بهترین علف کش بی خطر زنبور عسل


آیا باغبانی هستید که عاشق فضای سبز هستید اما مناطقی دارید که ترجیح می دهید عاری از علف های هرز باشید. اگر اینطور است، اگر عاشق گرده افشان ها نیز هستید، با چالش روبرو هستید. شما نیاز به یک علف کش ایمن برای زنبورها و سایر حشرات آیا می توانید یک باغ دوستدار زنبور عسل داشته باشید و همچنان کنترل علف های هرز را تمرین کنید؟ بله با کمی تحقیق و کار امکان پذیر است.

باغبان در حال سمپاشی قاتل علف های هرز در نزدیکی تصویر باغ زنبور عسل.

پیدا کردن علف کش ایمن برای زنبورها

به طور کلی، علف های هرز برای زنبور عسل مفید هستند، سعی کنید تا زمانی که می توانید تعداد کمی از آنها باقی بگذارید. بیشتر آنها گل می دهند و شهد، گرده یا هر دو را برای گرده افشان های بالدار ما تولید می کنند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

اما، همه نمی خواهند فرشی از علف های هرز وحشی در سراسر باغ وجود داشته باشد. اگر می خواهید آنچه را که در حیاط یا باغ خود می روید انتخاب کنید، برخی از انواع کنترل علف های هرز ضروری است.

همانطور که به دنبال استراتژی هایی برای کنترل علف های هرز سرکش هستید، لطفا ایمنی بازدید از حشرات و پرندگان را در نظر بگیرید. برخی از مواد شیمیایی آسیب بیشتری به ما می رسانند.

مواد شیمیایی همیشه زنبورها را فوراً نمی کشند. با این حال، سم‌هایی که به کندو بازگردانده می‌شوند، می‌توانند نسل بعدی جوان‌ها را که به کلونی مرده تبدیل می‌شوند، از بین ببرند. حتی آن دسته از کندوهایی که زنده می مانند می توانند به دلیل قرار گرفتن در معرض خطر مرگ و میر زنبورهای عسل بالاتری داشته باشند.

زنبورهای علوفه گیر توسط علف کش علف کش کشته شدند.

راند آپ یا گلایفوسیت

هر مقاله مربوط به استفاده از علف‌کش‌ها یا علف‌کش‌ها باید حاوی گلایفوسیت، پرمصرف‌ترین علف‌کش در جهان باشد. معمولاً به عنوان Roundup شناخته می شود، اما Roundup (نام تجاری) حاوی مواد شیمیایی دیگری نیز می باشد.

گلایفوسیت یک علف کش سیستمیک با طیف وسیع است. این ماده به عنوان ماده اصلی فعال در بسیاری از محصولات کنترل علف های هرز ذکر شده است. سازنده معتقد است که در صورت استفاده طبق دستورالعمل ایمن است.

با این حال، بسیاری از مطالعات اثرات منفی جدی را بر روی زنبورها (و شاید خودمان) ناشی از استفاده از این محصول در محیط ما نشان داده‌اند. و به نظر می رسد که در محیط باقی می ماند. نمایش در نمونه های خاک، آب، شهد، گرده و غیره – چه کسی مقیاس واقعی مشکل را می داند.

من نمی دانم پاسخ واقعی در مورد خطر این محصول چیست. اما، چرا از این فرصت استفاده کنید – سعی کنید از آن اجتناب کنید – و همیشه برچسب روی هر محصولی را که برای شاخ و برگ در فضای باز استفاده می کنید بخوانید.

چرا علف کش های تجاری بسیار محبوب هستند؟

علف کش های تجاری به دلیل سهولت استفاده از محبوبیت زیادی برخوردار شده اند. آنها را می توان به صورت غلیظ خریداری کرد و با آب رقیق کرد تا منطقه بزرگی را پوشش دهد.

اکثر آنها هنگام استفاده بر اساس برچسب و برخی از علف های هرز با 1 کاربرد به خوبی عمل می کنند. با این حال، نگرانی فزاینده ای در مورد اثرات استفاده از آنها بر محیط زیست ما وجود دارد.

علف کش تجاری روی تصویر مزرعه اعمال شد.

آیا خاک و آب ما از آلودگی رنج می برد که منجر به یک زنجیره غذایی ناامن می شود؟ خیلی ها اینطور فکر می کنند.

خبر خوب این است که برای کاهش تعداد علف های هرز در چشم انداز خود مجبور نیستید به محصولات تجاری تکیه کنید. راه های دیگری برای کنترل پوشش گیاهی ناخواسته وجود دارد. نه، آنها ممکن است به این سرعت یا آسان نباشند – اما کار خواهند کرد.

کشنده های طبیعی علف های هرز برای زنبورها بی خطر است

زنبورداران همیشه نگران استفاده از هرگونه ماده شیمیایی در نزدیکی کندوهای خود هستند. اما، لازم نیست زنبوردار باشید تا به گرده افشان ها اهمیت دهید و بخواهید کمک به نجات زنبورها. استفاده از مواد شیمیایی کمتر، یا حداقل – مواد سمی کمتر، انتخاب خوبی برای همه است.

باغبان چندین گزینه برای کنترل علف های هرز دارد:

  • وجین با دست
  • استفاده هوشمندانه از مالچ
  • دستور العمل های قاتل علف های هرز دوستدار زنبور عسل
حذف دستی علف های هرز از تصویر چمن.

برنامه ریزی طراحی باغ خود با گروه بندی گیاهان نزدیک به هم می تواند فضای رشد علف های هرز را کاهش دهد.

موثرترین علف کش بی خطر برای زنبورها دو دست و یک بیل زدن شماست. روش گرانقدر از کشیدن علف های هرز یکی از راه های حذف آنها از حیاط است.

راستش را بخواهید، یک باغبان مصمم با بیل زدن، زنبور دوستانه ترین راه برای کشتن علف های هرز است که می توانید پیدا کنید. برخی از صاحبان خانه از مشعل مخصوص پروپان برای از بین بردن علف های هرز استفاده می کنند که خطر آتش سوزی مشکلی ندارد.

اما، متوجه شدم که این همیشه عملی نیست. برخی از افراد توانایی فیزیکی یا زمانی را ندارند که باغ خود را با دست وجین کنند.

ابزار مهم دیگر استفاده خوب از مالچ است. یک پوشش ضخیم مالچ می تواند بسیاری از علف های هرز کوچک را خفه کند و نیاز کمتری به استفاده از مواد شیمیایی داشته باشد.

من دوست دارم از مالچ همراه با یک علف کش دانه ای استفاده کنم تا کمی از علف های هرز جلوگیری کنم. در حالی که یک محصول بی اثر نیست، اگر علف کش طبق دستورالعمل استفاده شود، خطر برای زنبورها حداقل است.

گزینه دیگر، استفاده از علف کش های دوستدار زنبور عسل که برای زنبورها و محیط زیست بی خطر هستند. با این حال، اینها نیز باید با محدودیت و فقط به اندازه ای که برای کنترل علف های هرز نامطلوب لازم است استفاده شوند.

دستور العمل های قاتل علف های هرز دوستدار زنبور عسل

سرکه سفید یا سرکه سیب در چندین مورد از مواد محبوب هستند دستور العمل های قاتل علف های هرز دوستدار زنبور عسل اینها را می توان خانه کرد اما فکر نکنید قوی نیستند – همچنان باید با احتیاط از آنها استفاده کنید.

سرکه می تواند قاتل زنبور عسل باشد. هنگام مخلوط کردن با سایر مواد شیمیایی، اقدامات احتیاطی مشابهی را با آن انجام دهید.

سرکه علف کش

آیا واقعاً می توانید از سرکه در باغ برای از بین بردن پوشش گیاهی استفاده کنید؟ مطمئنا کار میکنه آیا به سبک “یک و تمام” مانند گلایفوسیت به سرعت همه چیز را پاک می کند؟ خیر، نیاز به تکرار دارد.

سرکه علف کش از مخلوط کردن آن با آب، صابون ظرفشویی و نمک ساخته می شود. سپس روی گیاهانی که می خواهید حذف کنید اسپری می شود. این می تواند هر گیاهی را که اسپری شود از بین ببرد، بنابراین با دقت استفاده کنید.

افزودن نمک بیش از حد به خاک روش خوبی نیست، بنابراین برخی از باغبانان ترجیح می دهند از دستور غذا بدون نمک استفاده کنند.

قوطی آبیاری خانگی با دستور العمل قاتل علف های هرز سرکه داخل تصویر.

این یک راه موثر برای از بین بردن علف های هرز و نسبتاً ارزان است. غبارپاشی را در اواخر روز زمانی که بیشتر زنبورها جستجوی علوفه را متوقف کرده اند انجام دهید.

از اسپری کردن هر چیزی که ممکن است به زنبورها آسیب برساند در صبح یا اواسط روز خودداری کنید. زنبورهای کارگر در این مدت در حال جمع آوری شهد گیاهی از گل های بسیاری هستند.

آنها همچنین در حال جمع آوری گرده های مورد نیاز برای تغذیه هستند بچه زنبورها. غبارپاشی را در اواخر روز که بیشتر جستجوی غذا متوقف شده است انجام دهید.

یک مخلوط را می توان در عرض چند هفته ذخیره کرد و دوباره استفاده کرد. شما باید در طول تابستان استفاده را تکرار کنید زیرا علف های هرز بیشتری باز می گردند. در حقیقت، اسپری‌های طبیعی تا زمانی که مخلوط‌های تجاری کار می‌کنند، به نظر نمی‌رسد.

گلوتن ذرت برای کنترل علف های هرز

دستور دیگری برای کنترل علف های هرز شامل این است استفاده از گلوتن ذرت. موجود در گلوله، پودر یا گرانول، محصول جانبی آسیاب ذرت است.

در حالی که علف های هرز موجود را از بین نمی برد، اما در جلوگیری از جوانه زدن بذر علف های هرز جدید بسیار خوب عمل می کند. و مانند همیشه هنگام استفاده از هر نوع علف کش از قرار دادن آن بر روی پوشش گیاهی مطلوب خودداری کنید.

زنبور عسل گرده را از علف هرز در تصویر چمن جمع آوری می کند.

قاتل علف های هرز ایمن زنبور عسل برای چمن

کنترل ایمن علف های هرز در چمن، رویکرد متفاوتی را می طلبد. از بین بردن علف هرز سبز و آسیب نرساندن به چمن سبز می تواند دشوار باشد.

شما می توانید چندین محصول تجاری با برچسب کشنده علف های هرز بی خطر برای زنبورهای عسل برای استفاده در چمن های خود بیابید. هر سازنده مشخصات مواد تشکیل دهنده کمی متفاوت دارد – قبل از خرید برچسب را به دقت بخوانید.

اگر باید چمن سبز عاری از علف های هرز داشته باشید، این روش ها را دنبال کنید تا آسیب به گرده افشان ها به حداقل برسد.

  • از کم سمی ترین فرمولی که می توانید پیدا کنید استفاده کنید
  • در اواخر روز سمپاشی کنید
  • اگر علف‌های هرز شکوفا شده‌اند، قبل از استفاده از علف‌کش‌ها آن‌ها را جدا کنید
  • (یا در زمانی که علف های هرز شکوفه نمی دهند استفاده شود)
  • برای چمن سالم تر، چمن خود را طولانی تر بگذارید

یکی از محبوب ترین گزینه ها – حتی برای چمنزارها، پودر گلوتن ذرت است. این می تواند یک راه بی خطر برای زنبورها، بچه ها و سگ ها برای کاهش علف های هرز باشد. با این حال، برای به دست آوردن نتایج خوب باید به درستی از آن استفاده کرد.

اکثر صاحب خانه ها حداقل بخشی از فصل تابستان خود را در نبرد با علف های هرز می گذرانند. من همه را تشویق می کنم که سعی کنند مناطقی را برای رشد طبیعی گیاهان برای کمک به حشرات گرده افشان اختصاص دهند.

مقداری علف های هرز غذای بسیار مورد نیاز را فراهم می کنند برای زنبورها و سایر گرده افشان ها حتی رها کردن آنها برای چند هفته در بهار می تواند به رشد کلنی های زنبور عسل کمک کند.

برای مکان‌هایی که واقعاً به کنترل علف‌های هرز نیاز دارند، برخی از این کنترل‌های طبیعی را امتحان کنید: علف‌های هرز را با دست، مالچ پاشی یا تهیه یک دستور ساده برای اسپری روی گیاهان ناخواسته تهیه کنید.

سفارش فوری عسل ♥