اگر ملکه بی بمیرد چه اتفاقی می افتد؟


زندگی ملکه زنبور عسل ممکن است آنطور که همه فکر می کنند جذاب نباشد. با این حال، او تنها مهم ترین فرد در مستعمره است. او تنها کسی است که می تواند تخمی بگذارد که تبدیل به زنبورهای کارگر شود. و از آنجا که هر مستعمره فقط یک مورد دارد، باید تعجب کنیم – اگر ملکه زنبور عسل بمیرد چه اتفاقی می افتد؟?

وقتی ملکه زنبور عسل می میرد

زنبور عسل ملکه پیر در کندو روی شانه تصویر.

به طور کلی، زنبورهای عسل عمر زیادی ندارند. یک زنبور کارگر تابستانی فقط حدود 6 هفته عمر می کند. او اعضای بدن خود را در خدمت کندو می پوشاند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

با این حال ملکه زنبور عسل در حال انجام یک کار تخصصی است که هزاران کارگر قادر به انجام آن نیستند. خوشبختانه، او در مقایسه با سایر اعضای کلنی عمر طولانی دارد.

اما، زمانی خواهد رسید که او نیز از بین خواهد رفت. از دست دادن یک ملکه می تواند به معنای فاجعه برای کندو باشد. چگونه کلنی یک کپی جدید از این یکی از اعضای ضروری ایجاد می کند – ملکه?

خوشبختانه، زنبورها سیستم خوبی برای اطمینان از اینکه ملکه همیشه در خانه است، دارند. طرح پشتیبان آنها شامل بودن است می تواند در عرض چند هفته یک ملکه جدید پرورش دهد. به خوبی کار می کند – بیشتر اوقات.

یک ملکه از کجا می آید؟

او زندگی را مانند یک تخمک بارور شده آغاز می کند – مانند هزاران عضو کلنی. او یک است لارو ماده مثل خواهرش کارگران.

اما، زمانی که کلنی به یک ملکه جدید نیاز دارد، چند لارو ماده بسیار جوان برای درمان ویژه انتخاب می شوند. این لاروها با یک رژیم غذایی فراوان از غذای غنی تغذیه می شوند.

را غذای تغذیه شده به لارو ملکه در حال رشد شامل ژل رویال و همچنین مواد دیگری است. این برخلاف آن چیزی است که زمانی در مورد ملکه زنبور عسل تصور می شد.

پیش از این، ما معتقد بودیم که ملکه های آینده فقط با ژل رویال تغذیه می شوند. تحقیقات سال های اخیر نادرست بودن این را ثابت کرده است.

را مقدار و قوام این رژیم غذایی خاص باعث می شود لاروهای انتخاب شده به ماده های تولید مثل جنسی تبدیل شوند – ملکه های باکره جدید.

درپوش سلول ملکه برای تعویض ملکه اضطراری به دلیل تصویر مرگ.

ملکه های شکست خورده در نقش باروری

مهمترین ویژگی ملکه بالغ توانایی او در بیرون رفتن و جفت گیری است. زنبورهای عسل تولید مثل می کنند با جفت گیری در خارج از کندو

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

در یک بعد از ظهر خوب، ملکه باکره به یک پرواز می کند منطقه جماعت هواپیماهای بدون سرنشین – جایی که زنبورهای نر بالغ منتظر هستند. باکره باید با خیلی ها درست کند زنبورهای بدون سرنشین – این باعث می شود که او بتواند تخم های بارور شده را بگذارد.

یکی دیگر از رویدادهای قابل توجه این است که ملکه زنبور عسل چگونه اسپرم را ذخیره می کند. او یک — دارد قسمت خاص بدن یا ساختار در شکم او. این اسپرماتکا نامیده می شود. می تواند مایع منی هواپیماهای بدون سرنشین را ذخیره کند و آنها را تا زمان نیاز زنده نگه دارد.

زمان جفت گیری فقط در دوره کوتاهی از زندگی بزرگسال جوان او اتفاق می افتد. او تمام منی هایی را که در این مدت به آنها دسترسی خواهد داشت به دست می آورد.

هنگامی که این منبع تخلیه شود، او دیگر قادر به تخمگذاری نیست تخم های بارور شده. او یک می شود لایه هواپیمای بدون سرنشین به دلیل ناتوانی او در تولید کارگر برای مستعمره.

این یک وضعیت پایدار برای مستعمره نیست. اگر کندو به موقع یک ملکه شکست خورده را تشخیص دهد، برای جایگزینی او برنامه ریزی می کند.

یک لایه تخم مرغ مولد خوب برای موفقیت کلنی حیاتی است. اگر شما ملکه های خود را مشخص کنید – این کار آسان تر خواهد بود.

اگر زمان سال مناسب باشد و کلنی قوی باشد، زنبوردار ممکن است به کلنی اجازه دهد تا جایگزین او شود. اما، اگر تلاش آنها با شکست مواجه شود، زنبوردار ممکن است نیاز داشته باشد یک ملکه جدید بخر.

فقدان ملکه فرومون سیگنال ها مشکل است

ملکه ها فرمون های خاصی تولید می کنند که توسط سایر اعضای کلنی شناسایی می شوند. این “هورمون های خارجی” پیام رسان های شیمیایی کندو هستند.

کارگران منتخب به او غذا می دهند و با آنتن های خود او را اصلاح می کنند – به آنها همراهان او می گویند. در طی فرآیند، فرمون ها در سراسر کندو عبور می کنند.

حضور فرمون‌های او و آنهایی که در اثر رشد تولید می‌شوند نسل زنبور عسل به مستعمره اطلاع دهید که همه چیز خوب است. زندگی مستعمره همانطور که باید پیش می رود.

اگر آن سطوح فرمون ناپدید یا کاهش یابد، مستعمره می داند که آنها وجود دارند ملکه شکست خورده یا گم شده است.

این به کارگران سیگنال می دهد که ساخت و ساز عجولانه سلول های ملکه را آغاز کنند. اگر ملکه زنبور عسل بمیرد یا از کار بیفتد، جایگزینی او در اسرع وقت لازم است.

تخم زنبور و لارو در شانه که ملکه زنده را در تصویر کندو تأیید می کند.

فقدان تخمک بارور شده نشانه یک مشکل است

اغلب ملکه ممکن است بمیرد اما شروع به تاخیر در تولید کند. وقتی جوان و سالم است، او یک دستگاه تخم‌گذاری است. بسته به شرایط کلنی، او به راحتی می تواند 1000 تا 2000 تخم در روز را به طور میانگین بیندازد.

با این حال، او ذخایر محدودی از تخمک و اسپرم ذخیره شده دارد. وقتی اینها تمام شد، سودمندی او برای مستعمره نیز افزایش می یابد.

یا تولید ضعیف تخم مرغ یا شکست فرمون ها ممکن است باعث شود که مستعمره زمان خود را برای یک رهبر جدید تعیین کند.

طول عمر ملکه زنبور عسل متوسط

با داشتن پتانسیل برای زندگی 3 سال یا بیشتر، طول عمر واقعی ملکه اغلب بسیار کوتاهتر می شود.

جفت گیری ضعیف، بیماری، ژنتیک بد یا یک حادثه زنبورداری می تواند منجر به یک مستعمره ای که ناگهان خود را بی ملکه می یابد.

تصادفات شکارچیان مانند حمله خرس باعث مرگ می شود. و، دزدی زنبور عسل حوادث می تواند منجر به از دست دادن ملکه شود.

برخی از مطالعات نشان می دهد که مستعمره در عرض چند دقیقه از رویداد از وجود یک ملکه مرده آگاه می شود. زنبورها باید برای اطمینان از ادامه کندو اقدام سریع انجام دهند.

اگر ملکه بمیرد زنبورهای کارگر چه می کنند

وقتی او ناگهان از دست می‌رود (یا در حال شکست است) زمان بسیار مهم است. کارگران وارد عمل می شوند و سلول های ویژه ای را می سازند.

این لاروهای در حال رشد به سلولهای بزرگتری نسبت به کارگران معمولی نیاز دارند. ما به این سلول های خاص می گوییم – سلول های ملکه.

آنها شبیه بادام زمینی بزرگ هستند و از سطح شانه آویزان می شوند یا در پایین شانه وصل می شوند. به محض اینکه کندو یک ملکه ناتوان را تشخیص داد، ساخت سلول آغاز می شود.

تخم زنبور و لارو در شانه که ملکه زنده را در تصویر کندو تأیید می کند.

گاهی اوقات نمی توان از قبل آماده شد. وقتی ملکه ناگهان می میرد، سلول های در حال ساخت را سلول های ملکه اضطراری می نامیم. اعضای مستعمره زمانی برای برنامه ریزی برای جایگزینی او نداشتند.

با رفتن ملکه، کلنی باید از تخم های بارور شده یا لارو جوانی که در دست دارد استفاده کند. جوانترین لارو ممکن است در هر جایی از صورت شانه پیدا شود.

بهترین لارو حدود 1 روزه و بسیار ریز است. پس از بزرگ شدن سلول در اطراف لارو انتخاب شده، مقدار زیادی غذای نوزاد وارد سلول می شود. این رژیم غذایی باعث می شود که لاروهای انتخاب شده به ماده های تولید مثلی تبدیل شوند که قادر به جفت گیری هستند.

اغلب، 5 یا 6 لارو به عنوان نامزد انتخاب می شوند. کارگران به تغذیه ملکه های بالقوه در حال رشد و ساخت سلول ها به اندازه دلخواه ادامه می دهند. سلول ها در مرحله مناسب رشد زنبور عسل پوشانده می شوند.

در باره 16 روز پس از تخم گذاری، یک ملکه زنبور جدید ظهور خواهد کرد. در بیشتر موارد، اولین باکره ای که ظاهر می شود، رقبای خود را می گیرد و می کشد. این یک مبارزه تا مرگ است که امیدوارم قوی ترین ها به عنوان پیروز باشند.

شروع جفت گیری و تخم گذاری

باکره پس از بالغ شدن در داخل کندو به مدت چند روز، پروازهای جفت گیری خود را انجام می دهد. با ترک کندو در بعدازظهرهای گرم و مناسب، ممکن است تا چندین مایل دورتر پرواز کند.

هنگامی که او به منطقه ای که پهپادها در آن تجمع می کنند می رسد، جفت گیری در فاصله 20 تا 80 فوتی در هوا انجام می شود. او ممکن است در چند روز آینده چندین پرواز جفت گیری انجام دهد.

پس از جفت گیری با 12-20 پهپاد اسپرماتکای او با مایع منی پر می شود. زمان جفت گیری او تمام شده است. او هرگز دیگر کندو را ترک نخواهد کرد مگر اینکه بخشی از یک باشد ازدحام زنبور عسل.

در عرض 3-5 روز پس از جفت گیری، او شروع به تخمگذاری می کند. در حال حاضر، چرخه کامل شده است و کلنی زنبور عسل ما تکمیل شده است جایگزین ملکه گمشده خود شدند.

ملکه ها به دلیل خطای زنبوردار گم شدند

بیشتر زنبورداران بسیار تلاش می کنند تا از این مهم ترین زنبور کندو محافظت کنند اما اتفاقاتی رخ می دهد. او ممکن است به طور تصادفی در حین بازرسی کندو یا سایر کارهای زنبورداری کشته شود.

وقتی این اتفاق می‌افتد، شما با این تصمیم مواجه می‌شوید که آیا به کلنی اجازه می‌دهید تا یک کلنی جدید ایجاد کند یا خیر. ملکه مستعمره.

پادشاه جدید باید بیاید امن در داخل قفس ملکه. با او چند خدمتکار خواهند بود تا از او مراقبت کنند تا زمانی که در داخل کندو قرار بگیرد.

یک کلنی بدون ملکه چقدر می تواند زنده بماند؟

اگر ملکه زنبور عسل از کندو خارج شود و امکان جایگزینی وجود نداشته باشد، زندگی کندو برای مدتی ادامه خواهد داشت. زنبورهای منفرد عمر کوتاه 6 هفته ای خود را خواهند داشت.

به دلیل کمبود فرمون برخی زنبورها ممکن است به کارگران تخمگذار تبدیل شوند در تلاش برای گسترش میراث ژنتیکی خود. اما مستعمره محکوم به فنا است و ظرف چند ماه شکست خواهد خورد.

وقتی ملکه زنبور عسل می میرد، مستعمره می داند که او همان زنبوری است که بدون آن نمی توانند انجام دهند. خلق و خوی یک مستعمره در حال گذار ممکن است آزمایشی تر باشد.

آنها به عنوان یک خانواده زنبور عسل در وضعیتی نامطمئن هستند و به نظر می رسد که متوجه آن هستند. همانطور که همه چیز در زندگی زنبور عسل انجام می شود، آنها با هم کار می کنند تا فورا زنبور جدیدی را پرورش دهند.

سفارش فوری عسل ♥