بهترین علف کش بی خطر زنبور عسل


آیا باغبانی هستید که عاشق فضای سبز هستید، اما مناطقی دارید که ترجیح می دهید عاری از علف های هرز باشید. اگر چنین است، شما در معرض یک چالش هستید. این امر به ویژه در صورتی صادق است که شما عاشق گرده افشان باشید. پیدا کردن الف زنبور علف کش ایمن رسیدگی به مشکل با اثرات باقیمانده کمی آسان نیست. آیا می توانید یک باغ دوستدار زنبور عسل داشته باشید و همچنان کنترل علف های هرز را تمرین کنید؟ بله، با کمی تحقیق و پشتکار امکان پذیر است.

پیدا کردن علف کش ایمن برای زنبورها

باغبان در حال سمپاشی قاتل علف های هرز در نزدیکی تصویر باغ زنبور عسل.

به طور کلی، علف های هرز برای زنبورها مفید هستند، سعی کنید تا زمانی که می توانید چند مورد را بگذارید. بیشتر آنها گل می دهند و شهد، گرده یا هر دو را برای گرده افشان های بالدار ما تولید می کنند. آنها همچنین می توانند به حفظ خاک و جلوگیری از فرسایش کمک کنند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

اما، همه نمی خواهند فرشی از علف های هرز وحشی در سراسر باغ وجود داشته باشد. این کاملاً اشکالی ندارد. اگر می خواهید آنچه را که در حیاط یا باغ خود می روید انتخاب کنید، برخی از انواع کنترل علف های هرز ضروری است.

همانطور که به دنبال استراتژی هایی برای کنترل علف های هرز سرکش هستید، لطفا ایمنی بازدید از حشرات و پرندگان را در نظر بگیرید. مواد شیمیایی که علف های هرز را از بین می برند “علف کش” نامیده می شوند. آنها به شکل گلوله یا اسپری اعمال می شوند و سریع و آسان هستند. اما، آنها گاهی اوقات بیش از آنچه ما می دانیم آسیب می رسانند.

مواد شیمیایی همیشه زنبورها را فوراً نمی کشند. با این حال، سم هایی که به کندو بازگردانده می شوند، می توانند نسل بعدی را از بین ببرند نوزادان– منجر به یک کلنی مرده می شود. حتی آن دسته از کندوهایی که زنده می مانند می توانند به دلیل قرار گرفتن در معرض خطر مرگ و میر زنبورهای عسل بالاتری داشته باشند.

زنبورهای علوفه گیر توسط علف کش علف کش کشته شدند.

چرا علف کش های تجاری بسیار محبوب هستند؟

علف کش های تجاری به دلیل سهولت استفاده از محبوبیت زیادی برخوردار شده اند. آنها را می توان به صورت غلیظ خریداری کرد و با آب رقیق کرد تا منطقه بزرگی را پوشش دهد.

اکثر آنها با استفاده از برچسب خوب عمل می کنند و برخی علف های هرز را با 1 روز استفاده کنترل می کنند. با این حال، نگرانی فزاینده ای در مورد اثرات استفاده از آنها بر محیط زیست ما وجود دارد.

آیا خاک و آب ما از آلودگی رنج می برد که منجر به یک زنجیره غذایی ناامن می شود؟ خیلی ها اینطور فکر می کنند.

خبر خوب این است که برای کاهش تعداد علف های هرز در چشم انداز خود مجبور نیستید به محصولات تجاری تکیه کنید. راه های دیگری برای کنترل پوشش گیاهی ناخواسته وجود دارد. نه، آنها ممکن است به این سرعت یا آسان نباشند – اما کار خواهند کرد.

علف کش تجاری روی تصویر مزرعه اعمال شد.

راند آپ یا گلایفوسیت

هر مقاله مربوط به استفاده از علف‌کش‌ها یا علف‌کش‌ها باید حاوی گلایفوسیت، پرمصرف‌ترین علف‌کش در جهان باشد. معمولاً به عنوان Roundup شناخته می شود، اما Roundup (نام تجاری) حاوی مواد شیمیایی دیگری نیز می باشد.

گلایفوسیت یک علف کش سیستمیک با طیف وسیع است. این ماده به عنوان ماده اصلی فعال در بسیاری از محصولات کنترل علف های هرز ذکر شده است. سازنده معتقد است که در صورت استفاده طبق دستورالعمل ایمن است.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

با این حال، بسیاری از مطالعات اثرات منفی جدی را بر روی زنبورها (و شاید خودمان) ناشی از استفاده از این محصول در محیط ما نشان داده‌اند. و به نظر می رسد که در محیط باقی می ماند. نمایش در نمونه های خاک، آب، شهد، گرده و غیره – چه کسی مقیاس واقعی مشکل را می داند.

من نمی دانم پاسخ واقعی در مورد خطر این محصول چیست. اما، چرا از این فرصت استفاده کنید – سعی کنید از آن اجتناب کنید – و همیشه برچسب روی هر محصولی را که برای شاخ و برگ در فضای باز استفاده می کنید بخوانید.

کشنده های طبیعی علف های هرز ایمن برای زنبورها

زنبورداران همیشه نگران استفاده از هرگونه ماده شیمیایی در نزدیکی کندوهای خود هستند. اما، لازم نیست زنبوردار باشید تا به گرده افشان ها اهمیت دهید و بخواهید کمک به نجات زنبورها. استفاده از مواد شیمیایی کمتر، یا حداقل – مواد سمی کمتر، انتخاب خوبی برای همه است.

باغبان چندین گزینه برای کنترل علف های هرز دارد:

  • وجین با دست
  • استفاده هوشمندانه از مالچ
  • برنامه های کاربردی علف های هرز دوستدار زنبور عسل
حذف دستی علف های هرز از تصویر چمن.

برنامه ریزی طراحی باغ خود با گروه بندی گیاهان نزدیک به هم می تواند فضای رشد علف های هرز را کاهش دهد.

موثرترین زنبور علف کش ایمن دو دست و بیل توست روش قدیمی کشیدن علف های هرز یکی از راه های حذف آنها از حیاط است.

راستش را بخواهید، یک باغبان مصمم با بیل زدن، زنبور دوستانه ترین راه برای کشتن علف های هرز است که می توانید پیدا کنید. برخی از صاحبان خانه از مشعل مخصوص پروپان برای از بین بردن علف های هرز استفاده می کنند که خطر آتش سوزی مشکلی ندارد.

اما، متوجه شدم که این همیشه عملی نیست. برخی از افراد توانایی فیزیکی یا زمانی را ندارند که باغ خود را با دست وجین کنند.

ابزار مهم دیگر استفاده خوب از مالچ است. یک پوشش ضخیم مالچ می تواند بسیاری از علف های هرز کوچک را خفه کند و نیاز کمتری به استفاده از مواد شیمیایی داشته باشد.

من دوست دارم از مالچ همراه با یک علف کش دانه ای استفاده کنم تا کمی از علف های هرز جلوگیری کنم. در حالی که یک محصول بی اثر نیست، اگر علف کش طبق دستورالعمل استفاده شود، خطر برای زنبورها حداقل است.

DIY قاتل علف های هرز سرکه

گزینه دیگر، استفاده از علف کش های دوستدار زنبور عسل که برای محیط زیست بی خطر هستند. با این حال، اینها نیز باید با محدودیت و فقط به اندازه ای که برای کنترل پوشش گیاهی نامطلوب لازم است استفاده شوند.

سرکه سفید یا سرکه سیب در چندین مورد از مواد محبوب هستند اسپری های خانگی علف کش فقط به این دلیل که از مواد معمولی خانگی استفاده می کنند – فکر نکنید قوی نیستند. آنها را با احتیاط استفاده کنید و همان اقدامات احتیاطی را در مورد سایر مواد شیمیایی انجام دهید.

آیا واقعاً می توانید از سرکه در باغ برای از بین بردن پوشش گیاهی استفاده کنید؟ مطمئنا کار میکنه آیا به سبک “یک و تمام” مانند گلایفوسیت به سرعت همه چیز را پاک می کند؟ خیر، نیاز به تکرار دارد.

قوطی آبیاری خانگی با دستور العمل قاتل علف های هرز سرکه داخل تصویر.

این یک راه موثر برای از بین بردن علف های هرز و نسبتاً ارزان است. غبارپاشی را در اواخر روز زمانی که بیشتر زنبورها جستجوی علوفه را متوقف کرده اند انجام دهید.

از اسپری کردن هر چیزی که ممکن است به زنبورها آسیب برساند در صبح یا اواسط روز خودداری کنید. زنبورهای کارگر در این مدت در حال جمع آوری شهد گیاهی از گل های بسیاری هستند. آنها همچنین در حال جمع آوری گرده های مورد نیاز برای تغذیه هستند بچه زنبورها. غبارپاشی را در اواخر روز که بیشتر جستجوی غذا متوقف شده است انجام دهید.

یک مخلوط را می توان ظرف چند هفته ذخیره کرد و دوباره استفاده کرد. شما باید در طول تابستان استفاده را تکرار کنید زیرا علف های هرز بیشتری باز می گردند. در حقیقت، اسپری‌های طبیعی تا زمانی که مخلوط‌های تجاری کار می‌کنند، به نظر نمی‌رسد.

گلوتن ذرت برای کنترل علف های هرز

یکی دیگر از کنترل علف های هرز ایمن زنبور عسل شامل استفاده از گلوتن ذرت. موجود در گلوله، پودر یا گرانول، محصول جانبی آسیاب ذرت است.

در حالی که علف های هرز موجود را از بین نمی برد، اما در جلوگیری از جوانه زدن بذر علف های هرز جدید بسیار خوب عمل می کند. و مانند همیشه هنگام استفاده از هر نوع علف کش از قرار دادن آن بر روی پوشش گیاهی مطلوب خودداری کنید.

زنبور عسل گرده را از علف هرز در تصویر چمن جمع آوری می کند.

زنبورهای علف کش ایمن برای چمن اهميت دادن

کنترل ایمن علف های هرز در چمن، رویکرد متفاوتی را می طلبد. از بین بردن علف هرز سبز و آسیب نرساندن به چمن سبز می تواند دشوار باشد. بالاخره علف هرز یک نفر گل شخص دیگری است.

یکی از محبوب ترین گزینه ها – حتی برای چمنزارها، پودر گلوتن ذرت است. این می تواند یک راه بی خطر برای زنبورها، بچه ها و سگ ها برای کاهش علف های هرز باشد. با این حال، برای به دست آوردن نتایج خوب باید به درستی از آن استفاده کرد.

شما می توانید چندین محصول تجاری با برچسب کشنده علف های هرز بی خطر برای زنبورهای عسل برای استفاده در چمن های خود بیابید. هر سازنده مشخصات مواد تشکیل دهنده کمی متفاوت دارد – قبل از خرید برچسب را به دقت بخوانید.

محصولاتی از این قبیل دارای برچسب هایی با اطلاعات زیادی در چاپ ریز هستند که ممکن است ما همیشه آنها را درک نکنیم. با این حال، آنها حاوی اطلاعاتی در مورد استفاده از آنها در مناطقی هستند که ممکن است زنبورهای بازدیدکننده داشته باشند. برچسب را بخوانید – حداقل دستورالعمل ها را دنبال کنید.

اگر باید چمن سبز عاری از علف های هرز داشته باشید، این روش ها را دنبال کنید تا آسیب به گرده افشان ها به حداقل برسد.

  • از کم سمی ترین فرمولی که می توانید پیدا کنید استفاده کنید
  • در اواخر روز سمپاشی کنید
  • اگر علف‌های هرز شکوفه داده‌اند، قبل از استفاده از علف‌کش‌ها آن‌ها را بکنید (یا در زمانی که علف‌های هرز شکوفه نمی‌دهند استفاده کنید)
  • برای چمن سالم تر، چمن خود را طولانی تر بگذارید

اکثر صاحب خانه ها حداقل بخشی از فصل تابستان خود را در نبرد با علف های هرز می گذرانند. من همه را تشویق می کنم که سعی کنند مناطقی را برای رشد طبیعی گیاهان برای کمک به حشرات گرده افشان اختصاص دهند.

برخی از علف های هرز – حتی قاصدک ها غذای بسیار مورد نیاز را برای زنبورها و سایر گرده افشان ها فراهم می کنند. ترک آنها برای چند هفته در اوایل بهار می تواند کمک قابل توجهی به کلنی های زنبور عسل در حال رشد باشد.

برای مکان‌هایی که واقعاً به کنترل علف‌های هرز نیاز دارند، برخی از این کنترل‌های طبیعی را امتحان کنید: علف‌های هرز را با دست، مالچ پاشی یا تهیه یک دستور ساده برای اسپری روی گیاهان ناخواسته تهیه کنید.

سفارش فوری عسل ♥