با سلول های ملکه در کندو چه کنیم؟


تصویر پنهان پینترست

زنبورداران اغلب مجبور به تصمیم گیری در مورد با سلول های ملکه چه کنیم در کندو کشف شد این سلول‌های بزرگ بادام زمینی نشان می‌دهند که کلنی زنبور عسل در حال ساختن یک ملکه جدید است. اما زنبورداران همیشه از یافتن این جایگزین در حال پیشرفت خوشحال نیستند. تصمیم شما در مورد اینکه با هر سلول ملکه چه کاری انجام دهید بر اساس نیازهای کلنی و اهداف شما برای کندو است.

سلول های ملکه زنبور عسل در کندو – حالا چی؟

سلول های بزرگ ملکه زنبور عسل روی یک قاب که توسط زنبوردار پیدا شده است.

وقتی چیزی “غیر معمول برای خودمان” در کندو پیدا می کنیم، معمول است فکر کنیم – حالا این زنبورها چه کار می کنند؟ در حالی که زنبورهای عسل همیشه برنامه ای دارند – لزوماً همیشه به نفع آنها نیست.

گاهی اوقات زنبوردار باید مداخله کند تا به کلنی کمک کند تا مولد بماند. و بله، گاهی لازم است آنها را تنها بگذاریم و فقط بگذاریم زنبور باشند!

یادگیری اینکه چه زمانی باید کاری را انجام داد و چه زمانی نه – این مهارت زنبورداری است. متغیرهای زیادی در مدیریت زنبورها دخیل هستند – هیچ دو کندوی یکسان نیستند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

چگونه یک سلول ملکه را شناسایی کنیم

آ ملکه زنبور عسل از زنبورهای کارگر بزرگتر است. بنابراین به طور طبیعی، او برای رشد به سلول مومی بزرگتری نیاز دارد.

حتی اگر اندازه ملکه زنبور عسل حتی در بلوغ متفاوت است، او نمی تواند به اندازه بالغ خود در سلول های نوزاد معمولی رشد کند.

سلول بزرگ غیر معمول او بسیار طولانی تر از سایر سلول های مولد است و جلوی شانه آویزان است. زنبورداران آن را به عنوان “بادام زمینی شکل” توصیف می کنند و می تواند برای زنبوردار جدید با پیدا کردن زنبور اول بسیار هیجان انگیز باشد.

تک سلولی ملکه زنبور عسل که در تصویر کندو روی قاب آویزان است.

تفاوت بین فنجان های ملکه و سلول های ملکه

مختلف وجود دارد مراحل رشد سلول ملکه در هر مستعمره آنها مانند همه حشرات مراحل دگردیسی کامل را از تخم تا بالغ طی می کنند.

در ابتدا، سلول آماده می شود لارو ملکه شبیه یک بلوط کوچک است ما به این می گوییم a ” فنجان ملکه ” . طبیعی است که یک کلنی چند فنجان در جای خود داشته باشد – حتی زمانی که نیازی به آن نباشد. اگر حقیقت داشته باشد، بسیاری از آنها هرگز استفاده نمی شوند.

فنجان های قدیمی ملکه استفاده نشده در تصویر کندو.

و برخی از مستعمرات تمایل دارند تعداد بیشتری از آنها را در دسترس نگه دارند – این یک چیز ژنتیکی است. کمی پیش آماده سازی “فقط در مورد” برای زنبورها.

با دیدن چند فنجان در حین بازرسی کندو نگران نباشید. اما، اگر فنجان های تازه ساخته زیادی را در کندویی می بینید که قبلاً آنها را نداشتند – توجه کنید. ممکن است چیزی در کلنی در حال دمیدن باشد.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

هنگامی که یک تخم یا لارو را در یک فنجان می بینید – مسابقه در حال انجام است – کلنی شما در حال ساخت یک ملکه جدید است. هنگامی که فنجان دارای یک لارو در حال رشد در داخل است – به آن a می گویند سلول ملکه شارژ شده

یک فنجان ملکه با لارو به سلول ملکه در تصویر کندو تبدیل می شود.

آیا باید سلول های ملکه را نابود کنم؟

سلول های ملکه ای را که در کندو پیدا می کنید از بین نبرید. حداقل نه در ابتدا، فکری برای انجام دادن دارید. بسیاری از سلول ها اغلب نشان دهنده آماده سازی ازدحام هستند.

با این حال، بریدن تمام سلول های ملکه، انگیزه ازدحام را متوقف نمی کند. فرآیند فقط به تاخیر افتاده است. زنبورهای شما فقط بیشتر خواهند ساخت. گاهی اوقات، جلوگیری از ازدحام زنبورها دشوار است.

برای نابود کردن هر چیزی که پیدا کردید عجله نکنید. همیشه می‌توانید سلول‌ها را بعداً جدا کنید، اما نمی‌توانید آنها را پس از از بین رفتن دوباره برگردانید.

ابتدا به دنبال و ملکه زنبور موجود را پیدا کنید. سپس، سعی کنید آنچه را که زنبورها به شما می گویند را درک کنید. آیا کندو پر از زنبور است؟ آیا ملکه در کندو پیرتر است؟

چرا زنبورها چندین سلول ملکه می سازند؟

زنبورها یک سیستم معجزه آسا برای ساختن یک ملکه جدید. با این حال، مملو از خطر است. لارو ملکه ممکن است قبل از جوجه ریزی از بین برود (یا زنبوردار ممکن است سلول را له کند).

باکره ممکن است باشد در پرواز جفت گیری توسط پرنده ای خورده شد یا هوای بارانی و بادی ممکن است مانع از جفت گیری مناسب او شود. این اغلب منجر به الف ملکه تخمگذار پهپاد

یک کلنی که به یک ملکه نیاز دارد فقط زمان محدودی برای انجام کار دارد. بدون تخمگذاری مداوم او، جمعیت در عرض چند هفته شروع به کاهش می کند.

کندو ممکن است زمان یا منابع کافی برای امتحان کردن برای بار دوم نداشته باشد. اگر اتفاقی برای جایگزینی بیفتد، ممکن است لارو جوانی در کندو وجود نداشته باشد تا دوباره شروع شود!

وقتی به این فکر می‌کنیم که چند چیز ممکن است اشتباه پیش برود، این یک معجزه است که بیشتر اوقات کار می‌کند.

انواع سلول های تولید مثل در کندو

همانطور که در – سلول های ملکه: یعنی چه، 2 نوع مختلف سلول تولید مثلی در کلنی زنبور عسل یافت می شود.

خود سلول های واقعی شبیه به هم هستند اما دلایل ساخت آنها متفاوت است. هر کدام داستانی در مورد آنچه در داخل کندو اتفاق می افتد را بیان می کند.

هنگامی که تصمیم می گیرید با سلول های ملکه چه کاری انجام دهید، می توانید از هدر رفتن و اشتباهات بزرگ با مستعمره شما با تلاش برای درک دلیل ساخت سلول.

با سلول های Supersedure چه کنیم؟

اگر چندین سلول بزرگ به شکل بادام زمینی در بالای صفحه قاب ها پیدا کردید. اینها محتمل است جانشین سلول های ملکه به جای اینکه نشانه ای از ازدحام باشد.

اگر ملکه زنبور عسل فعلی در تخمگذاری یا تولید فرمون ناموفق باشد، کلنی جایگزین او خواهد شد. در بیشتر موارد، به زنبورها اعتماد کنید و در صورت تمایل به آنها اجازه دهید او را جایگزین کنند.

چندین سلول ملکه supercedure در تصویر کندو.

چند هفته دیگر دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید که جایگزینی موفقیت آمیز بوده و کلنی بچه تازه دارد.

اجازه دادن به زنبورها یک ملکه جدید پرورش می دهند ژنتیک محلی را وارد کندو می کند. با این حال، شما در معرض خطر تولید یک ملکه پست هستید.

سفارش ملکه را در نظر بگیرید

اگر می خواهید ژنتیک جدید را امتحان کنید، این زمان خوبی است یک ملکه جدید برای کندو بخرید. هر سلول ملکه را خراب کنید و قبل از معرفی یک ملکه جدید، ملکه قدیمی را بکشید.

اما صبر کنید تا ملکه جدید را در دست داشته باشید. اگر ملکه جدید به موقع نرسد، ممکن است نگران باشید. تو می توانی او را در قفس ملکه نگه دارید برای چند روز.

این توصیه خوبی است به خصوص در مورد سلول های ملکه اضطراری یافتن تنها چند مورد از این سلول ها در اینجا و آنجا روی شانه ممکن است نشان دهنده این باشد که کلنی در بحران است.

اگر سلول ها بسیار کوچک یا به نظر می رسند یا کیفیت پایینی دارند، این خوب نیست. آنها با آنچه که دارند کار می کنند اما ممکن است بهترین لارو را نداشته باشند.

دادن یک ملکه جفت شده به آنها انتخاب خوبی است زیرا آنها جدید خواهند داشت زنبورهای کارگر زودتر. خرید ملکه از یک منبع معتبر شانس به دست آوردن ملکه خوب را افزایش می دهد.

سلول ملکه کوچک باز در یک تصویر مستعمره.

آیا باید سلول های ازدحام را قطع کرد؟

آیا کلنی زنبور عسل شلوغ است؟ آیا زنبورهای زیادی را می بینید که روی قاب ها شلوغ شده اند؟ آیا زنبورهای زیادی روی قاب ها هستند که به سختی می توان سلول ها را دید؟

سلول های ملکه متعدد در پایین قاب ها احتمالاً سلول های گروهی هستند. زمان استفاده از تکنیک های مدیریت گروهی گذشته است.

کلنی در حال حاضر در حالت ازدحام است، ممکن است لازم باشد کلنی را به 2 کندوی کوچکتر تقسیم کنید – حداقل برای مدتی.

تعداد زیادی سلول ازدحام در پایین یک قاب تصویر.

چه کاری انجام دهید اگر شما سلول های ازدحامی را در کندو خود پیدا کنید و نمی خواهید شکاف ایجاد کنید? بله، شما می توانید سلول های ازدحام را قطع کنید – تا زمانی که بدانید که ملکه پیر هنوز وجود دارد.

با این حال، این تنها یک اقدام توقف است و کار فشرده است. اگر حتی 1 سلول را از دست بدهید، کلنی همچنان می تواند ازدحام کند. بریدن آنها می تواند کارساز باشد، اما کار با یک کلنی در حالت ازدحام ساده ترین راه نیست.

خبر خوب این است که مستعمره شما به اندازه کافی قوی است که می تواند یک گروه را برنامه ریزی کند. خبر بد این است که اگر نتوانید ازدحام را بگیرید، زنبورهای ارزشمند خود را از دست داده اید.

به همین دلیل است که اکثر زنبورداران قرار می دهند پیشگیری از ازدحام تکنیک ها در اوایل فصل به کار گرفته می شوند.

نحوه استفاده از سلول های ملکه اضافی

اگر جمعیت زنبور عسل کافی برای کار کردن یا چند کندو دارید، راه‌های مختلفی برای استفاده از سلول‌های ملکه اضافی وجود دارد.

تقسیم مستعمره

شکافتن کندوی قوی و بزرگ به بخش های کوچکتر یکی از راه های مدیریت ازدحام بیش از حد و کاهش ضربان طبیعی ازدحام است. منابع مستعمره بزرگ به 2 قسمت تقسیم می شود.

اگر در طولانی مدت کهیر بیشتری نمی خواهید، ممکن است بتوانید کهیرها را در اواخر فصل ترکیب کنید – هنگامی که زمان ازدحام سنگین به پایان رسید.

این دلیل دیگری است که همیشه نگه داشتن آن ایده خوبی است تجهیزات اضافی زنبورداری روی دست.

یک Nuc Hive جدید راه اندازی کنید

زنبورداران کلنی های کوچکتری به نام می خرند nuc ها را نصب کنید برای ایجاد یک مستعمره جدید این خانواده زنبورهای کوچک می توانند به کلنی های تولیدی تبدیل شوند.

همچنین می توان از سلول های اضافی ملکه برای شروع یک کندوی nuc جدید استفاده کرد. اگر کلنی A با تعداد زیادی سلول جایگزین و یک ملکه تخمگذار قوی است، می توانید قاب را با تعدادی از سلول های ملکه (یا خود ملکه قدیمی) به یک جعبه جدید منتقل کنید.

سپس چند قاب زنبور عسل (از آن کندو)، مولدین، عسل و گرده کندو مادر یا سایرین در محوطه زنبور عسل اضافه کنید. اجازه دهید این شکاف جدید یک ملکه زنبور عسل بزرگ کند.

اگر مستعمره بسیار بزرگی دارید، حتی ممکن است آن را به 3 کندوی کوچکتر تقسیم کنید. اما زنبورهای خود را خیلی لاغر نکنید، در غیر این صورت با چندین کلنی ضعیف مواجه خواهید شد.

توجه داشته باشید که اگر منابع زیادی را از مستعمرات اصلی خود بگیرید، ممکن است آن را از دست بدهید جریان عسل برای فصل.

همانطور که به دانش آموزان در من می گویم کلاس آنلاین زنبورداریزنبوردار خوب بودن در مورد تعادل است – باید با تمایلات طبیعی زنبور عسل کار کنید.

به یک مستعمره بدون ملکه کمک کنید

دیدن سلول های ملکه در کندو می تواند چیز خوبی باشد. گاهی اوقات یک زنبوردار از پیدا کردن آنها خوشحال می شود. در صورت نیاز، می توانید از این سلول های اضافی برای کمک به کلنی دیگر استفاده کنید.

آ می توان به سلول ملکه داد یک مستعمره بدون ملکه. این به آنها یک شروع پرش می دهد زیرا آنها مجبور نیستند یک سلول را از ابتدا بسازند.

به کلنی بدون ملکه تعداد زیادی زنبور کارگر، عسل و یک سلول ملکه بدهید. در عرض چند هفته، ممکن است یک ملکه جوان و تخمگذار داشته باشید.

یافته یک سلول ملکه در کندو مطمئناً دلیلی برای هیجان است. با این حال، مهم است که قبل از اقدام، زمانی را برای در نظر گرفتن معنای آن اختصاص دهید.

اگر مستعمره نیاز به جایگزینی ملکه را احساس کرد، شاید باید به آنها اجازه دهید. اغلب زنبورها بهتر می دانند. آنها می توانند چیزهایی را حس کنند که انسان نمی تواند.

آیا به نظر می رسد که یک ازدحام در راه است؟ خودت را بیرون بگذار تله های دسته جمعی، یا کلنی را قبل از اینکه خودش شکافته شود تقسیم کنید.

بسیاری از زنبورداران می توانند از سلول های ملکه برای کمک به رشد زنبورستان خود استفاده کنند. این یک فرآیند پایدار است تا زمانی که شما این کار را نکنید کندوهای بیشتری دریافت کنید که بتوانید آنها را مدیریت کنید.

سفارش فوری عسل ♥