برترین گل هایی که زنبورها را جذب می کنند


در نظر گرفتن چند گیاه جدید برای باغ؟ اگر می خواهید به گرده افشان ها کمک کنید، اضافه کردن چند مورد بسیار آسان است گل هایی که زنبورها را جذب می کنند. شکوفه های شما خواهد شد همچنین پروانه ها، پروانه ها، مرغ مگس خوار و صدها حشره مفید را تغذیه می کند. بخشی از لذت (و عذاب) باغبانی دوستدار زنبورها این است که تصمیم بگیرید چه چیزی بکارید.

این نوع گل ها را برای زنبورها بکارید

یک باغ گل زیبا، دیدنی است. در تمام طول سال به حیاط و منظره شما زیبایی می بخشد. اما زیبا بودن برای کمک به زنبورها کافی نیست. آنها به خاطر زیبایی باغ شما را نمی بینند. زنبورها برای غذا جذب گل ها می شوند پاداش: شهد یا گرده.

مقداری گیاهان گلدار زنبورها را جذب می کنند با طعمه شهد شیرین هنگامی که زنبور در حال جمع آوری شهد است، دانه های گرده از یک گل به گل دیگر منتقل می شوند. این هست گرده افشانی – اکنون دانه یا میوه ای تولید می شود که می تواند به گیاه جدیدی تبدیل شود.

ممکن است تعجب کنید که چرا باید برای زنبورها چیزی بکارید. نکن گلهای وحشی و گیاهان بومی زنبورها را جذب می کنند تهیه غذا و پوشش؟ بله، آنها انجام می دهند. با این حال، نه همه گل ها گرده یا شهد تولید می کنند.

ویژگی های گل های جذاب

انتخاب کردن گل هایی که زنبورهای عسل را به باغ شما جذب می کنند انجامش سخت نیست اما زنبورهای عسل و حشرات کوچکتر بیشتر جذب انواع خاصی از گلها می شوند. این شامل:

  • اشکال ساده گل
  • رنگ های خاص
  • پاداش شهد

اشکال ساده گل

شکل‌های گل ساده با مراکزی که به راحتی در دسترس هستند بسیار مطلوب هستند. گل های منفرد با گلبرگ های باز مورد علاقه زنبورها هستند. شکوفه های فانتزی که دارای گل های دوتایی هستند را می توان توسط زنبورهای عسل کار کرد، اما آنها باید برای رسیدن به مرکز بیشتر تلاش کنند.

و گیاهانی با شکوفه های لوله ای بلند مانند پیچ ​​امین الدوله یا کلمبین برای زنبورهای با زبان دراز جذاب ترند. زنبورهای بامبل، پروانه ها و مرغ مگس خوار قدر آنها را بیشتر می دانند.

خوشبختانه زنبورهای عسل ما کاملاً کنار گذاشته نشده اند. برخی از گیاهان دارای شهد گلی اضافی هستند، زیرا زنبورها می توانند بدون رفتن به گل، جرعه جرعه شهد بخورند.

تصویر گل بنفش جذب زنبور عسل.

رنگ گل مورد علاقه زنبور عسل

زنبورهای عسل گلها را می بینند و گیاهان متفاوت از انسان است. با این حال، آنها دید رنگی خوبی دارند و توانایی دیدن نور UV را دارند. توانایی های ویژه بینایی و نشانه های بویایی آنها به آنها کمک می کند تا گیاهان مفیدی را پیدا کنند.

به نظر می رسد زنبورها رنگ های خاصی را ترجیح می دهند – به عنوان مثال آنهایی که در طیف نور UV هستند. بنفش، آبی، سفید و سایه های مختلف زرد به ویژه جذاب هستند. اما، آنها شهد غنی را از هر گل بدون در نظر گرفتن رنگ جمع آوری می کنند.

پاداش شهد

برخی از گل ها علاوه بر رنگ، زنبورها را با عطر جذب می کنند. این کارگران زن هستند که مسئول آن هستند جمع آوری منابع مورد نیاز برای کندو

آن ها خواهند تا چندین مایل پرواز کنید در صورت نیاز، اما خوشحالیم که از منابع غذایی خوب نزدیک به خانه استفاده کنید. پاداش غذای خوب چیست؟ این بستگی به گیاه و شرایط رشد دارد.

مقداری گیاهان زنبور عسل پاداش غذایی ثابت تری ارائه دهید در حالی که سایرین بسته به میزان بارندگی و غیره می توانند غنی تر یا کمتر باشند.

منابع گرده

زنبورها به شهد نیاز دارند، اما مطمئن شوید که برخی از گیاهان تولید کننده گرده را نیز شامل می شود. مستعمره بدون آن نمی تواند نوزادان جدید را بزرگ کند. از گیاهانی که به شدت هیبرید شده اند خودداری کنید. اینها نمونه های فانتزی اضافی هستند که اغلب در مراکز باغ می بینیم.

این گیاهان به گونه ای توسعه یافته اند که زیبا به نظر برسند و دانه تولید نکنند. (برخی از صاحبان خانه از غلاف های نامرتب بذر خوششان نمی آید). در حالی که این ممکن است در باغ شما عالی به نظر برسد، این گیاهان گرده بسیار کمتری تا صفر تولید می کنند.

گل های شهد بالا که زنبورها را جذب می کنند

مقدار شهد تولید شده و غلظت آن (یا محتوای قند) از گیاهی به گیاه دیگر بسیار متفاوت است. شرایط رشد نیز نقش مهمی در ترشح شهد دارد. گیاهانی که تولید می کنند شهد حتی در شرایط خشک بسیار مفید هستند حتی اگر غنی ترین منابع شهد نباشند.

گل های زوفا انیسون بنفش زنبورها را به باغ جذب می کند.

زوفا انیسون (Agastache spp.)

زیف انیسون یکی از جذاب ترین گل های بومی آمریکای شمالی برای زنبور عسل است. شادترین آن آفتاب کامل تا نیمه سایه است، گلهای بنفش یا سفید در تابستان ظاهر می شوند. چندین گونه برای انتخاب وجود دارد و برخی از آنها غلظت قند تا 40٪ دارند.

استر (Symphyotrichum spp)

شما انواع زیادی از استر را پیدا خواهید کرد که در طیف وسیعی از شرایط رشد قرار می گیرند. آنها به خوبی در شرایط تالاب به محیط های چمنزار رشد می کنند. استر به یک منبع مهم شهد پاییزی برای کلنی های زنبور عسل تبدیل می شود. شکوفه های سفید، صورتی یا آبی در اواخر تابستان تا پاییز ظاهر می شوند. غلظت قند در شهد از 24 تا 40 درصد یا بیشتر متغیر است.

مومیایی زنبور عسل (موناردا spp.)

با کلمه زنبور در نام می دانید که این گل باید برای زنبورها جذاب باشد. موناردا به عنوان یک آهنربای زنبور عسل ناامید نمی شود. این گیاه گرده افشان عالی انواع مختلفی از حشرات را جذب می کند.

در میان گونه های متعدد – بلغور خالدار یکی از گیاهان عسل اصلی در برخی مناطق است. شادترین گل‌های نیمه سایه، قرمز، بنفش، سفید یا صورتی در اواسط تابستان ظاهر می‌شوند.

گل پتو (Gaillardia spp.)

به خاطر رنگ های درخشان و درخشان آن بدانید، گل پتو برای زنبورهای عسل و بسیاری از زنبورهای بومی جذاب است. انواع مختلفی در دسترس است. آنها در آفتاب کامل به خوبی رشد می کنند و در طول تابستان با شکوفه ها پوشیده می شوند. غلظت شهد در شرایط خوب حدود 32 درصد است.

ستاره فروزان (Liatris spp.)

این گیاه می تواند به کانون اصلی باغ تبدیل شود. رشد آسان آنها در خاک فقیر به خوبی انجام می شود – حتی در زمان های کم باران. لیاتری ها از بنه غده ای رشد می کنند و از آفتاب کامل لذت می برند. اسطوخودوس شکوفه ها زنبورهای عسل را جذب می کنند، پروانه ها، پروانه ها و پرندگان زمزمه کننده.

ورواین آبی (Verbena hastata)

بلو وروین گیاهی سازگار با تالاب است که رشد و استقرار آن آسان است. بر خلاف بسیاری از گلهای زنبور عسل در شرایط مرطوب مقاوم است. شکوفه های آبی در تابستان ظاهر می شوند. همچنین به عنوان یک گیاه میزبان برای کاترپیلارها عمل می کند.

Firewed (Chamerion angustifolium)

Fireweed آب و هوای خنک و ارتفاعات را دوست دارد. یکی از بهترین گیاهان عسل در آمریکای شمالی محسوب می شود. زنبورها عسلی با طعم ملایم کره ای از عسل تولید می کنند. در واقع، طعم و مزه من را به یاد می آورد چوب ترش.

گل های صورتی در تابستان به خوبی در زیر نور آفتاب تا سایه رشد می کنند. میانگین غلظت قند حدود 35 درصد است.

گل مخروطی بنفش ( گونه های اکیناسه )

گل های مخروطی بنفش باید در هر بحثی در مورد گل های جذاب برای زنبورها گنجانده شود. رشد این گیاهان بسیار آسان است – حتی یک باغبان جدید نیز می تواند موفق باشد. علاوه بر شهد، زنبورهای عسل اغلب در حال جمع آوری گرده روی گل های مخروطی دیده می شوند.

نسخه های گلدار بنفش معمولی پرکارترین تولیدکنندگان هستند. گلهای بنفش که در آفتاب کامل خوب عمل می کنند، در تابستان ظاهر می شوند. پس از استقرار آنها بدون نگهداری زیاد به خوبی رشد می کنند.

مریم گلی (Salvia spp.)

خانواده سالویا تنوع زیادی را ارائه می دهد که هم به صورت یک ساله و هم چند ساله در دسترس است. رنگ گل ها شامل سفید، قرمز، صورتی، بنفش و آبی است. آبی گونه های گل برای زنبورهای عسل جذاب ترین هستند.

مریم گلی در مکان های آفتابی با خاک متوسط ​​تا خشک به خوبی رشد می کند. آنها در اواسط تابستان شکوفا می شوند و برخی از گونه ها دارای غلظت شهد 40٪ یا بیشتر هستند.

شکوفه گلدن میله در باغ زنبور عسل پاییزی.

را فراموش نکن علف های هرزی که زنبورها را جذب می کنند. اینها به ویژه در اوایل فصل می توانند مفید باشند. اگر می توانید آن کارهای باغ را چند هفته به تاخیر بیندازید!

همانطور که برنامه ریزی می کنید، فصلی فکر کنید تا یک پنجره بلند شکوفه ایجاد کنید که در تمام فصل دوام داشته باشد. شامل برخی از گیاهان شکوفه دهنده پاییزی برای زنبورها هم!

اگر فضا مشکل بزرگی است، چند ایده برای آن در نظر بگیرید غرفه های باغبانی عمودی. از آنچه می توانید با خاک و آب خوب انجام دهید شگفت زده خواهید شد.

آ منبع غذایی متنوع برای زنبورها

زنبورهای عسل، زنبورهای بامبل و سایر گرده افشان ها از الف بهره مند می شوند انواع شهد و گرده منابع هر نوع گیاه گلدار که شهد تولید می کند یا گرده حاوی ویتامین ها، مواد معدنی مختلف و غیره است.

به همین دلیل تجاری است کندوهای مهاجر گاهی اوقات برای گرده افشانی گیاهان استفاده می شود از سلامت ضعیف رنج می برند. ممکن است مقدار زیادی غذا در دسترس باشد اما همه چیز یکسان است. سیستم تک کشاورزی ما زمین های بزرگی از یک چیز می کارد.

گل های نیلوفر، زنبورها را به تصویر شکوفه ها جذب می کنند.

آن را با هم مخلوط کنید و گل های دوستدار زنبور عسل را از انواع مختلف انتخاب کنید. بیرون از جعبه – یا گلدان – فکر کنید و طراحی خلاقانه باغ زنبور عسل را انجام دهید.

  • آیا منطقه ای دارید که در بیشتر فصول مرطوب و مرطوب بماند؟ یک باغ بارانی کوچک ایجاد کنید در مناطق شستشوی زیاد
  • اگر منطقه ای دارید که به سختی چمن زنی می شود، آیا این مکان عالی برای یک چمنزار کوچک از گل های وحشی است؟ گلوله های دانه گل خود را بسازید با بچه ها و از قرار دادن آنها در اطراف منطقه لذت ببرید.
  • زنبورها هم به آب نیاز دارند! آیا فضایی برای یک حوض کوچک از باغ آبی دارید؟ علاوه بر آب آشامیدنی تمیز، برخی گیاهان آب دوست زنبورها را تغذیه می کنند.
  • مقداری را بریزید زنبورهای چند ساله عاشق گیاهانی داشته باشید که سال به سال برمی گردند.
  • درختان گلدار می تواند علوفه ارزشمند زنبور عسل باشد. البته، همه جا برای درخت ندارند، اما اگر دارید، کاشت یک زوج را در نظر بگیرید. تعداد زیادی نیز وجود دارد بوته های گلدار که زنبورها دوست دارند در نظر گرفتن.
  • فضای کم – ناامید نشوید. باغبانی کانتینری برای گرده افشان ها کار می کند همچنین انواع مختلف زیادی برای مصرف وجود دارد.
گل های شادی پاییزی که زنبورهای عسل را با تصویر شهد جذب می کنند.

کجا از گیاهانی که زنبورها را جذب نمی کنند استفاده کنیم

مهم نیست که چقدر زنبور دوست هستید، موقعیت هایی در باغ وجود دارد که از بازدیدکنندگان زنبور عسل چندان استقبال نمی شود. گل هایی بکارید که زنبورها را جذب می کنند به خوبی دور از پیاده روهای باریک و مناطق بازی.به زنبورها فضای زیادی برای کار بدهید.

زنبورهایی که جذب گل‌ها می‌شوند ممکن است با عبور مداوم از عبور و مرور پیاده احساس خطر کنند. از لیست من انتخاب کنید گلهایی که زنبورها را دفع می کنند یا برای این مناطق برای حشرات جذابیت کمتری دارند.

بعید است که الف را تجربه کنید نیش زنبور عسل اگر آرام بمانید زنبورهای عسل دور از کندو تهاجمی نیستند. اما، آنها از خود دفاع خواهند کرد. از دور تماشا کنید و از زیبایی های طبیعت لذت ببرید.

گل شوری که زنبورهای عسل را به تصویر شهد جذب کرده است.

برای این کار لازم نیست استاد باغبان باشید رشد گل هایی که زنبورهای عسل را جذب می کنند به حیاط شما مرکز باغ محلی شما مکانی عالی برای شروع جستجوی شما است. حتی اگر انتخاب کوچک باشد، آنها با شرایط رشد در منطقه شما آشنا خواهند شد.

یکی دیگر از منابع عالی، سفارش آنلاین با تنوع زیاد آن است. چه زمانی سفارش آنلاین بذر یا گیاهان گل – همیشه نظرات فروشنده را بررسی کنید.

و استفاده کنید علف کش های دوستدار زنبور عسل (در صورت لزوم) برای جلوگیری از آسیب رساندن به زنبورهای خود. همه می توانند در کمک کردن نقش داشته باشند نجات زنبورها.

پست برترین گل هایی که زنبورها را جذب می کنند اولین بار در Carolina Honeybees Charlotte Anderson پدیدار شد.

سفارش فوری عسل ♥