برداشت عسل از کندو


برای بسیاری از مردم، ایده برداشت عسل از زنبورهای خود دلیل اصلی زنبوردار شدن است. البته نگهداری زنبورهای عسل ثواب دیگری هم دارد. اما، وعده عسل تازه مستقیماً از کندو، هزاران زنبوردار را وادار می‌کند که زمان و پول خود را برای یک پروژه زنبورداری سرمایه‌گذاری کنند.

زنبوردار در حال برداشت قاب های عسل از تصویر کندو است.

جمع آوری عسل از کندو خود

تولید محصول عسل خوب کمی زمان می برد و نیاز به برنامه ریزی خوبی دارد. این اتفاق نمی افتد. داشتن زنبور عسل مانند آویزان کردن یک خانه پرنده نیست. برای یک محصول خوب، باید مستعمرات خود را مدیریت کنید.

در بسیاری از مناطق، کسانی از شما که مستعمره‌های جدید را از صفر شروع می‌کنند، ممکن است در فصل اول عسل برداشت نکنند. می دانم، می دانم – سخت است که یک سال تمام صبر کنی.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

با این حال، ماجراجویی زنبورداری شما موفق نخواهد بود مگر اینکه شما زنبورها قادر به زنده ماندن در زمستان هستند. برای انجام این کار، آنها باید قوی باشند و غذای زیادی داشته باشند. اگر مجبورید هر سال از نو شروع کنید زیرا زنبورهای شما گرسنگی می‌کشند، زنبورداری خوب نیست.

مقدار عسل مورد نیاز کلنی برای زمستان از منطقه ای به منطقه دیگر بسیار متفاوت است. حدود 60 # عسل ذخیره شده اضافی، میانگین مورد نیاز است.

بهترین کندو برای تولید عسل

زنبورها عسل درست می کنند از شهد گیاهی جمع آوری شده از گیاهان گلدار. این فرآیند طبیعی در داخل هر نوع کندوی زنبور عسل صرف نظر از سبک انجام می شود.

شما یک زن و شوهر از سبک های کندو که در ایالات متحده محبوب هستند. وقتی می گویید «کندوی عسل»، بیشتر مردم به طور خودکار به آن جعبه های سفیدی فکر می کنند که در کنار مزارع یا در حیاط خلوت یک نفر انباشته شده اند. اینها کندوهای لانگستروت هستند که توسط Rev Langstroth در سال 1800 توسعه یافتند.

کندوهای لانگستروت برای سال‌ها استاندارد صنعتی برای زنبورداران تجاری بوده است. قالب انباشته این سبک کندو به خوبی برای تولید عسل مناسب است.

من به افراد مبتدی پیشنهاد می کنم زنبورداری را با کندو لانگستروت شروع کنند. این به ویژه صادق است اگر برداشت عسل یک هدف اصلی است.

البته، سایر سبک های کندو نیز عسل تولید می کنند – اما مدیریت کلنی ممکن است کمی متفاوت باشد. دوستان زنبورداری را پیدا کنید که سبک کندویی که شما ترجیح می دهید داشته باشند.

سبک های مختلف کندو برای زنبورداران برای استفاده از تصویر تولید عسل.

چه زمانی برداشت عسل خواهید داشت؟

این یکی از اولین چیزهایی است که دانش آموزان در من دارند کلاس زنبورداری بپرسید، “چه زمانی می توانم انتظار برداشت عسل را داشته باشم؟ چند هفته دیگر یا چند ماه دیگر؟

خوب، بله – معمولاً مدت زمان بیشتری طول می کشد. علوفه موجود برای زنبورها، طول فصل رشد شما و اینکه آیا زنبورهای شما از صفر شروع می کنند یا خیر – همه این عوامل بر زمان اولین برداشت عسل شما

برای اکثر زنبورداران جدید، ممکن است دومین سال باشد که زنبورهای شما قادر به تولید محصول عسل برای شما باشند. کلنی در فصل اول کارهای زیادی با ساخت شانه، جمعیت و ذخیره عسل برای خود دارد.

و حقیقت مطلق این است – هر کندو هر سال عسل درست نمی کند. اتفاقاتی می افتد. هوای بد، ازدحام بیش از حد، بیماری ، مشکلات ملکه – چیزهای زیادی وجود دارد که زنبورها را تحت تأثیر قرار می دهد.

آ محصول بزرگ عسل برای برداشت هرگز تضمین نمی شود مستعمراتی که مدیریت ضعیفی دارند و از آنها رنج می برند هجوم آفات یا به طور کلی سلامت ضعیف به ندرت عسل زیادی تولید می کند.

چه مقدار عسل می توانم مصرف کنم؟

برداشت عسل فقط باید زمانی انجام شود که زنبورها مازاد داشته باشند. این بدان معناست که عسل ذخیره شده فراتر از آن چیزی است که کلنی شما برای زمستان نیاز دارد.

قیمت آن چقدر است؟ بستگی دارد. میدونستی که میخوام بگم نه؟ با زنبورداران محلی مشورت کنید و بدانید که معمولاً چند جعبه عسل برای کندوهای منطقه شما مورد نیاز است.

زنبوردار نباید تمام عسل را از زنبورها بگیرد. در بیشتر مناطق، زنبورها در تمام فصل عسل زیادی تولید نمی کنند.

برخی از کهیرها خواهد شد بعد از بهار عسل اضافی تولید نکنید تمام شده است کلنی به مقدار کافی عسل ذخیره شده برای زمستان نیاز دارد. اما، آنها باید هر روز در طول تابستان نیز غذا بخورند.

گاهی کهیرها دچار یک فقدان شهد طبیعی یا کمبود در اواسط تابستان آیا زنبورها برای زنده ماندن در ماه جولای نیاز به حفاری در فروشگاه های زمستانی خود دارند؟

یک تخته بخار روی کندوی زنبور عسل برای حذف زنبور عسل از سوپرهای عسل در طول تصویر برداشت استفاده می شود.

چگونه عسل را از کندو خارج کنیم

اولین باری که عسل را از کندوهای عسل خارج می کنید ممکن است کمی ترسناک باشد. آن زنبورها با میل و رغبت تمام کار سخت خود را رها نمی کنند. البته شما تمام عسل آنها را نمی گیرید – می خواهید؟ من مطمئناً امیدوارم که نه – اما آنها این را نمی دانند.

طبیعی است که کمی احساس خستگی کنید، اما برداشتن سوپر عسل از کندو نیز می تواند بسیار سرگرم کننده باشد. وجود دارد چند روش جمع آوری عسل از کندو با کمترین سر و صدا یکی را انتخاب کنید که به خوبی با سبک زنبورداری و توانایی بدنی شما سازگار باشد.

این کار را می توان بدون دردسر زیاد برای زنبورها یا زنبوردار با ابزار مناسب و کمی صبر انجام داد. استراتژی خود را برای تحت پوشش قرار دادن جعبه های عسل سنگین پس از خارج شدن از کندو برنامه ریزی کنید.

چه مدت باید قبل از استخراج صبر کرد

“من چندین جعبه عسل برداشت کردم، حالا چی؟ اونجا بایست ! زنبورها آن عسل را پس خواهند گرفت – اگر بتوانند به آن برسند!

برای پوشاندن هر سوپر عسل هنگام برداشتن آن از کندو، تجهیزات اضافی (روی کندوی زنبور عسل)، لباس های بوم، و غیره داشته باشید. به محض اتمام کار در حیاط زنبور عسل، آن سوپرهای عسل را داخل یک اتاق زنبور عسل جمع کنید.

بسیاری از زنبورداران تازه وارد جعبه های عسل را گم می کنند زیرا پردازش را به تاخیر می اندازند. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که دارای عسل است، ظرف 2 روز عسل خود را استخراج کنید سوسک های کندو کوچک. این آفات و/یا تخم‌های آن‌ها می‌توانند داخل سوپر شما باشند.

عسل فوق العاده ای که برای نشستن باقی می ماند (بدون مراقبت زنبورها) می تواند تنها در عرض 4 یا 5 روز از بین برود. استفاده از دستگاه استخراج را برای فرآوری عسل خود به تاخیر نیندازید.

ریختن عسل خام از دستگاه استخراج در تصویر سطل ذخیره سازی.

استخراج عسل: با یا بدون عسل

بسیاری از زنبورداران به دستگاه عسل گیر دسترسی دارند. این دستگاه برای بیرون آوردن عسل مایع از شانه موم زنبور عسل استفاده می شود. برخی از مدل ها برقی هستند اما مدل های دستی نیز کار می کنند.

یادگیری نحوه استخراج عسل یک فرآیند ساده است ابتدا پوشش های مومی از شانه جدا می شوند. سپس قاب ها را در دستگاه استخراج قرار می دهند و عسل لذیذ به زودی بیرون می ریزد.

حتما باید از دستگاه استخراج استفاده کرد؟ خیر، عسل گیر اجباری نیست. “روش خرد و کرنش” صدها سال کار کرده و هنوز هم جواب می دهد.

تمام لانه زنبوری از قاب خارج شده و خرد می شود تا سلول های مومی باز شوند. سپس، آویزان کردن شانه در کیسه فیلتر اجازه می دهد تا مایع از آن خارج شود. در هر صورت منجر به یک محصول زیبای عسل می شود.

نحوه نگهداری عسل فله

جمع آوری عسل از زنبورها باید با یک برنامه ذخیره سازی خوب دنبال شود. اگر مقدار زیادی عسل دارید، احتمالاً آن را در سطل های 5 گالن ذخیره می کنید. اینها بسیار سنگین هستند اما راهی عالی برای نگهداری بسیاری از محصولات هستند.

تولیدکنندگان کوچکتر معمولاً کل محصول را در شیشه ها می ریزند. شیشه های کوارت رایج ترین اندازه برای نگهداری عسل هستند. اینها به اندازه سطل ها سنگین نیستند و در صورت تمایل به راحتی در ظروف کوچکتر ریخته می شوند.

مگر اینکه مصرف کنید یا عسل را سریع بفروش، برخی از آن احتمالاً متبلور می شوند. اگر عسل شما به قند تبدیل شد، وحشت نکنید. این یک فرآیند طبیعی است و عسل را می توان دکریستالیزه کرد با سهولت.

آماده کردن عسل برای فروش یا هدیه دادن

اکثر زنبورداران شیشه های عسل را در اندازه های کوچکتر مانند کوارت، پیت، خرس و سایر ظروف تزئینی می فروشند یا به آنها هدیه می دهند.

شیشه های عسل خود را به بهترین شکل ممکن ارائه دهید. برای انتخاب ظروف تمیز و زیبا وقت بگذارید.

هرگونه چسبندگی را از بیرون شیشه پاک کنید. به این محصول فوق العاده ای که شما و زنبورها ساخته اید افتخار کنید.

شیشه کوچک عسل با ریسمان در اطراف و تصویر عسل.

زنبورداران در مورد ظروف عسل انتخاب های مختلفی دارند. اگر قصد هدیه دادن یا فروش عسل را دارید، برای داشتن ظروف با اندازه های مختلف برنامه ریزی کنید.

مصرف کنندگانی که از عسل زیاد استفاده می کنند به سراغ شیشه های بزرگ می روند. کسانی که با عسل خام آشنایی ندارند، دوست دارند ظروف کوچکتری بخرند.

آخرین مرحله برداشت عسل بدست آوردن آن است بطری در ظروف مناسب و آماده استفاده است.

آیا شیشه های عسل شما به برچسب نیاز دارند؟

برچسب های عسل را می توان آماده برای استفاده خریداری کرد – فقط وزن و اطلاعات تماس را اضافه کنید. یا می توانید لیبل خود را طراحی و چاپ کنید.

در هر صورت، برداشت عسل کامل نیست تا زمانی که اطلاعات صحیحی در مورد هر شیشه داشته باشید. این امر به ویژه در صورتی که قصد فروش آنها را دارید بسیار مهم است. در من راهنمای برچسب زدن عسل، من عناصر کلیدی را که باید روی هر شیشه عسل در جای خود قرار گیرند، پوشش می دهم.

سوالات متداول در مورد برداشت عسل

آیا شما عسل را از زنبورها می دزدید؟

برداشت عسل به کلنی زنبور عسل آسیب نمی رساند – تا زمانی که زیاد مصرف نکنید. حرص نخور. همیشه زنبورها را به اندازه کافی عسل برای زمستان بگذارید.

کندوی زنبور عسل چقدر عسل تولید می کند؟

تولید عسل از سالی به سال دیگر متفاوت است. اما با گذشت زمان، متوجه می شوید که میانگین تولید عسل برای منطقه شما چقدر است.

در منطقه من، 60 پوند یا حدود 1 سطل 5 گالن در هر کندو میانگین خوبی است. مکان شما در تمام جنبه های تولید و برداشت عسل نقش دارد.

زنبور عسل برای برداشت تصویر.

آیا می توانم زنبورها را بدون برداشت عسل نگهداری کنم؟

بله حتما. بسیاری از مردم زنبورها را نگه دارید و هرگز عسل جمع نکنید. آنها کندوها را برای گرده افشانی می خواهند یا فقط به این دلیل که از تماشای آنها لذت می برند.

داشتن زنبورهای عسل در ملک شما میانگین عملکرد باغات و باغات سبزیجات شما را افزایش می دهد – از جمله باغ های همسایگان شما!

تولید عسل نیاز به صبر و حوصله دارد. برخی از کندوها عسل اضافی تولید نمی کنند – حتی در یک سال خوب. خود را آموزش دهید و نیازهای کلنی خود را درک کنید. کندوهای قوی و سالم عسل بیشتری تولید می کنند.

من همیشه به دانش‌آموزان زنبورداریم می‌گویم: «هیچ چیز بهتر از عسل کندوی شما نخواهد بود». کار سخت زیادی درگیر است زنبورداری برای عسل از هر قطره حداکثر استفاده را ببرید.

سفارش فوری عسل ♥