بهترین گیاهان گلدار برای زنبورها


همه از یک باغ زیبا که گیاهان مفیدی را فراهم می کند لذت می برند. وقتی آن گیاهان برای زنبورها نیز غذا فراهم می کنند – این حتی بهتر است. به همین دلیل، کاشت گل را در نظر بگیرید گیاهان برای زنبورها امسال در باغ شما در تمام فصل، بسیاری از گرده افشان ها از شهد و گرده رایگان گیاهان گلدار لذت می برند.

زنبورهای عسل با اسطوخودوس کار می کنند، تصویر گیاه گلدار مورد علاقه.

کاشت گیاهان برای زنبورها در باغ شما

باغبانی یک فعالیت آرامش بخش است که بسیاری از افراد از آن لذت می برند. باغ ها در همه سبک ها و اندازه ها هستند. شاید شما گیاهان سبزی را پرورش دهید تا غذای سفره خود تهیه کنید یا باغی برای میوه های تازه داشته باشید.

چه یک باغ کلبه ای داشته باشید که تعداد زیادی از آن ها به دقت قرار داده شده باشد یا یک چمنزار وحشی، گرده افشان های منطقه احتمالاً سود خواهند برد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

یک نوع گیاه باغی وجود دارد که همه باید برای آن مکانی درست کنند – انواع گیاهان. گیاهان یکی از مفیدترین انواع گیاهان برای باغ هستند زیرا به طرق مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

رشد بیشتر آنها آسان است. انتخاب کردن گیاهان گلدار برای زنبورها و سایر گرده افشان ها یک راه ساده برای کمک به همه آنها است. هر باغبانی دوستدار زنبور عسل طراحی می تواند از اضافه شدن چند مورد بهره مند شود.

گیاهان چگونه زنبورها را جذب می کنند

گیاهان با تهیه غذا زنبورها را جذب می کنند برای جذب گرده افشان ها به شکوفه هایشان. این غذای زنبور عسل ممکن است شهد باشد زنبورها برای تهیه عسل استفاده می کنند.

یا، زنبورها ممکن است گرده را جمع آوری کنند از شکوفه ها از گرده گل برای تهیه عسل استفاده نمی شود، اما منبع پروتئینی مهمی است که برای پرورش بچه زنبورها ضروری است.

وقتی زنبورها غذا را جمع آوری می کنند، از فرصت استفاده می کنند – آنها عمداً به گیاهان کمک نمی کنند.

با این حال، این دقیقاً همان کاری است که آنها انجام می دهند – زنبورها به طور ناخواسته گل ها را گرده افشانی می کنند. این گرده افشانی توسط زنبورها به گیاه اجازه تولید دانه می دهد.

زنبور عسل گرده افشانی گیاه گل نعناع.

همه گرده افشان ها از باغ گیاهان سود می برند

این فقط زنبورهای عسل نیستند که از یک باغ گیاهی بهره می برند. گیاهان گلدار می توانند غذای همه گرده افشان ها را فراهم کنند. زنبورهای بامبل، پروانه ها و سایر حشرات از باغ گیاهی شما دیدن خواهند کرد.

البته، زنبوردار بودن – من عاشق اضافه کردن گیاهانی به باغ هستم که به نفع زنبورها باشد. این به حشرات منابع غذایی متنوع تری می دهد و این یک چیز عالی برای سلامت زنبور عسل است.

هر گونه سبزی گلدار برای مصارف خانگی نیز مفید است. آنها را می توان در آشپزی، درمان و رژیم های زیبایی مختلف استفاده کرد. یک مثال عالی گیاه اکیناسه است که برای پزشکی استفاده می شود، اما زنبورها نیز این گیاه را دوست دارند.

کتاب های گیاهی خوب زیادی وجود دارد و این یکی به شدت توصیه می شود. اینترنت فوق‌العاده است، اما من هنوز هم دوست دارم هر از گاهی با یک کتاب خوب بنشینم.

باغ گیاهی حیاط خلوت شما: راهنمای باغبان برای رشد، استفاده و لذت بردن از گیاهان به صورت ارگانیکباغ گیاهی حیاط خلوت شما: راهنمای باغبان برای رشد، استفاده و لذت بردن از گیاهان به صورت ارگانیکباغ گیاهی حیاط خلوت شما: راهنمای باغبان برای رشد، استفاده و لذت بردن از گیاهان به صورت ارگانیک

رشد گیاهان دوستدار زنبور عسل

رشد گیاهان در ابتدا ممکن است کمی سخت به نظر برسد. تا حدی به این دلیل است که انواع زیادی برای انتخاب وجود دارد. این یکی از چالش‌های اصلی من در گیاهان منتخب است.

مدیریت برخی گیاهان دشوارتر است اما رشد بسیاری از آنها آسان است. آنها گیاهان همراه عالی در باغ های معمولی و برخی از اینها می سازند گیاهان به زنبورها در تولید عسل کمک می کنند.

و حتی برخی از آنها را می توان در ظروف پرورش داد. این بدان معنی است که شما می توانید یک باغ گیاهی را تقریباً در هر مکانی پرورش دهید.

گیاهان را می توان از دانه رشد داد و بسیاری از آنها به عنوان شروع گیاه در دسترس هستند. مراکز باغ مکانی عالی برای خرید گیاهان دارویی هستند. آنها را بررسی کنید – به خصوص در اوایل بهار.

هنگام انتخاب محل کاشت گیاهان خود، نیازهای گیاه را در نظر بگیرید. بیشتر آنها نسبت به شرایط رشد بسیار بخشنده هستند، اما برخی از آنها به آفتاب یا آب کم و بیش نیاز دارند.

اگر گیاهی گلدار را انتخاب می‌کنید که پرورش دهنده تهاجمی است (بیشتر نعناع)، برنامه‌ریزی کنید که چگونه آن را در یک فضای محدود نگهداری کنید. این ممکن است یک فرصت عالی برای یک باغ کانتینری باشد.

مانند سایر انواع گیاهان، گلهای ساده برای زنبورها جذابیت بیشتری دارند. و اغلب آنها شهد بیشتری نسبت به گیاهانی با شکوفه های خودنمایی می دهند. گیاهان زیادی وجود دارند که سبک های گل ساده ای دارند.

تصویری از کتاب الکترونیکی گرده افشان برای کمک به رشد باغ زنبور عسل شما

گیاهانی که زنبورها و پروانه ها را جذب می کنند

  • زوفا انیسون
  • ریحان
  • ترنج
  • گل گاوزبان
  • پیازچه
  • اسطوخودوس
  • بادرنجبویه
  • رزماری
  • آویشن

زوفا انیسون (Agastache foeniculum)

تصویر زنبورهای عسل روی گل زوفا بنفش.

این گیاه گیاهی چند ساله علفی است. در طول زمستان برگ های خود را از دست می دهد اما هر بهار دوباره برمی گردد. زوفا انیسون توسط ریزوم ها در زیر خاک پخش می شود.

در باغ خود من یک هیبرید به نام “Black Adder” رشد می کنم، عملکرد بسیار خوبی دارد و در اواخر تابستان شکوفا می شود.

این زمانی است که بسیاری دیگر منابع شهد از بین رفته است. زنبورها، مرغ مگس خوار و پروانه ها جذب گیاهان من می شوند.

عضوی از خانواده نعناعیان، زوفا انیسون خوراکی است. گل ها و برگ ها می توانند به چاشنی سالاد تبدیل شوند.

برگ ها و گل ها را می توان خشک کرد و برای تهیه چای با طعم شیرین بیان سیاه استفاده کرد. اغلب برای درمان سرماخوردگی استفاده می شود.

با برگ های خشک شده این گیاه می توان یک حمام آرامش بخش درست کرد. برگ های خشک شده را در کیسه پارچه ای پنیری یا شلنگ نایلونی قرار دهید. اجازه دهید در حین پر کردن وان، آب حمام از داخل کیسه عبور کند.

ریحان (Ocimum basilicum)

تصویر باغ گیاهی ریحان برای زنبورها.

ریحان در تابستان به راحتی در فضای باز رشد می کند. لطیف است و پس از از بین رفتن همه خطرات یخبندان باید کاشته شود.

این مکان آفتابی با خاک خوب زهکشی شده را دوست دارد. این یک گیاه همراه عالی برای گوجه فرنگی در باغ خانه شما است.

زنبورها عاشق ریحان هستند و هر دو را جمع کنید گرده و شهد از گل های سفید تا آبی روشن.

ریحان در هوای گرم خوب عمل می کند اگر به درستی مالچ شود. زمانی که منابع دیگر کمیاب باشد، شهد و گرده را فراهم می کند.

ریحان یکی دیگر از گیاهان آشپزی است. برگ ها را می توان برای ذخیره سازی برداشت و خشک کرد. آنها را می توان در بسیاری از انواع مختلف دستور العمل استفاده کرد.

ترنج – مومیایی زنبور عسل (Monarda citriodora).

زنبورهای عسل روی تصویر گل موناردا بنفش.

یکی دیگر از گیاهان چند ساله تابستانی، Monarda از اواسط تابستان تا پاییز شکوفا می شود.

این گیاه به صورت توده هایی با سر گل های خودنمایی می کند. رشد آسان آنها ممکن است با کپک پودری مشکل داشته باشد بنابراین گردش هوا خوب مهم است.

انواع مختلفی از موناردا وجود دارد. یکی را انتخاب کنید که با آب و هوای شما مناسب باشد. این گیاه برای بسیاری از انواع زنبورها جذاب است و شهد و گرده گل را فراهم می کند.

موناردا گیاهی است که به چای ارل گری طعم می دهد. آب جوش را روی برگها ریخته و قبل از نوشیدن 10 دقیقه بگذارید دم بکشد.

گل گاوزبان (Borago officianlis)

گیاه گل گاوزبان شکوفه در تصویر باغ زنبور عسل.

این گیاه یک ساله با گل های آبی زیبای خود شناخته می شود. تو می توانی گل گاوزبان را از دانه رشد دهید برای کمک به تغذیه زنبورها گل گاوزبان تا ارتفاع 2 فوت رشد می کند – به آنها فضا بدهید. یکی دیگر از گیاهان همراه عالی، این گیاه به دفع آفاتی مانند کرم شاخ معروف است.

در گذشته گل گاوزبان یکی از گیاهان اصلی عسل بود. زنبورها برای جمع آوری شهد به سمت گل ها می آیند. این یک زنبور مورد علاقه واقعی است.

وفادار به ایده “گیاهان برای زنبورها و شما” گل گاوزبان کاربردهای زیادی دارد. از برگ ها می توان به عنوان سبز سالاد، در سوپ، سس و حتی به عنوان سبزی استفاده کرد.

طعمی شبیه به خیار دارد و می باشد برای طعم دادن به بسیاری از غذاها استفاده می شود.

پیازچه (Allium schoenoprasum)

پیازچه های گلدار کاشته شده برای زنبورها در تصویر باغ.

پیازچه برگ ها و ساقه های خوراکی تولید می کند. اینها شامل گیاهانی مانند پیاز، سیر، پیازچه و غیره است.

پیازچه های گلدار مانند آفتاب کامل و خاک لومی یا شنی غنی از مواد آلی هستند. پیازچه نسبت به برخی گیاهان مقاوم به سرما است و می توان آن را در اوایل بهار کاشت. رنگ شکوفه از سفید تا صورتی تا بنفش متغیر است.

اسطوخودوس (Lavandula spp)

گل اسطوخودوس بنفش شکوفه با تصویر زنبور عسل.

اسطوخودوس یکی دیگر از گیاهان چند ساله علفی است. 4 گونه اصلی اسطوخودوس و تعداد زیادی هیبرید وجود دارد.

حتما اسطوخودوس را متناسب با آب و هوای در حال رشد خود انتخاب کنید. اسطوخودوس آفتاب زیادی را دوست دارد اما می توان آن را در ظروف پرورش داد.

تامین شهد و گرده گل برخی از بهترین گونه ها برای زنبورها و پروانه ها عبارتند از: “Lavance Deep Purple”، “Super Blue”، “Pastor’s Pride”، “Phenomenal” و “Dilly Dilly”.

وجود دارد دلایل زیادی برای کاشت اسطوخودوس در باغ گیاهی خود. برگ های اسطوخودوس را می توان با نعناع مخلوط کرد و یک چای گیاهی درست کرد.

در بیشترین استفاده از اسطوخودوس در زمینه رایحه درمانی است.

جوشاندن برگ های اسطوخودوس در یک قابلمه آب، عطر آرام بخش را آزاد می کند. می توان آن را به بسیاری از محصولات حمام و بدن اضافه کرد.

بادرنجبویه (Melissa officinalis)

تصویر گیاه گیاهی بادرنجبویه.

بومی مدیترانه است. بادرنجبویه گیاهی معطر و چند ساله با رایحه لیمو است.

این گیاه در بیشتر خاک ها رشد می کند اما با مقداری سایه بزرگتر خواهد بود. نام جنس (Melissa) به معنای زنبور عسل است. بنابراین، دانستن این موضوع جای تعجب ندارد زنبورها عاشق بادرنجبویه هستند.

یک برگ تازه بادرنجبویه را می توانید به لیوان چای سرد خود اضافه کنید. همچنین در سالاد، سالسا یا غذاهای مرغ استفاده می شود.

برگ های بادرنجبویه برای استفاده در تمام طول سال برداشت و خشک می شوند. از آنها برای تهیه چای گیاهی، تنتور یا پماد استفاده می شود.

رزماری (Rosmarinus officinalis)

تصویر رزماری همیشه سبز با گل های آبی.

رزماری گیاهی همیشه سبز است که بسیاری از زنبورها را به خود جذب می کند. علاوه بر زنبورهای عسل، زنبورهای بامبل، زنبورهای ماسون و سایر حشرات را خواهید دید که از شکوفه های رزماری بازدید می کنند.

رشد آسان و مقاوم به خشکی، این است گیاه دوستدار زنبور عسل در تمام سال همیشه سبز می ماند همچنین یک گیاه آشپزی، می توانید تکه های رزماری تازه را در غذاهای مورد علاقه خود میل کنید.

آویشن (Thymus spp)

تصویر گیاه آویشن در باغ زنبور عسل.

هیچ باغ گیاهی برای زنبورها (و ما) بدون آویشن کامل نخواهد بود. گیاهی چند ساله که به راحتی رشد می کند و نیازی به سر و صدا ندارد.

برخی از واریته های آن بوته ای هستند و انواع دیگر آویشن به صورت زمین پوش می شوند. آفتاب داغ را دوست دارد و به رطوبت زیادی نیاز ندارد. آویشن را حتی می توان در ظروف پرورش داد و بوی فوق العاده ای می دهد.

به نظر می رسد زنبورها همه گونه های آویشن را دوست دارند. اگر حقیقت داشته باشد، زنبورها، پروانه‌ها، زنبورها و سایر حشرات گرده افشان را نیز خواهید دید که از باغ شما بازدید می‌کنند. از آنجایی که این گیاه زنبورها را جذب می کند، باید گرده افشانی بهتری در باغ خود داشته باشید.

آویشن یک افزودنی خوش‌آمد به هر شربت خانه‌ای که به خوبی انبار شده است، بیشتر در آشپزی استفاده می‌شود. هر قسمت از غذا، از سوپ گرفته تا دسر، می تواند حاوی این گیاه باشد. این مقاله در مورد ایده های طبیعی زندگی ایده های خوبی در مورد استفاده از آویشن دارد.

اگر در پرورش این نوع گیاه کاملاً تازه کار هستید، این پست را در مورد باغ های گیاهی مبتدی از Mary at Boots and Hooves Homestead بررسی کنید.

گیاهان چند منظوره را برای باغ خانه خود انتخاب کنید. این یک روش کارآمد برای استفاده بهینه از زمان و مکان است.

علف کش ها را با احتیاط انتخاب کنید و از کم سمی ترین فرمول ها استفاده کنید. شاید بتوانید قاتل علف های هرز سرکه ای خود را بسازید.

چه فضای بزرگی داشته باشید، چه یک باغچه کوچک، شما و زنبورها می توانید از مزایای کاشت گیاهانی که زنبورها دوست دارند

سفارش فوری عسل ♥