اهمیت زنبورهای کارگر در کلنی


داخل هر کندوی سالم، هزاران زنبورهای کارگر وظایف روزانه مورد نیاز برای بقای کلنی را انجام دهید. این زنان سخت کوش تلاش های خود را برای نفع بیشتر ترکیب می کنند. فراتر از ارادت فوق العاده آنها به مستعمره، ما در مورد چه چیز دیگری می دانیم زنبورهای کارگر؟ به نظر می رسد که ما در طول سال ها چیزهای زیادی یاد گرفته ایم.

زنبورهای کارگر ماده در تصویر کندو زنبور عسل.

زنبور کارگر چه می کند؟

زنبورهای کارگر از تخم های بارور شده توسط یک جفت شده رشد می کنند ملکه زنبور عسل. با اکثریت قریب به اتفاق، اکثر اعضای کلنی در کندو کارگر هستند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

بدون آنها کلنی زنبور عسل نمی تواند زنده بماند. را عملکرد زنبورهای کارگر این است که به عنوان نیروی کار مستعمره خدمت کند. آنها تمام وظایف مورد نیاز برای زندگی روزمره را به جز تولید مثل انجام می دهند.

یک کلنی زنبور عسل متوسط ​​می تواند به یک خانواده اجتماعی بسیار بزرگ تبدیل شود. جمعیت کلنی در طول فصل با توجه به فصل و شرایط غذایی رشد و کاهش می یابد.

اکثر مستعمرات با نزدیک شدن به اواخر زمستان کوچکتر می شوند. اما با آمدن بهار، جمعیت دوباره شروع به رشد می کند. کندوهای سالم می توانند تا اواسط تابستان به جمعیتی بین 40000 تا 60000 نفر برسند.

زنبور کارگر مهم است. با این حال، هواپیماهای بدون سرنشین و ملکه نمی‌توانستند بدون همکاری سایر اعضای کلنی با هم جفت شوند و سرنوشت خود را محقق کنند.

زنبورهای کارگر نر هستند یا ماده؟

ملکه زنبور عسل می تواند تخم های بارور یا بارور نشده بگذارد. تخم های بارور شده به ماده تبدیل می شوند. لاروهای ماده بسیار جوان می توانند به یک زنبور کارگر یا حتی ملکه تبدیل شوند.

کمیت و کیفیت غذای تغذیه شده به لارو کارگر سرنوشت او را تعیین می کند. اگر کلنی به یک ملکه جدید نیاز داشته باشد، برخی از لاروهای جوان شانس ملکه شدن را خواهند داشت. اما، بیشتر آنها زندگی خود را به عنوان “اسب کار مستعمره” تکمیل می کنند.

تصویر زنبور عسل کارگر بزرگسال.

آناتومی تخصصی زنبور عسل کارگر

را آناتومی زنبور کارگر فقط کمی متفاوت از خواهرش ملکه است. آنها ساختارهای توسعه یافته ای دارند که به وظایف آنها برای کندو کمک می کند.

  • سبد گرده
  • معده عسلی
  • نیش خاردار
  • غدد مومی

این علوفه گیرها موهای سفت روی پاهای عقب خود دارند. به اینها می گویند “سبدهای گرده” و برای بازگرداندن گرده به کندو استفاده می شود.

گرده گل تنها منبع پروتئین کلنی زنبور عسل است. آنها باید گرده داشته باشند تا بتوانند پرورش دهند جوان یا فرزند.

شهد هم باید جمع شود. میلیون ها گل برای جمع آوری شهد گیاهی برای تولید عسل بازدید می شود. بدون ذخایر فراوان عسل، کلنی زنده نخواهد ماند.

کارگران نیز یک ویژگی خاص دارند اندامی درون شکم آنها به نام معده عسلی – برای جمع آوری شهد کلنی استفاده می شود. این بخشی از سیستم گوارشی منظم آنها نیست. (عسل استفراغ زنبور عسل نیست).

برخلاف نیش صاف زنبور، علوفه گیر زنبور عسل دارای نیش خاردار است. در پوست پستانداران فرو می‌رود و بار کاملی از سم را تزریق می‌کند.

تولید موم یکی از عملکردهای اصلی زنبورهای کارگر جوان است. لانه زنبوری باید طوری ساخته شود که غذا و جوانان کلنی را در خود جای دهد. غدد موم روی شکم، تکه های مومی ترشح می کنند که به شکل سلولی در می آیند.

زنبورهای علوفه جو در حال جمع آوری گرده از گل صورتی تصویر.

آیا زنبورهای کارگر تخم می گذارند؟

زنبورهای کارگر قادر به تخمگذاری بارور نیستند. آنها ساختارهای فیزیکی توسعه یافته ای ندارند که اجازه جفت گیری یا ذخیره منی در بدنشان را بدهد.

کارگران می توانند در شرایط خاصی تخم بگذارند. اگر یک دوره طولانی بدون ملکه در کندو یا نوزاد تازه بگذرد، زنبورهای کارگر برای تخمگذاری تحریک می شوند. ما به اینها می گوییمکارگران تخمگذار“.

این شرطی نیست که هیچ زنبورداری بخواهد ببیند. هر تخمی که توسط این کارگران نابارور گذاشته شود به یک پهپاد (نر) تبدیل می شود.

کلنی محکوم به فنا است مگر اینکه زنبوردار به آن کمک کند کندو تخمگذار پهپاد در بازگشت به وضعیت صحیح ملکه

آیا زنبورهای کارگر می توانند نیش بزنند؟

آره، زنبورهای کارگر می توانند نیش بزنند. آنها مسئول محافظت از کندو در برابر شکارچیانی مانند خرس – یا زنبوردار هستند؟ اما، آنها فقط یک بار می توانند نیش بزنند.

آنها نیش خاردار است در انتها – شبیه به قلاب ماهی. زنبورهای عسل فقط در صورت تحریک نیش می زنند – آنها جان خود را برای کندو می دهند.

نقش زنبورهای کارگر در کلنی

لاروهای کارگر که از تخم‌های بارور شده رشد می‌کنند، مانند سایر اعضای کلنی، دگردیسی کامل را طی می‌کنند. از تخم مرغ تا بزرگسالی در حال ظهور حدود 21 روز است.

کارگران انفرادی در تمام طول عمر خود مشاغل یکسانی را انجام نمی دهند. برای 3 هفته اول، کارهای او در داخل کندو انجام می شود.

سپس، بیشتر وظایف او شامل کار در خارج است. اما، بسته به نیاز مستعمره، ممکن است تغییرات کمی در سن تغییر کار وجود داشته باشد.

تمیز کردن و جلا دادن سلول های لانه زنبوری: روز 1-3

زنبور کارگر جوان پس از ظهور، دو هدف دارد. او یک جرعه عسل از یک زنبور خانگی دیگر یا یک سلول عسل باز می خورد.

و سلولی را که تازه از آن بیرون آمده را تمیز و جلا خواهد داد. ملکه در یک سلول صیقل نیافته تخم نمی گذارد.

چند روز آینده شاهد آن خواهیم بود زنبور کارگر در حال انجام تعمیرات عمومی شانه او ناحیه لانه نوزادان را تمیز و جلا می دهد.

زنبورهای کارگر در داخل کندو عسل درست می کنند و تصویر گرده را ذخیره می کنند.

وظایف زنبور عسل: روز 3-16

زمان واقعی این کارها می تواند متفاوت باشد (همانطور که همه آنها می توانند متفاوت باشند) اما زنبورها در این مرحله ممکن است به عنوان تدفین کننده عمل کنند.

هر روز تعدادی از اعضای کلنی به دلایل طبیعی می میرند. زنبورها عمر زیادی ندارند در مقایسه با پستانداران

این وظیفه زنبورهای کشتار است که اجساد را دور از کندو دفع کند. این باعث تمیزی داخل و نزدیک کندو می شود.

زنبورهای کارگر به عنوان پرستار خدمت می کنند: روز 4-12

در پایان هفته اول، غدد غذای مولد در داخل سر و دهان کارگر جدید بزرگسال ما ایجاد شده است. غدد فک پایین و هیپوفارنکس ترشحات خاصی را تولید می کنند تغذیه لارو زنبور عسل

ژل رویال و سایر مواد غذایی مغذی برای نوزادان تغذیه لارو زنبور عسل که به سرعت در حال رشد است را فراهم می کند. زنبورهای پرستار زمان زیادی را برای مراقبت از جوان سرمایه گذاری می کنند.

بازدید از یک سلول فردی می تواند چند ثانیه یا تا 20 ثانیه طول بکشد. ما می دانیم که هر لارو حدود 1300 بار در روز بازدید می شود.

تغذیه لارو احتمالاً مهمترین نقش زنبور کارگر است. بدون رشد مداوم بزرگسالان خوب تغذیه، کلنی شانس کمی برای بقا دارد.

تصویر ملکه زنبور عسل با همراهی زنبورهای کارگر.

مهمانداران ملکه: روز 7-12

در این دوره نقش الف زنبور عسل کارگر ممکن است از ملکه مراقبت کند. ملازمین ملکه (ما به آن «خدمت‌نشین» می‌گوییم) به او غذا می‌دهند، بدنش را مرتب می‌کنند و هر گونه مواد زائد را پاک می‌کنند.

به این ترتیب او می تواند بر نقش اصلی خود یعنی تخم گذاری تمرکز کند. همچنین، اگر او در داخل مدفوع کند – چه کسی باید آن را تمیز کند؟ زنبور کارگر.

آیا زنبورهای کارگر ملکه را می کشند؟ بله، متأسفانه آنها می توانند ملکه زنبور عسل را بکشند. ملکه های مسن یا شکست خورده کشته خواهند شد تا ملکه جدیدی بتواند کلنی را رهبری کند.

تولید موم زنبور عسل: روز 12 تا 18

را زنبورهای کارگر موم می سازند از غدد خاصی که در قسمت زیرین شکم آنها قرار دارد. کارگران برای حداکثر تولید موم که برای ساخت شانه مورد نیاز است باید مقدار زیادی عسل مصرف کنند.

آنها بین 12 روز تا 18 روز بیشترین بازدهی را دارند. اگرچه زنبورهای مسن در صورت نیاز می توانند موم تولید کنند. همچنین این سنی است که به دلیل نیازهای کلنی، تداخل وظایف بیشتری وجود دارد.

ساختن شهد به عسل: روز 13-18

زنبورهای صحرایی با شهد گیاهی جمع آوری شده به کندو برمی گردند. محتویات “معده عسل” جویندگان به یک زنبور کارگر جوانتر منتقل می شود.

زنبور خانگی آنزیم هایی را به شهد اضافه می کند و رطوبت آن را کاهش می دهد. اینگونه است زنبورها عسل درست می کنند. هنگامی که این فرآیند تکمیل شد، زنبور خانگی عسل را در سلول های شانه ذخیره می کند و یک پوشش مومی اضافه می کند.

کارگران در این سن نیز وظیفه بادکش کردن کندو را بر عهده دارند. این فعالیت بادکش به خنک شدن کندو و کاهش رطوبت کمک می کند.

فرآیند ساخت عسل باعث افزایش رطوبت داخل کندو می شود. به طور متوسط، یک زنبور عسل برای ساختن اعتبار دریافت می کند 1/12 قاشق چایخوری عسل در زندگی او.

تصویر نگهبان زنبورهای عسل در ورودی کندو.

نگهبانی از ورودی کندو: روز 18 تا 21

آخرین کار در کندو از یک زنبور کارگر باید از ورودی کندو محافظت کند. این خط دفاع اولیه برای کندو است. به‌عنوان زنبوردار، این خانم‌هایی هستند که وقتی می‌رویم اولین بار با آنها آشنا می‌شویم بازرسی کندو.

نگهبانان شکارچیان (زنبورها، هورنت ها، زنبورداران) را از کندو دور نگه می دارند. آنها همچنین زنبورهای عسل ورودی را بازرسی می کنند و آنهایی را که بوی متعلق به آنها نمی دهند دور می کنند.

استفاده از عطرهای بو برای کسانی که به کندو تعلق ندارند مجاز به داخل شدن نیستند. این برای جلوگیری کردن دزدی توسط کندوهای دیگر. نیمه آخر عمر یک زنبور کارگر عمدتاً به کارهای خارج از کندو می گذرد.

زنبورهای کارگر علوفه گیر چه می کنند؟

مسن تر زنبورهای کارگر آنهایی هستند که ما اغلب آنها را می بینیم. اینها علوفه جویان کلنی هستند. وظیفه آنها بیرون رفتن از کندو است و جمع آوری چیزهایی که مستعمره ممکن است نیاز داشته باشد.

علاوه بر علوفه جویی برای غذا، آب و غیره، درصد کمی از علوفه جویان وظیفه خاصی دارند. اینها هستند زنبورهای پیشاهنگ.

پیشاهنگان دور از کلنی مادر هستند تا مکان های احتمالی برای خانه جدید را بررسی کنند. این یک شغل زنبور عسل بسیار مهم در طول زمان است ازدحام زنبور عسل.

قبل از اینکه گروهی از کندوی مادر خارج شود، پیشاهنگان چند نامزد احتمالی را برای خانه جدید انتخاب خواهند کرد.

نمودار با شغل زنبورهای عسل کارگر تصویر.

طول عمر زنبورهای کارگر

زنبور کارگر با شروع زندگی به عنوان یک تخمک بارور شده، در روز 21 به عنوان یک فرد بالغ از سلول خود خارج می شود. چند هفته اول او در داخل کندو به انجام وظایف مختلف مورد نیاز کلنی می گذرد.

او ممکن است به بیرون در نزدیکی کندو پرواز کند تا خودش را به محل خانه اش هدایت کند و زباله ها را بیرون کند. این فعالیت معمولاً در بعدازظهرهای گرم انجام می شود. این می تواند زنبوردار جدیدی را که فکر می کند کندو در شرف خروج است بترساند.

اگر فعالیت در 10 یا 15 دقیقه از بین برود، شما به تازگی شاهد الف بوده اید کارگر پرواز جهت زنبور عسل. نیمه آخر زندگی زنبورهای کارگر شامل جستجوی غذا در خارج از کندو است.

را میانگین امید به زندگی برای یک زنبور کارگر در تابستان 6 هفته است. با این حال، کسانی که در اواخر تابستان / اوایل پاییز “متولد شده اند” خاص هستند. آنها ظرفیت زندگی طولانی تری را دارند.

آنها برای زمستان پرورش می یابند و با کارگران تابستانی متفاوت هستند. اینا سالم “زنبورهای چاق” برای زمستان بسیار طولانی تر زندگی خواهد کرد – به طور متوسط ​​تا 6 ماه عمر می کنند.

بدن‌های چربی خاص درون زنبور به او کمک می‌کند تا به این عمر طولانی دست یابد. همچنین، او مجبور نیست به سختی علوفه جویان تابستانی کار کند.

بشر همواره از اخلاق کاری زنبور عسل به عنوان الگوی پرتلاش استفاده کرده است. این قدردانی برای زنبور مقدس به هزاران سال قبل برمی گردد زنبورهای کارگر چه می کنند? این کار آسانی است – نقش زنبور کارگر این است که تقریباً همه چیز را انجام دهد. در واقع، آنها تصمیم گیرندگانی هستند که اقدامات مستعمره را هدایت می کنند.

سفارش فوری عسل ♥