برترین گیاهان عسل برای تولید عسل


زنبورداری در سال های اخیر به یک سرگرمی محبوب تبدیل شده است. بسیاری از کسانی که در امر نگهداری زنبور عسل فعالیت می کنند با امید به تولید عسل این کار را انجام می دهند. زنبورها شهد گیاهی را از میلیون ها گل در ناحیه کندوهای خود جمع آوری می کنند. اما زنبورداران اغلب می خواهند به زنبورها کمک کنند. انتخاب شامل برخی از بهترین گیاهان برای تولید عسل در ملک شما، ممکن است زنبورها را تحریک کند تا محصول بزرگتری تولید کنند.

گیاهان شبدر صورتی در شکوفه یکی از برترین گیاهان عسل برای زنبور عسل تصویر.

بهترین گیاهان برای کمک به تولید عسل

کلنی های زنبور عسل سالم به داشتن منابع متنوع گرده و شهد بستگی دارد. درست مثل انسان‌ها، اگر برای تمام تغذیه‌شان فقط به یک گیاه تکیه کنند، سالم نیستند.

اما اگر زنبوردار بخواهد افزایش تولید عسل، کاشت بزرگ یک نوع گل نباید مشکلی ایجاد کند. مستعمره همچنین از سایر منابع شهد در نزدیکی جمع می شود – احتمالاً منجر به a برداشت عسل بزرگتر.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

گیاه عسل چیست؟

در دنیای زنبورداری، اصطلاح گیاه عسل به یک گیاه واحد اشاره نمی کند. در عوض، به خانواده‌هایی از گیاهان گلدار اشاره دارد که شهد تولید می‌کنند.

زنبور عسل شهد را از تصویر گیاه عسل جمع آوری می کند.

برخی از انواع گل ها مقدار کمی شهد تولید می کنند یا حتی هیچ شهد تولید نمی کنند. گل های دیگر عمده هستند منابع شهد که زنبورها را جذب می کنند. آنها برای زنبورهای عسل بسیار مهم هستند و زنبورهای بومی نیز از آنها سود می برند.

عبارت مليفروس اغلب به این گیاهان داده می شود. به معنای «عسل دادن یا تولید عسل» است. اگرچه در واقعیت می دانیم که این گل نیست که واقعاً وجود دارد تولید عسل – زنبورهای ما انجام این کار

بهترین گیاهان زنبور عسل برای تولید عسل

در میان بسیاری از انواع گیاهان گلدار، برخی به دلیل تولید شهد شهرت دارند. اعضای خانواده های گیاهی زیر مشترک هستند در بیشتر باغ های زنبور عسل.

  • Fabaceae (شدر، غنچه سرخ، سویا، ملخ سیاه)
  • Lamiaceae (نعنا، مریم گلی، آویشن، مومیایی زنبور عسل، ریحان، مریم گلی، اسطوخودوس، بادرنجبویه)
  • Brassicaceae (سبزی شلغم، کلم بروکلی، کلزا)
  • Asteraceae (آفتابگردان، قاصدک، کیهان، اکیناسه، زینیا)
  • Rosaceae (سیب، هلو، خرچنگ، شاه توت)
  • Boraginaceae (گل گاوزبان، برنزه)
زنبور عسل در جستجوی علوفه روی گیاه شبدر.

شبدرها گیاهان اصلی عسل هستند

تقریبا همه انواع شبدر می توانند گیاهان خوبی برای تولید عسل باشند. با بیش از 300 نوع گل “Trifolium” برای انتخاب، مطمئناً یکی را پیدا خواهید کرد که در آب و هوای شما خوب عمل کند.

در واقع، برخی از مناطق ایالات متحده، مزارع بزرگ شبدر را به منظور تولید عسل شبدر پرورش می دهند. شرایط خاک و آب و هوا بر برداشت تأثیر می گذارد، اما شبدر سفید شیرین و شبدر شیرین زرد می توانند حدود 200 # عسل در هر هکتار تولید کنند.

حتی یک زنبوردار در مقیاس کوچک می تواند با داشتن یک تکه کوچک شبدر در مزرعه ای نزدیک، علوفه زنبور را تکمیل کند. و همه مستعمرات از شکوفه های شبدر سفید که در تابستان در چمنزار ظاهر می شود لذت خواهند برد.

ژوئن و جولای می تواند در منطقه من گرم و خشک باشد و شبدر تنها چیزی است که شکوفا می شود. این به جلوگیری از گرسنگی مستعمرات کمک می کند، اما برای تولید محصول عسل کافی نیست.

جذب زنبورها به سویا

سویا یکی دیگر از آنهاست محصول اصلی که برای زنبورهای عسل جذاب است. این گیاهان بیشتر خود گرده افشان هستند و به آنها تکیه نمی کنند گرده افشانی زنبور عسل. اما، برخی از گونه‌ها شهد تولید می‌کنند که محتوای قند بالایی دارد، بنابراین زنبورها در مزارع سویا علوفه می‌کنند.

برخی از زنبورداران از برداشت عسل سویا گهگاهی گزارش می دهند، اما همیشه خطر کشته شدن کلنی ها به دلیل استفاده از آفت کش ها وجود دارد. البته، این در هر محیط کشاورزی صادق است.

رشد نعنا و مریم گلی برای زنبورهای خود

بسیاری وجود دارد گیاهان گیاهی که به تغذیه زنبورها کمک می کنند. این یک برد-برد برای خانه های کوچک است. یک راه عالی برای رشد گیاهان برای خود و تغذیه زنبورها در همان زمان.

نعناع برای زنبورها مفید است اگرچه بسیاری از این گیاهان باید به شدت کنترل شوند وگرنه فرار خواهند کرد. بیشتر سالویاها رفتار خوبی دارند و در یک کاشت بزرگ یا به عنوان ویژگی در حیاط شما خوب عمل می کنند.

بادرنجبویه (Melissa officinalis) را می توان در یک زمین کوچک پرورش داد. این گیاه گیاهی شناخته شده است چند صد پوند عسل تولید می کند در هر هکتار

اسطوخودوس یک گیاه بسیار زنبور دوست است که شهد زیادی برای تولید عسل تولید می کند. اگر می توانید نوعی را پیدا کنید که در آب و هوای شما رشد خوبی داشته باشد، باید مقداری اسطوخودوس را برای مستعمرات خود بکارید.

مزرعه بزرگ گیاه کلزا در حال شکوفه برای عسل کلزا.

تولید روغن کانولا و عسل

در حالی که زنبورها شهد را از محصولاتی مانند شلغم یا حتی کلم بروکلی جمع آوری می کنند، کلزا در خانواده Brassicaceae برنده است.

یک منبع اصلی شهد، کلزا (همچنین به نام کلزا) از گرده افشانی زنبور عسل در بسیاری از مناطق جهان از جمله کانادا استفاده می کند.

گرده افشانی کلزا از طریق تامین شهد و گرده، منبع درآمد عمده ای برای برخی از زنبورداران تجاری است.

در نزول، عسل کلزا متبلور می شود بسیار سریع و می تواند برای زنبوردارانی که می خواهند برداشت خود را به تاخیر بیندازند مشکل ساز شود. همچنین، این واقعیت که بیشتر کلزای رشد یافته در ایالات متحده از نظر ژنتیکی اصلاح شده است، برای برخی نگران کننده است.

زنبور عسل شهد گل آفتابگردان را جمع آوری می کند تا تصویر عسل بسازد.

عسل آفتابگردان

آفتابگردان همیشه گیاه اصلی برای تولید عسل نیست، اما می تواند باشد. آنها که در یک عملیات تجاری تحت شرایط رشد مناسب رشد می کنند، می توانند از 30 تا 100 # در هکتار عملکرد داشته باشند. و راستش را بخواهید، چیزی زیباتر از مزرعه گل آفتابگردان نیست.

کشت آفتابگردان برای افزایش برداشت عسل شما در مقیاس کوچکتر نیز امکان پذیر است. حتما a را انتخاب کنید نوعی از آفتابگردان که زنبورها را تغذیه می کند – همه این کار را نمی کنند. و داشتن راهی برای آبیاری گیاهان در طول تابستان گرم می تواند کمک کننده باشد.

ذکر افتخار گیاهان برای عسل

اگرچه این گیاهان در فهرست برتر تولید عسل قرار نگرفتند، اما منحصر به فرد هستند و قابل تامل هستند.

گل گاوزبان

هر دو گل گاوزبان (Borago officinalis) و تانسی (Phacelia tanacetifolia) از خانواده Boraginaceae هستند. هر دو هستند منابع بسیار خوب شهد برای زنبورها و ممکن است به اندازه کافی برای تولید محصول عسل تولید کند.

گل گاوزبان را می توان تقریباً در هر مکانی در زمین کشت کرد. Tansy بومی جنوب غربی ایالات متحده است و اغلب در مناطق بیابانی کالیفرنیا و مناطق اطراف آن رشد می کند.

گندم سیاه

گندم سیاه (Fagopyrum esculentum) باید در این بخش از گیاهان عسل گنجانده شود. اگرچه گندم سیاه از نظر تجاری زیاد کشت نمی‌شود، اما هنوز در برخی مناطق به عنوان یک محصول پوششی استفاده می‌شود.

زنبورها عاشق گل گندم سیاه هستند و گاهی اوقات زنبورداران برای تکمیل منابع شهد اواخر فصل کمی رشد می کنند. عسل حاصل از یک تکه از گندم سیاه تیره است و بسیار قوی – اکثر مردم آن را برای زنبورها ترک می کنند.

تکه ای از گیاهان عسل گندم سیاه در تصویر شکوفه.

عسل گلدنرود

Goldenrods عضوی از جنس “سولیداگو“. انواع مختلفی از گلدنرود برای غذای زنبور عسل وجود دارد. در برخی مناطق، آنها می توانند یک گیاه عسل اصلی باشند.

اما برای بیشتر مناطق، اهمیت گلدنرود به عنوان یک گیاه شهد اواخر فصل، بالاترین جایگاه آن است. یکی از آخرین واقعی منابع غذایی برای اکثر زنبورها قبل از زمستان

علف شیر

گیاه شیر (Apocynaceae) بیش از 55 گونه مختلف دارد. برخی از آنها چنین هستند شیرین که می توانید شهد را از گیاه تکان دهید. برای یافتن بهترین گیاهان مناسب برای منطقه خود – راهنمای منطقه‌ای گیاه شیری انجمن Xerces را بررسی کنید.

علف شیر برای سایر گرده افشان ها – نه فقط زنبورها – بسیار مفید است. با این حال، برخی از گونه‌ها می‌توانند تهاجمی باشند، بنابراین زمانی که مکانی برای کاشت آنها انتخاب می‌کنید، این را در نظر داشته باشید.

علف شیر معمولی به خاطر شاد بودن در برخی مکان ها شناخته شده است. با این حال، اگر فضای کافی برای نگهداری آن دارید، یک گیاه شهد عالی است.

گیاهانی که در منظره باید از آنها اجتناب کرد

اگر این گیاهان را در چشم انداز خود دارید، لطفاً برای کندن آنها عجله نکنید. در اکثر موارد – همه چیز خوب است. با این حال، زنبورها هر جا که بتوانند غذا جمع آوری می کنند.

در برخی موارد شهد از آزالیا، رودودندرون و چند دیگران می توانند برای زنبورها سمی باشند. بنابراین آنها را پاره نکنید، اما آنها بهترین گزینه برای افزودن به باغ زنبور عسل نیستند.

شما گیاهان برتر برای تولید عسل تا حدی به محل زندگی شما بستگی دارد. برخی به خوبی شکوفا می شوند و شهد تولید می کنند در طیف وسیعی از شرایط آب و هوایی. برخی دیگر در محدوده رشد خود خاص هستند.

برای تولید محصول عسل قابل فروش، باید فضای بسیار بزرگی در گلدهی داشته باشید. با این حال، حتی کرت های کوچک نیز می تواند به کلنی های شما کمک کند تا امسال کمی عسل تولید کنند.

سفارش فوری عسل ♥