به ما در جشن زنبورها و زنبورداران در…


زنبور عسل روی شکوفه سفید و صورتی

دوباره زمان آن فرا رسیده است که زنبور عسل محبوبمان و زنبوردارانی که به آنها توجه می کنند، به خاطر تمام کارهایی که برای حفظ سیاره، اکوسیستم ها و جوامع ما انجام می دهند، قدردانی کنیم. روز جهانی زنبور عسل در 20 می جشن گرفته می شود، اما برای ما در هیئت ملی عسل (NHB)، روز جهانی زنبور عسل هر روز است. ما کار سخت پشت صنعت چند صد ساله زنبورداری را تحسین می کنیم و تأثیرات مثبت زنبورها را بر اقتصادهای سراسر جهان و در اکوسیستم خود می شناسیم.

پس تاریخچه این مناسبت چیست؟ خوب، روز جهانی زنبور عسل در 20 می مصادف با تولد آنتون جانشا، پیشگام زنبورداری، که در سال 1734 به دنیا آمد، جشن گرفته می شود. برای توانایی آنها در کار سخت در حالی که موجودات خودکفا هستند.

سازمان ملل متحد روز جهانی زنبور را برای اولین بار در سال 2018 جشن گرفت، پس از آن که زنبوردار مشهور مدرن، پیتر کوزموس، از سازمان ملل درخواست کرد تا 20 می را روز جهانی زنبورها اعلام کند. امروز، روز جهانی زنبور عسل فرصتی برای عموم مردم جهان است تا بر اهمیت حفظ زنبورهای عسل و سایر گرده افشان ها تمرکز کنند.

آیا می‌دانستید که بیش از ۷۵ درصد از محصولات غذایی جهان به گرده‌افشان‌هایی مانند زنبورها، پروانه‌ها، پرندگان، خفاش‌ها، سوسک‌ها و پروانه‌ها متکی هستند؟

بدون زنبورها، ما غذاهای مغذی را که از آن لذت می بریم و به آنها تکیه می کنیم، نخواهیم داشت. به گفته سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل متحد، زنبورها نقش اساسی در تغذیه سیاره و مردم آن دارند.

اما این فقط در مورد گرده افشانی و غذاهایی که زنبورهای عسل تولید می کنند نیست، بلکه در مورد تأثیر مثبت حرفه زنبورداری بر جوامع است. چند سال پیش ما فقط برخی از تأثیرات جهانی زنبورداری را به اشتراک گذاشتیم، اما امسال می‌خواهیم آن را به خانه بیاوریم و برنامه ویژه‌ای را اینجا در ایالات متحده برجسته کنیم که از زنبورداری برای نجات جامعه خود استفاده می‌کند.

به عنوان بخشی از مجموعه ویدیویی جشن زنبورداری، ما این افتخار بزرگ را داشتیم که با برخی از افرادی که پشت گروه زنبورداری آپالاچی هستند ملاقات کرده و داستان آنها را به اشتراک بگذاریم. داستان آنها درباره جامعه ای در منطقه آپالاچی در ویرجینیای غربی است که زمانی تحت تسلط استخراج زغال سنگ بود و ساکنان آن پس از بسته شدن معادن در روزهای سختی به سر بردند و باعث شد بسیاری از آن منطقه نقل مکان کنند. برای کسانی که باقی مانده‌اند، یافتن کار دشوار بوده است – و اینجاست که گروه زنبورداری آپالاچی (ABC) وارد عمل شده است. یک پروژه غیرانتفاعی آپالاچیان سردر، ABC “آموزش، پشتیبانی، و زنبورها و تجهیزات را بدون هیچ هزینه‌ای فراهم می‌کند. برای شریک شدن با زنبورداران در جوامع آپالاشی که از نظر اقتصادی آسیب دیده اند. این برنامه به شرکت کنندگان این امکان را می دهد که نه تنها به سیاره اطراف خود کمک کنند، بلکه درآمدی برای آنها فراهم می کند و به آنها امکان می دهد در سرزمینی که احساس می کنند به آن بسیار متصل هستند، بمانند. تا به امروز، ABC بیش از 100 زنبوردار دارد، از سال 2020 300000 درخت کاشته و 3000 پوند عسل اهدا کرده است. در ویدیوی زیر با داستان آنها بیشتر آشنا شوید.

YouTube ویدیو

آپالاچیان هدواترز با تمرکز بر احیای اکولوژیکی و آموزش زیست محیطی تلاش می کند تا جنگل های بومی آپالاشیا مرکزی را احیا کند و با احیای سایت های معدن زغال سنگ در بالای کوه در منطقه شروع کند. برای این منظور، آپالاچیان هدواترز مرکز گرده افشان آپالاچی را در سال 2020 راه اندازی کرد تا «اکولوژی زنبورهای عسل، گرده افشان های بومی و گیاهان بومی در [the] منطقه.”

در روز جهانی زنبور عسل، به ما بپیوندید تا تلاش سخت زنبورداران و زنبورها را جشن بگیریم و به ما در افزایش آگاهی در مورد اهمیت زنبورها کمک کنیم. با گسترش آگاهی در مورد اینکه چگونه می توانیم بهتر از زنبورهای جهان حمایت کنیم، می توانیم به رشد حرفه زنبورداری در سراسر جهان کمک کنیم و شاهد تغییر آن در جهان طبیعی و اقتصاد باشیم. به دنبال یک راه ساده برای درگیر شدن هستید؟ یکی از ویدیوهای جشن زنبورداری ما را با دوستان و دنبال کنندگان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا نقش اساسی زنبورها و زنبورداران در تغذیه سیاره و مردم آن را به اشتراک بگذارند.

سفارش فوری عسل ♥