بهترین گل آفتابگردان برای زنبورهای عسل


یکی از محبوب ترین زنبورهای دنیا زنبور عسل است. و یکی از محبوب ترین گل های دنیا گل آفتابگردان است. این طبیعی است که ما تعجب کنیم آیا زنبورها گل آفتابگردان را دوست دارند؟ بله، آنها انجام می دهند. اما، هر گیاه گلدار برای حشرات جذاب نیست و این در مورد انواع آفتابگردان نیز صادق است. یک افزودنی زیبا برای هر باغ زنبور عسل، فقط مطمئن شوید که آن را انتخاب کنید بهترین گل آفتابگردان برای زنبورهای عسل و شما باید بازدیدکنندگان بالدار زیادی داشته باشید.

عکس گل آفتابگردان ملکه لیمو با زنبورها در حال بازدید.

پرورش آفتابگردان برای گرده افشان ها

با بیش از 70 گونه مختلف آفتابگردان در جهان، باغبان خانگی انواع مختلفی را برای انتخاب دارد. بسیاری از آنها به راحتی رشد می کنند، به شرطی که مکانی داشته باشید که مقداری آفتاب می گیرد.

چه زمانی کاشت آفتابگردان برای زنبورها یا گرده افشان های دیگر، پاداش می گیرید بذر تولید شده منبع غذایی خوبی برای بسیاری از انواع حیات وحش در اواخر فصل خواهد بود. می توانید از تماشای پرندگان لذت ببرید و دیگران از این محصول لذت ببرند – یا خودتان آنها را بخورید.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

اندازه ای را انتخاب کنید که متناسب با باغ زنبور عسل شما باشد

برای پرورش آفتابگردان نیازی نیست فضای بزرگی داشته باشید زیرا انواع مختلفی دارند. برخی از آنها بسیار قد بلند می شوند، پس این را در نظر داشته باشید.

ترکیبی از چندین مورد مختلف به زیبایی باغ می افزاید و غذا برای گرده افشان ها هم. به طور کلی آفتابگردان ها به 3 گروه غول پیکر، کوتوله و رنگارنگ تقسیم می شوند.

آفتابگردان دوستدار زنبورهای کوتوله در تصویر کاشت انبوه.

آفتابگردان غول پیکر رشد قد با شکوفه های چشمگیر بزرگ. این نوع در واقع می تواند به گونه ای کاشته شود تا یک جنگل آفتابگردان از ساقه ها ایجاد شود.

رسیدن به ارتفاع 10-12 فوت یا بیشتر برای گل آفتابگردان غول پیکر غیر معمول نیست. این را در هنگام انتخاب محل کاشت آنها در نظر داشته باشید.

با رشد در امتداد حصار یا مانع دیگر، پشتیبانی را فراهم کنید. آنها به راحتی از دانه شروع می شوند، به سرعت رشد می کنند و انتخابی چشمگیر برای باغبانی با بچه ها هستند.

آفتابگردان کوتوله آنهایی هستند که به قد کوچک تری می رسند. کوتوله‌ها با قد کمتر از 4 فوت معمولا شکوفه‌های کوچک‌تری دارند. آنها برای فضاهای کوچکتر انتخاب خوبی هستند و نیازی به چیدمان ندارند.

آفتابگردان های رنگارنگ اکثراً هیبریدهای جدیدتر هستند. آنها برای ترکیب رنگ منحصر به فرد خود رشد می کنند. با داشتن همان سبک گل آفتابگردان سنتی، آنها در رنگ های مختلف غیر معمول عرضه می شوند. زرد کم رنگ یا سفید و همچنین صورتی یا قرمز تیره محبوب است.

آیا همه آفتابگردان ها برای زنبورها مفید هستند؟

در حالی که همه آنها زیبا هستند، فقط برخی از گونه های آفتابگردان غذای زنبورها را تامین می کنند. شهد، گرده یا هر دو ممکن است از شکوفه ها جمع آوری شود.

شهد یک ماده مایع شیرین است که از گل ها برای جذب حشرات ترشح می شود. گل ها به زنبورها، مگس ها یا پروانه ها نیاز دارند – اگر به گرده افشانی حشرات متکی باشند. زنبورهای عسل از آبکی استفاده می کنند برای تهیه عسل شهد بکارید.

هنگامی که زنبورها گرده یا شهد را جمع آوری می کنند، به طور ناخواسته گرده را از یک گل به گل دیگر منتقل می کنند. زنبورهای عسل از گرده گل استفاده می کنند به عنوان یک منبع پروتئین برای پرورش جوان.

تصویر زنبور عسل در حال جمع آوری گرده از شکوفه های ریز آفتابگردان

بنابراین، هنگامی که انتخاب بهترین گل آفتابگردان برای زنبور عسل، ما کسانی را می خواهیم که غذای زنبور عسل را فراهم کنند. و فراموش نکنید که موارد دیگر را نیز درج کنید گل برای زنبورها که قبل و بعد از گل آفتابگردان شما شکوفا می شود. آنها با هم می توانند یک نمایش زیبا باشند و تنوع چیز شگفت انگیزی است رژیم زنبور عسل.

در میان آفتابگردان هایی که شهد تولید می کنند، برخی از آنها بیشتر از بقیه محصول می دهند. و، حتی برخی از انواع وجود دارد گیاهانی که زنبورها را دفع می کنند زیرا برای گرده افشانی نیازی به حشرات ندارند. برای آنها، انرژی تولید شهد هدر می رود.

از گل های بدون گرده خودداری کنید

برخی از انواع جدیدتر گل آفتابگردان دارای رنگ های زیبا و انواع گل هستند. با این حال، آنها بدون گرده هستند. این به دلیل تمایل باغداران برای جلوگیری از آشفتگی گرده ها و برای کسانی است که آلرژی های جدی دارند.

این هیبریدهای خاص در باغ شما عالی به نظر می رسند اما برای گرده افشان ها مفید نیستند. برچسب بذر را با دقت بخوانید – زیرا اکثر این گیاهان به وضوح روی بسته بندی خرده فروشی مشخص می شوند.

بهترین گونه های آفتابگردان برای رشد زنبورها

 1. ملکه لیمو
 2. راه راه خاکستری ماموت
 3. روسی سیاه
 4. دانه سفید غول پیکر
 5. هنری وایلد
 6. زیبایی پاییز
 7. گیلاس شکلاتی
 8. خورشید عصر
 9. سونجا
 10. خورشید سرخ
 11. ماکسیمیلیان
 12. ملکه مخملی
 13. خرس تدی سونگولد

گونه خرس عروسکی کوچک (Sungold) در صورتی که فضای کوچکی در خود داشته باشید مقداری گرده فراهم می کند باغ دوستدار زنبور عسل سعی کنید بیش از 1 رقم را برای زمان گلدهی طولانی تر ترکیب کنید و چند ساله را در مناطق مجاور قرار دهید.

تصویری از کتاب الکترونیکی گرده افشان برای کمک به رشد باغ زنبور عسل شما

از باغ زنبور آفتابگردان خود مراقبت کنید

آفتابگردان در خاکی که سبک و متراکم نیست بهترین عملکرد را دارد. این به این دلیل است که ریشه آنها دوست دارد گسترش یابد.

خاک رسی سنگین بهترین گیاه را تولید نخواهد کرد. در حالی که آنها خاک کمی اسیدی را قدردانی می کنند، اما می توانند در خاک قلیایی نیز عملکرد خوبی داشته باشند.

با کلمه “خورشید” در نام، باید بدانید که این گیاه سایه دار نیست. گل آفتابگردان به آفتاب نیاز دارد و مقدار زیادی از آن

دادن حداقل 8 ساعت آفتاب در روز به گل های خود بهترین مکان است. این گیاهان دمای گرم را دوست دارند. گرما خوبه

حتی اگر پس از ایجاد شرایط خشکسالی تحمل کنند، آفتابگردان می تواند تغذیه کننده سنگینی باشد. استفاده از مواد آلی در خاک، مانند استفاده از کود مایع، راه بسیار خوبی برای تشویق آنها است.

به خصوص برای گونه های بلند، ممکن است نیاز باشد که نوعی حمایت را در نظر بگیرید. آن سر گل های بزرگ می توانند گیاه را به خصوص در هوای بادی «سنگین» کنند. کاشت آنها در یک گروه همچنین به آنها کمک می کند تا از یکدیگر حمایت کنند.

از دانه ها شروع کنید

بیشترین روش متداول رشد آفتابگردان برای زنبورها این است که با دانه ها شروع کنیم. این به این دلیل است که انجام آن بسیار آسان است و همانطور که گیاه بزرگتر می شود، پیوند می تواند چالش برانگیز باشد.

هنگام خرید بذر، همیشه سعی کنید بذرهای ارگانیک را خریداری کنید زیرا این دانه ها پوشش آفت کش ندارند. دانه های آفتابگردان را می توان 2 تا 3 هفته قبل از تاریخ کاشت بهاره در داخل گلدان های ذغال سنگ نارس شروع کرد. سپس قبل از اینکه خیلی بزرگ شوند، «گلدان و همه» را در بیرون بکارید.

بسته بذر را با دقت بخوانید و به دنبال عبارت “زنبور دوستانه” باشید از آنهایی که می گویند بدون گرده استفاده کنید. پس از تمام شدن خطر یخبندان، نهال آفتابگردان خود را بکارید – یا مستقیم بذر را بکارید. این نوع دانه نیز در هنگام استفاده به خوبی عمل می کند پروژه های توپ دانه.

یا اگر ترجیح می دهید از روش دیگری برای افزایش زیستگاه زنبور عسل استفاده کنید، بمب های دانه ای ساخته شده با خاک رس خشک در هوا هم کار کن

ملکه آفتابگردان های دوستدار زنبور عسل

در محبوب ترین گل آفتابگردانی که برای زنبورها کشت می شود لیمو ملکه است. مقداری دانه بردارید و در آن شرکت کنید پروژه بزرگ آفتابگردان.

این یک راه فوق العاده برای لذت بردن از باغبانی و بهره مندی از گرده افشان های منطقه شما است. اگر مساحت بزرگتری دارید، کاشت انواع گل آفتابگردان را در نظر بگیرید تا به منظره خود رنگ دهید.

سفارش فوری عسل ♥