انواع مختلف زنبورها در کندو


اعضای یک کلنی زنبور عسل نمونه ای عالی از همکاری برای خیر بزرگتر هستند. شما 3 مختلف پیدا خواهید کرد انواع زنبورها در کندو. اکثر آنها کارگرانی هستند که مسئولیت حمایت و دفاع از مستعمره را بر عهده دارند. اما، ما نمی توانیم سایر اعضای کلنی را نادیده بگیریم. بدون آنها، زندگی زنبور عسل نمی تواند ادامه یابد. داستان نحوه کار همه این افراد با هم در دنیای حشرات منحصر به فرد است.

زندگی در کلونی زنبور عسل

3 زنبور در تصویر کارگر کندو، ملکه و پهپاد پیدا شدند.

عسل زنبورها حشرات اجتماعی هستند که در گروه های خانوادگی بزرگ زندگی می کنند. اندازه کلنی می تواند به جمعیت 40000 تا 60000 زنبور در طول تابستان برسد. در طول زمستان، جمعیت کندو به شدت کاهش می یابد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

این به این دلیل است که در ماه های سرد اتفاق زیادی نمی افتد. آنها فقط سعی می کنند تا بهار زنده بمانند. بقا تا حد زیادی به آمادگی هایی که در طول فصل گرم انجام شده است بستگی دارد.

در طول بهار، تابستان و اوایل پاییز، زنبورهای منفرد در کلنی با هم برای محافظت از کندو، جوانه‌های عقب و ذخیره مواد غذایی برای استفاده در زمستان کار می‌کنند. این با بسیاری از حشرات که به عنوان یک گروه خانوادگی زمستان گذرانی نمی کنند متفاوت است.

بسیاری از انواع زنبورها در کندوی عسل در تصویر شانه.

نقش اعضای کلنی

داخل a کندوی معمولی شما خواهید یافت: یک ملکه، هواپیماهای بدون سرنشین و کارگران. عدد oهر نوع زنبور در کندو با توجه به شرایط کندو و زمان سال متفاوت خواهد بود.

برای مثال، زنبورهای بدون سرنشین نر هستند و معمولاً در طول زمستان در کندو سالم وجود نخواهد داشت. با این حال، در طول بهار و تابستان، داشتن چند صد هواپیمای بدون سرنشین معمول است. آنها برای جفت گیری با ملکه های جدید مورد نیاز هستند.

  • ملکه – یک عدد در هر کندو
  • پهپادs – چند صد در طول بهار/تابستان
  • کارگران – هزاران

یک کلنی زنبور عسل دارای سیستم قابل توجهی برای ارتباط و تقسیم وظایف برای نیروی کار خود است. هر یک از اعضای مستعمره نقش اصلی را بر عهده دارند و از نظر فیزیکی برای وظایف خود طراحی شده اند.

دو انواع زنبورها در کندو (ملکه ها و هواپیماهای بدون سرنشین) در درجه اول برای تولید مثل زنبور عسل. مستعمره بدون دخالت آنها نمی توانست ادامه یابد.

با این حال، آن ماده است زنبورهای کارگر که انواع زیادی از وظایف روزانه مورد نیاز را انجام می دهند. اینکه چگونه آنها می توانند ارتباط برقرار کنند و بدانند چه نیازهایی دارند هنوز به طور کامل درک نشده است. هیچ کس به آنها نمی گوید که چه کار کنند – یا می کنند؟

برخی از این سوالات هنوز محققان را درگیر خود کرده است. به عنوان مثال، رفتار زنبور عسل نامیده می شود فستون سازی – جایی که زنبورها به صورت دسته‌ای در داخل کندو آویزان می‌شوند. تئوری هایی وجود دارد که این ممکن است به ساختن شانه مربوط باشد. اما به طور قطعی ثابت نشده است.

مثال دیگر زمانی است که زنبورهای کارگر در جلوی کندو جمع می شوند – به نظر می رسد که “چیزی” را جلا می دهند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

زنبورداران به این می گویندتخته شستشو“. ما هنوز نمی دانیم چرا آنها این اقدام را انجام می دهند. شاید به همین دلیل است که پس از سال‌ها تحقیق، یک کلنی زنبور عسل را همچنان جذاب می‌یابیم.

ملکه زنبور عسل

را ملکه زنبور عسل مادر همه افراد در کندو است. در شرایط عادی، تنها 1 ملکه در کندو وجود خواهد داشت. استثنا زمانی است که یک ملکه مادر/دختری برای مدت کوتاهی همزیستی داشته باشد.

من این اتفاق را در کندوهایم دیده ام. معمولاً پس از چند ماه، دختر کوچکتر به عنوان رهبر انتخاب می شود.

به عنوان تنها ماده مولد در کندو، او تنها کسی است که قادر به جفت گیری و تخم گذاری تخم های بارور شده است. آ تخم زنبور بارور شده زنبور کارگر می شود

تخم‌های بارور نشده به نر یا پهپاد تبدیل می‌شوند. آنها هیچ کاری در داخل کندو انجام نمی دهند. بدون یک ملکه تخمگذار بارور، کلنی برای مدت طولانی زنده نخواهد ماند.

تصویر ملکه زنبور عسل و زنبور کارگر روی شانه در تصویر کندو.

علاوه بر تخم گذاری، زنبور ملکه نیز فرمون ملکه می دهد – اغلب به آن “ماده ملکه” می گویند. این هورمون های خارجی (پیام رسان های شیمیایی) برای کلنی زنبور عسل بسیار مهم هستند.

فرومون ها به عنوان یک سیستم ارتباطی عمل می کنند که فعالیت کلنی ها را کنترل می کند. ملکه زنبور عسل با کاهش تولید تخم یا کاهش تولید فرمون نشانه بدی است.

این سیگنال می دهد زنبورها برای کشتن ملکه فعلی خود و یک جوان جدید بسازید. او قادر خواهد بود هزاران تخم مرغ مورد نیاز کلنی را بگذارد.

جدای از زمان جفت گیری، ملکه در طول زندگی خود در داخل کندو باقی می ماند. تنها استثنا این است که او ممکن است با الف ترک کند ازدحام زنبورها.

ازدحام کردن روش زنبور عسل برای تولید مثل در سطح کلنی است. هنگامی که آماده برای ازدحام، یک ملکه و حدود 50٪ از جمعیت برای تشکیل یک کلنی جدید را ترک می کنند.

قبل از ترک، سلول های ملکه عقب مانده اند. کارگر چندین سلول را با تخم بارور شده یا لارو ماده انتخاب می کند.

این لاروها با رژیم غذایی خاصی (از جمله ژل رویال) تغذیه می شوند که به آنها اجازه می دهد تا به یک ملکه تولید مثل تبدیل شوند. این زمان رشد کوتاه‌ترین زمان در میان زنبورهای کندو است: 16 روز از تخم تا بالغ.

زنبورهای ملکه می توانند چندین سال زندگی کنند اما آنها به ندرت انجام می دهند. معمولا، قبل از مرگ ملکه، مستعمره برای جایگزینی او برنامه ریزی خواهد کرد.

یک زنبور بدون سرنشین

زنبورهای بدون سرنشین زنبورهای نر در کلنی هستند. آنها از تخم های بارور نشده رشد می کنند. ما معمولاً فقط در ماه های گرم هواپیماهای بدون سرنشین را می بینیم. بله، یک ملکه برای تولید هواپیماهای بدون سرنشین نیازی به جفت شدن ندارد.

را تنها هدف زنبورهای بدون سرنشین تولید مثل است. پس از بلوغ، آنها در بعدازظهرهای گرم از کندو به دنبال ملکه های باکره پرواز می کنند. ملکه های باکره جدید از کندو خود به مکان هایی به نام ” پرواز می کنند.مناطق اجتماع پهپادها“. این جایی است که جفت گیری انجام می شود.

پهپادهایی که در جفت گیری با ملکه موفق باشند مدت کوتاهی پس از مرگ خواهند مرد. نر ناموفق (که بیشتر آنها هستند) برای خوردن و استراحت به کندو برمی گردند. روزی دیگر دوباره تلاش می کنند.

زنبور عسل بدون سرنشین با زنبورهای کارگر در تصویر کندو.

24 روز طول می کشد تا پهپاد از تخم به بزرگسال تبدیل شود. این طولانی ترین زمان رشد زنبورهای موجود در کندو است.

در طول تابستان در کندو وجود دارد – اگر شرایط تغذیه مناسب باشد، پاییز زمان غم انگیزی برای این اعضای نر کلنی است. قبل از زمستان، کارگران نرها را مجبور می کنند تا از کندو بمیرند.

آنها در زمستان که هیچ ملکه جدیدی به جفت گیری نیاز نخواهد داشت به آنها نیازی ندارند. پس چرا به آنها غذا بدهید؟ بسیار کاربردی – زنبورهای عسل ما.

زنبور کارگرس

بیشتر زنبورها در هر کندوی زنبور عسل هستند کارگران هستند. هزاران کارگر وظایفی را انجام می دهند که کلنی را تغذیه و ایمن نگه می دارد.

مستعمرات تابستانی جمعیت کارگری دارند که به هزاران نفر می رسد. در طول زمستان، ممکن است جمعیت کمتری پیدا کنید.

اینکه جمعیت زمستانی دقیقا چقدر خواهد بود تا حدی به ژنتیک کلنی بستگی دارد. مقداری نژاد زنبورهای عسل نگه داشتن جمعیت بزرگتر در زمستان

عکس زنبورهای عسل کارگر داخل کندو.

را نقش زنبور کارگر پر از تنوع است بسته به سن زنبور و نیاز کلنی، وظایف مختلفی به زنبورها محول می شود.

کارگران زن از تخم‌های بارور شده‌ای که توسط ملکه گذاشته شده رشد می‌کنند. زمان تخمک تا بزرگسالی 21 روز است.

3 هفته اول زندگی زنبور کارگر به کار در داخل کندو می گذرد. در طول 3 هفته گذشته، کارگر ما زنبور علوفه می شود. البته اینها میانگین هستند و زمان در هر مرحله با نیازهای کلنی متفاوت است.

این زنبورهای کارگر هستند که مسئول آن هستند تهیه عسل از شهد گیاهی جمع آوری شده. تولید عسل برای بقای کلنی ها در ماه های سرد زمستان حیاتی است.

تفاوت های تشریحی

اگرچه همه زنبورهای عسل دارای ویژگی‌های فیزیولوژیکی و تشریحی هستند، اما تفاوت‌های مشخصی وجود دارد. هر یک نوع زنبور در کندو دارای بخش های ویژه ای است که به آنها در انجام وظایفشان کمک می کند.

  • ملکه – شکم بلند برای نگهداری تخمدان های بزرگ و ذخیره مایع منی
  • پهپاد – تخم‌های بزرگ برای دیدن ملکه‌ها در حال پرواز، آلت تناسلی و منی
  • کارگر – محصول عسل برای جمع آوری شهد، سبد گرده برای گرده، نیش، غدد موم

مطالعه ای از آناتومی زنبور عسل شکل معجزه آسای زنبور را نشان می دهد. اگر واقعاً می خواهید در این موضوع عمیق شوید، خواندن این کتاب ها را پیشنهاد می کنم – وزوز در مورد زنبورها یا زیست شناسی زنبور عسل.

شناسایی اعضای کلنی

هیچ معلمی بهتر از تجربه نیست. بعضی چیزها فقط زمان می‌برند – حتی زمانی که فکر می‌کنید می‌دانید به دنبال چه هستید. با این حال، قادر است شناسایی انواع مختلف زنبورهای کندو برای زنبورداران جدید مهم است.

زنبور عسل ملکه با سایر زنبورهای عسل به رنگ قرمز روی قاب حلقه زده است.

ملکه را شناسایی کنید

به طور کلی، ملکه زنبور عسل بزرگترین (طولانی ترین) عضو است از مستعمره یادگیری کمی زمان می برد چگونه ملکه زنبور را پیدا کنیم به سرعت.

او اغلب در نزدیکی لانه زاد و ولد قرار می گیرد، زیرا او در اینجا کار خود را برای تخم گذاری انجام می دهد. به دنبال یک زنبور بزرگ با شکم بلند باشید که به آرامی روی شانه حرکت می کند.

زنبور عسل بدون سرنشین داخل کندو به رنگ قرمز حلقه زده است.

هواپیماهای بدون سرنشین – نرها در کندو

شما همیشه زنبورهای نر را در کندو نخواهید دید. برخی از مستعمرات هواپیماهای بدون سرنشین را در زمستان نگه می دارند، اما اکثر آنها این کار را نمی کنند.

زنبورداران جدید گاهی پهپادها را به دلیل جثه بزرگتر با ملکه اشتباه می گیرند. پهپادها به طور قابل توجهی بزرگتر از کارگران هستند. آنها به اندازه یک ملکه بلند نیستند، بلکه پهن تر هستند.

2 تا هم دارن چشم های مرکب بزرگ که بالای سرشان را می پوشانند – و… اوهوم باسن های مبهم. 🙂

زنبور عسل کارگر با سبدهای گرده پر.

ظاهر کارگر

شناسایی کارگران آسان‌تر است زیرا اکثر آنها اعضای کندو کارگر هستند. اگر ملکه نباشد و پهپاد نباشد…. این یک زنبور کارگر است

کارگرانی را خواهید دید که در داخل کندو مشغول انجام وظایف خود هستند. هر زنبوری که با گرده های رنگارنگ پیدا می کنید روی پاهای عقب او زنبور کارگری است که برای جستجوی کندو بیرون آمده است.

کسانی که در ناحیه زاد و ولد به جوان تغذیه می کنند زنبورهای پرستار. و آنهایی که با نیش آماده بیرون می آیند احتمالا از ورودی محافظت می کنند. زنبورهای عسل این کار را نمی کنند بی دلیل نیش بزن. اما، آنها از خانه خود در برابر زنبورها، شکارچیان و گاهی اوقات – زنبورداران دفاع می کنند.

زنبورهای کندو را بشناسید

کدام نوع زنبور عسل برای کلنی مهمتر است؟ انصافا همشون هستن هر عضو نقشی در زندگی زنبور عسل دارد. بدون هر یک از اعضای مختلف کلنی، هیچ کندویی نمی تواند درازمدت وجود داشته باشد.

برخی از آنها علوفه گیر هستند، برخی برای تخم گذاری برای نسل بعدی و برخی دیگر فقط بانک های منی هستند. اما، کارهای کندو، پرورش جوجه ها و ذخیره غذا همگی باید اتفاق بیفتند. این تلاش های مشترک همه اعضای کلنی است که زندگی را ممکن می کند.

سفارش فوری عسل ♥