاز به مراقبت و تغذیه مناسب از کارگران خود دارد.

بچه زنبورها چه نامیده می شوند؟

در کلنی زنبور عسل، بچه زنبورها را مولد می نامند. نوزادان (یا لارو) اغلب به دانه های کوچک سفید اشاره دارد. این لاروها در مرحله رشد هستند.

برای وضوح، من قصد دارم تخم مرغ را در این بحث در مورد نوزادان قرار دهم. اما برخی از زنبورداران به تخم زنبور عسل به طور جداگانه اشاره می کنند.

تخم‌گذاری توسط ملکه زنبور عسل در تصویر سلول‌های مومی.

چرخه زندگی زنبور عسل شامل 4 مرحله است

  1. تخم مرغ
  2. لارو
  3. شفیره
  4. بالغ

هر بزرگسال طی این مراحل توسعه می یابد. مدت زمان صرف شده در هر مرحله بستگی به نوع زنبور عسل (یا کاست) دارد.

ملکه بی در 16 روز بالغ می شود زنبور کارگر نیاز به 21 روز و یک زنبور نر یا زنبور بدون سرنشین برای رسیدن به بزرگسالی به 24 روز نیاز دارد.

چگونه بچه زنبورها متولد می شوند

بچه زنبورهای عسل واقعاً به دنیا نمی آیند – دوباره این اصطلاح پستانداران است. ظهور می کنند.

ابتدا زنبور عسل ملکه جفت شده در سلول های لانه زنبوری تخم می گذارد. اگر او تخمک را بارور کند به کارگر تبدیل می شود. تخمک های بارور نشده تبدیل به هواپیماهای بدون سرنشین.

بعد از چند روز، تخم ها از تخم خارج می شوند. در واقع، آنها واقعاً از تخم خارج نمی شوند – پوسته بیرونی تخم مرغ حل می شود. اکنون، ما لارو کوچک و سفید داریم. لارو زنبور عسل با سرعت شگفت انگیزی می خورد و رشد می کند.

زنبورهای بالغ کامل که از تصویر سلولی بیرون می آیند.

بچه زنبورها چه شکلی هستند؟

لارو زنبور عسل مانند دانه های کوچک سفید به نظر می رسد. زنبورداران به لارو – نوزادان بدون کلاهک یا “شیر بچه” می گویند. اصطلاح “شیر زاده” به غذای نوزادی گفته می شود که توسط زنبورهای پرستار تهیه می شود. شما می توانید لارو زنبور کوچک را ببینید که در یک استخر غذا شناور است.

در طی چند روز آینده، لاروها بزرگتر می شوند و ته سلول را پر می کنند. پس از پر شدن لارو ته سلول حدود 6 روزه می شود.

پس از اتمام مرحله لارو یا تغذیه. لارو از خوردن دست می کشد و شروع به چرخاندن پیله ابریشمی می کند. مرحله شفیرگی شروع می شود.

نوزاد درپوش در تصویر کلونی زنبور عسل.

در خارج از سلول، کارگران در حال بستن بالای سلول لانه زنبوری هستند. شفیره در حال رشد در داخل نیازی به غذا ندارد.

موم مورد استفاده برای مهر و موم کردن سلول های مولد متفاوت از سلول های سرپوش دار عسل به نظر می رسد. این به دلیل این هست که کارگران مجدداً از موم قدیمی برای درپوش بچه استفاده می کنند.

هنگامی که قسمتی از نوزادان پوشیده و مهر و موم شده است، به آن می گویند ” نوزادان درپوش ” . ما نمی توانیم ببینیم که در داخل چه اتفاقی می افتد، اما لارو بچه زنبور عسل در حال تبدیل شدن به یک شفیره زنبور عسل و سپس یک زنبور بالغ است.

شفیره مولد زنبور عسل در یک تصویر کندو.

آشیانه نوزادان

زنبورداران به منطقه ای از کندو اطلاق می شود که در آن جوانان به عنوان “لانه بچه” در حال توسعه هستند.

در ناحیه لانه بچه کندو، کارگران زن (به نام پرستار) به لاروها غذا می دهند و آنها را گرم نگه می دارند. جوان باید در دما و رطوبت ثابت نگهداری شود. بنابراین منطقی است که همه جوجه ها در یک منطقه کندو باشند.

چگونه زنبورهای بچه غذا می خورند

لاروهای بی دفاع زنبور عسل در سلول های خود خوابیده اند و غذای بچه های تهیه شده توسط کارگران را مصرف می کنند. پرستاران به هر سلول مولد سفرهای زیادی می کنند.

به منظور تغذیه جوانان، کارگران باید مقادیر زیادی گرده غنی از پروتئین مصرف کنند. این امر آنها را قادر می سازد تا ژل رویال و انواع دیگر غذای نوزاد تولید کنند.

نیاز به پروتئین به همین دلیل است که الف مستعمره باید گرده را جمع آوری کند و برای استفاده در آینده ذخیره کنید. بدون گرده، آنها نمی توانند جوان پرورش دهند.

آیا زنبورهای در حال رشد عسل می خورند؟

بچه زنبورها قادر به ترک سلول خود نیستند. آنها برای آوردن غذای ویژه به زنبورهای پرستار وابسته هستند. حتی اگر آنها بتوانند به یک سلول عسل برسند، لاروها قادر به هضم آن نیستند.

نیش زنبورهای جوان

آیا بچه زنبورها می توانند نیش بزنند؟ همه ماده ها در کلنی دارای نیش هستند اما باید چند روز قبل از عملکرد نیش بالغ شوند. بنابراین، دلیلی برای ترس از نیش زدن یک زنبور بسیار جوان ندارید.

هنگامی که او چند روزه می شود، همه چیز تغییر می کند و او آماده است تا کار خود را شروع کند و بتواند از کندو دفاع کند. زنبورهای نر البته نیش ندارند و بنابراین در هر سنی قادر به نیش زدن نیستند.

بیرون آمدن بچه زنبور از سلول مومی مهر و موم شده در تصویر کندو.

آیا زنبورها کامل متولد می شوند؟

آره، زنبورها بالغ به دنیا می آیند و آماده هستند تا نقش خود را آغاز کنند در کلنی زنبور عسل زنبور بالغ در حال جویدن از سلول درپوش خود بیرون می آید. این تازه متولد شده کاملاً شکل گرفته است و بسیار شبیه هزاران عضو دیگر کلنی است.

در طی چند روز، کوتیکول (خارج) اسکلت بیرونی او سفت می شود، بال ها سفت می شوند. زنبور برای تبدیل شدن به یک عضو کاملاً فعال کلنی آماده است.

از آنجایی که زنبورهای عسل به عنوان یک زنبور بالغ کامل از سلول بیرون می آیند، شما هرگز یک زنبور عسل واقعی را نخواهید دید که شبیه یک فرد بالغ مینیاتوری است. افراد کم اندازه که در کلنی یافت می شوند اغلب نتیجه ژنتیک ضعیف یا تغذیه ناکافی هستند.

زنبورداران تلاش می کنند تا آنجا که ممکن است زیست شناسی زنبور عسل را بیاموزند تا به ما در درک نحوه عملکرد کلنی کمک کنند. هر چه بیشتر در مورد تمام مراحل زندگی زنبور عسل بدانیم، شامل نوزادان زنبور عسل، هر چه برای مدیریت کندوهایمان مجهزتر باشیم.

سفارش فوری عسل ♥