بازی Queen Cups در مقابل Queen Cells in the Hive


تصویر پنهان پینترست

هنگامی که یک کلنی زنبور عسل به یک ملکه جدید نیاز دارد، آنها شروع به ساخت سلول های لانه زنبوری خاص می کنند. در واقع، آنها از قبل برنامه‌ریزی می‌کنند و اغلب شروع‌های کمی دارند – فقط در صورت امکان. 4 مراحل سلول ملکه توسعه با یک فنجان شروع می شود. تفاوت میان فنجان های ملکه در مقابل سلول های ملکه یک تمایز مهم است. زنبورداران باید بدانند که هر کدام به چه معناست.

از جام ملکه تا سلول ملکه با اندازه کامل

تعداد زیادی فنجان ملکه مومی در پایین قاب ها در کندوی عسل.

زنبورداری که کندو را بررسی می کند ممکن است فنجان های کوچک بلوط شکل را ببیند. به این فنجان های ملکه می گویند. فنجان های ملکه اولین یا پیش مرحله یک سلول ملکه واقعی هستند. دیدن اینها دلیلی برای هشدار نیست، اما خوب است که آنها را یادداشت کنید.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

در عمل، ما فنجان را تا زمانی که حاوی یک تخم یا لارو نباشد به عنوان سلول واقعی تعیین نمی کنیم. چرا؟ زیرا برخی از مستعمرات چندین فنجان ملکه نگه دارید در دست تمام سال به نظر می رسد که این یک گرایش ژنتیکی است زیرا هر کلنی این کار را انجام نمی دهد.

شاید این نوعی تاکتیک زنده ماندن ارثی باشد که چند فنجان در جای خود داشته باشید، فقط در صورت نیاز. یکی از شگفتی های طبیعت، توانایی یک کلنی زنبور عسل در ساختن ملکه است.

تنها شرط این است که زنبورها باید یک لارو ماده بسیار جوان یا یک تخم بارور شده داشته باشند. و البته نیروی کار لازم برای انجام کار.

هر کلنی که تخم بارور یا لارو خیلی جوان نداشته باشد بدون دخالت زنبوردار محکوم به فنا است. زنبوردار باید یک قاب با لارو ریز یا الف به آن کلنی بدهد یک ملکه جدید بخر.

فنجان خالی ملکه مرحله 1 رشد سلولی روی تصویر لانه زنبوری.

پیدا کردن جام ملکه

اکثر فنجان های ملکه هرگز به سلول های کامل تبدیل نمی شوند که یک ملکه جدید تولید می کنند. بلکه آنها یک بیمه نامه “فقط در مورد” برای کلنی هستند.

برخی از مستعمرات ممکن است 10 یا بیشتر از آنها را در طول سال در جای خود نگه دارند. با این حال، دیدن آنها اغلب می ترسد زنبورداران مبتدی.

هنگامی که زنبوردار بی تجربه فنجان ها را می بیند، می ترسد که کلنی در حال ازدحام باشد. و، بله ممکن است؟ اما این همیشه صدق نمیکند.

مطمئناً دیدن فنجان های متعدد در مستعمره ای که قبلاً آنها را نداشتند، دلیلی برای نگرانی است. شاید، مستعمره است آماده شدن برای ازدحام. هر گونه افزایش اخیر در تعداد فنجان دلیلی برای بررسی دقیق تر است.

سلول های ملکه کوچک در پایین قاب تصویر.

با این حال، وجود فنجان های خالی به تنهایی نشان دهنده آن نیست فعالیت پرورش ملکه. این کارگران هستند که این تصمیم را می گیرند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

ملکه فعلی در یک سلول صیقل نیافته تخم نمی گذارد. وقتی کارگران می خواهند او در یک فنجان دراز بکشد – آن را جلا می دهند. هنگامی که آن فنجان حاوی یک تخم یا لارو باشد – آن را به بازی.

کلنی شما در حال ساخت یک ملکه زنبور جدید است. همیشه هنگام انجام کار، داخل فنجان های ملکه را بررسی کنید بازرسی منظم کندو.

سلول ملکه بزرگ در مرحله نهایی توسعه بر روی تصویر شانه.

جدول زمانی سلول ملکه

را مراحل رشد طبیعی سلول های ملکه هستند:

  • فنجان
  • سلول های باز – رشد لارو
  • سلول درپوش
  • ملکه در حال ظهور

را چرخه زندگی ملکه از تخم بارور شده، به لارو، به شفیره تا بالغ پیشرفت می کند. این مراحل همان مراحل توسعه برای سایر اعضای مستعمره است.

زمان رشد سلول و زنبور عسل به دلیل دما و شرایط کندو می تواند کمی متفاوت باشد. بیش از یک زنبوردار در طول پرورش ملکه شگفت زده شده اند که یک زنبوردار یک روز زودتر از حد انتظار ظاهر می شود.

با این حال، به طور متوسط، ملکه جدید 3 روز را به عنوان یک تخم می گذراند لارو کلاهک شده است در حدود روز 8، و فرد بالغ در روز 16 ظاهر می شود. اما، در این بازه زمانی کوتاه اتفاقات زیادی در حال وقوع است.

که در محاسبه سن سلول های ملکه، پیدا کردن یک سلول باز به این معنی است که بین 12 تا 4 روز تا ظهور یک فرد بالغ فرصت دارید. اما، پیدا کردن یک سلول درپوش به این معنی است که او می تواند در هر زمان در 4 روز آینده ظاهر شود.

سلول های ملکه را باز کنید

سلول های ملکه باز در مرحله لاروی ایجاد می شوند. زنبورهای کارگر سلول را در امتداد صورت شانه بسازید.

یا اگر سلول در پایین تولید می شود، متوجه می شوید که سلول در حال کشیده شدن است. اینها اغلب (اما نه همیشه) سلول های ازدحامی هستند و یافتن چندین سلول آویزان از پایین قاب معمول است.

به تفاوت در این مورد توجه کنید اصطلاحات زنبورداری و درک کنید که برخی از زنبورداران از اصطلاحات مختلفی استفاده می کنند.

در این مقاله، “باز” ​​به معنای سلول بدون درپوش با لارو است. به سلولی اشاره نمی کند که “باز شده” و ملکه جدید سلول را ترک کرده است.

عبارت “شارژ شده” همچنین گاهی اوقات برای سلولی استفاده می شود که یک ملکه در حال رشد در داخل آن وجود دارد.

مرحله باردار از سلول ملکه با تصویر لارو در حال رشد.

زنبورهای ملکه در اندازه های مختلف هستند. اما هیچ ملکه ای نمی تواند در یک سلول مولد معمولی جای بگیرد. او باید فضای بیشتری داشته باشد. بنابراین، سلول باز جدید روی صورت شانه یا در پایین یک قاب قابل توجه خواهد بود.

نگاهی به داخل لارو در حال رشد را نشان می دهد که در بستری از غذای نوزادان شناور است. کیفیت و کمیت غذا در این سلول است که مسئول کیفیت زنبور جدید در حال رشد است. ملکه‌ای که در حال رشد خوب تغذیه می‌شود، احتمالاً سالم و قوی است.

ما قبلاً معتقد بودیم که لارو ملکه فقط با ژل رویال تغذیه می شود، اما به نظر می رسد محققان این ایده را رد کرده اند.

هر لارو کارگر جوان اگر در اوایل زندگی با مقادیر زیادی غذای مغذی تغذیه شود، توانایی تبدیل شدن به یک ملکه تولید مثل را دارد.

سلول های ملکه زنبور عسل درپوش

یک سلول ملکه به ساختاری طولانی تبدیل می شود که شبیه بادام زمینی است. معمولا از دست دادن آنها سخت است اما گاهی اوقات ممکن است کوچک باشند. تقریباً به نظر می رسد که زنبورها سعی می کنند آنها را پنهان کنند.

صحنه سلول ملکه زنبور عسل روی تصویر شانه.

هنگامی که ملکه در حال رشد مرحله رشد لاروی خود را به پایان می رساند، غذا خوردن او به پایان می رسد. کارگران انتهای سلول را با موم می پوشانند.

در داخل لارو وارد مرحله شفیرگی می شود، پیله ای را می چرخاند و تبدیل به یک زنبور بالغ را کامل می کند.

سلول های ملکه در پایین قاب، یکی دهانه بعدی را نشان می دهد که در آن تصویر ملکه ظاهر شده است.

ملکه های ظهور کرد

در حدود روز شانزدهم، یک فرد بالغ کاملاً شکل گرفته از سلول خود بیرون می آید. اولین کار او این است که به دنبال هر رقیب در حال توسعه دیگری باشد و آنها را تا سر حد مرگ نیش بزند.

بقای بهترین ها می تواند یک تجارت زشت باشد. یافتن یک سلول ملکه یا چندین سلول که در پهلوی آنها پاره شده اند نشان دهنده این است که کلنی یک ملکه جدید پرورش داده است. سلول های پاره شده شواهدی از کشتن رقبای اوست.

او هنوز آماده تصاحب کلنی نیست. او باید چندین روز بالغ شود و سپس مصرف کند پروازهای جفت گیری او.

پس از جفت گیری با چند زنبورهای عسل بدون سرنشین، او می تواند به کندو بازگردد تا کار زندگی خود – تخم گذاری – را آغاز کند.

جام های ملکه دلیلی برای وحشت نیست

وقت گذاشتن برای مشاهده دقیق فعالیت های داخل کندو مهم است. در مورد وضعیت مستعمره چیزهای زیادی به ما می گوید.

در برخی موارد، فنجان های ملکه به سلول های ملکه زنده تبدیل می شوند. این امر به ویژه در مستعمرات قوی که به طور ناگهانی دارای فنجان های متعدد هستند صادق است.

سپس زنبوردار باید در مورد آن تصمیم بگیرد با سلول های ملکه جدید چه کنیم. آنها را به حال خود رها کنید و اجازه دهید زنبورها ازدحام کنند یا یک ملکه جدید تولید کنند.

یا از وسایل اضافی برای پرورش یا پرورش ملکه های اضافی در دست داشتن یا فروش درک کردن مراحل مختلف سلول های ملکه و دلیل آن وجود فنجان های ملکه دانش زنبوردار خوب است.

سفارش فوری عسل ♥