بهترین گیاهان گلدار بوته یا بوته ای زنبور عسل


هنگام انتخاب گیاهان جدید برای حیاط خود، کمی به درختچه های گلدار فکر کنید. حتی مناطق کوچک نیز می توانند به واحه زنبور عسل تبدیل شوند – زمانی که انواع گیاهان مناسب انتخاب شوند. به زنبورهای عسل و سایر گرده افشان ها کمک کنید از جمله بوته زنبور عسل یا دو تا که شهد و گرده را فراهم می کنند.

بوته ماهونیا در گل با تصویر زنبور عسل.

بهترین درختچه ها برای زنبورها و پروانه ها

درختچه ها و بوته های شما علاوه بر تامین گرده و شهد بسیار مورد نیاز زنبورها، به دیگر گرده افشان ها کمک خواهند کرد. شاخ و برگ آنها ممکن است غذا و سرپناهی برای سایر حشرات فراهم کند.

هنگام طراحی با در نظر گرفتن گرده افشان ها، تنوع کلیدی است. گیاهان از انواع مختلف را با گل هایی با سبک های مختلف بگنجانید.

به منظور. واسه اینکه. برای اینکه ایجاد یک باغ زنبور عسل با بهترین مزیت، ابتدا گیاهانی را که در حال حاضر در منطقه خود دارید در نظر بگیرید. توجه داشته باشید – همانطور که آنها را در شکوفه و هر زنبور بازدید کننده مشاهده می کنید. شاید بتوانید تعداد بیشتری از محبوب ترین بوته ها را در فضای خود اضافه کنید.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

یا اگر می بینید که منابع غذایی زیادی به طور همزمان شکوفا می شوند، یکی را جستجو کنید که دیرتر یا زودتر گل می دهد. این به زنبورها این فرصت را می دهد که در مدت زمان طولانی تری علوفه جویی کنند.

درختچه های گلدار بومی منطقه خود را فراموش نکنید. آنها همیشه انتخاب خوبی هستند زیرا با منطقه شما سازگار هستند و نیازی به نوازش ندارند.

کاشت برای زنبورها مزایای صاحب خانه را فراهم می کند

اگر زنبوردار نیستید، ممکن است تعجب کنید چرا باید در نظر بگیرید کاشت بوته برای زنبورها یا درختچه های گلدار که گرده افشان ها را جذب می کند؟ ممکن است دوست داشته باشید به زنبورها کمک کنید، اما چه چیزی برای شما مفید است؟

این گیاهان منظره می توانند ارزش و زیبایی را به فضای بیرونی شما اضافه کنند. آنها می توانند یک حصار طبیعی برای حفظ حریم خصوصی برای حیاط خلوت شما نیز باشند.

برخی از بوته ها میوه هایی تولید می کنند که می توان از آنها برای تهیه ژله، مربا و غیره استفاده کرد. بوته های توت هم زنبورها را تغذیه می کنند و هم افرادی که عاشق زنبورها هستند.

چگونه درختچه ها به زنبورها کمک می کنند

در مقایسه با یک گل، یک بوته بزرگ در شکوفه می تواند غذای زیادی برای حشرات گرسنه فراهم کنید. زنبورهای عسل هم شهد و هم گرده گل ها را جمع آوری می کنند.

شهد گیاه جمع آوری می شود و زنبورها از آن برای تهیه عسل استفاده می کنند. وجود ذخایر بزرگ عسل در کندو به کلنی کمک می کند تا در ماه های سرد زمستان زنده بماند.

اما، شهد تنها غذای مهم نیست. زنبورها به گرده نیاز دارند هم. گرده یک پروتئین است و برای پرورش زنبورهای جوان ضروری است.

شما می توانید بوته های زنبور عسل را پیدا کنید که هر دو نوع غذا را برای زنبورهای گرسنه تولید می کند. برخی دیگر فقط شهد یا گرده را فراهم می کنند.

تصویری از کتاب الکترونیکی گرده افشان برای کمک به رشد باغ زنبور عسل شما

بوته ها زیستگاه گرده افشان را فراهم می کنند

علاوه بر غذای ارائه شده توسط شکوفه های درختچه ها، آنها همچنین مواد لانه سازی را برای برخی از گرده افشان ها فراهم می کنند. چندین نوع پرنده از لانه سازی در بوته های بلند لذت می برند.

همچنین این گیاهان زیستگاه مهمی را برای بسیاری از انواع حشرات و حیات وحش فراهم می کنند. انواع حشرات و حیوانات کوچک می توانند از بوته های باغ زنبور عسل شما لذت ببرند.

بوته شاه توت گلدار در شکوفه کامل برای زنبورها تصویر.

درختچه های بومی زنبورهای عسل

اگرچه زنبورهای عسل بومی ایالات متحده نیستند، اما می توانند از بسیاری از آنها بهره مند شوند درختچه های بومی که غذای زنبورها را تامین می کنند و گرده افشان های دیگر برخی در سراسر ایالات متحده یافت می شوند، در حالی که برخی دیگر فقط در مناطق خاصی رشد می کنند.

ممکن است از پیدا کردن بسیاری از درختچه های گلدار بومی در منطقه خود شگفت زده شوید. آنها تمایل دارند در بیشتر ایام سال با پس زمینه ترکیب شوند. اما، زمانی که در گل هستند بسیار چشمگیر هستند. بسیاری از آنها برای خرید در مهد کودک های محلی در دسترس هستند.

انگور اورگان (Mahonia)

درختچه انگور اورگان در شکوفه کامل ارائه دهنده شهد و گرده برای زنبور عسل است.

درختچه ای شبیه هالی که کند رشد می کند، انگور اورگان همیشه سبز است این گیاه مانعی چشمگیر برای بازدیدکنندگان ناخواسته ایجاد می کند. در تمام طول سال برگ های خوشه ای سخت را حفظ می کند.

یک درختچه محبوب در محوطه سازی، هر دو نوع بومی و کشت شده موجود است. نوع وحشی اغلب در پروژه های احیای جنگل استفاده می شود.

انگور اورگان در اواخر تابستان میوه ای آبی تولید می کند که انواع مختلف حیات وحش از آن لذت می برند. اما، آن است شکوفه ای که آن را به یکی از بهترین بوته ها برای زنبورها تبدیل می کند.

در اواخر زمستان، درختچه با گل های زنگ زرد روشن زنده می شود. این در زمانی است که منابع غذایی کمی دیگر در دسترس هستند.

این نمایشگر بسیار خودنمایی می کند و رایحه ای شیرین می دهد. زنبورهای عسل من، برای جمع آوری غذای مورد نیاز به سمت شکوفه ها جمع می شوند. من آن را در یک زمان برفی در گل دیده ام.

بید (سالیکس)

بید می تواند یک منبع بسیار مهم غذای اوایل بهار برای زنبورها. در واقع، گربه آنها اغلب یکی از اولین منابع غذایی است.

شکوفه های نر و ماده در گیاهان مختلف ظاهر می شود. هر دو نوع شکوفه شهد تولید می کنند که توسط گرده افشان ها ارزش گذاری می شود.

با این حال، تنها شکوفه های بید نر برای زنبورها گرده تولید می کنند. کاشت آنها در یک انبوه یا به عنوان بادگیر به صورت گروهی، غذا و سرپناه بسیاری از حشرات را فراهم می کند.

یک درختچه بیدمشک با زنبور عسل که گرده را از تصویر شکوفه جمع می کند.

انواع مختلفی از بید وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. همه انواع به راحتی رشد می کنند و از طریق قلمه تکثیر می شوند.

در Pussy Willows بومی (تغییر رنگ سالیکس) یکی از بوته های زنبور عسل مورد علاقه من است. آنها در اواخر زمستان بسیار زیبا به نظر می رسند. اما، بیشتر هیبریدهای فانتزی، مانند بیدهای گریان، برای گرده افشان ها ارزش کمی دارند.

بوته های توت غذای گرده افشان ها را فراهم می کنند

یکی از بهترین چیزها در مورد کاشت بوته های توت این است که می توانید به زنبورها و خودتان غذا بدهید! بسیاری از انواع (اما نه همه) میوه های خوراکی تولید می کنند.

آنها به فضای زیادی نیاز ندارند – اگرچه برخی ممکن است به یک داربست نیاز داشته باشند. حتی می توان برخی از آنها را پرورش داد ظروف برای تغذیه زنبورها در محیط های شهری

توت سیاه و تمشک

بوته های توت مانند توت سیاه و تمشک در انواع وحشی و پرورشی موجود هستند. رشد آنها نسبتا آسان است و با اکثر مکان ها سازگار می شوند.

اگر خار برای شما نگران کننده است، انواع بدون خار موجود است. اینها نسبتاً بلند می شوند و برای تکیه دادن به یک حصار یا پس زمینه نیاز دارند. این پرده باغ زیبا برای نگهداری بوته های توت سیاه بدون خار عالی است.

زنبورهای عسل جذب شکوفه ها و همچنین انواع دیگر زنبورها می شوند. همچنین، ساقه‌های توخالی یا مغزی، مکان‌های لانه‌سازی را برای برخی از گونه‌های کاترپیلار فراهم می‌کنند.

زنبورهای عسل در جستجوی غذا روی درختچه تمشک گلدار.

بوته های آلو یا گیلاس

صاحب خانه می تواند از بین انواع درختچه های دوستدار زنبور عسل در جنس “Prunus” انتخاب کند. بوته های کوتوله آلو و گیلاس در باغ های خانه محبوب هستند.

بسیاری از آنها زینتی هستند و برای میوه هایشان رشد نمی کنند. آنها هنوز هم شهد یا گرده تولید می کنند که توسط زنبورها جمع آوری و استفاده می شود.

درختچه های بزرگ یا درخت کوچک مقاومی هستند که می توانند در اکثر مناطق رشد کنند. آنها افزودنی زیبا برای هر باغ زنبور عسل هستند.

با این حال، ذکر این نکته ضروری است که بسیاری از گیاهان این جنس برای دام سمی هستند. آنها برای کاشت در نزدیکی حیوانات چرا مانند: گاو، اسب یا بز مناسب نیستند.

درختچه بلوبری برای زنبورها

زغال اخته یکی دیگر از آنهاست بوته ای که زنبورها را جذب می کند و برای تولید محصول کشت می شوند. انواع و ارقام بومی در دسترس هستند، بنابراین شما باید بتوانید یکی را پیدا کنید که در هر فضای باغی مناسب باشد.

زنبور عسل در حال جمع آوری شهد از شکوفه بوته زغال اخته.

یکی از بهترین درختچه های زنبور دوست، بوته بلوبری چیزهای زیادی برای ارائه دارد. بوته های زغال اخته علاوه بر تامین غذا برای گرده افشان ها و میوه های خوراکی برای انسان، زینتی نیز هستند.

این درختچه ها در پاییز با رنگ زنده می شوند. مال من در ماه اکتبر به سایه قرمز زیبایی تبدیل می شود که با هر یک از درختان اطراف رقابت می کند.

آنها یک انتخاب عالی برای یک باغ کوچک حیاط خلوت هستند. زغال اخته گلدانی افزودنی خوبی برای محوطه پاسیو است.

بلوبری که با هرس سازگار است، به خاک اسیدی نیاز دارد. پس از ایجاد، آنها نیاز به نگهداری بسیار کمی دارند.

از زنبورهای عسل برای گرده افشانی شکوفه های زغال اخته استفاده می شود. در واقع، زنبورداران تجاری هزاران کلنی را برای گرده افشانی زغال اخته فراهم می کنند.

با این حال، زنبور عسل زبان کوتاه به اندازه زنبور عسل در گرده افشانی زغال اخته خوب نیست بامبل بی بزرگتر.

بوته های گلدار که مورد علاقه زنبورها بوته پروانه، کلترا و تصویر پیراکانتا هستند.

سایر درختچه های دوستدار زنبور عسل

البته صدها بوته دیگر وجود دارد که گل می دهد و برای زنبورها مفید است. برخی از اینها می تواند باشد گیاهان مهاجم– حتی اگر به زنبورها غذا می دهند. این را در نظر داشته باشید.

  • Buddleia / Buddleja – بوته پروانه ای
  • سیانوتوس – یاس بنفش کالیفرنیا
  • کلترا – روبی اسپایس
  • Holly – Ilex spp
  • Hypericum – خار مریم سنت جان
  • Ligustrum vulgare – Common Privet (تهاجمی)
  • درخشش نارنجی پیراکانتا
  • رزا – گل رز اما فقط برخی از انواع (برچسب پرورش دهنده را بررسی کنید)
  • Weigela (برخی از انواع)

هر بوته ای دوست زنبورها نیست

در حالی که بسیاری از گیاهان گلدار جذب زنبورها هستند، این برای همه صادق نیست. مقداری گل ها حتی زنبورهای عسل را دفع می کنند. اینها انتخاب های خوبی برای پیاده روها و سایر مناطق پر رفت و آمد هستند.

و اگرچه مشکل بزرگی نیست، اما وجود دارد گیاهان گلدار برای زنبورها سمی هستند. در بیشتر موارد، گیاهان سمی تنها در مواقعی که غذای کمیاب در دسترس است، خطری واقعی برای دوستان بالدار ما نشان می دهند. با این حال، اگر می‌خواهید برای زنبورها مفید باشید، بهتر است از گیاهانی که می‌توانند مشکل ساز باشند، اجتناب کنید.

دلایل خوبی برای کاشتن چند بوته یا درختچه دوستدار زنبور عسل وجود دارد. در پروژه باغبانی بعدی خود یک زوج را در نظر بگیرید.

ارائه انواع منابع غذایی یک راه عالی برای کمک به نجات زنبورها است. و اگر فضا دارید، اینها را بررسی کنید بهترین درختان برای زنبورها.

سفارش فوری عسل ♥