باغ زنبور عسل عالی را رشد دهید


باغ های فضای باز به دلایل زیادی رشد می کنند. چه بخواهید برای خانواده غذا تهیه کنید یا فقط یک مکان زیبا برای لذت بردن از طبیعت – سعی کنید آن را دوستدار زنبور عسل کنید. برای تأثیر مثبت بر گرده افشان های منطقه، لازم نیست فضای بزرگی داشته باشید. ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید برنامه ریزی کامل برنامه ریزی کنید باغ زنبور عسل.

دعوت زنبورهای عسل به باغ شما

خوشبختانه زنبورهای عسل چنان حشرات مطیع هستند که می توانیم فضایی را با آنها به اشتراک بگذاریم. احتمال نیش زدن او بسیار کم است. البته، زنبورهای عسل می توانند نیش بزنند اما معمولاً این کار را فقط زمانی انجام دهید که تحریک شود یا در نزدیکی کندو آنها باشید.

به آنها فضای مناسب بدهید و می توانید از زیبایی تماشای آن لذت ببرید زنبورها جمع می کنند شهد، گرده و سایر منابع برای کلنی. بهترین فضاهای بیرونی دوستدار زنبور عسل حداقل غذا و آب را برای زنبورها فراهم می کند.

چرا هیچ زنبوری در باغ شما وجود ندارد؟

تعداد زنبورهایی که از باغ شما بازدید می کنند به شرایط محلی شما بستگی دارد. برخی مناطق حشرات گرده افشان بیشتری نسبت به سایرین دارند اما به طور متوسط ​​تعداد زنبورهای عسل کمتر از حد معمول است.

کاهش زنبور عسل در سال های اخیر با هجوم آفات و بیماری ها مرتبط بوده است. به نظر می رسد تنها یک مسئله وجود ندارد که همه مشکلات را ایجاد کند. بلکه ترکیبی از چندین عامل استرس زا است. f

امروزه به اندازه سال های گذشته کلنی های وحشی (وحشی) وجود ندارد. و این فقط زنبورهای عسل نیستند – زنبورهای بومی و سایر گرده افشان ها تعداد کمتری را تجربه می کنند.

هنگامی که به این فکر می کنید که چرا حشرات کمتری می بینید، باید بپرسید که آیا آنچه را که آنها نیاز دارند دارید؟ زنبورها برای بازدید از باغ شما به دلیل نیاز دارند. آیا طیف گسترده ای از گیاهان را دارید که برای آنها غذا ارائه می دهد؟ زیستگاه زنبورها همه چیز در مورد تنوع است.

در حالی که در حال برنامه ریزی برای طراحی باغ خود هستید، چند لحظه به گرده افشان هایی که امیدوارید جذب آنها شوید فکر کنید. از جمله برخی گیاهان دوستدار زنبور عسل واقعا آسان است.

برخی از باغبانان جدی می خواهند گرده افشان های بیشتری داشته باشند به حدی که حتی می توانند تصمیم می گیرند که کندوهای خود را تهیه کنند. این یک تعهد است و برای همه نیست، بنابراین قبل از شروع کار در زنبورداری تحقیق کنید.

یک زیستگاه زنبور عسل در حیاط خلوت خود ایجاد کنید

خوب باغ زنبور عسل چیزهایی را فراهم می کند که این حشرات مفید نیاز دارند. بازدید از زنبورهای عسل ممکن است در باغ شما زندگی نکند اما سایر حشرات زندگی می کنند. عسل زنبورها چندین مایل پرواز می کنند، در صورت لزوم، برای پیدا کردن آنچه آنها نیاز دارند.

غذا به شکل شهد و گرده و همچنین آب آشامیدنی تمیز از نیازهای اولیه زیستگاه زنبور عسل است.

سایر حشرات از شاخ و برگ گیاه برای پناهگاه یا مواد لانه سازی استفاده می کنند. یک زیستگاه مناسب زنبور عسل همچنین منابعی را برای سایر حشرات، پرندگان و غیره فراهم می کند.

گیاهانی را انتخاب کنید که شناخته شده هستند گل هایی که زنبورهای عسل را جذب می کنند اگر می خواهید تعداد بیشتری از آنها را ببینید.

نیازهای باغ زنبور عسل

هنگام برنامه ریزی به این نکات توجه ویژه داشته باشید:

 • استفاده عاقلانه از فضا – از هر فوت مربع استفاده کنید
 • از گیاهان مناسب با آب و هوای خود استفاده کنید
 • انواع گیاهان با دوره گلدهی طولانی را انتخاب کنید
 • یک منبع آب – حوض کوچک یا باغ آبی

فضاهای حیاط خلوت کوچک برای گرده افشان ها

از فضایی که در اختیار دارید استفاده کنید. اجازه ندهید این تصور را داشته باشید که فضای کافی برای هکتارها ندارید آفتابگردان – شما را از انجام کاری بازدارد.

البته، شما می خواهید تعدادی از گیاهان شکوفه دار را نیز بگنجانید. طیف گسترده ای از گیاهان زنبور عسل که در زمان های مختلف شکوفا می شوند ایده آل است. اما، جنگل نکنید تا جایی برای لذت بردن از باغ باقی بگذارید.

همه در کنار حشرات احساس راحتی نمی کنند – برخی از آنها یک مشکل جدی دارند ترس از زنبورها – ترس از زنبورها. در چیدمان باغ خود حتماً فضایی برای پیاده روی یا نشستن برای شما و بازدیدکنندگانتان باز کنید.

آ نیمکت دوست داشتنی ایده خوبی است یا شاید یک آلاچیق کوچک. هر نقطه نشستن را دور از گیاهان گلدار بزرگ و آویزان قرار دهید.

ما از تماشای عملکرد حشرات لذت می بریم. اما، همه نمی خواهند با حشرات گزنده «از نزدیک و شخصی» آشنا شوند.

پیاده روها یا مسیرهای وسیع را طراحی کنید. این به انسان ها و حیوانات خانگی اجازه می دهد تا با خیال راحت در باغ زنبورهای حیاط خلوت شما قدم بزنند.

مقداری سگ ها به خوردن زنبور معروف هستند به مناسبت ما مطمئناً نمی خواهیم این اتفاق بیفتد، اما اگر سگ حساسیت نداشته باشد، معمولاً همه چیز خوب است.

این مناطق ممکن است مکان خوبی برای تعداد کمی باشد گل هایی که برای زنبورها جذاب نیستند. این ممکن است عجیب به نظر برسد، اما این گیاهان بسیاری از گرده افشان ها سود می برند و به زیبایی باغ می افزایند.

کاشت فضاهای وحشی که آزادانه رشد می کنند

آیا حیاط خلوت بزرگی دارید؟ اگر فضا دارید، کاشت انبوه چندین گل گرده افشان می تواند گرده و شهد بسیار مورد نیاز را فراهم کند.

یک کوچک چمنزار گلهای مخلوط که زنبورهای عسل دوست دارند در طول فصل گرم شکوفه دهند. این “منطقه وحشی” حیاط که در نزدیکی یکدیگر کاشته شده اند، نیازی به نگهداری زیادی ندارند.

با این حال، این برای همه مناسب نیست و ممکن است فضای اضافی برای “وحشی شدن” نداشته باشید. قبل از خرید کمی تحقیق کنید و اجتناب کنید گیاهانی که مهاجم هستند در منطقه شما، حتی اگر گرده افشان ها را تغذیه کنند.

کانتینر یا باغ گرده افشان پاسیو

یکی دیگر از گزینه های باغبان شهری یا کسانی که فضای محدودی دارند گلدان است. شاید، الف باغ کانتینری در یک پاسیو کوچک با سبک زندگی شما سازگاری بیشتری دارد. بسیار آسان است رشد گیاهان در گلدان برای زنبورها.

ظروف بزرگ می توانند گیاهان زیبایی را رشد دهند تا فضای بیرونی شما را روشن کنند. و حتی می توانید برخی از انواع سبزیجات را درست در پاسیو خود پرورش دهید. این غذا برای بازدید زنبورهای عسل و شاید مقداری غذا برای شما نیز فراهم می کند.

علاوه بر میوه های پاسیو، بوته های کوچک، کدو، خیار و بسیاری از گیاهان از گرده افشانی زنبور عسل بهره می برند. تغذیه زنبورها و گیاهان تازه دارند برای شام. برای روشن کردن یک منطقه کوچک، گل همیشه بهار، آفتابگردان کوتوله یا زینیا را امتحان کنید.

کاشت انبوه گل های مخروطی بنفش دوستدار زنبور عسل در تصویر باغچه حیاط پشتی.

رشد آسان گیاهان زنبور عسل

زنبورهای عسل باید هم شهد و هم گرده گل ها را جمع آوری کنند. عسل از شهد گیاه تهیه می شود و برای غذای زمستانی نگهداری می شود. آنها همچنین گرده گل را جمع آوری می کنند تا به عنوان منبع پروتئین استفاده شود. گیاهان دوستدار زنبور عسل ممکن است یکی یا هر دو را فراهم کنند.

گیاهانی را انتخاب کنید که زمان گلدهی طولانی دارند یا گونه های مختلفی که در شکوفه با هم همپوشانی دارند. ما دوست داریم چیزی در تمام فصل شکوفا شود.

گیاهان یک ساله در یک فصل رشد می کنند، شکوفا می شوند و می میرند. اما، آنها مقدار زیادی شهد و/یا گرده را در یک زمان فراهم می کنند. چندتا عالی گیاهان یک ساله برای باغ زنبور عسل:

 • گل گاوزبان
 • گل ذرت
 • کیهان
 • مریم گلی
 • آفتابگردان
 • زینیا
عکس گل مناسب برای استفاده در باغ زنبور عسل.

گیاهان چند ساله نیز انتخاب خوبی برای زیستگاه زنبور عسل هستند. آنها گل می دهند و سال بعد باز می گردند. مخلوطی از چندین نوع مختلف نمایش دلپذیری از غذای زنبور عسل ایجاد می کند. گیاهان چند ساله که باید مورد توجه قرار گیرند عبارتند از:

 • آگاستاش
 • ستاره ها
 • اکیناسه
 • گلدن راد
 • اسطوخودوس
 • ضرابخانه ها
 • Sedum
 • آویشن
 • و بسیاری از درختچه ها و درختان بزرگ. در نظر گرفتن را فراموش نکنید درختچه های بومی برای گرده افشان های شما نیز!

چیزهایی که در باغ زنبور عسل باید از آنها اجتناب کرد

زیباترین گیاهان زنبور عسل در مکان اشتباه شکوفا نخواهد شد. گیاهان تحت تنش شهد زیادی تولید نمی کنند. و هنگام تلاش برای قرار دادن آن در یک مکان نامناسب استرس خواهید داشت.

اگر برای گرده افشان ها برنامه ریزی می کنید، آگاه باشید گیاهانی که می توانند برای زنبورها سمی باشند. و البته یاد بگیرید که کدام گیاهان مهاجم در نظر گرفته می شوند در منطقه خود و از آنها نیز اجتناب کنید.

منبع آب برای زنبورهای عسل

اگر در یک منطقه روستایی زندگی می کنید، گرده افشان های شما ممکن است به آب طبیعی دسترسی داشته باشند. با این حال، ممکن است متوجه شوید که آنها از منبع آبی خوبی که شما تهیه می کنید استفاده می کنند.

پیشنهاداتی برای آب در باغ زنبور عسل شما:

 • حمام پرندگان بزرگ با سنگریزه در اطراف لبه به یک محل نوشیدن کم عمق ایجاد کنید
 • باغ آبی متوسط ​​با آب، گیاهان و ماهی
 • منابع آب کوچکتر با اندازه صنایع دستی
زنبورها در حال نوشیدن آب از یک ظرف باغ.

حمام پرندگان و فواره های با اندازه متوسط ​​می توانند افزودنی مناسب برای باغ گرده افشان باشند. در حالی که آب زیادی ارائه نمی کنند، برای حشرات تشنه مفید هستند.

آیا شما فضایی برای یک باغ آبی کوچک? یک وان یا شکل حوض پلاستیکی با چند گیاه زیبایی را به منطقه شما می بخشد.

آب جمع می شود روی گیاهان زنده نشسته و از حوض آب می نوشند. هر حوض یا فواره ای برای نوشیدن ایمن نیاز به مکانی آرام دارد. اگر فضای بیشتری دارید، یک حوضچه کوچک بسازید و چند ماهی قرمز به آن اضافه کنید.

اگرچه برای حیاطی با چند کندوی زنبور عسل کاربردی نیست، اما این ایده‌های آب واقعاً زیبا هستند و بچه‌ها می‌توانند در ساخت آن کمک کنند. آنها همچنین هدایای بامزه ای برای دوستان زنبور دوست درست می کنند.

 • ایستگاه آب زنبور عسل DIY
 • ظرف سفالی زنبور آب کن

تمرینات باغ دوستدار زنبور عسل

اگر در حال برنامه ریزی هستید یک باغ جدید فقط برای زنبورها، شما با یک لوح خالی شروع می کنید. طرح و گیاهان انتخاب شده به منطقه ای که در دسترس دارید و آب و هوای شما بستگی دارد.

اما، باغ موجود می تواند زنبور دوستانه تر شود همچنین.

 • بررسی کنید که آیا گیاهانی دارید که زنبورها دوست دارند یا خیر
 • آب فراهم کند
 • از مواد شیمیایی کمتر استفاده کنید

کنترل علف های هرز دوستدار زنبور عسل

علف هرز چیست؟ برای باغبان، این واقعاً به دیدگاه شما بستگی دارد. به خاطر داشته باشید که بسیاری ازعلف های هرز» زنبورها را تغذیه می کند – شاید بتوانید مناطق طبیعی را ترک کنید.

با این حال، اگر باید کاری برای کنترل علف های هرز انجام دهید، همه گزینه ها را در نظر بگیرید. برخی از انواع علف کش ها برای زنبورها ایمن تر هستند نسبت به سایرین و همیشه در اواخر روز زمانی که بیشتر علوفه جویان به لانه برگشته اند استفاده شود.

در انتخاب هر نوع آفت کش یا علف کش دقت کنید. علف کش های خانگی مانند قاتل علف هرز سرکه، به اندازه انواع تجاری موثر نیستند اما کار خواهند کرد. هر زمان که می توانید از مالچ ها یا گیاهان پوششی برای کاهش استفاده از علف کش ها استفاده کنید، این کار خوبی است.

این احتیاط در مورد نیز صدق می کند سمپاشی برای پشه که می تواند به حشرات جستجوگر آسیب برساند و کل کلنی را نیز بکشد! در واقع می توانید استفاده کنید موم زنبور عسل برای ساختن شمع های سیترونلای خود برای رویداد بعدی شما در فضای باز

تصویری از کتاب الکترونیکی گرده افشان برای کمک به رشد باغ زنبور عسل شما

تغذیه مرغ مگس خوار

با روحیه داشتن یک باغ دوستدار گرده افشان، ممکن است بخواهید یک تغذیه کننده مرغ مگس خوار داشته باشید. در بیشتر موارد این کار به خوبی انجام می شود.

اما، گاهی اوقات آنها با هم برخورد می کنند. هم گرسنگی برای شهد شیرین و هم اگر زنبورها در یافتن غذا مشکل داشته باشند، مشکلاتی به وجود می آید. اگر با این مشکل مواجه شدید این موارد را در نظر بگیرید نکاتی برای دور نگه داشتن زنبورها از تغذیه کننده مرغ مگس خوار.

و خوشبختانه، در اکثر مکان‌ها مشکل تمام تابستان ادامه ندارد. وقتی شهد طبیعی کم باشد مشکل بزرگتری است. زنبورهای عسل گرسنه هستند – غذای مرغ مگس خوار اولین انتخاب آنها نیست.

صنایع دستی و فعالیت های باغ زنبور عسل

توسعه و تزئین باغ زنبور عسل می تواند کل خانواده را درگیر کند. این یک تجربه یادگیری عالی برای کودکان است و به آنها کمک می کند تا درک عمیق تری نسبت به حشرات داشته باشند.

یادگیری نحوه درست کردن توپ دانه با خاک و خاک رس قرمز یک فعالیت سرگرم کننده برای تمام سنین است. این یک راه عالی برای پخش تکه های گل های وحشی در یک محیط طبیعی است.

یکی دیگر از روش های انجام باغبانی گوریل ها توسط ساخت بمب بذر با خاک رس خشک در هوا. این هدایای باغبانی عالی هستند و بسیار ساده هستند که بچه ها می توانند به آنها کمک کنند. طراحی و ایجاد باغ زنبور عسل سرگرم کننده است.

علاقه ای به نگهداری کندو ندارید؟ اشکالی ندارد. همه می توانند با انتخاب های عاقلانه در باغ به گرده افشان ها کمک کنند. اقدامات شما می تواند به جلوگیری از کاهش بیشتر جمعیت زنبور عسل کمک کند و به سایر انواع حیات وحش نیز کمک کند.

پست رشد باغ زنبور عسل عالی اولین بار در Carolina Honeybees Charlotte Anderson پدیدار شد.

سفارش فوری عسل ♥