اهمیت تغذیه زنبورها برای موفقیت


این پست ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. به عنوان یک همکار آمازون، من از خریدهای واجد شرایط درآمد کسب می کنم. لطفا افشای من را بخوانید.

تصویر پنهان پینترست

زنبورداران مسئولیت مراقبت از کلنی های زنبور عسل را دارند که مدیریت می کنند. این شامل تمام وظایف مدیریتی مورد نیاز برای کندوهای سالم است. همچنین به این معنی است که مطمئن شوید کهیرهای شما به اندازه کافی برای خوردن دارند. یکی از روش های رایج در زنبورداری، تغذیه تکمیلی است. می تواند منبع بحث و جدل باشد. با این حال، شکی در مورد وجود ندارد اهمیت تغذیه زنبورها (در صورت نیاز) و مزایای زیادی که ارائه می دهد.

چگونه تغذیه زنبورها به سلامت کلنی کمک می کند

زنبورداری که آب قند مهمی را به کلنی ضعیف می دهد.

هرگز نخواهید شنید که بگویم باید همیشه به کندوهای خود غذا بدهید. در واقع، اگر شما هستید – مشکل دارید.

اگر این برای شما هنجار است زنبورستان، زمان آن رسیده است که تنظیمات خود را مجدداً ارزیابی کنید. شاید، در یک مکان کهیر زیادی داشته باشید – به خصوص در زمان های آن کمبود یا خشکسالی شهد.

احتمال دیگر این است که کلنی های شما سالم نیستند. این بدان معنی است که آنها قادر به افزایش نیروی کار قوی برای رفع نیازهای کندو نیستند منابع مورد نیاز زنبورها را جمع آوری کنید.

نباید مدام یک فیدر را پر کنید. در بیشتر موقعیت ها، مستعمرات شما می توانند هر آنچه را که نیاز دارند به تنهایی پیدا کنند. این چیزی است که میخواهیم.

اما، برای بیشتر زنبورداران، مواقعی وجود خواهد داشت که تغذیه مکمل برای زنبور عسل با ارزش است ابزار شما باید یاد بگیرید که چگونه نیازهای کندوها را ارزیابی کنید و تغذیه اضافی را در زمان و در صورت نیاز ارائه دهید.

فواید تغذیه زنبورهای عسل

وقتی به درستی انجام شود (و به دلایل درست)، تغذیه مکمل برای زنبور عسل مفید است از چند جهت

  • از کمبود مواد غذایی اجتناب کنید
  • قدرت مستعمره را ایجاد می کند
  • افزایش تولید عسل
  • ارتقاء سلامت و رفاه

از کمبود شهد اجتناب کنید

زنبورهای کارگر عنوان خود را به دست آورده اند. در طول فصل، آنها در هر روز هوای خوب بیرون هستند و به دنبال شهد و گرده هستند. اما، گاهی اوقات، ممکن است کمی برای آن وجود داشته باشد زنبورهای جستجوگر برای جمع آوری

کمبود بارندگی، یخبندان های اواخر فصل و سایر مسائل می تواند منجر به کاهش شهد موجود شود. مطمئناً – گیاهان ممکن است گل تولید کنند اما وجود شهد را تضمین نمی کند.

در شرایطی که غذای کمی وارد می‌شود، علوفه‌گران بیشتری به میدان فرستاده می‌شوند. این باعث می شود افراد کمتری به عنوان خدمت کنند زنبورهای پرستار تمایل به جوان یا انجام سایر وظایف مهم کندو.

زنبور عسل از پروبوسیس برای نوشیدن عسل از شانه استفاده می کند.

استحکام کلنی را ایجاد می کند

چه چیزی باعث ایجاد یک کلنی قوی از زنبورهای عسل می شود؟ یک کلنی قوی از زنبورها دارای جمعیت خوبی از اعضای کلنی سالم است. هر یک نوع زنبور در کندو نقش مهمی دارد.

یک رژیم غذایی خوب به این معنی است زنبورها می خورند تمام قندها، ویتامین ها، پروتئین ها و مواد معدنی مورد نیاز برای سلامتی.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

زنبورهای سالمی که به خوبی تغذیه شده اند کمتر طعمه بیماری هایی مانند فولبرود اروپایی یا سایر عوامل بیماری زا استرس زا.

زنبوردار می تواند منبع تغذیه اضافی (در زمان نیاز) فراهم کند. بنابراین، با اطمینان می‌دانیم که کلنی تمام سوخت لازم برای رسیدن به حداکثر بهره‌وری خود را دارد.

تولید را تقویت می کند

اگر زنبورهای عسل را با میل به برداشت عسل نگهداری می کنید، به کلنی هایی با تغذیه خوب نیاز دارید. کهیرهای بیمار که ضعیف هستند و فقط آویزان هستند – اینها کندو عسل درست نمی کند در فراوانی.

تولید مداوم جوجه ها برای ایجاد نیروی کار قوی در این زمینه ضروری است. مستعمره ای که در هفته های قبل از آن در تلاش برای یافتن غذا است جریان عسل، در حد توان نخواهد بود.

فراهم آوردن آب قند برای زنبورها، حتی در کوتاه مدت می تواند از وارد شدن کلنی به حالت وحشت جلوگیری کند.

غذای دریافتی باعث افزایش تولید نوزاد می شود. احتمال کمتری دارد که یک زنبور ملکه تخمگذاری کند یا متوقف شود. مستعمراتی که به خوبی تغذیه می شوند احتمال بیشتری برای رشد و رشد جمعیت دارند.

سلامت و تندرستی را ارتقا می دهد

کلنی های زنبور عسل ما خانواده های اجتماعی بزرگی هستند. آنها با هم برای خیر و صلاح واحد خانواده به عنوان یک کل کار می کنند و به روش هایی ارتباط برقرار می کنند که ما هنوز به سختی درک می کنیم.

یک کلنی سالم یک خانواده زنبور عسل شاد است. کاهش استرس برای انسان و زنبورها نیز مفید است.

مکمل تغذیه زنبورها روشی مناسب برای کاهش استرس است. مستعمرات سالم قوی بیشتر احتمال دارد زنده بمانند و مولد باشند.

استرس کمتر در کندو نیز برای زنبورداران مفید است. غیر معمول نیست برای زنبورها تهاجمی تر شوند یا دفاعی در مواقع استرس ما مطمئنا این را نمی خواهیم

زنبوردار شیشه خوراک مایع را به کندو می دهد.

بهترین روش ها در تغذیه

برخی از زنبورداران می گویند هرگز نباید به زنبورها غذا بدهید. من با آن جمله موافق نیستم. من موافقم که عسل خودشان بهترین غذایی است که می توانند داشته باشند. آب قند ما جایگزین واقعی نیست.

با این حال، تغذیه زنبورها می تواند تغذیه نجات دهنده زندگی باشد در برخی شرایط می تواند به هر مستعمره ای در هنگام کمبود غذا کمک کند. تغذیه اضافی به تازگی کمک می کند زنبورهای بسته نصب شده شروعی رو به رشد داشته باشید

و برای هر جمعیت کوچک کندو، مانند یک دسته یا حتی کندو شکافته می شوداهمیت تغذیه این زنبورها را نمی توان انکار کرد.

تغذیه با یک هدف

زمانی که سعی می کنید تصمیم بگیرید آن را کجا قرار دهید یا نه دانخوری زنبور عسل (یا هر نوع که می خواهید) در کندو، به دلیل خود برای انجام این کار فکر کنید.

برخی از خطرات و چالش ها وجود دارد. قرار گرفتن در معرض آب قند می تواند شانس ابتلا را افزایش دهد دزدی، یک مشکل جدی برای کلنی های کوچک است.

و، زمانی برای وجود دارد تغذیه آب قند را متوقف کنید. شاید کلنی شما دیگر به آن نیاز نداشته باشد – یا شاید فصل سرد نزدیک شده و زمان آن رسیده است که یک مورد را در نظر بگیرید تخته آب نبات یا روش مشابه

شما زنبوردار هستید و کندوهای شما مسئولیت شماست. روش های تغذیه مناسب را در استراتژی های مدیریتی خود بگنجانید – فقط زمانی که کندوهای شما به کمک نیاز دارند.

سوالات متداول

آیا تغذیه زنبورها خوب است؟

برای زنبورداران تغذیه مکمل برای کلنی های زنبور عسل برای جلوگیری از گرسنگی یا تقویت قدرت، تمرین خوبی است. این باید یک فرآیند کوتاه مدت باشد.

آیا می توان به زنبورها در خارج از کندو غذا داد؟

تغذیه باز (با یک فیدر سطلی) یا مشابه یک گزینه است. اما به صرفه ترین روش تغذیه زنبور عسل نیست و می تواند باعث سرقت در محوطه زنبور عسل شود.

چرا زنبورها باید تغذیه شوند؟

تغذیه زنبورها در مواقعی که شهد کمی در مزرعه وجود دارد یا اصلاً وجود ندارد، مهم است. همچنین می تواند برای مستعمرات بسیار کوچکی که تازه شروع به کار کرده اند مفید باشد.

سفارش فوری عسل ♥