بهترین روغن های ضروری برای نیش زنبور عسل


تصویر پنهان پینترست

نیش زنبور می تواند برای هر کسی دردناک و ناراحت کننده باشد – حتی اگر واکنش آلرژیک نداشته باشید. برخی از افراد به دنبال تسکین درد و التهاب (یا تورم) با استفاده از روغن‌های ضروری طبیعی هستند. این چیز جدیدی نیست، روغن‌های ضروری قرن‌هاست که به عنوان درمانی برای بسیاری از بیماری‌های مختلف استفاده می‌شوند. بیایید به برخی از آنها نگاه کنیم بهترین روغن های ضروری برای استفاده برای نیش زنبور و ایمن ترین راه برای استفاده از آنها برای تسکین است.

چرا روغن های ضروری برای نیش زنبور عسل مفید هستند؟

قرمزی و تورم روی پوست ناشی از نیش زنبور عسل و بطری اسانس اسطوخودوس.

روغن‌های ضروری به دلایل مختلفی یک درمان مؤثر برای نیش زنبور عسل هستند. اول اینکه بسیاری از اسانس ها دارای خواص ضد التهابی و ضد درد هستند. آنها به کاهش مقداری از قرمزی، تورم و درد که ممکن است در محل گزش تجربه کنید کمک می کنند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

دوم، همیشه خطر عفونت بعد از نیش وجود دارد. نیش زنبور سوراخی در پوست شما ایجاد می کند و همه ما مستعد خراشیدن آن ناحیه به دلیل خارش هستیم!

برخی از روغن های ضروری ضد میکروبی طبیعی هستند – آنها به توقف میکروب ها کمک می کنند. به همین دلیل است که می توانیم از آنها برای ساختن چیزهایی مانند – استفاده کنیم: مالش بخار طبیعی.

سوم، استفاده از روغن های ضروری آسان است. آنها به راحتی جذب پوست می شوند و تسکین سریع ایجاد می کنند. و در صورت استفاده صحیح ایمن هستند و فاقد مواد شیمیایی مصنوعی یا مواد تشکیل دهنده هستند.

چه چیزی باعث نیش زنبور می شود

ساده ترین توضیح برای علت نیش این است که شما و یک حشره گزنده بیش از حد به یکدیگر نزدیک شده اید. زنبورها به دلایلی نیش می زنند – اما این دلیل می تواند بسته به نوع حشره متفاوت باشد.

زنبورهای عسل مطیع هستند و فقط برای دفاع نیش می زنند. اگر آنها احساس خطر می کنند یا شما خیلی به آنها نزدیک هستید کندوی عسل، ممکن است به عنوان یک شکارچی دیده شوید.

انواع دیگر حشرات مانند زنبورهای ژاکت زرد، تهاجمی تر هستند. احتمال اینکه توسط الف گزیده شوید بسیار بیشتر است زنبور از زنبور.

به همین دلیل مردم سعی کنید زنبورها (و زنبورها) را دور نگه دارید از پیک نیک و مجالس دیگر. خوشبختانه، روغن های ضروری برای نیش زنبور نیز موثر هستند!

زنبور عسل کارگر در حال تزریق سم به پوست انسان.

چرا باید نیش را درمان کنید

آیا نیش ساده زنبور در عرض چند روز خود به خود برطرف نمی شود؟ بله، در بیشتر موارد نیش نیازی به مراجعه به پزشک ندارد (به جز واکنش های آلرژیک). ممکن است به خوبی بهبود یابد حتی اگر کاری انجام ندهید.

اما، اگر مجبور نیستید، دلیلی برای احساس ناراحتی وجود ندارد. بسیاری وجود دارد درمان های طبیعی برای تحریک و خارش پوست مرتبط – روغن های ضروری تنها یک گزینه هستند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

با این حال، از آنجایی که استفاده از آنها بسیار آسان است و به راحتی در دسترس هستند، چرا برخی از علائم خود را تسکین ندهید و بهبودی را تقویت نکنید.

علائم واکنش های آلرژیک

اگر نشانه ای از حساسیت به زهر زنبور عسل دارید، از مراقبت در منزل خودداری کنید. فوراً به نزدیکترین مرکز اضطراری بروید – برای کمک تماس بگیرید.

تورم زبان یا گلو، سرگیجه، مشکل در تنفس یا از دست دادن هوشیاری ممکن است نشانه آنافیلاکسی باشد – این وضعیت بالقوه کشنده نیاز به مراقبت پزشکی دارد!

تصاویری از 3 اسانس برتر مورد استفاده برای نیش اسطوخودوس، درخت چای و اکالیپتوس.

بهترین روغن های ضروری برای تسکین نیش زنبور عسل

در اینجا برخی از موارد ذکر شده است اسانس های برتر برای تسکین نیش زنبور عسل استفاده می شود. این ترکیبات طبیعی قدرتمند هستند.

در صورت داشتن هر گونه نگرانی با پزشک خود مشورت کنید. بخش زیر در مورد روغن های حامل را حتما بخوانید!

اسانس اسطوخودوس

این یکی از محبوب ترین روغن های ضروری برای اهداف مختلف است. خواص ضد التهابی و ضد درد روغن اسطوخودوس آن را برای تسکین سوزش نیش زنبور عسل عالی می کند. همچنین آرام بخش است و ممکن است به شما کمک کند آرام شوید – یک چیز خوب پس از تجربه گزش.

اسانس درخت چای

روغن درخت چای به روغن ملالوکا نیز معروف است. از بخارپز کردن برگ های درخت چای استرالیایی تهیه می شود. اعتقاد بر این است که وقتی روی پوست استفاده می شود خواص ضد باکتریایی دارد، برای آکنه، قارچ پا، نیش حشرات و موارد دیگر استفاده می شود.

اسانس اکالیپتوس

روغن اکالیپتوس یکی دیگر از اسانس های موثر برای درد و تورم نیش زنبور عسل است. به عنوان ضد درد (تسکین درد) و ضد عفونی کننده (کشنده میکروب) در نظر گرفته می شود.

اسانس بابونه

بابونه یک عنصر رایج در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست است. ممکن است برخی از شما آنقدر بزرگ شده باشید که یادتان باشد که در آن روز پاهای خود را با آن لوسیون صورتی معروف بابونه رنگ کرده اید؟ یک مطالعه (مه 2011) اثربخشی بابونه را با کرم هیدروکورتیزون مقایسه کرد.

اسانس کندر

روغن کندر تسکین دهنده و آرام بخش است. خواص ضد التهابی آن برای تورم و خارش ناشی از نیش مناسب است.

اسانس نعناع فلفلی

روغن نعناع احساس خنکی به پوست می دهد – و همچنین بوی خوبی نیز دارد. این مسکن خنک کننده ممکن است نیش خارش گرم شما را آرام کند.

نحوه استفاده

به یاد داشته باشید، ما در مورد این واقعیت صحبت کردیم که اسانس ها قدرتمند هستند. فقط به این دلیل که می توانید آنها را بدون نسخه خریداری کنید یا آنها را به صورت آنلاین سفارش دهید به این معنی نیست که می توان آنها را بدون احتیاط مناسب استفاده کرد.

روغن های حامل

اکثر روغن‌های ضروری را هرگز نباید مستقیماً بدون رقیق شدن با روغن حامل روی پوست مالیده شوند. روغن حامل چیست؟ این هر روغن ملایم ایمن پوستی است که برای رقیق کردن روغن های ضروری قوی خود استفاده می کنید.

رایج ترین آنها روغن نارگیل و روغن بادام است. اگرچه روغن آفتابگردان و جوجوبا توسط برخی افراد ترجیح داده می شود.

نسبت مخلوط: برای اکثر روغن ها، 5 قطره اسانس به یک اونس روغن حامل کافی است. با استفاده از یک تکه پنبه روغن رقیق شده را روی ناحیه آسیب دیده بمالید و به آرامی روی پوست ماساژ دهید. می توانید هر چند ساعت یکبار تکرار کنید.

هرکسی حساسیت پوستی متفاوتی دارد. وقتی برای اولین بار از یکی استفاده می کنید، از ضعیف ترین فرمول استفاده کنید و روی یک منطقه کوچک تست کنید.

نگرانی های ایمنی

هنگام استفاده از روغن های ضروری برای درمان نیش زنبور، مهم است که به یاد داشته باشید که این روغن های طبیعی قدرتمند هستند. اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید تا مطمئن شوید که به وضعیت خود کمک می کنید و اوضاع را بدتر نمی کنید.

  • روغن با کیفیت بالا را انتخاب کنید – به دنبال گواهینامه آزمایش باشید
  • همیشه روغن ها را رقیق کنید
  • مراقب واکنش های آلرژیک باشید
  • از نواحی حساس مانند چشم، دهان، اندام تناسلی و غیره خودداری کنید
  • در صورت داشتن هر گونه شرایط پزشکی با متخصص بهداشت خود مشورت کنید

** سلب مسئولیت: این پست نگاهی به استفاده از روغن های ضروری برای تسکین درد و تورم جزئی نیش زنبور عسل و نحوه استفاده متداول از آنها

هدف از ارائه مشاوره پزشکی یا جایگزینی ارائه دهنده خدمات بهداشتی شما نیست. با پزشک خود مشورت کنید!

این روغن های طبیعی برای بسیاری از اهداف، از جمله برخی از آنها که سلامت انسان را ارتقا می دهند، عالی هستند. در حقیقت، زنبورداران گاهی از اسانس ها در زنبورداری استفاده می کنند به همین دلیل – سلامتی بهتر.

سفارش فوری عسل ♥