اولین بازرسی کندو پس از نصب


قرار دادن یک خانواده زنبور در جعبه زنبور عسل تنها اولین قدم برای داشتن کندو است. مستعمرات باید بازرسی شوند تا مطمئن شوید که همه چیز همانطور که باید در حال پیشرفت است. به موقع اولین بازرسی کندو می تواند یک راه عالی برای جلوگیری از فاجعه باشد – اما باید بدانید که به دنبال چه چیزی باشید. هنگامی که کلنی در حال رشد است، بازرسی های معمول کندو برای داشتن کلنی های زنبور عسل سالم بسیار مهم است.

زنبوردار در حال انجام اولین بازرسی کندو از کلنی جدید با استفاده از تصویر سیگاری.

در اولین بازرسی کندو به دنبال چه چیزی باشید

گرفتن اولین کلنی زنبورهای عسل واقعاً هیجان انگیز است. همه چیز آماده است و شما آماده می شوید و دست به کار می شوید. بعد از ماه ها انتظار، زنبورها می رسند و هستند در خانه جدید خود نصب شده است.

توانجامش دادی! اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که بنشینید و منتظر عسل باشید – درست است؟ نه، نه به سختی!

اگر می خواهید به یک کلنی سالم و مولد تبدیل شود، آن مستعمره جدید به نظارت نیاز دارد. چگونه می دانید که آیا آنها همانطور که باید پیشرفت می کنند؟ البته ابتدا باید یاد بگیرید که از طریق چه کاری باید انجام دهید خود را با کتاب آموزش دهید، کلاس ها و غیره

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

ابتدا به پهلو بایستید و جلوی کندو را مشاهده کنید. آیا زنبورها را می بینید که می آیند و می روند؟ بیشتر از چند زنبور مرده در جلو نیست؟ شما می توانید برخی چیزها را از مشاهده گاه به گاه یاد بگیرید.

اما، این یک واقعیت است که شما هرگز نمی توانید بدون نگاه کردن به داخل کندو واقعاً بفهمید که در کندو چه اتفاقی می افتد. بازرسی دوره ای کلنی در طول فصل مورد نیاز است.

خوشبختانه زنبورها بدون کمک ما بیشتر اوقات خوب عمل می کنند. با این حال، اگر کلنی با مشکل یا بیماری ملکه سروکار دارد، زنبوردار ممکن است نیاز به کمک داشته باشد برای نجات مستعمره

شما نمی توانید بدون بررسی قاب های داخل کندو متوجه شوید که این اتفاق می افتد یا خیر.

چه زمانی کلنی جدید را بازرسی کنیم

برای زنبوردار بیش از حد مضطرب معمول است که واقعاً می خواهد هر یا دو روز به داخل خانه نگاه کند تا ببیند چه اتفاقی می افتد. از این اصرار دوری کنید. مستعمره جدید باید احساس آرامش و امنیت کند.

بسیاری از مستعمرات جدید با یک شروع می شوند بسته زنبورها که شامل حدود 10000 زنبور عسل و یک ملکه است. ملکه وارد یک قفس مخصوص می شود که به او اجازه می دهد به آرامی آزاد شود.

این مهم است زیرا زنبورهای موجود در بسته از کلنی اصلی او نیستند. در چند روزی که طول می کشد زنبورهای کارگر برای آزادی ملکه، باید او را به عنوان رهبر خود بپذیرند.

در حالی که منتظر زمان بازرسی هستید، به تحقیق خود ادامه دهید و پاسخ هر سؤال زنبورداری را که فکر می کنید بیابید – تصاویر انواع مختلف زنبورهای موجود در یک کلنی را مرور کنید و بدانید که نسل زنبور عسل چگونه است.

بسته بندی جدید بازرسی کندو

بسیاری از ما بسیار هیجان زده هستیم که بررسی کنیم ببینیم در داخل چه اتفاقی می افتد! شما اولین بازرسی کندو جدید می تواند حدود یک هفته انجام شود پس از نصب

این یک بازرسی حداقلی است و ما می خواهیم تا حد امکان آرام و ملایم باشیم. اکنون زمانی نیست که از زنبورهای موجود در آنجا شگفت زده شوید. از زنبور سیگاری خود استفاده کنید با کمی دودی سفید خنک برای آرام کردن زنبورها.

مختصر باشید، بعداً زمان زیادی برای تماشای زنبورهایتان وجود خواهد داشت. کاری را که باید انجام دهید و کندو را دوباره ببندید تا زنبورها بتوانند به کار خود بازگردند. تا زمانی که کندو باز است باید به چند نکته توجه کرد.

بررسی قفس ملکه برای رهاسازی در طول تصویر بازرسی کندو جدید.

آیا ملکه آزاد می شود؟

اگر کلنی جدید شما از یک بسته زنبور عسل است، شما 1 هدف اصلی دارید. هدف این است که مطمئن شوید ملکه است از قفس ملکه رها شد.

اغلب قفس ملکه خالی است. این نشانه خوبی است. قفس را بردارید، از ابزار کندو خود برای خراش دادن اضافی استفاده کنید شانه فرز و به آرامی قاب خود را به هم فشار دهید.

شما ممکن است ملکه را نبینید اما اشکالی ندارد. یافتن تخم یا لارو جوان نشانه خوبی از حضور و تخمگذاری اوست. تخم زنبور عسل به سختی دیده می شود. اما لارو زنبور جوان (بچه زنبورها) شبیه دانه های کوچک سفید است.

زمان زیادی را با جعبه باز یا قاب های بیرون نگذرانید – به خصوص اگر هوا خنک است. Bee Brood می تواند سرد شود و بمیرد.

به دنبال زنبور عسل نوزاد

اگر هنوز نوزادی را ندیدید نگران نباشید. آن تخم‌های ریز زنبور عسل به سختی دیده می‌شوند و به راحتی نادیده گرفته می‌شوند. و، گاهی اوقات طول می کشد ملکه کمی برای شروع شاید او حاضر است و حالش خوب است اما هنوز شروع به دراز کشیدن نکرده است.

اگر یک بازرسی مختصر نشان داد که ملکه رها شده است اما فرزندی نمی بینید، کندو را ببندید. 5 یا 6 روز دیگر دوباره برگردید و جستجوی دیگری برای لارو انجام دهید. در آن زمان، عدم حضور نوزاد باید با یک ملکه جایگزین برطرف شود.

بله، امکان پذیر است نیاز به ملکه کندو، حتی در فصل اول. هر ملکه ای ملکه خوبی نیست و تا زمانی که در کندو نباشند نمی توان آن را شناخت.

با تجربه بیشتر در مورد شناخت آن خواهید آموخت انواع مختلف بچه زنبور عسل. سپس، می توانید بازرسی کندو خود را بسیار سریعتر تکمیل کنید.

تصویر تخم‌ها و لاروهای زنبور عسل در داخل سلول‌های لانه زنبوری.

اولین بازرسی برای Nuc Hive

هنگام خرید یک عدد زنبور عسل برای کندوی جدید خود، از نظر رشد کلنی یک گام جلوتر از بسته بندی شروع می کنید. با این حال، nucs همیشه بهتر نیستند و چالش های خاص خود را دارند.

مستعمره جدید که با یک nuc شروع شده است دارای چند قاب شانه، نوزاد و غذا است. ملکه در حال تخمگذار است و برای زنبورهای داخل جعبه شناخته شده است.

شما لازم نیست نگران پذیرش ملکه باشید زیرا او قبلاً پذیرفته شده است. با این حال، هنوز برخی از موارد بازرسی اولیه برای بررسی وجود دارد.

رها کردن ملکه در کلنی جدید با زنبورهای کارگر و تصویر نوزاد.

کوئین چک را انجام دهید

مهمترین چیزی که باید در آن جستجو کرد کندوی nuc جدید وجود یک ملکه تخمگذار است. حدود یک هفته پس از نصب، شما امیدوارید که ملکه را در منطقه لانه زاد و ولد ببینید.

همچنین، تخم های جدید یا لارو ریز باید وجود داشته باشد. این نشان می دهد که او هنوز پس از انتقال به جعبه جدید در حال خوابیدن است.

شما می خواهید مطمئن شوید که ملکه هنوز زنده است. او ممکن است در حین جابجایی یا نصب آسیب دیده باشد. هنگام حمل و نقل قاب با زنبورها همیشه باید مراقب بود – هرگز نمی دانید ملکه ممکن است کجا باشد.

یک کلنی nuc باید دارای مولد تمام مراحل باشد. اگر در یک کلنی nuc جدید فرزندی ندارید، ممکن است مبلغی را که پرداخت کرده اید دریافت نکرده باشید.

آفات یا بیماری را بررسی کنید

شما می خواهید یک بررسی سریع برای هر کدام انجام دهید مشکلات آفات یا علائم بیماری. آیا لارو زنبور سفید و سالم به نظر می رسد؟ لاروهای پیچ خورده قهوه ای نشانه مرگ و بیماری احتمالی هستند.

با لارو مرده، بزرگترین نگرانی ما این است فولبرود آمریکاییبا این حال دلایل زیادی برای مرگ لارو وجود دارد و همیشه یک بیماری بزرگ نیست. اگر ناحیه کوچکی از لارو مرده را دیدید وحشت نکنید.

آفات زنبور عسل چطور؟ چند آفت اینجاست و جای نگرانی نیست. تا زمانی که کلنی جمعیت خوبی داشته باشد، شما خوب هستید.

یک جفت سوسک کندوی کوچک دلیلی برای وحشت نیست. با این حال، یک آلودگی سوسک های کوچک کندو متعدد خواستار اقدام سریع است.

تصویر لارو شب پره مومی در کندو در حین بازرسی کندو پیدا شد.

به همین ترتیب، تار عنکبوت مانند تار نشانه ای از این است مشکلات مربوط به پروانه مومی. نگران کمی تار شدن یا لارو پروانه در اینجا و آنجا نباشید – یک کندو سالم می تواند با آنها مقابله کند.

اگر همه چیز در داخل خوب به نظر می رسد، همه چیز را دوباره ببندید و چند هفته دیگر به زنبورها فرصت دهید تا سر کار بروند.

چک لیست جدید بازرسی کندو

  • حضور ملکه یا شواهدی از یک ملکه (تخم مرغ، لارو)
  • تمام مراحل بچه داری
  • عسل و گرده در شانه
  • زنبورها مشغول کار هستند – بی حال نیستند
  • نوزاد (لارو) سفید و سالم است
  • هیچ علامت واضحی از بیماری وجود ندارد
  • مشکلات آفتی کم یا بدون مشکل آشکار

چه مدت باید کندو را باز نگه دارید؟

سعی کنید بیش از 15 دقیقه را با بالای کلنی جدید صرف نکنید. این زمان برای زنبورها در مکان جدیدشان بسیار دشوار است.

نگاه کردن به داخل کلنی می تواند بسیار آموزشی باشد. این یکی از مفیدترین انواع آموزش برای زنبورداران جدید است.

خیر کلاس زنبورداری یا کتاب می تواند شما را برای شگفتی و رمز و راز دیدن زنبورها در حال کار بر روی شانه آماده کند.

با این حال، باید به خاطر داشته باشیم که طبیعی نیست که کندو در معرض نور باشد. یا اینکه یک غول در لباس زنبور سفید داشته باشیم که بخش هایی از زنبورها را از خانه جدا می کند.

تمام بازرسی های کندو باید هدف داشته باشد و تا حد امکان کوتاه باشد. مگر اینکه با مشکل بزرگی دست و پنجه نرم کنید.

چند بار باید کندوی جدیدم را چک کنم؟

برای یک کندو جدید، بازرسی های هفتگی مختصر دستورالعمل کلی است. لطفا هر روز کندو را باز نکنید. زنبورهای شما ممکن است ترک کنند – آنها باید بتوانند احساس امنیت و امنیت کنند.

برای بیمه اضافی، برخی از تکنیک های زنبوردار وجود دارد که می تواند کمک کننده باشد از خروج زنبورهای خود جلوگیری کنید – مخصوصاً هنگام برخورد با زنبورهای بسته بندی.

هنگام استفاده از بسته ها برای شروع کندو، جمعیت کندو به آرامی به مدت چند هفته کاهش می یابد تا زمانی که نوزادان جدید شروع به ظهور کنند. هنگامی که این اتفاق می افتد، جمعیت باید به سرعت بسازد.

بعد از اینکه رشد کلنی به خوبی در جریان است و به نظر می رسد ملکه پذیرفته شده است و به خوبی کار می کند، بازرسی ماهانه یک قانون کلی است برای اکثر زنبورداران

اعتدال در برنامه بازرسی کندو کلید اصلی است. سعی کنید تعداد باز کردن کندو را محدود کنید – فقط برای سرگرمی. هر چند انجام این کار گاهی اوقات نیز اشکالی ندارد.

هنگامی که یک کلنی جدید است، به ویژه مراقب باشید و بدانید که با هر نگاه کردن به داخل کندو، امیدوارید چه کاری انجام دهید. فراموش نکنید که از تجربه زنبورداری خود لذت ببرید. بله، همه چیز اشتباه خواهد شد و بله، گاهی اوقات این تقصیر شما خواهد بود.

اما همه اینها بخشی از تجربه یادگیری است. شکست های ما به ما کمک می کند در سال های آینده زنبورداران بهتری شویم.

سفارش فوری عسل ♥