انواع کندو (بهترین برای زنبورهای شما)


تصویر پنهان پینترست

به دنیای زنبورهای عسل خوش آمدید – جایی که در مورد آن بحث خواهیم کرد انواع کندوی عسل مورد استفاده زنبورداران کندو خیلی بیشتر از یک جعبه است. این خانه یک مستعمره شلوغ است که برای زنده ماندن تلاش می کند. انتخاب بهترین نوع کندو برای زنبورهای شما برای موفقیت شما مهم است به ویژگی ها، مزایا و معایب هرکدام به دقت توجه کنید.

تاثیر انواع کندو بر موفقیت زنبورداری

زنبوردار در حال برداشتن قاب از نوع لانگستروت تصویر کندو.

کندوی عسل چیست؟ عبارت “کندوی عسل” بیشتر برای توصیف یک جعبه ساخته دست بشر که برای نگهداری کلنی زنبورهای عسل طراحی شده است استفاده می شود. از عناصر و شکارچیان محافظت می کند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

در داخل، زنبورها جوان بزرگ می کنند (نسل زنبور عسل، غذا را ذخیره کنید و عملکردهای روزانه زندگی زنبورها را انجام دهید. بسیار متفاوت سبک کندوها در طول تاریخ مورد استفاده قرار گرفته اند.

نمادین کاه کاه در اروپا استفاده می شد و امروزه نیز در برخی مناطق مورد استفاده قرار می گیرد. در بخش هایی از آفریقا، زنبورهای وحشی هنوز در کندوهای چوبی نگهداری می شوند. زنبورداران در مناطق دورافتاده مجبورند از مواد اولیه ای که در دست دارند استفاده کنند.

کندوی سنتی در دیوار صخره ای.

در زنبورداری مدرن، نوع کندوی عسل که انتخاب می کنید ممکن است تا حدی به اهداف شما بستگی داشته باشد. در حالی که زنبورهای عسل همه ویژگی های مشابهی دارند، مردم به دلایل مختلف مستعمرات را نگه می دارند.

اگر می خواهید عسل زیادی تولید کنید، ممکن است طرحی بخواهید که امکان برداشت آسان را فراهم کند. شما باید سبک کندویی را انتخاب کنید که امکان گسترش را فراهم کند تا به کلنی فضای زیادی بدهد.

اگر گرده افشانی باغ یا باغ هدف اصلی زنبورداری شما باشد، نیازی به کندویی با بیشترین ظرفیت نخواهید داشت. در واقع برخی از زنبورداران نمی خواهم عسل برداشت کنم اصلا

کندوی بزرگ با رنگ سبز در حیاط.

ملاحظات مدیریت کندوس

فراتر از سبک و اندازه کندو، باید نیازهای مدیریتی آن را نیز در نظر بگیرید. برخی از آنها نیاز به توجه بیشتری نسبت به دیگران دارند – اگر امیدوارید به آن اهداف زنبورداری برسید.

صرف نظر از سبک استفاده شده در زنبورستان خود، خود را در مورد قسمت های مختلف تجهیزات خود آموزش دهید و از نحوه عملکرد آنها مطلع شوید.

این مهم است که آیا شما کندوی عسل خود را بسازید یا یک مورد آماده برای استفاده بخرید. اگر در این سرگرمی تازه کار هستید، برخی از آنها را یاد بگیرید مهارت های اولیه زنبورداری ابتدا با تجهیزات مشترک

سپس، در صورت تمایل، نوع دیگری از کندوی عسل را امتحان کنید. به خاطر داشته باشید که استفاده از سبک تنها مزایایی دارد.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

تجهیزات ذخیره سازی و به اشتراک گذاری منابع بین مستعمرات در زنبورستان آسان تر است. اما، برخی از زنبورداران قبل از انتخاب یک زنبور مورد علاقه، چندین نوع را امتحان می کنند.

4 کهیر برتر در ایالات متحده

در ایالات متحده، اکثریت زنبورداران از یکی از آنها استفاده می کنند 4 نوع کندوی عسل. شما می توانید با هر یک از اینها موفق باشید – اگرچه هر کدام مزایا و معایبی دارند.

کندوی لنگستروت

کندو لانگستروت استاندارد صنعتی و محبوب ترین کندو در حال استفاده است. در اواسط دهه 1800 توسط کشیش لورنزو لانگستروت توسعه یافت.

لانگستروت با تکیه بر کار محققان قبلی، کندوی جدیدی را طراحی کرد. با استفاده از مفهوم “فضای زنبور عسل”، او قاب های آویز عمودی قابل جابجایی را توسعه داد.

این قاب ها انقلابی در زنبورداری ایجاد کردند. ساختند بازرسی کندو بدون نیاز به بریدن و از بین بردن لانه زنبوری امکان پذیر است.

مزرعه با چندین کندو به سبک لانگستروت از زنبور عسل.

مزایای:

 • اکثر قطعات Langstroth حتی اگر تولید کنندگان مختلف باشند قابل تعویض هستند
 • رایج ترین نوع در حال استفاده
 • مورد علاقه برای تولید عسل
 • لوازم به راحتی پیدا می شود
 • پشتیبانی از سایر زنبورداران همفکر به راحتی در دسترس است

معایب:

 • به فضای ذخیره سازی برای اجزای کندو که استفاده نمی شوند نیاز دارد
 • بلند کردن وسایل سنگین مورد نیاز است
 • زنبورها بر روی شالوده ای با اندازه سلولی بزرگتر از زنبورهای وحشی می سازند
 • اگر 8 فریم Langs را انتخاب کنید – استاندارد نیستند و پیدا کردن آنها کمی سخت تر است.

کندوهای لانگستروت (که “لنگ” نیز نامیده می شود) از جعبه هایی تشکیل شده است که روی هم چیده شده اند. کندو به صورت 1 یا 2 جعبه شروع می شود و سوپرهای بیشتری اضافه شده است همانطور که کلنی رشد می کند.

قاب های چوبی به صورت عمودی در داخل جعبه ها آویزان می شوند و معمولاً با پایه مومی (یا پلاستیک) پر می شوند. زنبورها را تشویق به ساختن شانه کنید داخل قاب ها

بیشترین اندازه رایج لانگستروت دارای 10 فریم اگرچه لنگ های 8 قاب در سال های اخیر به دلیل سهولت در بلند کردن محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند.

فضای زنبور عسل چیست؟

فضای زنبور عسل به عنوان فضایی از ¼ اینچ تا 3/8 اینچ تعریف می شود. زنبورهای عسل از این “اندازه شکاف” برای حرکت در کندو استفاده می کنند.

هر فضای کوچکتر از ¼ اینچ زنبورها تمایل دارند با آن پر شوند بره موم. هر شکاف بزرگتر از 3/8 اینچ – زنبورها با پل یا شانه فرز. طراحی کندو لانگستروت به کاهش شانه ناخواسته کمک کرد.

بالا-بار کندو

کندو بالای بار (همچنین به نام کندو نوار بالای کنیا) طرفداران زیادی در ایالات متحده دارد. منشاء آن‌ها در بخش‌هایی از جهان هستند که در آنجا ارزان‌تر از مواد موجود ساخته می‌شدند، اما ساخت آن‌ها در ایالات متحده مقرون به صرفه نیست.

شما اغلب مخفف “TBH” را می بینید که به کندوی بالای نوار اشاره دارد. این طرح با سبک های دیگر بسیار متفاوت است.

کندوی نوار بالایی برای تصویر کلونی زنبور عسل.

مزایای:

 • زنبورها شانه خودشان را می سازند
 • راحت تر در پشت زنبوردار
 • مزاحمت کمتر در حین بازرسی

معایب:

 • شانه طبیعی نرم و مستعد شکستن در هنگام بازرسی است
 • تغذیه کلنی ها می تواند دشوارتر باشد
 • نه به اندازه حمایت محلی
 • می تواند برای زنبورداران جدید چالش برانگیز باشد
 • زنبورها ممکن است فرار کنند بیشتر

این شامل یک جعبه طولانی به جای جعبه های انباشته کندوهای لانگستروت یا واره است. کندو بالای نوار افقی اغلب از نظر فیزیکی راحت تر مدیریت می شود.

هیچ جعبه سنگینی برای جابجایی در هنگام بازرسی وجود ندارد. جعبه بلند در ارتفاع خوبی تنظیم می شود که باعث کاهش فشار به پشت هنگام بازرسی فریم ها می شود.

زنبوردار در حال بازرسی قاب شانه از تصویر طرح کندو نوار بالایی.

در زیر سقف این کندو نه قاب می بینید و نه پی. در عوض، میله‌های ساده‌ای از چوب (گاهی با مقداری نوار آغازگر موم زنبور عسل) در سراسر جعبه قرار می‌گیرند.

متداول ترین تعداد میله های بالای داخل 24 عدد است. در داخل، زنبورها لانه زنبوری خود را از هر میله می سازند. کندوهای تاپ بار اغلب دارای پنجره های دید هستند تا زنبورداران بتوانند به داخل آن بروند.

کندوی عسل وار

کندو Warré توسط یک راهب فرانسوی – Abé Émile Warré طراحی شده است. این شبیه به سبک جعبه طرح لانگستروت است.

ایده واره تقلید از درون یک درخت بود – کندوی طبیعی زنبورهای عسل وحشی. جعبه ها کمی کوچکتر از جعبه های استاندارد Langstroth هستند.

کندوهای عسل به سبک وار در تصویر مزرعه.

مزایای:

 • ظاهراً به زمان بازرسی کمتری نیاز دارد (قاب ها حذف نمی شوند)
 • بدون پایه – زنبورها شانه طبیعی خود را می سازند
 • طرفداران می گویند طبیعی تر است

معایب:

 • در برخی ایالت ها غیرقانونی است
 • به دلیل غیرقابل جابجایی میله ها نمی توان به راحتی بازرسی کرد
 • سیستم کمتر رایج با پشتیبانی محلی محدود

در کندو Warré، جعبه‌های جدید به پایین دسته فوق‌العاده اضافه می‌شوند نه بالای آن! این بر اساس این ایده واره است که زنبورها به طور طبیعی وقتی در درختی توخالی قرار می گیرند، رشد می کنند.

این نوع مدیریت کندو نیاز به بلند کردن بیشتر دارد. جعبه‌های عسل بالایی بالا می‌روند تا امکان قرار دادن یک جعبه جدید در پایین پشته فراهم شود. زنبورداران Warré اغلب انواع سیستم های بالابر را برای کمک به مدیریت کلنی ابداع می کنند.

مانند نوار معمولی بالا، a Warré Hive از قاب یا پایه استفاده نمی کند. هر جعبه حاوی نوارهای چوبی محکمی است که زنبورها از آن شانه می سازند.

جعبه بالایی این کندو لحافی نام دارد. براده ها و سایر مواد جاذب در اینجا اضافه می شوند تا رطوبت اضافی را جذب کنند.

شما همچنین می توانید یک جعبه لحاف بسازید برای کندو لانگستروت شما این کمک می کند تهویه مهم کندو ورود هوای تازه و خارج کردن هوای سنگین

کندو جریان

کندو جریان. خب، این سبک کندو مطمئناً در جامعه زنبورداری غوغایی ایجاد کرد. مطمئناً باعث شد مردم در مورد زنبورها صحبت کنند – بنابراین حدس می‌زنم که این چیز خوبی است.

نقطه فروش کندو جریان روش برداشت آسان عسل است. این کندوها دارای قاب های مخصوص شانه پلاستیکی هستند. به گونه ای طراحی شده اند که می توانید عسل را با نوبت یک لنگ برداشت کنید.

چه چیز راحت از آن خواهد بود؟ این رویکرد واقعاً برای مبتدیان جذاب است و آنها می توانند از هزینه های خرید خودداری کنند تجهیزات استخراج عسل.

متأسفانه، تبلیغات اولیه Flow Hive باعث شد که زنبورداری کمی آسان به نظر برسد. زنبورداران باتجربه به دلیل فقدان واقع گرایی در تبلیغات دست به دامان شدند.

آنها احساس کردند که این نوع کندوی عسل باعث می شود که افرادی زنبورهایی را به دست آورند که در مراقبت از آنها جدی نیستند. و این اتفاق افتاد

در سال های اخیر، این شرکت کار خوبی برای کمک به مردم برای درک اینکه مدیریت صحیح کندو برای یک محصول خوب ضروری است، انجام داده است. برخی از اعضای جامعه فلو هیو کندوهای خود را دوست دارند و زنبورداران بسیار خوبی هستند.

دیگر سبک ها

ما زنبورداران یک منطقه ماجراجو هستیم. در برخی جنبه‌ها، ما در برابر تغییر مقاومت می‌کنیم و ابزارهای سنتی خود را حفظ می‌کنیم.

اما، گاهی اوقات ما تمام تلاش خود را می کنیم تا چیزهای جدید را امتحان کنیم. چند طرح کندو دیگر به دلیل محبوبیتشان شایسته ذکر سریع هستند.

کندو آپیمای

را کندو آپیمای در ایالات متحده محبوبیت بیشتری پیدا می کند. این کندوی عسل عایق شده به سبک لانگستروت که از پلاستیک مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش و درجه مواد غذایی ساخته شده است برای زنبورهایی که در آب و هوای شدید زندگی می کنند طراحی شده است.

کندو رطوبت را جذب نمی کند و به کلنی ها کمک می کند تا در سرمای تلخ زنده بمانند. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که زمستان های بسیار سردی دارد، می توانید کندو Apimaye را امتحان کنید.

کندوهای افقی

در حالی که نوار بالا یا (کنیا نوار بالا) کندو افقی است، موارد دیگری نیز وجود دارند که توجه زیادی را به خود جلب کرده اند.

کندوی بلند افقی لانگستروت مورد علاقه برخی زنبورداران است. این به ویژه برای کسانی که قادر به زندگی جعبه های سنگین نیستند مفید است.

کمی دیگر انواع کندوهای افقی Layens Hive است. بر روی همان ایده کار می کند اما فریم های بزرگتری نسبت به یک Lang طولانی دارد.

کندو WBC “کلاسیک کندو”

سبک کلاسیک کندو WBC رایج در انگلستان.

یک محبوب سبک کندو مورد استفاده در انگلستان، کندو کلاسیک WBC است توسعه یافته توسط ویلیام بروتون کار. این یک سازه دو جداره است که عایق اضافی برای آب و هوای سرد و شرایط مرطوب فراهم می کند.

دیوار بیرونی جعبه های شل مجزا را احاطه کرده است. وقتی پر از زنبور است حرکت را دشوار می کند. با این حال، کندوی زیبایی است و اغلب آن را در نقاشی ها و تصاویر قدیمی به تصویر می کشد.

بهترین کندوی عسل برای مبتدیان چیست؟

اکثر کارشناسان موافقند که کندو 10 قاب لانگستروت برای آن مناسب است زنبورداران مبتدی و علاقمندان این به دلیل این واقعیت است که محبوبیت این نوع کندو باعث می شود تا به راحتی بتوان اجزا را به دست آورد.

البته این بدان معنا نیست که نمی توانید زنبورداری را شروع کنید و با دیگران موفق شوید انواع کندوی عسل – زیرا مطمئناً می توانید.

بهترین برای زنبورها

که هستند بیشتر کندوهای زنبور دوست? اوه پسر، این یک موضوع داغ است. جرات دارم برم اونجا؟ بله، اما به آرامی. طرفداران برای هر کدام نوع کندوی عسل به راحتی به شما می گوید که چرا سبک انتخابی آنها بهترین است.

متأسفانه، ما نمی‌توانیم از زنبورهای عسل بپرسیم – که به نظر می‌رسد در هر سبکی به یک اندازه پیشرفت می‌کنند و گاهی می‌میرند. مانند هر چیز دیگری در زنبورداری، هیچ پاسخ ساده ای وجود ندارد.

به طور کلی، زنبوردارانی که فقط زنبورهای عسل را برای گرده افشانی می‌خواهند، از Hives Top-Bar استفاده می‌کنند. زنبورداران علاقه مند به تولید عسل تمایل به انتخاب کندو لانگستروت دارند. صرف نظر از اینکه کدام مورد را برای استفاده انتخاب کرده اید، همچنان باید مدیریت خوب زنبورداری را انجام دهید.

نحوه مراقبت زنبوردار از کلنی احتمالاً مهمتر از سبک خانه آنها است. بدون در نظر گرفتن سبک کندو می توانید یک زنبورداری خوب یا وحشتناک باشید.

و اگر واقعاً می خواهید یک تجربه خاص داشته باشید، حتی ممکن است تصمیم به خرید یا ساختن آن بگیرید کندوی مشاهده و زنبورهایت را روزی به جاده ببر!

سفارش فوری عسل ♥