اهمیت لارو زنبور عسل در کلنی های زنبور عسل- زنبورهای عسل کارولینا


این پست ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. به عنوان یک همکار آمازون، من از خریدهای واجد شرایط درآمد کسب می کنم. لطفا افشای من را بخوانید.

تصویر پنهان پینترست

در بسیاری از اشکال زندگی، جوانان شبیه کپی های کوچک والدین خود هستند. در دنیای زنبور عسل اینطور نیست. در سفر به سوی بزرگسالی، زنبورها چندین مرحله را پشت سر می گذارند. یکی به عنوان مرحله لاروی شناخته می شود. لارو زنبور عسل نوید آینده برای مستعمره هستند. در طول این مرحله از رشد، زنبور در حال رشد می‌خورد و پوست‌اندازی می‌کند تا برای کارهای پیش رو آماده شود.

مراحل مختلف لارو زنبور عسل در سلول های لانه زنبوری.

این مرحله از چرخه زندگی زنبور عسل گواهی بر فداکاری کارگرانی است که از جوانانی که خودشان نیستند مراقبت می کنند. با این حال، این فرآیند برای حفظ جمعیت مستعمره های زنده ضروری است.

لارو زنبور عسل: خصوصیات و رشد

زنبورداران جدید اغلب از این موضوع شگفت زده می شوند ظاهر لارو زنبور عسل. در واقع، آنها گاهی فکر می کنند که کرم های سفید کوچکی در کندو دارند. اما، این حشره‌های کوچک سفید، نسل بعدی زنبورها هستند.

در ابتدا آنقدر کوچک هستند که به سختی دیده می شوند. برای مشاهده لارو سفید بدون پا، یک بازرسی کاملاً قابل مشاهده ضروری است. در واقع، یافتن آنها تقریباً به همان اندازه سخت است تخم زنبور عسل.

لارو زنبور عسل سالم (جمع: larvae) براق و سفید رنگ است. دیدن هر رنگ قهوه ای یا تیره نشانه بیماری یا مرده لارو است.

مراحل لارو: سن و پوست اندازی

را مرحله لاروی در زنبورهای عسل با “جوش گرفتن” تخم شروع می شود. آنها واقعاً مانند جوجه ها از تخم خارج نمی شوند – اما این یک اصطلاح رایج است. این اتفاق حدود 3 روز پس از آن رخ می دهد توسط ملکه گذاشته شده است.

سلول های مومی با لارو در حال رشد.

با حل شدن پوشش، یک کرم کوچک سفید ظاهر می شود. این شکل های C سفید در انتهای سلول ها به سختی قابل مشاهده هستند. اما، هنگامی که آنها چندین روزه شوند (3-4) حتی بی تجربه ترین زنبوردار نیز می تواند آنها را پیدا کند.

هر لارو 5 مرحله از رشد را طی می کند که به آنها سن می گویند. در پایان هر سن، لارو پوست اندازی می کند.

یک اتفاق رایج در حشرات، پوست اندازی اجازه می دهد تا پوشش خارجی (پوست) از بین برود و پوشش جدید بزرگتر ایجاد شود. این اجازه می دهد تا گراب رشد کند.

در روز 5-6، اندازه آنها پایین سلول را پر می کند. در این مرحله مرحله تغذیه به پایان می رسد. کارگران سلول را با پوشش مومی می بندند و لارو زنبور یک پیله می چرخد ​​و وارد مرحله شفیرگی می شود.

لارو زنبور کارگر مولد شیر شناور در استخر ژل رویال.

رفتار پرستاری و مراقبت از لارو

کارگران جوان جذب سلول های مولد می شوند فرمون زنبور عسل. آنها مایع مغذی سفید رنگ شیری (غذای نوزادان) را به داخل سلول ها ترشح می کنند. به این غذای لاروهای خیلی جوان، ژل رویال می گویند.

اینها چطور زنبورهای پرستار تولید این غذای مغذی؟ آنها باید پروتئین گرده های جمع آوری شده را مصرف کنند. با این حال، گرده تازه به دلیل پوشش بیرونی سخت قابل هضم نیست.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

چند روز قبل از شروع وظایف تغذیه پرستاران جوان مصرف نان زنبور عسل. این به غدد غذایی نوزادان آنها کمک می کند تا بالغ شوند و بتوانند غذا ترشح کنند.

در چند روز اول، پرستاران غذای بسیار بیشتری از آنچه لارو می تواند مصرف کند، فراهم می کند. جوان ها روی تختی از ژل رویال شناور هستند. از همین رو لارو زنبور عسل اغلب “فرزند شیر” نامیده می شود..

در مرحله لاروی، زنبورها با سرعت شگفت انگیزی رشد می کنند. تنها کاری که می کنند این است که آنجا دراز بکشند و غذا بخورند. آنها نمی توانند سلول را ترک کنند، بنابراین غذا باید تحویل داده شود.

اعضای مستعمره همچنین از ناحیه اطراف جوان در حال رشد مراقبت می کنند. لانه مولدین باید در دما و رطوبت مناسب برای رشد بهینه نگهداری شود.

زنبورهای پرستار جوان سلول های لانه مولد کندو را تمیز می کنند.

تغذیه

رژیم غذایی لارو زنبور عسل کمی متفاوت است. ترکیب و مقدار غذایی که دریافت می کنند به این بستگی دارد نوع زنبور تبدیل خواهند شد.

لاروهایی که از تخم های بارور شده رشد می کنند ماده خواهند بود. آنها می توانند کارگر یا ملکه شوند. آنهایی که بارور نشده اند تبدیل می شوند پهپادها (زنبورهای نر کلنی.

در ابتدا همه لاروهای جوان با ژل رویال تغذیه می شوند. با این حال، هنگامی که آنها به روز 3 می رسند، رژیم غذایی کمی تغییر می کند.

کسانی که قرار است کارگر شوند با مخلوطی که شامل مقداری عسل و گرده است تغذیه می‌شوند. پهپادهای در حال توسعه تقریباً یکسان تغذیه می شوند.

اما، لاروهایی که قرار است ملکه شوند، در طول این مرحله رشد با مقادیر زیادی ژل رویال تغذیه می‌شوند.

و شاید مهمتر از آن، آنها عسل و گرده غذا نیستند. محققان معتقدند این رژیم غذایی است که به زنان اجازه می دهد به جای کارگران معمولی به ملکه های باروری تبدیل شوند.

تخمین زده می شود که یک زنبور پرستار در مرحله لاروی 3000 بار به یک سلول مولد مراجعه می کند. این باعث می‌شود درک کنید که چرا برای پرورش نوزادان به یک کلنی سالم و قوی نیاز دارید.

ژل رویال

ژل رویال توسط غدد حلقی و فک پایین زنبورهای جوان بالغ تولید می شود. اغلب شیر زنبور عسل نامیده می شود و ترکیبی از آب، پروتئین و قند است.

در واقع، این ماده به قدری ماده مغذی در نظر گرفته می شود که برخی از انسان ها برای فواید سلامتی احتمالی ژل رویال را مصرف می کنند.

قاب نوزاد از کندوی زنبور عسل.

تهدیدها و چالش ها

لارو زنبور عسل در این مسیر با چالش هایی روبرو می شود. آنها باید به خوبی تغذیه شوند و در محدوده خاصی از دما و رطوبت نگهداری شوند.

در اوایل بهار، یخ زدن دیرهنگام ممکن است منجر به مرگ برخی از نوزادان لبه های شانه به دلیل سرد شدن شود.

آنها همچنین هدف اصلی آفات و انگل هایی مانند کنه واروآ هستند. کنه ها به سلول های زنبورهای در حال رشد حمله می کنند و از طریق تغذیه و گسترش بیماری آنها را ضعیف می کنند.

همچنین، چند بیماری وجود دارد که بر نوزادان تأثیر می گذارد – مانند فولبرود اروپایی (EFB) و جدی تر فولبرود آمریکایی (AFB). نظارت بر اینها بخش مهمی از مدیریت کندو است.

سوالات متداول

زنبورهای کارگر به لاروها چه غذایی می دهند؟

کارگران غذای تولید شده توسط غدد مخصوص را برای لارو زنبور عسل تغذیه می کنند. حاوی ژل رویال و سایر مواد مغذی است.

زنبورها چند مرحله را طی می کنند؟

لارو زنبور عسل در مرحله رشد از 4 سن عبور می کند. هر سن دارای یک دوره رشد است و به دنبال آن پوست اندازی اسکلت بیرونی رخ می دهد.

مرحله لاروی برای زنبورهای عسل چقدر طول می کشد؟

به طور متوسط، مرحله لاروی حدود 6 روز طول می کشد – برای کارگران و هواپیماهای بدون سرنشین کمی بیشتر.

آیا عوامل محیطی می توانند بر رشد لارو زنبور عسل تأثیر بگذارند؟

بله، رطوبت و دما می تواند تأثیر قابل توجهی بر روی زنبورهای در حال رشد داشته باشد.

سرانجام

لارو زنبور عسل نقش محوری در موفقیت مستعمره دارند. سفر متحول کننده آنها به بزرگسالی آنها را برای شغل پیش رو آماده می کند. اما، آنها به شرایط رشد خوب و مراقبت از جمعیتی از کارگران سالم متکی هستند.

همچنین زنبورداران مسئول دانستن هستند چه زمانی برای مایت آزمایش کنیم در کندوهایشان و نحوه واکنش آیا کلنی خوبی دارد الگوی نوزاد? اگر نه، پیدا کردن دلیل بسیار مهم است.

سفارش فوری عسل ♥