انواع کندو – بهترین ها را برای زنبورهای خود بیابید


انتخاب نوع کندوی زنبور عسل برای استفاده در زنبورستان تصمیم بزرگی است. با چندین سبک محبوب موجود، تصمیم گیری مطمئن دشوار است. هر کندو خانه مناسبی برای زنبورهای عسل فراهم می کند. با این حال، برخی به سبک های مدیریتی متفاوتی نیاز دارند. برای در نظر گرفتن تمام جنبه های هر یک از آنها زمان بگذارید انواع کندوی عسل قبل از خرید تجهیزات برای زنبورهای خود

زنبوردار در حال برداشتن قاب از نوع لانگستروت تصویر کندو.

انواع کندوی عسل – مزایا و معایب

عبارت “کندوی عسل” بیشتر برای توصیف یک جعبه ساخته شده توسط انسان استفاده می شود که برای نگهداری کلنی زنبورهای عسل طراحی شده است. آنها از مواد مختلفی ساخته شده‌اند، اما چوب رایج‌ترین آنهاست- با برخی از کندوهای پلاستیکی در بازار.

امسال خانه زنبورها از عناصر و فضای ذخیره سازی محافظت می کند. در داخل، زنبورها جوان بزرگ می کنند (نسل زنبور عسل، غذا را ذخیره کنید و عملکردهای زندگی زنبور عسل را انجام دهید.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

در زنبورداری مدرن، این ساختار نه تنها ذخیره‌سازی کافی برای خانواده زنبور عسل فراهم می‌کند، بلکه می‌تواند گسترش یابد تا امکان تولید محصول عسل را برای زنبوردار فراهم کند.

چند نوع کندو وجود دارد؟

بسیار متفاوت سبک های کندو در طول تاریخ مورد استفاده قرار گرفته است. اسکپ های نمادین نی در اروپا استفاده می شد و هنوز هم در برخی از مناطق امروزی استفاده می شود.

در بخش هایی از آفریقا، زنبورهای وحشی هنوز در کندوهای چوبی نگهداری می شوند. آنها با بخش هایی از چوب که از اندام درخت آویزان شده اند ایجاد می شوند. زنبورداران در برخی مناطق مجبورند از مواد اولیه ای که در دست دارند استفاده کنند.

زنبورداران مردمی مبتکر هستند. غیرعادی نیست که آنها را در حال آزمایش چیزهای جدید بیابید. این امر به ویژه برای زنبورداران باتجربه که مدیریت کرده اند رایج است مهارت های اولیه زنبورداری. آنها ممکن است سبک دیگری از کندو را امتحان کنند.

فراتر از شکل یا ظاهر کندو، نحوه مدیریت زنبورها می تواند در طرح های مختلف متفاوت باشد. باید در نظر داشته باشید که آیا این سبک مدیریت کندو با برنامه و هدف شما در زنبورداری مطابقت دارد؟

اگر می خواهید عسل زیادی تولید کنید، ممکن است طرحی بخواهید که امکان برداشت آسان را فراهم کند. آنهایی که فقط زنبورهای عسل را برای گرده افشانی می خواهند، چندان نگران فضای ذخیره سازی نیستند.

کندو طراحی شده منحصر به فرد برای زنبورهای عسل در تصویر حیاط.

محبوب ترین انواع کندو

در ایالات متحده، اکثر زنبورداران از یکی از آنها استفاده می کنند 3 نوع کندو. و بله، برخی از زنبورداران ترجیح می دهند از بیش از 1 سبک استفاده کنند زنبورستان آنها.

استفاده از تنها 1 نوع کندو دارای مزایایی است: ذخیره سازی تجهیزات و به اشتراک گذاری منابع بین کلنی ها آسان تر است. اما، برخی از زنبورداران قبل از انتخاب یک زنبور مورد علاقه، چندین نوع را امتحان می کنند.

صرف نظر از سبک استفاده شده در زنبورستان خود، خود را در مورد قسمت های مختلف تجهیزات خود آموزش دهید و از نحوه عملکرد آنها مطلع شوید.

این مهم است که آیا شما کندوی خود را بسازید یا یک مورد آماده برای استفاده بخرید. در اینجا 3 کندوی زنبور عسل محبوب در ایالات متحده وجود دارد.

کندوی لنگستروت

مزرعه با چندین کندو به سبک لانگستروت از زنبورها تصویر.

کندو لانگستروت استاندارد صنعتی و محبوب ترین کندو در حال استفاده است. در اواسط دهه 1800 توسط کشیش لورنزو لانگستروت توسعه یافت.

او همچنین کتاب «کندو و زنبور عسل» را نوشت، کتابی که بسیاری آن را «کتاب زنبورداری» می‌دانند.

لانگستروت با تکیه بر کار محققین قبلی زنبور عسل، کندوی جدیدی را طراحی کرد. با استفاده از مفهوم “فضای زنبور عسل”، او یک طرح قاب آویز عمودی قابل جابجایی ایجاد کرد.

این انقلابی در زنبورداری ایجاد کرد. انجام بازرسی کندو بدون نیاز به بریدن و از بین بردن لانه زنبوری امکان پذیر است.

فضای زنبور عسل چیست؟

فضای زنبور عسل به عنوان فضایی از ¼ اینچ تا 3/8 اینچ تعریف می شود. زنبورهای عسل از این “اندازه شکاف” برای حرکت در کندو استفاده می کنند.

هر فضای کوچکتر از ¼ اینچ زنبورها تمایل دارند با آن پر شوند بره موم. هر شکاف بزرگتر از 3/8 اینچ – زنبورها با پل یا شانه فرز.

ساختن جعبه‌های زنبور عسل با در نظر گرفتن این فاصله خاص، شانه‌های ناخواسته را کاهش می‌دهد و دستکاری کلنی را بسیار آسان‌تر می‌کند.

Bees Boxes یا Supers

کندوهای لانگستروت (Langs) از جعبه هایی تشکیل شده است که یکی روی دیگری چیده شده اند. کندو به صورت 1 یا 2 جعبه شروع می شود و سوپرهای بیشتری اضافه شده است همانطور که کلنی رشد می کند.

قاب های چوبی به صورت عمودی در داخل جعبه ها آویزان می شوند و معمولاً با پایه مومی (یا پلاستیک) پر می شوند. زنبورها را تشویق به ساخت شانه کنید داخل قاب ها

بیشترین اندازه رایج لانگستروت 10 فریم دارد. اگرچه لنگ های 8 فریم در سال های اخیر به دلیل سهولت در بلند کردن محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند.

علاوه بر یک تخته پایین و بالا، کندو لانگستروت دارای 3 اندازه جعبه مختلف است. تمام جعبه ها 19 7/8 اینچ طول و 16 1/4 اینچ عرض با ارتفاع های مختلف دارند.

آ فوق العاده عمیق (بدن کهیر) دارای ارتفاع 9 5/8 اینچ است متوسط ​​فوق العاده ابعاد 6 5/8 اینچ و a سوپر جعبه کم عمق قد 5 11/16 اینچ است. این 3 جعبه در پیکربندی های مختلف توسط زنبورداران استفاده می شود.

برخی از زنبورداران دوست دارند از تمام جعبه های متوسط ​​برای کندوهای لانگستروت خود استفاده کنند. مزیت این روش این است که تمام شما تجهیزات قابل تعویض است.

اما، استفاده از مدیوم‌ها برای عسل‌های فوق‌العاده نیاز به بلند کردن سنگین‌تر نسبت به سطوح کم عمق دارد. سوپرهای کم عمق بیشتر برای این مورد استفاده می شوند تولید عسل چون عسل سنگین میشه

برخی از زنبورداران از 2 جعبه عمیق برای خانه زنبورها استفاده می کنند. و برخی (مثل من) از 1 عمیق و 1 کم عمق استفاده می کنند که همیشه برای زنبورها باقی می ماند.

مزایای:

 • اکثر قطعات Langstroth حتی اگر تولید کنندگان مختلف باشند قابل تعویض هستند
 • رایج ترین نوع در حال استفاده
 • لوازم به راحتی پیدا می شود
 • پشتیبانی از سایر زنبورداران همفکر به راحتی در دسترس است

معایب:

 • به فضای ذخیره سازی برای اجزای کندو که استفاده نمی شوند نیاز دارد
 • بلند کردن وسایل سنگین مورد نیاز است
 • زنبورها بر روی شالوده ای با اندازه سلولی بزرگتر از زنبورهای وحشی می سازند
 • اگر 8 فریم Langs را انتخاب کنید – استاندارد نیستند و پیدا کردن آنها کمی سخت تر است.

کندوی بالای بار

کندوی نوار بالا برای تصویر کلونی زنبور عسل.

The Top Bar Hive طرفداران زیادی در ایالات متحده دارد. منشاء آن‌ها در بخش‌هایی از جهان هستند که در آنجا ارزان‌تر از مواد موجود ساخته می‌شدند، اما ساخت آن‌ها در ایالات متحده مقرون به صرفه نیست.

شما اغلب مخفف “TBH” را می بینید که به کندو میله بالایی اشاره دارد. این نوع کندو با سبک های دیگر تفاوت زیادی دارد.

این شامل یک جعبه طولانی به جای جعبه های انباشته کندوهای لانگستروت یا وار است. کندو میله بالایی اغلب از نظر فیزیکی راحت تر مدیریت می شود.

هیچ جعبه سنگینی برای جابجایی در هنگام بازرسی وجود ندارد. جعبه بلند در ارتفاع خوبی تنظیم می شود که باعث کاهش فشار به پشت هنگام بازرسی فریم ها می شود.

زنبوردار در حال بازرسی قاب شانه از تصویر طرح کندو نوار بالایی.

در زیر سقف کندو میله بالایی، قاب یا فونداسیون را نمی بینید. در عوض، میله‌های ساده‌ای از چوب (گاهی با مقداری نوار آغازگر موم زنبور عسل) در سراسر جعبه قرار می‌گیرند.

متداول ترین تعداد میله های بالای داخل 24 عدد است. در اینجا زنبورها لانه زنبوری خود را از هر میله می سازند.

در تئوری، می توانید هر نوار بالای شانه را برای بازرسی بردارید. کندوهای تاپ بار اغلب دارای پنجره های دید هستند تا زنبورداران بتوانند به داخل آن بروند.

مزایای:

معایب:

 • شانه طبیعی نرم و مستعد شکستن در هنگام بازرسی است
 • تغذیه مستعمرات می تواند دشوارتر باشد
 • نه به اندازه حمایت محلی
 • می تواند برای زنبورداران جدید چالش برانگیز باشد
 • زنبورها ممکن است فرار کنند بیشتر

کندوی عسل وار

کندو وار توسط یک راهب فرانسوی ابه امیل واره طراحی شده است. شبیه به سبک جعبه کندوهای نوع لانگستروت است.

ایده وار تقلید از داخل یک درخت بود – کندوی طبیعی زنبورهای عسل وحشی. جعبه های Warre کمی کوچکتر از جعبه های کندوی Langstroth استاندارد هستند.

اما تکنیک مدیریت این نوع کندوها نسبتاً متفاوت است. در کندو Warre، جعبه‌های جدید به پایین پشته اضافه می‌شوند نه بالای آن!

این بر اساس ایده وارز است که زنبورها به طور طبیعی وقتی در یک درخت توخالی قرار می گیرند، رشد می کنند.

این نوع مدیریت کندو نیاز به بلند کردن بیشتر دارد. جعبه‌های عسل بالایی بالا می‌روند تا امکان قرار دادن یک جعبه جدید در پایین پشته فراهم شود. زنبورداران Warre اغلب انواع سیستم های بالابر را برای کمک به مدیریت کلنی ابداع می کنند.

مانند نوار بالای معمولی، a Warre Hive از هیچ قاب یا پایه ای استفاده نمی کند. هر جعبه حاوی نوارهای چوبی محکمی است که زنبورها از آن شانه می سازند.

جعبه بالای کندو Warre جعبه لحاف نامیده می شود. براده ها و سایر مواد جاذب در اینجا برای جذب رطوبت اضافی اضافه می شود. شما همچنین می توانید یک جعبه لحاف بسازید برای کندو لانگستروت شما

مزایای:

 • ظاهراً به زمان بازرسی کمتری نیاز دارد (قاب ها حذف نمی شوند)
 • بدون پایه – زنبورها شانه طبیعی خود را می سازند
 • طرفداران می گویند طبیعی تر است

معایب:

 • در برخی ایالت ها غیرقانونی است
 • به دلیل غیر قابل جابجایی میله ها نمی توان به راحتی بازرسی کرد
 • سیستم کمتر رایج با پشتیبانی محلی محدود

نewer Styles of Beheives

ما زنبورداران یک منطقه ماجراجو هستیم. در برخی جنبه ها، ما در برابر تغییر مقاومت می کنیم. اما، گاهی اوقات ما تمام تلاش خود را می کنیم تا چیزهای جدید را امتحان کنیم. چند نوع دیگر کندوی زنبور عسل به دلیل محبوبیت آنها در سال های اخیر شایسته ذکر سریع هستند.

کندو آپیمای

در کندو آپیمای شایسته ذکر در این مقاله است. در ایالات متحده در حال افزایش محبوبیت است. این کندوی عسل عایق بندی شده به سبک لانگستروت که از پلاستیک مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش ساخته شده است برای زنبورهایی که در آب و هوای شدید زندگی می کنند طراحی شده است.

کندو رطوبت را جذب نمی کند و به کلنی ها کمک می کند تا در سرمای تلخ زنده بمانند. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که زمستان های بسیار سردی دارد، می توانید کندو Apimaye را امتحان کنید.

کندو جریان

کندو جریان. خب، این سبک کندو مطمئناً در جامعه زنبورداری غوغایی ایجاد کرد. مطمئناً باعث شد مردم در مورد زنبورها صحبت کنند – بنابراین حدس می‌زنم که این چیز خوبی است.

نقطه فروش کندو جریان روش برداشت آسان عسل است. این کندوها دارای قاب های مخصوص شانه پلاستیکی هستند. به گونه ای طراحی شده اند که زنبورداران با نوبت یک لنگ عسل برداشت کنند.

چه چیز راحت از آن خواهد بود؟ این رویکرد برای مبتدیان آسان به نظر می رسد و آنها می توانند از هزینه خرید تجهیزات استخراج اجتناب کنند.

متأسفانه، تبلیغات اولیه Flow Hive باعث شد که زنبورداری کمی آسان به نظر برسد. زنبورداران باتجربه به دلیل فقدان واقع گرایی در تبلیغات دست به گریبان بودند.

آنها احساس می کردند که این نوع کندو باعث می شود که مردم زنبورهایی پیدا کنند که در مورد زنبورداری جدی نیستند. و این اتفاق افتاد

در سال‌های اخیر، این شرکت کار خوبی برای کمک به مردم برای درک اینکه مدیریت صحیح کندو برای یک محصول خوب نیز ضروری است، انجام داده است. برخی از اعضای جامعه فلو هیو کندوهای خود را دوست دارند و زنبورداران بسیار خوبی هستند.

بهترین کندوی عسل برای مبتدیان

اکثر کارشناسان موافقند که کندو 10 قاب لانگستروت برای آن مناسب است زنبورداران مبتدی. این امر به این دلیل است که محبوبیت این نوع کندو، دستیابی به اجزاء را آسان می کند.

همچنین اطلاعات فراوانی در مورد مدیریت زنبور عسل به صورت آنلاین برای مبتدیان لنگستروت هیو پیدا خواهید کرد.

البته این بدان معنا نیست که شما نمی توانید زنبورداری را شروع کنید و با دیگران موفق شوید انواع کندوی عسل – زیرا مطمئناً می توانید.

زنبورهای دوستدارترین کندوها کدامند؟

اوه پسر، این یک موضوع داغ است. جرات دارم برم اونجا؟ بله، اما به آرامی. طرفداران هر نوع کندو به راحتی به شما می گویند که چرا سبک انتخابی آنها بهترین است.

متأسفانه، نمی‌توانیم از زنبورهای عسل بپرسیم – که به نظر می‌رسد در هر سبکی به یک اندازه پیشرفت می‌کنند و گاهی می‌میرند. مانند هر چیز دیگری در زنبورداری، هیچ پاسخ ساده ای وجود ندارد.

انتخاب بهترین کندو

خواه از کندوهای لانگ استروث، کندوهای تاپ بار، کندوهای وار، کندوهای لانگ استروث، فلو هیو یا سایر موارد استفاده کنید، همچنان باید مدیریت خوب زنبورداری را انجام دهید.

به طور کلی، زنبوردارانی که فقط زنبورهای عسل را برای گرده افشانی می‌خواهند، از تاپ بار Hives استفاده می‌کنند. زنبورداران علاقه مند به تولید عسل تمایل به انتخاب کندو لانگستروت دارند.

تشویق می کنم زنبورداران تازه کار حداقل در چند سال اول با کندوی لانگستروت شروع کنند. من فکر می کنم اینها هستند بهترین انواع کندو برای تازه کارانی که خیلی چیزهای اساسی زنبورداری برای یادگیری دارند.

همچنین، نحوه مراقبت زنبوردار از کلنی احتمالاً مهمتر از سبک خانه آنها است. شما بدون توجه به سبک کندو می توانید یک زنبورداری خوب یا وحشتناک باشید.

سفارش فوری عسل ♥