بهترین استخراج کننده عسل برای زنبورستان شما


هر تابستان هزاران زنبوردار از برداشت عسل از کندوهای خود لذت می برند. پس از مدیریت مستعمرات در 12 ماه گذشته، جمع آوری یک محصول عالی بسیار لذت بخش است. اگرچه الزامی نیست، اما بیشتر زنبورداران شروع به بررسی این موضوع می کنند که آیا باید A را خریداری کنند یا نه عسل گیر. ممکن است سرمایه‌گذاری گرانی باشد، اما باعث می‌شود فرآوری عسل بسیار ساده تر.

دستگاه عسل گیر چیست؟

تصویر سه دستگاه عسل گیر دستی بزرگ.

قبل از انتخاب بهترین دستگاه عسل گیر برای استفاده شما، باید بفهمید که چیست. همچنین ممکن است بشنوید که از آنها به عنوان a چرخاننده عسل یا سانتریفیوژ عسل.

صرف نظر از اصطلاحات زنبورداری برای توصیف یک مورد استفاده می شود، آنها به همان روش کار می کنند. دستگاه عسل گیر قطعه ای از تجهیزاتی است که از نیروی گریز از مرکز استفاده می کند عسل مایع را از شانه جدا کنید.

اساسی ترین واحد شامل یک ظرف یا درام بزرگ (که بشکه نیز نامیده می شود) و سبدهای قاب (یا ساختار مشابه) برای نگهداری است. قاب های کندوی عسل.

ماشین های مدرن معمولا از فولاد ضد زنگ ساخته می شوند. احتمال زنگ زدگی آنها نسبت به انواع قدیمی گالوانیزه کمتر است – اگرچه ممکن است هنوز برخی از آنها را در حال استفاده پیدا کنید.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

یک کف کمی مخروطی شکل، مایع را از طرفین درام به سمت خروجی به نام دروازه عسل هدایت می کند. این کمک می کند تا پس از اتمام چرخش، دستگاه استخراج خود را خالی کنید.

دستگاه عسل گیر چگونه کار می کند؟

بعد از جمع آوری عسل های رسیده از کندو، چارچوب های شانه باید بدون کلاهک باشد. زنبورها هر سلول را با کلاه مومی می پوشانند که باید قطع شود.

این قسمت از استخراج عسل (به نام uncapping) را می توان با دست یا ابزار الکتریکی انجام داد. برخی از زنبورداران فقط از یک چاقوی نان گرم برای برش دادن سرپوش های موم استفاده می کنند.

با این حال، شما می توانید خرید کنید ابزار ویژه برای استخراج که کار را تمیزتر و سریع تر می کند.

قاب های بدون درپوش داخل دستگاه استخراج در سبد یا قاب نگهدارنده قرار می گیرند. یک موتور یا میل لنگ دستی برای اعمال نیرو به دستگاهی استفاده می شود که عسل را به بیرون می چرخاند.

این شبیه به ماشین لباسشویی است که در چرخه چرخش قرار دارد. درست مانند ماشین لباسشویی، مایع به زور از شانه به بیرون پرتاب می شود.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

بیشتر دستگاه های عسل گیر دارای درب پلاستیکی شفافی هستند تا گرد و غبار از دستگاه خارج نشود. همچنین کمک می کند تا برخی از غبار عسل یا ذرات موم در هنگام استفاده از بالای آن خارج نشوند. با این حال، شکستن آنها بسیار آسان است – مال من در حال حاضر خراب است.

عسل تازه از دروازه روی چرخان عسل جاری می شود.

انواع دستگاه های عسل گیر – نکاتی برای انتخاب

وقتی یک زنبوردار در نظر دارد چه چیزی بخرد، چندین مورد وجود دارد انواع دستگاه عسل گیر در نظر گرفتن.

علاوه بر هزینه، (بپذیریم – هزینه زنبورداری می تواند افسرده کننده باشد) چندین عامل دیگر وجود دارد که باید به آنها فکر کرد.

  • اندازه
  • مماسی یا شعاعی
  • منبع انرژی

چقدر به یک استخراج کننده نیاز دارید؟

اندازه در هنگام انتخاب این قطعه یک مسئله است تجهیزات زنبورداری. این به دلیل سرعت یا مدت زمانی است که باید برای پردازش محصول خود صرف کنید. یک مدل کوچک مانند یک مدل بزرگتر کار می کند – فقط زمان بیشتری می برد.

استخراج کننده ها با تعداد فریم هایی که در یک زمان نگه می دارند اندازه گیری می شوند. این بدان معنی است که شما دستگاه استخراج را با تعداد فریم مورد نیاز پر می کنید و دستگاه را راه اندازی می کنید.

هنگامی که تمام مایع بیرون ریخته شد، زمان آن است که قاب های خالی شانه را بردارید و دوباره پر کنید. بنابراین، هرچه بتوانید فریم های بیشتری را در یک زمان در دستگاه قرار دهید – کار استخراج شما سریعتر انجام می شود.

به طور کلی زنبورداران بر اساس تعداد کندوهای موجود در زنبورستان خود دستگاه استخراج را انتخاب می کنند. یک اسپینر عسل کوچک 4 قاب برای زنبوردار حیاط خلوت با چند کندو خوب است. اگر کهیر بیشتری دارید، ممکن است یک دستگاه بزرگتر بخواهید.

همه دستگاه های استخراج با قاب های کم عمق کار می کنند زیرا این اندازه رایج ترین اندازه ای است که برای جمع آوری عسل استفاده می شود. با این حال، اکثر آنها فریم های متوسط ​​یا حتی تعداد کمی فریم عمیق را نیز در خود جای می دهند. اینها ممکن است به کمی دستکاری فریم یا زمان اضافی برای تکمیل فرآیند استخراج نیاز داشته باشند.

استفاده از کوچکترین مدل های 2 قاب مناسب است. اما، اگر بیش از 1 یا 2 کهیر داشته باشید، شما را تا حد مرگ می کشانند. در صورت امکان حداقل یک واحد 4 فریمی را انتخاب کنید.

سانتریفیوژ عسل مماسی با تصویر سبدهای قاب.

مماسی در مقابل شعاعی

دستگاه های عسل گیر در دو نوع مختلف تولید می شوند: مماسی و شعاعی. با کلمات فانتزی ناامید نشوید.

این به سادگی به این معنی است که یک نوع دستگاه مایع را به طور همزمان از دو طرف قاب خارج می کند (شعاعی). در نوع دیگر، فقط یک طرف به بیرون چرخیده است و باید قاب را برگردانید و فرآیند چرخش را برای سمت دو (مماسی) تکرار کنید.

استخراج کننده های مماسی اقتصادی ترین هستند انتخاب در اکثر موارد آنها از 4 تا 9 فریم (یا بیشتر) در یک زمان نگه می دارند. آنها بسیار خوب کار می کنند اما به دلیل نیاز به تکرار فرآیند برای هر طرف یک فریم به زمان بیشتری نیاز دارند.

استخراج کننده های شعاعی محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند در سالهای اخیر. این عمدتا به دلیل افزایش علاقه به زنبورداری به عنوان یک سرگرمی.

در این نوع ماشین ها، قاب ها مشابه پره های چرخ دوچرخه در داخل قرار می گیرند. حرکت دستگاه قادر است هر دو طرف لانه زنبوری را به طور همزمان تمیز کند. اگرچه کمی گران تر از اکثر ماشین های مماسی است، یک استخراج کننده شعاعی صرفه جویی زیادی در زمان دارد.

سانتریفیوژ عسل شعاعی با قاب های کم عمق عسل در داخل تصویر.

دستی در مقابل الکتریکی

یکی دیگر از ملاحظات مهم در انتخاب یک استخراج کننده این است که آیا با مدل دستی یا برقی. هر دو به خوبی کار می کنند و به شما کمک می کنند تا برداشت خود را پردازش کنید.

با این حال، اگر بودجه زنبورداری شما اجازه می دهد – یک را انتخاب کنید مدل با موتور الکتریکی. آ دستگاه عسل گیر موتوری هزینه بیشتری دارد اما صرفه جویی در زمان و “چربی آرنج” ارزش پول را دارد.

با این حال، اگر نمی‌خواهید آنقدر سرمایه‌گذاری کنید و کمک‌کنندگان زیادی دارید، یک دفترچه راهنما استخراج کننده کار را انجام خواهد داد. فقط کمی بیشتر و تلاش بیشتر از طرف شما طول می کشد.

من زنبورداری را با دستگاه عسل گیر دستی شروع کردم اما قابلیت تبدیل به برقی را داشت. من قصد داشتم برای چند فصل از آن به صورت دستی استفاده کنم و سپس اتصال موتور را خریداری کنم.

یک دستگاه دستی دارای یک میل دستی بزرگ است که برای چرخاندن عملکرد داخلی اسپینر استفاده می شود. مدل‌های زیباتر دارای دنده‌هایی هستند که به تسریع چرخش کمک می‌کنند.

من فقط 6 تا داشتم فوق العاده عسل برای استخراج آن سال. اما پس از آن فصل اول، من یک موتور سفارش دادم و هرگز به عقب نگاه نکردم.

دستگاه عسل گیر یک قطعه با ارزش از تجهیزات زنبورداری است که ارزش خود را به خوبی حفظ می کند. اگر بعد از چند سال تصمیم گرفتید که زنبورداری کار شما نیست، می توانید استخراج کننده خود را بفروشید. برای فروش دستگاهی که به خوبی از آن مراقبت شده است، مشکلی ندارید.

عسل گیر

زنبورداران افراد مبتکری هستند و شما دستورالعمل هایی را برای ساخت اسپینر خود به صورت آنلاین پیدا خواهید کرد. اینها می توانند بسیار کارآمد باشند اما من چند مدل خطرناک نیز دیده ام. اگر این مسیر را انتخاب کردید، حتماً برای هر قسمتی که با عسل در تماس است از قطعات غذایی استفاده کنید.

اگر یک منبع زنبورداری در نزدیکی دارید، ممکن است فرصتی داشته باشید که چندین مدل را ببینید. اما، اگر به صورت آنلاین خرید می‌کنید، حتماً نظرات فروشنده را بررسی کنید – می‌خواهید مطمئن باشید که توضیحات محصول را رعایت می‌کنند.

استخراج کننده فولاد ضد زنگ قاب Honey Keeper Pro 2استخراج کننده فولاد ضد زنگ قاب Honey Keeper Pro 2استخراج کننده فولاد ضد زنگ قاب Honey Keeper Pro 2قفسه قاب 8 عسل گیر برقی VIVOقفسه قاب 8 عسل گیر برقی VIVOقفسه قاب 8 عسل گیر برقی VIVO

فواید استخراج عسل

البته روش های دیگری نیز برای تهیه محصول عسل خود بدون استفاده از دستگاه استخراج وجود دارد. با این حال، مطمئناً مزایای فرآیند استخراج وجود دارد.

مزیت اصلی این است که زنبورها می توانند از لانه زنبوری خالی (یا شانه کشیده شده) دوباره استفاده کنند. این باعث می شود کندو عسل بیشتری تولید کند زیرا مجبور نیست تمام شانه مومی را بازسازی کنید هر ساله.

با مراقبت مناسب، واحدهای فولادی ضد زنگ مدرن می توانند تا آخر عمر دوام بیاورند. در سال های اخیر، مدل های ارزان قیمت در دسترس هستند. آنها کار را انجام خواهند داد و می توانند انتخاب عاقلانه ای برای شخصی با بودجه محدود باشند.

با این حال، کیفیت اغلب به خوبی کیفیت فروشندگان قابل اعتماد نیست و ممکن است گارانتی وجود نداشته باشد. اگر در مورد اینکه آیا شما یا نه مطمئن نیستید واقعا نیاز به عسل گیر، در اطراف بپرسید باشگاه های زنبورداری محلی.

برخی واحدهایی دارند که با هزینه اندکی به زنبورداران محلی اجاره می دهند. گزینه دیگر پیدا کردن یک دوست زنبوردار و اشتراک گذاری است.

سفارش فوری عسل ♥