انواع زنبورها در کندو


کلنی زنبور عسل یک نمونه عالی از همکاری است. این واحد خانواده یک ابر ارگانیسم متشکل از هزاران عضو است که به عنوان یک عضو عمل می کنند. شما 3 نفر را پیدا خواهید کرد انواع زنبورها در کندو. اکثر آنها کارگرانی هستند که مسئولیت حمایت و دفاع از مستعمره را بر عهده دارند. اما، نمی توان سایر اعضای کندو را که بدون آنها زندگی زنبور عسل ادامه پیدا نمی کرد، نادیده گرفت. داستان نحوه کار همه این افراد با هم در دنیای حشرات منحصر به فرد است.

3 زنبور در تصویر کارگر کندو، ملکه و پهپاد پیدا شدند.

زنبورها در یک مستعمره – زنبورهای عسل که هستند

زنبورهای عسل حشرات اجتماعی هستند که در گروه های خانوادگی بزرگ زندگی می کنند. اندازه کلنی می تواند به جمعیت 40000 تا 60000 زنبور در طول تابستان برسد. در طول زمستان، جمعیت کندو کاهش می یابد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

زنبورهای تکی در کلنی برای محافظت از کندو، جوانه های عقب و ذخیره مواد غذایی برای استفاده در ماه های سرد زمستان با یکدیگر همکاری می کنند. برخلاف اکثر حشرات، کلنی به عنوان یک گروه خانوادگی در کندو زمستان گذرانی می کند.

بسیاری از انواع زنبورها در کندوی عسل روی تصویر شانه.

نقش ها در کلنی

داخل a کندوی معمولی شما خواهید یافت: یک ملکه، هواپیماهای بدون سرنشین و کارگران. تعداد هر نوع زنبور با توجه به شرایط کندو و زمان سال متفاوت است.

به عنوان مثال، زنبورهای بدون سرنشین نر هستند و معمولاً در طول زمستان در کندوهای سالم حضور ندارند. با این حال، در طول بهار و تابستان، داشتن چند صد هواپیمای بدون سرنشین معمول است. آنها برای جفت گیری با ملکه های جدید مورد نیاز هستند.

  • ملکه زنبور عسل – یک عدد در هر کندو
  • پهپاد زنبور عسل – چند صد در طول بهار/تابستان
  • زنبور عسل کارگر – هزاران

یک کلنی زنبور عسل دارای سیستم قابل توجهی برای ارتباط و تقسیم وظایف برای نیروی کار خود است. هر یک از اعضای مستعمره نقش اصلی را بر عهده دارند و به صورت فیزیکی برای وظایف خود طراحی شده اند.

ملکه و هواپیماهای بدون سرنشین مسئول هستند تولید مثل زنبور عسل. قطعا، زنبورهای کارگر به دلیل تنوع زیاد وظایف مورد نیاز برای نگهداری کندو به خوبی نامگذاری شده اند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

اینکه چگونه آنها می توانند ارتباط برقرار کنند و بدانند چه نیازهایی دارند هنوز به طور کامل درک نشده است. هیچ کس به آنها نمی گوید که چه کاری انجام دهند – یا می کنند؟

برخی از این سؤالات هنوز محققان را درگیر خود کرده است. شاید به همین دلیل است که پس از سال‌ها تحقیق، یک کلنی زنبور عسل را همچنان جذاب می‌یابیم.

ملکه زنبور عسل

در ملکه زنبور عسل مادر همه افراد در کندو است. در شرایط عادی، تنها 1 ملکه در کندو وجود خواهد داشت. استثنا زمانی است که یک ملکه مادر/دختری برای مدت کوتاهی همزیستی داشته باشد.

من این اتفاق را در کندوهایم به موقع دیده ام. معمولاً پس از چند ماه، دختر کوچکتر به عنوان رهبر انتخاب می شود.

به عنوان تنها ماده مولد در کندو، او تنها کسی است که قادر به جفت گیری و تخم گذاری تخم های بارور شده است. اینها به زنبورهای کارگر تبدیل می شوند.

بدون یک ملکه تخمگذار بارور، کلنی برای مدت طولانی زنده نخواهد ماند. تخم‌های بارور نشده به پهپاد تبدیل می‌شوند. آنها هیچ کاری در داخل کندو انجام نمی دهند.

تصویر ملکه زنبور عسل و زنبور کارگر روی شانه در تصویر کندو.

علاوه بر تخم گذاری، زنبور ملکه نیز فرمون ملکه می دهد – اغلب به آن “ماده ملکه” می گویند. این هورمون های خارجی (پیام رسان های شیمیایی) برای کلنی زنبور عسل بسیار مهم هستند.

فرومون ها به عنوان یک سیستم ارتباطی عمل می کنند که فعالیت کلنی ها را کنترل می کند. ملکه زنبور عسل با کاهش تولید تخم یا کاهش تولید فرمون نشانه بدی است.

این به کلنی سیگنال می دهد که یک ملکه جدید ایجاد کند. او قادر خواهد بود هزاران تخم مرغ مورد نیاز کلنی را بگذارد.

جدا از زمان جفت گیری، ملکه زنبور عسل در طول زندگی خود در داخل کندو باقی می ماند. تنها استثنا این است که او ممکن است با الف ترک کند ازدحام زنبورها. ازدحام کردن روش زنبور عسل برای تولید مثل در سطح کلنی است.

هنگامی که آماده برای ازدحام، یک ملکه و حدود 50٪ از جمعیت برای تشکیل یک کلنی جدید ترک می کنند. قبل از خروج از، سلول های ملکه پشت سر گذاشته می شوند – یکی مادر جدید کندو می شود.

یک زنبور ملکه از یک تخم بارور شده رشد می کند. لارو با رژیم غذایی خاصی تغذیه می شود. زمان رشد او کوتاه ترین زمان زنبورهای کندو است: 16 روز از تخم تا بالغ.

زنبورهای ملکه می توانند چندین سال زندگی کنند اما به ندرت زندگی می کنند. مستعمره او را با یک ملکه دیگر جایگزین کنید وقتی تولید عقب می افتد یا اگر او می میرد.

هواپیماهای بدون سرنشین

زنبورهای بدون سرنشین زنبورهای نر در کلنی هستند. ما معمولاً فقط در ماه های گرم هواپیماهای بدون سرنشین را می بینیم. پهپادها از تخم‌های بارور نشده تولید می‌شوند! بله، یک برای تولید هواپیماهای بدون سرنشین ملکه نیازی به جفت شدن ندارد.

در تنها هدف زنبورهای بدون سرنشین تولید مثل است. پس از بلوغ، آنها در بعدازظهرهای گرم از کندو به دنبال ملکه های باکره پرواز می کنند.

آنهایی که در جفت گیری با ملکه موفق باشند اندکی بعد خواهند مرد. نر ناموفق (که بیشتر آنها هستند) برای خوردن و استراحت به کندو برمی گردند. روزی دیگر دوباره تلاش می کنند.

زنبور عسل بدون سرنشین با زنبورهای کارگر در تصویر کندو.

24 روز طول می کشد تا زنبور بدون سرنشین از تخم به بالغ تبدیل شود. این طولانی ترین زمان رشد زنبورها است.

در صورتی که شرایط جستجوی علوفه مناسب باشد، می توان پهپادها را در طول تابستان در کندو پیدا کرد. وقتی پاییز فرا می رسد، کارگران نرها را مجبور می کنند از کندو خارج شوند تا بمیرند.

آنها در زمستان که هیچ ملکه جدیدی به جفت گیری نیاز نخواهد داشت به آنها نیازی ندارند. پس چرا به آنها غذا بدهید؟ بسیار کاربردی – زنبورهای عسل ما.

زنبور کارگرس

زنبور کارگر پرجمعیت ترین عضو کندو است. هزاران کارگر وظایفی را انجام می دهند که کلنی را تغذیه و ایمن نگه می دارد.

مستعمرات تابستانی دارای جمعیت کارگری هستند که به هزاران نفر می رسد. در طول زمستان، ممکن است جمعیت کمتری پیدا کنید.

اینکه جمعیت زمستانی دقیقا چقدر خواهد بود تا حدی به ژنتیک کلنی بستگی دارد. مقداری نژاد زنبورهای عسل نگه داشتن جمعیت بزرگتر در زمستان

عکس زنبورهای کارگر در داخل کندو.

در نقش زنبور کارگر پر از تنوع است بسته به سن زنبور و نیاز کلنی، وظایف مختلفی به زنبورها محول می شود.

کارگران ماده هستند و از تخم‌های بارور شده که توسط ملکه گذاشته شده است رشد می‌کنند. زمان آنها از تخمک تا بزرگسالی 21 روز است.

3 هفته اول زندگی زنبور کارگر به کار در داخل کندو می گذرد. در طول 3 هفته گذشته زنبور کارگر ما علوفه‌گر می‌شود. البته اینها میانگین هستند و زمان در هر مرحله با نیازهای کلنی متفاوت است.

این زنبورهای کارگر هستند که مسئول آن هستند تهیه عسل از شهد گیاهی جمع آوری شده. تولید عسل برای بقای کلنی ها در ماه های سرد زمستان حیاتی است.

تفاوت های تشریحی

اگرچه همه زنبورهای عسل دارای ویژگی‌های فیزیولوژیکی و تشریحی هستند، اما تفاوت‌های مشخصی وجود دارد. هر یک نوع زنبور در کندو دارای بخش های ویژه ای است که به آنها در انجام وظایفشان کمک می کند.

  • ملکه – شکم بلند برای نگهداری تخمدان های بزرگ و ذخیره مایع منی
  • پهپاد – تخم‌های بزرگ برای دیدن ملکه‌ها در حال پرواز، آلت تناسلی و منی
  • کارگر – محصول عسل برای جمع آوری شهد، سبدهای گرده برای گرده

پست من در آناتومی زنبور عسل کمی عمیق تر به شکل معجزه آسای زنبور عسل نگاه می کند. اگر واقعاً می خواهید عمیق شوید، پیشنهاد می کنم – وزوز در مورد زنبورها یا زیست شناسی زنبور عسل.

شناسایی اعضای کلنی

هیچ معلمی بهتر از تجربه نیست. برخی چیزها فقط زمان می برد – حتی وقتی فکر می کنید می دانید به دنبال چه هستید. با این حال، قادر به انواع مختلف زنبورهای کندو را شناسایی کنید برای زنبورداران مهم است.

ملکه را شناسایی کنید

به طور کلی، ملکه زنبور عسل بزرگترین (طولانی ترین) عضو است از مستعمره یادگیری کمی زمان می برد چگونه ملکه زنبور عسل را پیدا کنیم به سرعت.

او اغلب در نزدیکی لانه زاد و ولد قرار می گیرد، زیرا این جایی است که او کار خود را برای تخم گذاری انجام می دهد. به دنبال یک زنبور بزرگ با شکم بلند باشید که به آرامی روی شانه حرکت می کند.

هواپیماهای بدون سرنشین – نرها در کندو

همیشه زنبورهای نر را در کندو نخواهید دید. برخی از مستعمرات هواپیماهای بدون سرنشین را در زمستان نگه می دارند، اما اکثر آنها این کار را نمی کنند.

زنبورداران جدید گاهی پهپادها را با ملکه اشتباه می گیرند، زیرا جثه بزرگتری دارند. پهپادها به طور قابل توجهی بزرگتر از کارگران هستند. آنها به اندازه یک ملکه بلند نیستند، بلکه پهن تر هستند.

آنها همچنین دارای 2 چشم مرکب بزرگ هستند که بالای سرشان را می پوشانند – و… اوهوم باسن های مبهم. 🙂

عکس زنبور عسل کارگر با سبدهای گرده پر تصویر.

ظاهر کارگر

اکثر اعضای کندو کارگر هستند. اگر ملکه نباشد و پهپاد نباشد…. این یک زنبور کارگر است

کارگرانی را خواهید دید که مشغول انجام وظایف خود در داخل کندو هستند. هر زنبوری که با گرده‌های رنگارنگ روی پاهای عقبش پیدا کنید، زنبور کارگری است که برای جستجوی کندو بیرون آمده است.

زنبورهای کندو را بشناسید

کدام نوع زنبور عسل برای کلنی مهم ترین است؟ انصافاً همه آنها هستند. هر عضو نقشی در زندگی زنبور عسل دارد.

برخی از آنها علوفه جو هستند، برخی برای تخم گذاری و برخی دیگر از کندو دفاع می کنند. اما، این تلاش های ترکیبی همه اعضای کلنی است که زندگی را ممکن می کند.

سفارش فوری عسل ♥