بهترین درمان های طبیعی برای نیش زنبور عسل


اگر تا به حال توسط یک زنبور نیش خورده اید، می دانید که درد دارد! خوشبختانه، اکثر گزش ها را می توان در خانه درمان کرد. در واقع، ممکن است قبلاً مقداری داشته باشید درمان های خانگی طبیعی برای نیش زنبور عسل در کابینت آشپزخانه شما آنها می توانند به تسکین برخی از علائم کمک کنند و شاید از هزینه های خرید محصولات تجاری جلوگیری کنند.

خودمراقبتی نیش زنبور

زنی که از درمان خانگی برای تسکین نیش زنبور بر روی تصویر بازو استفاده می کند.

برای کسانی از ما که عاشق فضای باز هستند – اجتناب ناپذیر است که در نقطه ای با یک حشره گزنده روبرو شویم. اول، وحشت نکنید، بلکه از منطقه دور شوید – ممکن است نزدیک یک لانه باشید.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

در حالی که مطمئناً صدمه می زند، اما دو نیش معمولاً خطرناک نیستند – مگر اینکه به سم زنبور آلرژی داشته باشید. اگر فکر می کنید ممکن است آلرژی داشته باشید، هرگز اقدام نکنید خود درمانی برای نیش – به نزدیکترین مرکز اورژانس مراجعه کنید.

همیشه ایده خوبی است که بتوانید در صورت امکان نوع حشره ای را که شما را نیش زده است شناسایی کنید. زنبورها در مقابل زنبورها – ممکن است فرد به یکی حساسیت داشته باشد و به دیگری حساسیت نداشته باشد. با این حال، برخی از افراد به هر دو نوع زهر حساسیت دارند.

نیش زنبور

به محل نیش زدن نگاه کنید، آیا می توانید نیش زنبور عسل را شناسایی کنید؟ اگر دیدید نیش در پوستتان گیر کرده است، باید از یک زنبور عسل تشکر کنید.

نیش خاردار آنها در یک رویداد سم زیادی تزریق می کند و ممکن است کیسه سم متصل شده را نیز ببینید. زنبورهای عسل معمولاً پس از نیش زدن شما می میرند بنابراین فقط 1 گلوله می گیرند.

زنبورها (مانند جلیقه زرد) نیش های صافی دارند و می توانند مکرراً نیش بزنند! این یکی از دلایلی است که صاحبان خانه اغلب ایجاد می کنند تله های جلیقه زرد در اواسط تابستان در تلاش برای کاهش جمعیت.

نیش زنبور عسل با کیسه زهر متصل به تصویر انگشت انسان.

علائم و واکنش های طبیعی به نیش زنبور

واکنش های نیش از فردی به فرد دیگر متفاوت است. اما، آنها چند نکته مشترک دارند.

 • درد
 • تورم/قرمزی
 • خارش
 • حرارت

ممکن است برای چند دقیقه یا کمی بیشتر درد داشته باشید. و گاهی اوقات نیش بدتر از مواقع دیگر درد دارد. بسیاری از دوستان زنبوردار من قسم می خورند که نیش در اواخر تابستان بیشتر از اوایل سال دردناک است!

درد برای مدت کوتاه طبیعی است و نشان دهنده یک مشکل عمده نیست. تورم همراه با قرمزی (یک واکنش موضعی) شایع است. این پاسخ سیستم ایمنی شما به سم غنی از پروتئین است. ممکن است مقداری گرما را در نزدیکی محل نیش تجربه کنید، اما باید تا روز بعد از بین برود.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

اگر تنها ناحیه آسیب دیده محل نیش است، احتمالاً «آلرژیک» نیستید. کمتر از 3 درصد از جمعیت واقعاً آلرژیک هستند. اگر شما یکی از آن 3 درصد باشید، این جبران نیست، درست است؟

دست متورم از عکس واکنش نیش زنبور.

چه زمانی به دنبال کمک اضطراری باشیم

واکنش های موضعی (تورم، قرمزی، خارش) طبیعی است. تا زمانی که عفونتی رخ ندهد، خود به خود برطرف می شوند.

واکنش های شدید آلرژی زنبور عسل سیستمیک هستند. در قسمت هایی از بدن که دور از محل نیش قرار گرفته اند، زندگی را تهدید می کنند. مشکل در تنفس، سرگیجه، حالت تهوع و افت فشار خون ممکن است رخ دهد.

آنافیلاکسی – علائم واکنش شدید نیش زنبور عبارتند از: ورم در صورت (مگر اینکه در آنجا نیش زده باشید)، تورم لب، زبان یا گلو.

این می تواند به سمت ناتوانی در نفس کشیدن پیشرفت کند. فوراً به دنبال کمک اضطراری باشید – در این شرایط از درمان های خانگی خودداری کنید.

اگر مشخص است که اعضای خانواده شما به نیش آلرژی دارند، لباس زیر را بپوشید شناسه هشدار پزشکی. این به مقامات اورژانس اجازه می دهد تا بهترین و سریع ترین کمک را ارائه دهند.

اگر فکر می کنید ممکن است به نیش حشرات حساسیت داشته باشید، با پزشک خود مشورت کنید. یک قلم epi-pen یا هر اقدام احتیاطی که توصیه می شود همراه داشته باشید. اگر واکنش های آلرژیک دارید، از درمان های خانگی برای نیش زنبور عسل استفاده نکنید!

چه شناخته شده باشید که آلرژی دارید یا نه، به کسی اجازه دهید که بداند شما نیش زده اید. این در صورتی است که در شرایط اضطراری قرار بگیرید و به کمک نیاز داشته باشید.

کسی که یک بار واکنش بزرگی به یک نیش نشان می دهد، 30٪ تا 60٪ احتمال دارد که یک نیش دیگر را نشان دهد. مشکلات جدی معمولا در عرض 1-2 ساعت ایجاد می شود.

اگر زنبور یا زنبور شما را نیش زد چه باید کرد؟

بسیاری از داروهای طبیعی ما برای نیش بر هدف پیشگیری از عفونت و تسکین ناراحتی تمرکز دارند. واکنش‌های گزشی که بیش از چند روز طول می‌کشد یا بدتر می‌شوند نیاز به مراجعه به پزشک دارند.

 • به یک مکان امن بروید
 • هر یک از نیش باقی مانده در زخم را بردارید
 • محل نیش را تمیز کنید
 • از یک ماده تسکین دهنده استفاده کنید

کنار رفتن

شما توسط یک زنبور نیش زده شده اید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که به سرعت از محل نیش فاصله بگیرید. زنبورهای عسل از پرخاشگری نیش نمی زنند اما دفاع شاید شما نزدیک هستید یک کندوی عسل یا بدون اینکه متوجه شوید لانه کنید!

زنبورها هم خیلی هستند محافظت از لانه های خود و ممکن است روی یک نیمکت با لانه ای در زیر آن نشسته باشید! کنار رفتن.

اما، سعی کنید از دویدن و تکان دادن بازوهای خود اجتناب کنید! بله، می دانم که گفتن آن آسان تر از انجام آن است! اما، بال زدن و دویدن می تواند زنبورها را تشویق کند که شما را دنبال کنند.

در مورد زنبورهای عسل، به سرعت دور شوید و داخل یا داخل یک منطقه جنگلی – حتی در صورت امکان در داخل ماشین بروید. یک کلنی زنبور عسل هزاران عضو دارد در حالی که خانواده زنبورها کوچکتر است.

اگرچه برخی از حشرات نیز می توانند نیش بزنند – خوشبختانه زنبورهای عسل دندان ندارند یا فک پایین قوی که قادر به سوراخ کردن پوست شما هستند. آنها نیازی به دندان های تیز با آن نیش ندارند.

واکنش های پوستی به تصویر نیش زنبور.

نیش را بردارید (اگر یکی را دیدید)

آن نیش را بیرون بیاور! نیش زنبور عسل به پمپاژ زهر برای چند ثانیه ادامه می دهد. هر چه مدت بیشتری نیش را در پوست خود باقی بگذارید، زهر بیشتری دریافت می کنید.

نیش را فشار ندهید یا نکشید – از استفاده از موچین خودداری کنید. چنگ زدن و فشار دادن نیش زنبور، سم کیسه زهر متصل شده را در پوست شما خالی می کند.

بجای، نیش را بیرون بکشید. با استفاده از یک ناخن، لبه کارت اعتباری یا ابزار کندو زنبوردار، نیش را با یک حرکت تلنگر سریع خراش دهید.

همه درمان های طبیعی برای نیش زنبور اگر سریع آن نیش را بردارید بهتر عمل کنید. سم کمتر به معنای واکنش کمتر و درد کمتر بعدا است. البته، اگر نوع دیگری از نیش را تجربه کردید – نیش وجود نخواهد داشت.

سایت استینگ را تمیز کنید

جدای از واکنش به سم، الف نیش زنبور می تواند عفونی شود. باکتری های روی سطح پوست می توانند به داخل بدن وارد شوند زیرا نیش پوست شما را سوراخ می کند.

قبل از انجام هر گونه درمان، محل را با آب و صابون تمیز کنید. اگر عفونتی رخ ندهد، اکثر گزش ها در یک روز یا بیشتر از بین می روند.

گزینه‌های درمان ورم نیش زنبور با جوش شیرین و خمیر دندان.

بهترین درمان های طبیعی برای نیش زنبور عسل

اگر واکنش موضعی دارید، نکات زیر ممکن است کمی تسکین دهند. سعی کنید از خاراندن محل نیش خودداری کنید. (می دانم… سخت است.)

 1. برای درد: آسپرین، استامینوفن یا آنتی هیستامین خوراکی – در صورت مجاز بودن
 2. اعمال a کمپرس سرد در فواصل 10 دقیقه به ناحیه نیش زدن
 3. جوش شیرین: مابین غلیظ جوش شیرین و آب تا محل نیش
 4. مقدار کمی عسل را روی نیش بمالید: یکی دیگر عالی برای عسل استفاده کنید
 5. خمیردندان: روی محل استفاده می شود، نیش زنبور را تسکین می دهد اما زنبور را تسکین نمی دهد
 6. نرم کننده گوشت روی محل نیش زدن اعمال می شود
 7. سرکه سیب را به مدت 30 دقیقه روی محل قرار دهید
 8. آسپرین مرطوب روی محل نیش زده می شود
 9. روغن اسطخدوس مخلوط با روغن زیتون اعمال شده در محل
 10. اسانس درخت چای مخلوط با روغن زیتون اعمال شده در محل
 11. ویچ هازل چندین بار در روز روی محل نیش قرار می گیرد
 12. ژل آلوئه ورا ممکن است تورم را آرام کند
 13. نرم کننده گوشت – با کمی آب که به مدت 30 دقیقه روی محل نیش زده می شود مخلوط کنید
 14. برگ درخت چنار – آنها را بجوید و رب را روی محل نیش قرار دهید (سپس مقداری درست کنید مرهم چنار برای سایر نیش های جزئی.)

احتیاط ویژه برای زنبورداران

زنبورداران نسبت به اکثر مردم با خطر بیشتری برای نیش زدن مواجه هستند. مدیریت کلنی ها با هزاران حشره گزنده منجر به گزش می شود. این فقط یک حقیقت است واقعیتی در مورد زندگی زنبور عسل.

اما با گذشت زمان، زنبورداران روش های مدیریت کندو را برای کاهش موقعیت های نیش می آموزند. پوشیدن ما لباس های محافظ زنبورداری و استفاده عاقلانه از a زنبور سیگاری زندگی زنبورها را نجات می دهد و شانس ما را برای زنبور-ماگدون کاهش می دهد.

زنبورداران ممکن است نسبت به نیش مصون باشند یا حساسیت بیشتری پیدا کنند. برای برخی، این نشان دهنده اثرات کمتر زهر در طول سال هاست.

سایر زنبورداران در اوایل فصل و در اواخر فصل کمتر دچار درد و تورم ناشی از نیش خود می شوند.

و سپس، زنبورداری است که به مدت 20 سال واکنش کمی به نیش نشان می دهد و سپس ناگهان یک آلرژی خطرناک زنبور عسل ایجاد می کند. شما فقط هرگز نمی دانید. نیش زدن یک است بخشی از زنبورداری. قسمت مورد علاقه من نیست

و برای مواقعی که در حال حرکت هستید – در نظر بگیرید نیش را متوقف کنید – این محصول مورد علاقه دوستان زنبوردار من است. گزارش شده است که باعث تسکین سریع نیش می شود. نعمت وقتی که چندین نیش دریافت شود.

سوالات متداول

چقدر طول می کشد تا نیش زنبور خوب شود؟

تورم ناشی از نیش زنبور می تواند مدتی طول بکشد. اما تورم و قرمزی باید طی 24 تا 48 ساعت آینده محو شود. اگر متوجه شدید که قرمزی در حال افزایش است، وقت آن است که به پزشک مراجعه کنید و عفونت را بررسی کنید.

آیا سگ ها زنبورها را می خورند؟

حیوانات خانگی شما نیز ممکن است از نیش زنبور عسل رنج ببرند. در واقع، شما سگ حتی ممکن است یک زنبور را بخورد اما لزوما تهدید کننده زندگی نیست. مانند نیش زدن به انسان، برای هر واکنش آلرژیک به توجه مناسب نیاز است.

وقتی بچه نیش زنبور عسل می گیرد چه باید کرد؟

اگر کودکان چندین بار گزیده شوند، در معرض خطر بیشتری قرار دارند. بدن آنها کوچکتر است و نمی تواند با این مقدار سم مقابله کند.

پروتکل درمان برای کودکان مانند بزرگسالان است. یک یا دو نیش بدون واکنش آلرژیک را می توان مانند بزرگسالان درمان کرد. اگر شک دارید، با پزشک یا مرکز اورژانس خود تماس بگیرید.

در مورد بچه های کوچک، من سعی می کنم توضیح دهم که زنبورها فقط می خواستند از خانه خود محافظت کنند. این یک انتقام شخصی علیه کودک نبود.

به حداقل رساندن نمایش و تماس مداوم برای جلوگیری از رشد کودک شما مهم است ترس واقعی از همه زنبورها.

آیا طبیعی است که نیش زنبور برای روزها درد داشته باشد؟

مقداری درد، تورم و قرمزی ممکن است تا چند روز پس از نیش ادامه داشته باشد. با این حال، این واکنش های موضعی باید ظرف یک یا دو روز شروع به محو شدن کنند. اگر نیش در حال بهبود نیست، با پزشک خود مشورت کنید.

چگونه متوجه می شوید که نیش هنوز داخل است؟

زنبورهای عسل دارای نیش خاردار هستند که در پوست پستانداران گیر می کند. اگر نیش و کیسه زهر چسبیده وجود داشته باشد را خواهید دید. اگر مقداری از نیش داخل آن باقی بماند مانند یک نخ سیاه ریز به نظر می رسد.

*** سلب مسئولیت پزشکی – من یک زنبوردار هستم نه یک پزشک. اینها پیشنهادات و اطلاعات اولیه هستند. به دنبال مشاوره و درمان پزشکی باشید.

سفارش فوری عسل ♥