برترین گیاهان عسل برای تولید عسل


زنبورهای عسل شهد را از میلیون ها گیاه گلدار جمع آوری می کنند. اینها گیاهان عسل به مستعمره کمک کنید تا غذایی تولید کند که برای بقای آنها ضروری است. بسیاری از زنبورداران امیدوارند که عسل اضافی را از کندوهای خود جمع آوری کنند. انتخاب شامل برخی از بهترین گیاهان برای تولید عسل در ملک شما، ممکن است زنبورها را تحریک کند تا محصول بزرگتری تولید کنند.

بهترین گیاهان برای کمک به تولید عسل

گیاهان شبدر صورتی در شکوفه یکی از برترین گیاهان عسل برای زنبورها تصویر.

کلنی های زنبور عسل سالم باید منابع مختلفی از گرده و شهد داشته باشند. درست مانند انسان‌ها، اگر برای تمام تغذیه‌شان فقط به یک گیاه تکیه کنند، سالم نیستند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

در شرایط عادی، کارگران علوفه جویی منابع غذایی متنوعی برای بازدید دارند. آنها شهد و گرده را از بسیاری از گیاهان بومی جمع آوری می کنند علف های هرز. اما، هر گل در منطقه جستجوی آنها از ارزش یکسانی برخوردار نیست.

برخی از مردم می گویند شما نمی توانید به اندازه کافی گل بکارید تا تفاوت ایجاد کنید – به دلیل این زنبورهای منطقه بزرگ سفر می کنند. اما، این مانع از زنبوردارانی نمی شود که امیدوارند افزایش تولید عسل.

البته، کاشت های بزرگ می تواند مفیدترین باشد. اما، حتی قطعات کوچکتر غذا ممکن است منجر به یک برداشت عسل بزرگتر. حداقل، آنها ممکن است رژیم غذایی متنوع تری را برای زنبورهای محلی فراهم کنند.

گیاه عسل چیست؟

هر گلی که شهد تولید می کند را می توان گیاه عسل نامید. ولی در اصطلاحات زنبورداری، کلمه گیاه عسل به گیاهانی اطلاق می شود که شهد فراوان تولید می کنند.

اصطلاح Melliferous اغلب به آنها داده می شود – به معنای “بازده یا تولید عسل”. مقادیر فراوان شهد اجازه می دهد زنبورهای ما عسل درست کنند.

زنبور عسل شهد را از تصویر گیاه عسل جمع آوری می کند.

گل ها از شهد برای جذب گرده افشان هایی مانند زنبورهای عسل، پروانه ها، زنبورهای بومی و حشرات برای شکوفه دادن استفاده می کنند. گرده افشانی به گیاه در تولید بذر کمک می کند. اما، نه هر گل به زنبورها متکی است.

برخی از گل‌ها مقدار کمی شهد یا حتی در شرایط خوب تولید نمی‌کنند. سایر گیاهان عمده هستند منابع شهد که زنبورها را جذب می کنند. برخی از اینها هستند گل های وحشی که رشد می کنند به طور طبیعی

این گل ها به عنوان یک کالا قابل اعتماد هستند منبع غذایی زنبور عسل حتی اگر هوا عالی نباشد این به زنبورهای عسل و زنبورهای بومی نیز کمک می کند. اینها گیاهان زنبور دوست شامل همه چیز از گل های کوچک گرفته تا درختان!

بهترین گیاهان زنبور عسل برای تولید عسل

در میان گیاهان گلدار، برخی به عنوان تولیدکنندگان قابل اعتماد شهد شناخته شده اند. اعضای خانواده های گیاهی زیر مشترک هستند در بیشتر باغ های زنبور عسل برای تقویت تغذیه زنبورها

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

بسیاری از گیاهان یکساله هستند که باید هر سال دوباره بذردهی شوند، اما برخی از گیاهان چند ساله نیز خواهید یافت. حتی تعدادی نیز وجود دارد درختان بزرگ برای زنبورها از جمله درختان میوه و غیره

  • Fabaceae (شدر، غنچه قرمز، سویا، ملخ سیاه)
  • Lamiaceae (نعنا، مریم گلی، آویشن، مومیایی زنبور عسل، ریحان، مریم گلی، اسطوخودوس، بادرنجبویه)
  • Brassicaceae (سبزی شلغم، کلم بروکلی، کلزا)
  • Asteraceae (آفتابگردان، قاصدک، کیهان، اکیناسه، زینیا)
  • Rosaceae (سیب، هلو، خرچنگ، شاه توت)
  • Boraginaceae (گل گاوزبان، برنزه)
زنبور عسل در جستجوی علوفه روی گیاه شبدر.

شبدرها گیاهان اصلی عسل هستند

تقریبا همه انواع شبدر می توانند گیاهان خوبی برای تولید عسل باشند. با بیش از 300 نوع گل “Trifolium” برای انتخاب، مطمئناً یکی را پیدا خواهید کرد که در آب و هوای شما خوب عمل کند.

در واقع، برخی از مناطق از ایالات متحده به منظور تولید عسل شبدر، مزارع وسیعی از شبدر را پرورش می دهد. شرایط خاک و آب و هوا بر برداشت تأثیر می گذارد، اما شبدر سفید شیرین و شبدر شیرین زرد می توانند تولید حدود 200 # عسل در هر هکتار.

حتی یک زنبوردار در مقیاس کوچک می تواند علوفه زنبور عسل را با داشتن یک تکه کوچک شبدر تکمیل کنید در یک مزرعه نزدیک و همه زنبورها از شکوفه های شبدر سفید که در تابستان در چمنزار ظاهر می شود لذت خواهند برد.

ژوئن و جولای می تواند در منطقه من گرم و خشک باشد و شبدر چمنی ممکن است تنها چیزی باشد که شکوفا می شود. این به جلوگیری از گرسنگی مستعمرات کمک می کند، اما برای تولید محصول عسل کافی نیست. مزارع بزرگ شبدر چیز دیگری است و می تواند منجر به برداشت شود.

زنبورها به سویا جذب می شوند

سویا دیگری است محصول اصلی که برای زنبورهای عسل جذاب است. این گیاهان بیشتر خودگرده افشان هستند و به آنها تکیه نمی کنند گرده افشانی زنبور عسل.

ولی، برخی از واریته ها شهد تولید می کنند که محتوای قند بالایی دارد. بنابراین زنبورهای عسل در مزارع سویا علوفه می کنند.

برخی از زنبورداران از برداشت عسل سویا گهگاهی گزارش می دهند، اما همیشه خطر کشته شدن کلنی ها به دلیل استفاده از آفت کش ها وجود دارد. البته این در هر محیط کشاورزی صدق می کند و یک خطر ویژه برای زنبورداران مهاجر.

رشد نعنا و مریم گلی

بسیاری وجود دارد گیاهان گیاهی که به تغذیه زنبورها کمک می کنند. این یک برد برد برای خانه های کوچک است. یک راه عالی برای برای خود گیاهان بکارید و به زنبورها غذا بدهید کمی در همان زمان

نعنا برای زنبورها مفید است اگرچه بسیاری از این گیاهان باید به شدت کنترل شوند وگرنه فرار خواهند کرد. بیشتر سالویاها رفتار خوبی دارند و در یک کاشت بزرگ یا به عنوان ویژگی در حیاط شما خوب عمل می کنند.

بادرنجبویه (Melissa officinalis) را می توان در یک گلدان بزرگ یا در یک محیط کوچک کشت کرد. این گیاه گیاهی شناخته شده است چند صد پوند عسل تولید می کند در هر هکتار

اسطوخودوس یک گیاه زنبور دوست است که شهد زیادی برای تولید عسل تولید می کند. اگر می توانید نوعی را پیدا کنید که در آب و هوای شما رشد خوبی داشته باشد، باید مقداری اسطوخودوس را برای مستعمرات خود بکارید.

مزرعه بزرگ گیاه کلزا در حال شکوفه برای عسل کلزا.

روغن کانولا

در حالی که زنبورها شهد را از محصولاتی مانند سبزی شلغم یا حتی کلم بروکلی جمع آوری می کنند، کلزا در خانواده Brassicaceae برنده است.

یک منبع اصلی شهد، کلزا (همچنین به نام کلزا) در بسیاری از مناطق جهان از جمله کانادا از گرده افشانی زنبور عسل استفاده می کند.

تامین شهد و گرده گرده افشانی زنبور عسل کلزا منبع اصلی درآمد است برای برخی از زنبورداران تجاری

در نزول، عسل کلزا متبلور می شود بسیار سریع و می تواند برای زنبوردارانی که می خواهند برداشت خود را به تاخیر بیندازند مشکل ساز شود. همچنین، این واقعیت که بیشتر کلزای تولید شده در ایالات متحده از نظر ژنتیکی اصلاح شده است، برای برخی نگران کننده است.

زنبور عسل شهد گل آفتابگردان را جمع آوری می کند تا تصویر عسل بسازد.

عسل آفتابگردان

آفتابگردان هستند همیشه یک گیاه اصلی برای تولید عسل نیستند، اما می توانند باشند. آنها که در یک عملیات تجاری تحت شرایط رشد مناسب رشد می کنند، می توانند یک عملکرد از 30 تا 100 # در هر هکتار. و راستش را بخواهید، چیزی زیباتر از مزرعه گل آفتابگردان نیست.

کشت آفتابگردان برای افزایش برداشت عسل شما در مقیاس کوچکتر نیز امکان پذیر است. حتما a را انتخاب کنید نوعی از آفتابگردان که زنبورها را تغذیه می کند – همه این کار را نمی کنند. و داشتن راهی برای آبیاری گیاهان در طول تابستان گرم می تواند کمک کننده باشد.

ارج نهادن به گیاهان عسل

اگرچه این گیاهان معمولاً در فهرست “بهترین” برای تولید عسل قرار نمی گیرند، اما منحصر به فرد هستند و ارزش توجه دارند.

گل گاوزبان

هر دو گل گاوزبان (Borago officinalis) و تانسی (Phacelia tanacetifolia) اعضای خانواده Boraginaceae هستند. هر دو هستند منابع بسیار خوب شهد برای زنبورها و ممکن است به اندازه کافی برای تولید محصول عسل تولید کند.

گل گاوزبان قابل رشد است تقریباً در هر کجا. Tansy بومی جنوب غربی ایالات متحده است و اغلب در مناطق بیابانی کالیفرنیا و مناطق اطراف آن رشد می کند.

گندم سیاه

گندم سیاه (Fagopyrum esculentum) باید در این بخش از گیاهان عسل گنجانده شود. اگرچه گندم سیاه به صورت تجاری زیاد کشت نمی‌شود، اما همچنان در برخی مناطق به عنوان یک محصول پوششی استفاده می‌شود.

زنبورها عاشق گل گندم سیاه هستند و گاهی اوقات زنبورداران برای تکمیل منابع شهد اواخر فصل کمی رشد می کنند.

عسل حاصل از یک تکه از گندم سیاه تیره است و بسیار قوی – بیشتر مردم آن را برای زنبورها ترک می کنند.

تکه ای از گیاهان عسل گندم سیاه در تصویر شکوفه.

عسل گلدنرود

Goldenrods عضوی از جنس “سولیداگو“. انواع زیادی از گلدنرود برای غذای زنبور عسل وجود دارد. در برخی مناطق، آنها می تواند یک گیاه عسل اصلی باشد.

اما برای اکثر مناطق، اهمیت Goldenrod جایگاه برتر آن است به عنوان گیاه شهد اواخر فصل یکی از آخرین منابع غذایی واقعی برای اکثر زنبورها قبل از زمستان.

علف شیر

گیاه شیر (Apocynaceae) بیش از 55 گونه مختلف دارد. برخی از آنها چنین هستند شیرین که می توانید شهد را از گیاه تکان دهید. برای یافتن بهترین گیاهان مناسب برای منطقه خود – راهنمای منطقه‌ای گیاه شیری انجمن Xerces را بررسی کنید.

علف شیر برای سایر گرده افشان ها – نه فقط زنبورها – بسیار مفید است. با این حال، برخی از گونه‌ها می‌توانند تهاجمی باشند، بنابراین زمانی که مکانی برای کاشت آنها انتخاب می‌کنید، این را در نظر داشته باشید.

علف شیر معمولی به خاطر شاد بودن در برخی مکان ها شناخته شده است. با این حال، اگر فضای کافی برای نگهداری آن دارید، گیاه شهد بسیار خوبی است.

گیاهانی که در منظره باید از آنها اجتناب کرد

اگر این گیاهان را در چشم انداز خود دارید، لطفاً برای کندن آنها عجله نکنید. در اکثر موارد – همه چیز خوب است. با این حال، زنبورها هر کجا که بتوانند غذا جمع می کنند – حتی اگر شهد آن برای آنها بد باشد.

در برخی موارد شهد از آزالیا، رودودندرون و چند دیگران می توانند برای زنبورها سمی باشند. بنابراین آنها را پاره نکنید، اما آنها بهترین گزینه برای افزودن به باغ زنبور عسل نیستند.

چه هستند گیاهان برتر برای تولید عسل که باید بکارید؟ خوب، این تا حدی به محل زندگی شما بستگی دارد. برخی به خوبی شکوفا می شوند و شهد تولید می کنند در طیف وسیعی از شرایط آب و هوایی. برخی دیگر در محدوده رشد خود خاص هستند.

کاشت برای زنبورهای ما برای باغبانان بسیار سرگرم کننده است. اما، به منظور تولید محصول عسل قابل فروش، باید فضای بسیار بزرگی در شکوفه داشته باشید.

با این حال، حتی کرت های کوچک نیز می تواند به کلنی های شما کمک کند تا امسال کمی عسل تولید کنند. از بزرگ فکر کردن نترسید بوته های گلدار برای زنبورها بسیار جذاب هستند.

سفارش فوری عسل ♥