بهترین لوازم و ابزار زنبوردار


با شروع کار پرورش زنبور عسل، به سرعت متوجه می شوید که باید چند مورد را به دست آورید. لوازم زنبوردار برای زنبورها و خودتان باید خریداری یا ساخته شود. اما، چگونه می دانید از کجا شروع کنید؟ خبر خوب این است که شما به همه چیز نیاز ندارید. بیایید از میان خواسته ها و نیازهای غربالگری کنیم لوازم مختلف زنبورداری.

تجهیزات ضروری زنبورداری

زنبوردار با کندو و تجهیزات ابزار تصویر.

راه‌های زیادی برای نزدیک شدن به این سرگرمی وجود دارد، اما در ابتدا باید انتظار هزینه‌ای را داشته باشید. پایه ای تجهیزات برای زنبورهای عسل شما به احتمال زیاد در سال اول چندین صد دلار به شما بازگرداند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

اجازه ندهید این شما را دلسرد کند، فقط با کمی پس انداز آماده باشید. فقط برای یکی دو کندو باید هزینه های شما در سال دوم و سوم کمتر باشد.

بعد از سفارش زنبورهای خود را، وقت آن است که برای آنها آماده شویم. چه زنبور عسل ایتالیایی بخرید، کارنیولایی ها یا یک زنبور لات مخلوط – همه آنها باید مکانی برای زندگی داشته باشند.

با اصول شروع کنید

علاوه بر هزینه، ناامیدی از عدم اطمینان از آنچه واقعاً باید بخرید است. متأسفانه، اغلب تا زمانی که تجربه ای نداشته باشید، واقعاً همه چیزهایی را که برای زنبورداری نیاز دارید نمی دانید.

اما، هر زنبوردار نیاز به راه اندازی کندو برای هر خانواده زنبور عسل دارد. چند جعبه زنبور عسل اضافی برای کلنی های در حال رشد شما ایده خوبی است. همیشه توصیه می شود برای مواقع اضطراری تجهیزات اضافی در دسترس داشته باشید.

1 سوال – 10 پاسخ

ما زنبورداران یک دسته عقیده هستیم. حتی با بهترین نیت ها – ما اغلب متقاعد می شویم که ایده ما بهترین است. به عنوان یک زنبوردار جدید، گاهی اوقات بسیار گیج خواهید شد.

بهترین توصیه ای که می توانم به شما کنم این است که خودتان تحقیق کنید، به یک زنبوردار با تجربه گوش دهید و سپس برای کندوهای خود تصمیم بگیرید. به ندرت تنها 1 پاسخ برای یک سوال وجود دارد.

اگر بودجه شما کم است، با لوازم اولیه زنبور عسل شروع کنید. شما همیشه می توانید سال آینده ابزارهای سرگرم کننده زنبورداری بخرید. اما، زنبورهای شما هنگام ورود باید جایی برای زندگی داشته باشند – معطل نکنید!

نوع فانتزی کندو روی پایه در تصویر زنبورستان.

لوازم اصلی زنبور عسل برای زنبورستان

زنبورهای عسل می توانند در ساختارهای مختلفی زندگی کنند. در سراسر جهان می توانید سبک های نسبتاً جالبی را مشاهده کنید.

چند وجود دارد انواع کندوی عسل در حال استفاده در ایالات متحده. هر کدام مزایا و چالش هایی دارند. اینکه کدام یک برای شما بهترین است به عوامل مختلفی از جمله موقعیت مکانی و اهداف زنبورداری شما بستگی دارد.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

را کندو لانگستروت رایج ترین کندو برای مبتدیان است. این همان سبک کندوی نمادین جعبه های انباشته است که احتمالاً در تصاویر دیده اید.

جعبه ها (که به آنها سوپر نیز می گویند) با ارتفاع های مختلف روی هم چیده می شوند که کلنی رشد می کند. آنها همچنین مکانی را برای برداشت عسل زنبوردار قرار داده شود. با توجه به محبوبیت آن، راهنمایی های زیادی در مورد استفاده از کندو لانگستروت خواهید یافت.

با این حال، شما می توانید با هر سبک کندو موفق باشید – اگر کلنی های خود را به خوبی مدیریت کنید. کلنی های زنبور عسل با مدیریت ضعیف می توانند در هر نوع کندو یا جعبه بمیرند.

مدتی را به فکر کردن در مورد نوع کندویی که می خواهید استفاده کنید اختصاص دهید. برای اینکه بیشترین بهره را از تجربه زنبورداری خود ببرید، باید تجهیزات خود را بشناسید.

زنبوردار در حال مونتاژ قطعات قاب های چوبی برای تصویر کندو.

یاد بگیرید بخش های اساسی کندو شما و عملکرد آنها را قبل از رسیدن زنبورهای خود درک کنید. وقتی می خواهید از زنبورداران دیگر راهنمایی بخواهید، اگر نام تجهیزات خود را بدانید، کار بسیار آسان تر خواهد شد.

چیزی که یک زنبوردار آن را “دوهیک” می نامد، ممکن است برای شخص دیگری “چیزی که مایل است” باشد. اسامی مناسب را یاد بگیرید

حتی کندو معمولی لانگستروت نیز تغییرات زیادی دارد که می توانید امتحان کنید. تخته های پایین کندو در چندین سبک هم با سینی و هم بدون سینی عرضه می شود. پاسخ “درست” وجود ندارد.

مقداری قطعات تجهیزات زنبورداری مشاجره جدی یک مثال حذف ملکه است. برخی از زنبورداران به آنها قسم می خورند و برخی دیگر به آنها فحش می دهند. آیا از یک حذف کننده ملکه در کندو خود استفاده خواهید کرد؟?

من به طور کلی انجام می دهم اما شما حق انتخاب دارید. در بیشتر موارد، این یک قطعه از تجهیزات کندو مورد نیاز در سال اول نیست. حذف کننده ها معمولاً درست زیر جعبه های جمع آوری عسل قرار می گیرند. مستعمرات جدید اغلب تا سال دوم محصول عسل تولید نمی کنند.

بیشتر زنبورداران از مواد پایه در قاب های چوبی جعبه های کندو استفاده می کنند. هم فونداسیون موم زنبور عسل و هم پایه پلاستیکی موجود است.

به طور کلی بهتر است تا زمانی که زنبورها شانه را بیرون نکشند، از مخلوط کردن انواع فونداسیون در کندو خودداری کنید.

هر نوع فونداسیون دارای مزایا و معایبی است. من شخصاً موم زنبور عسل را ترجیح می دهم، اما دردسر بیشتری دارد پایه موم زنبور عسل را نصب کنید در قاب ها

کیت های زنبورداری

اگر قصد خرید دارید یک کیت زنبوردار، به قطعات ارائه شده از نزدیک نگاه کنید. یک کیت زنبورداری اگر حاوی مواردی باشد که واقعاً از آنها استفاده خواهید کرد، می تواند معامله خوبی باشد. همچنین، بررسی های محصول را در نظر بگیرید.

برخی از کیت ها حاوی آیتم های غیرعملی احمقانه ای هستند تا به نظر بهتر به نظر برسند. این موضوع در سال های اخیر با افزایش محبوبیت زنبورداری به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است. سعی کنید محصولات با کیفیت را از یک منبع واقعی زنبور عسل خریداری کنید – حتی اگر در آمازون یا منبع دیگری سفارش می دهید.

کندوهای قدیمی تر استفاده شده و سایر تجهیزات در تصویر ذخیره سازی.

خرید تجهیزات مستعمل

ابزار زنبورداری را می توان تمیز کرد. با این حال، شانه های قدیمی و اجزای چوبی کاملاً مسئله دیگری است.

است خرید تجهیزات زنبورداری مستعمل یک راه عالی برای صرفه جویی در پول؟ بله، ممکن است – شاید. اما خطرات زیادی در خرید تجهیزاتی که توسط زنبورها استفاده شده است وجود دارد.

زنبورداران جدید با فرصت قطع کردن وسوسه می شوند هزینه جعبه کندو. با این حال، تجهیزات قدیمی می توانند حاوی بیماری هایی باشند که مستعمرات جدید شما را از بین می برد.

برخی بیماری ها مانند آمریکایی فول برود می تواند بیش از 50 سال روی تجهیزات قدیمی زندگی کند و با روش های معمولی تمیز نمی شود.

کندوهای خود را بسازید

آیا می خواهید کندوی عسل خود را بسازید؟ با کمی مهارت نجاری و مقداری طرح های خوب کندو، ممکن است. اما، حتما دستورالعمل ها را به دقت دنبال کنید وگرنه زنبوردار خوشحالی نخواهید بود.

فاصله داخل کندو بسیار مهم است. ساخت و ساز نادرست منجر به شانه فرز اضافی که بازرسی را دشوار می کند. فرا گرفتن چگونه برای خود یک کندوی عسل بسازیم بدون اینکه با دنبال کردن دقیق اندازه گیری ها دچار مشکل بزرگی شوید.

قبل از اینکه برای خرید چوب برای این پروژه خاص به فروشگاه بروید، کمی وقت بگذارید و دلایل خود را ارزیابی کنید. با هزینه چوب، ممکن است با ساختن خود در هزینه صرفه جویی نکنید جعبه های زنبور عسل.

نقاشی کندوی عسل

زنبورها واقعاً اهمیتی نمی‌دهند که کندوشان چه رنگی شده است. اما اکثر زنبورداران برای افزایش عمر قطعات چوبی کندوها را رنگ می کنند. و بله، ما می خواهیم کندوها یا واقعاً برجسته به نظر برسند یا با محیط اطراف ترکیب شوند.

تصمیم بگیر و کندوهای خود را رنگ کنید خیلی قبل از رسیدن زنبورها تجهیزات شما باید چند هفته قبل از اضافه شدن زنبورها هوا داده شود.

فقط کندو سفید یا تک رنگ خوب است. شاید بخواهید یک کندوی نقاشی شده دیدنی داشته باشید اما استعداد هنری زیادی ندارید؟ بله، همین الان دستم را بالا بردم.

بدون ترس، راه های زیادی برای دستیابی به اهداف خود از طراحی کندو رنگارنگ وجود دارد. قالب ها و کمک های طراحی را می سازد کندو نقاشی خلاقانه برای زنبورداران غیر هنرمند

کهیر و ابزار سیگارکش زنبور عسل برای استفاده توسط زنبوردار تصویر.

ابزار برای زنبوردار

را زنبور سیگاری ابزار شماره 1 برای زنبوردار است. در صورت استفاده صحیح، دود سرد و سفید، بازرسی کندو را برای شما و زنبورها آسان‌تر می‌کند. تمیز کردن سالانه سیگاری خود آن را برای سال ها به خوبی کار می کند.

هنگامی که یک سیگاری خوب را انتخاب کردید، وقت آن است که به سوخت فکر کنید. بله، شما به چیزی نیاز دارید که در آنجا بسوزانید که به زنبورهای شما آسیب نرساند. حتما در مورد انواع مختلف تحقیق کنید سوخت سیگاری.

ایده خوبی است که با انواع مختلفی از مواد برای سوزاندن آزمایش کنید. هنگامی که بهترین را برای خود پیدا کردید، سیگاری خود را روشن کنید بسیار آسان تر می شود

a اضافه کنید ابزار کندو خوب به جعبه کار خود و شما اصول مورد نیاز برای مدیریت کندوهای خود را دارید. چیزهای دیگر ممکن است بعداً زمانی که تجربه بیشتری داشته باشید به وجود بیایند.

تجهیزات برداشت عسل، استخراج کننده ها و موارد مشابه اغلب می توانند تا سال 2 یا 3 صبر کنند. برخی انجمن های زنبورداری محلی پیشنهاد اجاره به اعضا

لباس زنبوردار محافظ

هر زنبورداری به تجهیزات ایمنی یا لباس زنبورداری نیاز دارد. گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد. حقایقی را که باید در مورد آنها بدانید بیاموزید انتخاب لباس زنبورداری و پوشیدن محافظ

هدف اصلی شما محافظت از سر و صورت است. گزش در این ناحیه دردناک است و می تواند خطرناک باشد. دستکش برای زنبورداران مبتدی ایده بدی نیست – حجاب یک الزام است.

خوب، شاید شما فقط یک لباس زنبورداری خوب می خواهید. کت ها نیز یک گزینه محبوب هستند. کت و شلوارهای زنبورداری در سبک‌ها، رنگ‌ها و درجه‌های کیفی مختلفی وجود دارند. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند بهترین ها را پیدا کنید – لباس زنبورداری.

و البته، به صورت دوره ای مهم خواهد بود لباس زنبورداری خود را بشویید تا عمر آن طولانی شود. زنبورها عاشق زنبورداران بدبو نیستند.

برنامه ریزی حیاط زنبور عسل

قبل از اینکه کندو خود را در هر جایی پایین بیاورید، کمی برنامه ریزی کنید. پیدا کردن بهترین مکان برای کندوهای شما، یکی از اولین کارهای اصلی است که باید انجام شود.

بسیاری از زنبورداران آنطور که باید برای این موضوع وقت صرف نمی کنند. انتقال آنها بعداً ممکن است، اما تشدید کننده ای است که اغلب می توانید از آن اجتناب کنید.

پس از انتخاب بهترین مکان، زمان آن است که تصمیم بگیرید چگونه آنها را تنظیم کنید. در ابتدا، مستعمرات جدید شما در یک جعبه شروع خواهند شد. کندوهای چوبی خود را روی چه چیزی قرار می دهید؟

استفاده از پایه کندو در زنبورستان شما نیز یک ایده عالی است. بلند کردن کندوها از سطح زمین به محافظت از آنها در برابر سایر شکارچیان کوچک کمک می کند. پشت شما نیز از شما تشکر خواهد کرد – به دلیل اینکه تا اینجا مجبور نبودید خم شوید.

بسیاری از زنبورداران انتخاب می‌کنند که آن را نگهداری کنند زمین زیر کندوها عاری از علف های هرز بلند یا علف. این چیزی بیش از یک مسئله بصری است – برای زنبورها سالم تر است. اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید از مالچ‌های سنگین خودداری کنید سوسک های کندو کوچک.

نکته مهم دیگر محافظت از مستعمرات شما است. کندوها ارزشمند هستند و مردم آنها را می دزدند. اگر دزدی نگران کننده است، کندوها را در جایی قرار دهید که بتوان آنها را تماشا کرد یا دسترسی به آنها دشوار است.

علاوه بر این، اگر در منطقه ای زندگی می کنید که جمعیت خرس دارد حصار خرس برقی بسازید. بیشتر زنبورداران تا زمانی که کندوهایشان را از بین نبرده، نمی دانند مشکل خرس دارند.

ذخیره سازی تجهیزات در زمستان

جمع آوری قطعات زیادی از لوازم زنبوردار که نیاز به ذخیره سازی دارند آسان است. برخی از جعبه های شما در طول زمستان روی کندو نخواهند بود. آنها برای استفاده فصلی هستند – مانند سوپر عسل.

آن دسته از زنبوردارانی که دارای یک خانه عسل اختصاصی برای استخراج می توانید برخی از اقلام خارج از فصل را در آنجا ذخیره کنید.

جعبه ها یا سوپرهای حاوی شانه کشیده شده برای جلوگیری از آسیب در حین نگهداری نیاز به توجه ویژه دارند. یادگیری نحوه نگهداری سوپر عسل در زمستان وظیفه ای است که زنبوردار سال دوم – اگر نه سال اول – با آن روبرو خواهد شد.

البته، این فقط عسل های فوق العاده شما نیست که باید جایی برای نگهداری داشته باشید. سایر لوازم و تجهیزات مختلف باید جایی داشته باشند که در صورت عدم استفاده باشند.

بسیاری از ما در نهایت مواد زنبورمان را در 4 یا 5 نقطه مختلف اینجا و آنجا قرار می دهیم. اگه میتونی یه جایی پیدا کن ذخیره تجهیزات زنبورداری که تا زمانی که مورد نیاز نباشد از راه خواهد بود.

همه زنبورداران در نهایت اقلامی به دست می آورند که هرگز از آنها استفاده نخواهند کرد. این گجت‌ها و محصولات جدید صنعت زنبورداری را هر از چند گاهی طوفانی می‌کنند.

در چند سال آینده بسیاری از آنها فراموش خواهند شد. برخی از آنها مفید خواهند بود و جایگاه خود را به عنوان ابزار ارزشمند زنبورداری به دست خواهند آورد.

با این حال، اجزای اصلی کندو، پوشش محافظ و دستگاه سیگاری استاندارد قدیمی و ابزار کندو آزمون زمان را پس داده اند. ابزار و لوازم زنبورداری را انتخاب کنید که برای شما و سبک مدیریت زنبورهای عسل جذاب است.

سفارش فوری عسل ♥